Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello i Linux
Autor Wiadomość
szmatis 
Klikacz

Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 2
Wysłany: 09-02-2007, 09:28   chello i Linux

Witam.

Mam poważny problem i pomyślałem, że może ktoś z Was będzie potrafił mi pomóc.

Posiadam chello od jakichś 2 miesięcy i mam kłopot ze ściąganiem torrentów. Na windowsie w uTorrent, czy Azureusie wszystko śmiga aż miło jednak na Linuksie te same torrenty nawet po godzinie nie osiągają downloadu powyżej 10KB/s.

Czy ktoś z was zna przyczynę takiego stanu rzeczy?

Moja konfiguracja to:
Ubuntu 6.10 (jednak testowałem też na Gentoo, OpenSUSE i Fedorze, ten sam efekt down max 10KB/s)
Firewall wyłączony
Klinet: Azureus, KTorrent, Opera (wszędzie efekt ten sam)
chello: 1,5Mb/s 256Kb/s

Szału już dostaję pomóżcie....
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-02-2007, 12:33   

Nie masz przypadkiem rutera ?
Upewnij sie że masz oba programy ustawione tak samo (port, maksymalny upload, ilość połączeń) .
  marekd@jabberpl.org
 
szmatis 
Klikacz

Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 2
Wysłany: 09-02-2007, 16:30   

Routera nie mam, w ogole nie dzielę łącza. Azureusa mam ustawionego identycznie jak na windzie. Oprócz tego eksperymentowałem już z innymi ustawieniami, bawiłem się firewallem i nic. Żadne ustawienie nie przyspiesza działania torrentów w Linuksie :(

Jeśli ktoś z was używa też Liuksa z chello i u nieg wszytko gra to może niech mi napisze jaką ma dystrybucję i jakiego klienta torrentów używa.

Albo niech mi ktoś konfigurację przykłądową Azureusa zapoda bo ja już nie wiem... :<
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-02-2007, 16:51   

Cytat:
Jeśli ktoś z was używa też Liuksa z chello i u nieg wszytko gra to może niech mi napisze jaką ma dystrybucję i jakiego klienta torrentów używa.
ja używam - obecnie mam 3 komputery na jednym jest 32bitowe ubuntu 6.06 na drugim 64bitowe ubuntu 6.06, na trzecim gentoo (wcześniej miałem jeszcze debiana sarge) na wszystkich chodzi bez problemu obecnie korzystam ktorrenta wcześniej z azureusa jeszcze wcześniej z tekstowego bittornado.
Z firewalla nie korzystam.
  marekd@jabberpl.org
 
tha.szyszek 
Klikacz

Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 5
Wysłany: 19-03-2007, 20:54   

Witam,

Mam ten sam problem. Juz pomijając p2p, na moim Ubuntu nawet połączenie jest nie stabilne - sciągnięcie jakiegokolwiek wiekszego pliku sprawia że połączenie sie zrywa, lub zostaje zresetowane. Jestem za routerem - co ciekawe siła sygnału jest ok i na Windzie wszystko smiga ąz miło. Niestety na Linuxie sa problemy ( na openSuse to samo ). Firewall oczywiście wyłączny, a router na domyslnuch ustawieniach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: