Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Canal plus multiplex w stereo nicam
Autor Wiadomość
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-03-2005, 11:53   Canal plus multiplex w stereo nicam

Canal plus multiplex w stereo nicam .
Czy ktoś już zauważył tą zmianę?
_________________
 
  budry
 
m_arti21
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 63
Wysłany: 09-03-2005, 13:17   

budry, a na jakich mhz to lata ? bo mam tuner w kompie i niechce mi sie szukac przez wszystkie hz-ty :D
_________________
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-03-2005, 14:27   

Chodzi o kanał premium CANAL+ MULTIPLEX w upc .
Do tej pory nie było możliwe odbieranie tych kanałów w UPC w stereo.
Podobno już jest taka możliwość i sygnał jest nadawany w stereo nicam.
Aby to sprawdzić trzeba mieć podłączony dekoder przez kabel koncentryczny.
_________________
 
  budry
 
Piotruskas 
light master

Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 119
Wysłany: 09-03-2005, 17:49   

W Gdańsku jeszcze po staremu . MONO ,a pozatym to juz nie caly pakiet brakuje Canal Plus Sport2
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-03-2005, 19:16   

Dekoder jest monofoniczny i strasznie przestarzały, bo tego aby wykorzystać wyjście antenowe trzeba by mieć osobny monitor bo niestety połączenie sygnału wychodzącego z dekodera z tym wejściowym do telewizora w 9 przypadkach na 10 powoduje spore zakłócenia. Jeśli już próbować oglądać to c+ na stereo lepiej odkodować sobie to na karcie tv w komputerze oczywiście zadziała tylko w przypadku gdy jest nadawany sygnał stereo (bo z tego co słyszałem na razie jeszcze nie jest)
  marekd@jabberpl.org
 
mateysz 
Klikacz

Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 11
Skąd: z miasta
Wysłany: 30-03-2005, 15:44   

tak swoją drogą to moze ktos wie czy i kiedy UPC zamierza wymienic te "cuda techniki" czyli super hiper diper ultra nowoczesne dekodery? Toz to szajs jakich malo - moze 15 lat temu to faktycznie byl to szczyt mysli technicznej (amerykanskiej :-) ). Aster pomału wprowadza juz dekodery cyfrowe a u nas nic. Co mnie wkurza najbardziej to to ze to przestarzale pudeleczko nie ma wyjscia stereo (jedynie poprzez koncetryk) - i teraz albo hbo mono albo stereo ale z zakloceniami na wszystkich kanalach. troche to wkurzajace. sorry za ten drobny offtopic... mam nadzieje ze wybaczycie:)

P.S. jak kiedys mocno zirytowany dzwonilem do boku wlasnie w tej sprawie to mi pan powiedzial ze nie wie ale na pewno nie w tym roku. Skoro nie w tym to pytanie czy w ogole kiedys ten piekny dzien nastapi?
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-03-2005, 18:22   

mateysz napisał/a:
moze 15 lat temu to faktycznie byl to szczyt mysli technicznej (amerykanskie

25 bo 15 lat temu to u nas lepsze robili.
  marekd@jabberpl.org
 
mateysz 
Klikacz

Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 11
Skąd: z miasta
Wysłany: 14-09-2005, 13:55   

tak swoja droga to ciekawe skad oni te dekodery wytrzasneli??!! chyba ze skladu staroci!!! Przeciez oni montowali je jakies 4 - 5 lat temu. Pamietam jak wczesniej hbo to byla kwestia zalozenia przez panow monterow odpowiedniego filtra na kablu:) czy naprawde nie mozna bylo wykombinowac i pozakladac klientom czegos choc troche bardziej nowoczesnego!!??? Sasiąd ma Aster i jak u niego patrze na jego CYFROWY dekoder i jakość odbieranych kanałów (plus te fajne opcje w dekoderze:) ) to mnie krew zalewa jak wracam do domu i widze to gowno stojace pod telewizorem!!
_________________
 
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-09-2005, 12:39   

dekodery audio czy tv kupione prawdopodobnie z tzw. odrzutu tajwańskiego, są jak przechodnie trofea, z domu do domu, porysowane, niskiej jakości, często uszkodzone, naprawiane pod strzechą, wypożycza się je za wcale nie małą kasę i udaje się, że tym samym że jesteśmy na bieżąco z techniką, przynajmniej europejską....

dlaczego nie ma dołączanej instrukcji obsługi, dlaczego niektóre klawisze na pilotach nie działają?

- jak mi powiedział technik z upc:

- po to aby ludzie nie majstrowali (?) przy urządzeniu, po to aby zgłosić lub naprawić (co w przełożeniu na nasze znaczy wymienić na inny, nie mniej używany i sfatygowany technicznie), po to aby technik miał co robić i czasem zarobić, po to aby udowodnić klientom to, że się (przynajmniej z pozoru) dba o klienta.

i te pytania:
- dlaczego nie mogę ustawić jeden po drugim wszystkie kanały w dekoderze?
- dlaczego niektóre kanały są puste?
- dlaczego kolory i dźwięk są niestabilne?
- dlaczego nie ma stereo?
- dlaczego sygnał stereo w radio zanika?

odpowiedzi, w zależności (chyba nastroju i ...niewiedzy) jest lakoniczna:
nie wiem, może, bo tak musi być, bo tak kazali w derekcji, to pana/i sprzęt jest do d..y
a nie upc, ble ble ble

canal +, hbo czy inne tematyczne - taki sam szajs jak w publicznej, i do tego trzeba jeszcze
płacić za tę mizerię (bez obrazy mizerii jako takiej):|
_________________
 
 
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-09-2005, 01:13   

Cytat:
canal +, hbo czy inne tematyczne - taki sam szajs jak w publicznej

W pełni popieram!!! Ja zauważyłem, że ostatnio oglądam tylko publiczną, tvn i polsat, a któryś weekend z rzędu na premium nie ma nic zupełnie do oglądania to zlikwidowałem Canal+. W to miejsce zwiększyłem sobie paket internetu i jeszcze zaproponowali na to promocje, w sumie płace mniej niż dotychczas. Ale na HBO nadal nie ma co oglądać i chyba nadeszła pora na likwidację. Czy jak zadzwonię to potem dekoder sam im musze odwieźć czy ktoś się pofatyguje?

Oakhallow
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-09-2005, 01:27   

Cytat:
Czy jak zadzwonię to potem dekoder sam im musze odwieźć czy ktoś się pofatyguje?

Zależy jak masz w umowie, ja na przykład musiałem odwieźć, ale wiem ze do niektórych przyjeżdżali zabrać.
  marekd@jabberpl.org
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-09-2005, 08:36   

na razie do początku grudnia br. jestem na tzw umowie promocyjnej hbo, więc trudno wymęczę to do końca, ale na początku listopada dam znać do upc, aby zabrali dekoder,
bo to strata pieniędzy, aby mieć wybór ciut większy trzeba by było dokupić canal+, ale kino, kino polska :|
pisano coś ostatnio o szybkiej prywatyzacji publicznej i uzyskania przez nią prawa sprzedaży swoich dotychczasowych programów tak jak w kablówce płatnych abonamentowo
po wyższych stawkach lub tak jak osobno kodowane programy. :|
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: