Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy dane sciagane z serwera proxy sa liczone do limitu?
Autor Wiadomość
smedley 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 7
Wysłany: 08-03-2005, 23:05   czy dane sciagane z serwera proxy sa liczone do limitu?

chodzi mi konkretnie o serwer proxy.chello.pl oraz funkcje webcache w mulku, czy sciagniete dane przez webcache z tego serwera wliczane sa do limitu miesiecznego?

pytam dlatego, ze na oficjalnym faq'u projektu webcache-emule taka sytuacja jest wymieniana jako jedna z ewentualnych korzysci przy korzystaniu z webcache.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-03-2005, 23:12   

smedley napisał/a:
czy dane sciagane z serwera proxy sa liczone do limitu?

tak
wszystkie dane które przechodzą przez twój modem w kierunku do Ciebie są liczone
  marekd@jabberpl.org
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-03-2005, 23:18   Re: czy dane sciagane z serwera proxy sa liczone do limitu?

smedley napisał/a:
chodzi mi konkretnie o serwer proxy.chello.pl oraz funkcje webcache w mulku, czy sciagniete dane przez webcache z tego serwera wliczane sa do limitu miesiecznego?

pytam dlatego, ze na oficjalnym faq'u projektu webcache-emule taka sytuacja jest wymieniana jako jedna z ewentualnych korzysci przy korzystaniu z webcache.

Nieważne co ściągasz to jest wliczane do limitu miesięcznego (jeśli być dokładnym prawie wszystko ale to juz inna historia).

Co do webcache, to oni mają na myśli że czasem to przyspiesza ściąganie plików, poza tym teoretycznie odciąża sieć internetową bo dane są ściagane z proxy. I nic poza tym. Ten webcache jest w fazie eksperymentów. Jednemu zadziała, drugiemu nie, trzeciemu działa ale nic nie ściaga. U mnie działa bezproblemowo tylko że to najrzadsze używane źródło ściagania plików :)
_________________
 
 
smedley 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 7
Wysłany: 08-03-2005, 23:47   

dzieki za info :) glupio ze strony chello, ale mowi sie trudno.
FlashMan napisał/a:
(...)I nic poza tym

webcache FAQ napisał/a:
Q: My ISP enforces a maximum download limit (per month). I can't download more anyway.
A: Depending on how your ISP does it, you might be in luck: some (most?) ISPs do _not_ count traffic from their proxy server. This is their way of convincing you to start using the proxy server in the first place. If your ISP does count this traffic, you might want to contact them and point out to them that this is not fair, nor wise on their part.

i jeszcze kilka rzeczy ponad to co napisales a o co ja zapytalem (jak chcesz wiedziec wiecej zajrzyj tutaj i tutaj)
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-03-2005, 23:53   

Ja wiem mniej więcej jak działa webcache. Na wielu forach czytałem (zresztą po nocach) i o tym gdy zaczynałem zabawę z emule. Aż głowa mnie bolała od tego wszystkiego ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: