Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
17zł miesięcznie za dodatkowy komputer w ASTER?
Autor Wiadomość
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 08-02-2007, 19:30   17zł miesięcznie za dodatkowy komputer w ASTER?

Czy to nie jest zdzierstwo? Jeżeli chciałbym mieć 2 komputery podłączone przez router to i tak musze płacić prawie 17zł miesięcznie tylko za to że komp stoi? Bo abonament i tak przeciez bym płacił.

W UPC możesz mieć kilka komputerów podłączonych bez dodatkowych opłat.
 
 
gorion 
light master

Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 79
Skąd: Warszawa-Wola
Wysłany: 08-02-2007, 20:02   

Cos sie zmienilo? Mozesz podac punkt w cenniku?

Jak mialem do niedawna Astera to rzeczywiscie byla taka oplata ale miales wtedy dodatkowe IP zewnetrzne w cenie. Pozatym jak miales router to i tak tego nie potrzebowales no chyba ze zalezalo ci na tym IP.
  Motorola
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 08-02-2007, 21:38   

gorion napisał/a:
Cos sie zmienilo? Mozesz podac punkt w cenniku?


Proszę bardzo: http://www.aster.pl/newsite/139_i4.html

Nic tam o dodatkowym IP nie jest napisane, natomiast jest jasno napisane że jest to obowiązkowe jeżeli chcesz podłączyć dodatkowy komputer: http://www.aster.pl/newsite/141.html#link4

Dla mnie to zdzierstwo.
 
 
gorion 
light master

Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 79
Skąd: Warszawa-Wola
Wysłany: 08-02-2007, 21:57   

Nie wydaje mi sie - im chodzi o podlacznie dodatkowych komputerow poprzez switch/hub (a nie router!) lub jednoczesnie usb/ethernet ( http://www.aster.pl/newsite/142.html#10 ). Wtedy kazdy komputer (jego sieciowka) musi byc u nich zarejestrowany.
Czy kazdy kto chce podlaczyc dodatkowy komputer musi wiedziec ze wystarczy ze kupi router i po problemie? Chyba nie, a wtedy mozemu mu zaproponowac nasze rozwiazanie z oferty za ktore bedzie placil dodatkowy abonament :-) Tak sie oplaca firmie ale nie jest to przymus.

Bylem tam 2-3 lata i nigdy nie slyszalem aby Aster robil problemy z dzieleniem lacza poprzez router (no chyba ze poza lokal, ale jak to udowodnic w przypadku WiFi?). Mialem tez pare wizyt ich technikow i nigdy nie chowalem routera :-)
  Motorola
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 08-02-2007, 23:52   

17 zł miesięcznie płaci się za dodatkowy adres IP. Jeśli się posiada router to można sobie podłączyć i 100 komputerów nic dodatkowo nie płacąc.
_________________
 
 
EvilMink 
easy master

Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 22
Skąd: W-wa Grochów
Wysłany: 10-02-2007, 09:37   

Zgoda ale... chyba jednak "nie do końca":

http://www.aster.pl/newsite/109.html
Cytat:
pakiet TwójŚwiat...
możliwość podłączenia do 5 dodatkowych komputerów

Czyli 1+5 dodatkowych - wychodziłoby że razem można w tym pakiecie podłączyć 6 komputerów... nie 100 ;)

http://www.aster.pl/newsite/141.html
Cytat:
"Dodatkowy komputer

Jeżeli Klient chce korzystać z sieci jednocześnie z kilku komputerów
powinien skorzystać z usługi "zapewnienie dostępu dla dodatkowego
komputera". Aktywacji można dokonać w systemie samodzielnej
administracji Wilga. Za skorzystanie z tej usługi pobierana jest
opłata zgodna z obowiązującym Cennikiem.

W sieci ASTER istnieje możliwość podłączenia dwóch lub więcej
komputerów do sieci na zmianę, bez dodatkowych kosztów. Wyboru takiego
można dokonać w systemie Wilga."

Ten punkt wyraźnie rozgranicza korzystanie z sieci "jednocześnie z kilku komputerów" oraz korzystanie "na zmianę, bez dodatkowych kosztów", zatem za równoczesne korzystanie z więcej niż 1 komputera należałoby wnieść opłaty zgodne z cennikiem.

http://www.aster.pl/newsite/139_i4.html
Cytat:
2. USŁUGI DODATKOWE
3. Zapewnienie dostępu dla dodatkowego komputera
Opłata jednorazowa 10,00
Opłata miesięczna 16,99


Mogę się mylić ale IMHO tak właśnie należy to interpretować - kto chce legalnie w tym samym czasie wykorzystywać 2 lub więcej komputery przyłączone do Aster musi za to zapłacić.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 10-02-2007, 20:29   

Co do legalności, to nigdzie w regulaminie ASTER nie ma wzmianki że jest zakaz rozdzielania sobie internetu w obrębie lokalu przy pomocy routera, zatem dyskusja jest zbędna. Jeśli ktoś nie chce, nie umie, nie zna się itp, to sobie zakłada switcha i podłącza kilka komputerów i płaci za dodatkowe adresy IP, a jeśli ktoś jest mądrzejszy to podłączy router i sobie może w mieszkaniu dzielić internet na tyle komputerów na ile potrzebuje.
_________________
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 12-02-2007, 21:17   

kvs, dobrze mówi.
Przed chwilą potwierdziłem w ich BOK (bo sam mam zamiar się przenieść): jak ktoś stawia router to oni do tego nic nie mają, jak ktoś chce dodatkowe IP, albo wsparcie techników na wszystkich kompach to płaci i sie nie martwi.
Jak ktoś dzieli routerem to po prostu nie dostaje na to gwarancji Astera, to znaczy jak źle skonfiguruje sobie sieć to technik mu tego nie będzie konfigurował.
 
 
kosmat21 
Klikacz


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 11
Wysłany: 14-02-2007, 00:13   

[quote="VRx"]kvs, dobrze mówi.
potwierdzam.
sam jestem "technikiem" aster ,jak Wy to nazywacie.regulamim aster zabrania udostępniania łącza poza obrębem lokalu(to tak jak zabrania się picia alkoholu w sklepie i w obrębie sklepu;)).nic na temat routera nie ma.a słowo "powinien" (czyt.nie musi) [dotyczące wykupienia dodatkowych IP ]w regulaminie ,mówi samo za sa siebie;).
W przypdku jeśli ktoś wykupil usługę niższą niż TWÓJ DOM,teoretycznie traci możliwość podłączenia jednocześnie więcej niż jednego kompa.to wprzypadku wszystkich studentów była by katastrofa;)
reasumując :potrafisz skonfigurować router?-jesteś 17zł/mieś x ilość komp. do przodu.jeśli nie to w plecy :)
w razie problemów z konfiguracją routera ,wujek Marcin pomoże:):):) (opłata uiszczana na miejscu;))
_________________
 
 
 
zibis 
Klikacz

Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 3
Wysłany: 03-03-2007, 13:47   

[quote="kosmat21"]
VRx napisał/a:
kvs, dobrze mówi.
potwierdzam.
sam jestem "technikiem" aster ,jak Wy to nazywacie.regulamim aster zabrania udostępniania łącza poza obrębem lokalu(to tak jak zabrania się picia alkoholu w sklepie i w obrębie sklepu;)).nic na temat routera nie ma.a słowo "powinien" (czyt.nie musi) [dotyczące wykupienia dodatkowych IP ]w regulaminie ,mówi samo za sa siebie;).
W przypdku jeśli ktoś wykupil usługę niższą niż TWÓJ DOM,teoretycznie traci możliwość podłączenia jednocześnie więcej niż jednego kompa.to wprzypadku wszystkich studentów była by katastrofa;)
reasumując :potrafisz skonfigurować router?-jesteś 17zł/mieś x ilość komp. do przodu.jeśli nie to w plecy :)
w razie problemów z konfiguracją routera ,wujek Marcin pomoże:):):) (opłata uiszczana na miejscu;))



wyjątek z regulaminu:
"...Ponadto zabronione jest bez pisemnej zgody Operatora lub niezgodnie ze
specyfikacją Usługi - udostępnianie usług za pośrednictwem: hubów, switchy, routerów i innych urządzeń sieciowych, serwerów proxy, cache i innych serwerów dostępowych, modemów telefonicznych oraz wszelkich innych środków teleinformatycznych.
4.2. Zakazane jest podłączanie lub próba podłączania do sieci Operatora Sprzętu lub innego urządzenia teleinformatycznego innego niż określone w Umowie lub Zleceniu bez pisemnej zgody Operatora."

idziemy do cennika:
"Opłata za nieuprawnione korzystanie z Usługi Dostępu do Internetu lub udostępnienie Usługi osobom trzecim bez zgody Operatora - 500,00 zł"

jak to rozumieć??
czy Aster w Krakowie ma inny regulamin i cennik?
w W-wie nie ma nic na temat tej kary 500zł? bo tak na chłopski rozum, to nie jest żadnym problemem wykazać(jeśli adminowi tylko troszeczkę się zechce), że użyłem routera, no i wtedy Aster zarobi 500zł..
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-03-2007, 14:49   

Cytat:
udostępnianie usług za pośrednictwem:
a komu chcesz udostępniać ?

Co innego udostępniać komuś a co innego zamontować sobie ruter na własny użytek i nikomu nie udostępniać.
Cytat:
w W-wie nie ma nic na temat tej kary 500zł? bo tak na chłopski rozum, to nie jest żadnym problemem wykazać(jeśli adminowi tylko troszeczkę się zechce), że użyłem routera, no i wtedy Aster zarobi 500zł..
ale używać rutera możesz legalnie nie możesz tylko z jego pomocą udostępniać sieci osobom trzecim.
  marekd@jabberpl.org
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 03-03-2007, 23:40   

zibis napisał/a:
wyjątek z regulaminu:
"...Ponadto zabronione jest bez pisemnej zgody Operatora lub niezgodnie ze
specyfikacją Usługi - udostępnianie usług za pośrednictwem: hubów, switchy, routerów i innych urządzeń sieciowych, serwerów proxy, cache i innych serwerów dostępowych, modemów telefonicznych oraz wszelkich innych środków teleinformatycznych.

Generalnie cały punkt, bo wyciąłeś kawałek, mówi o udostępnianiu usługi osobom trzecim i poza lokal. A w tej kwestii jest tak jak napisał Marek.
Po 2. Ja opierałem się na regulaminie Aster a Ty dałeś kawałek regulaminu Autocom. Szczerze powiem, że nie wiem na jakich zasadach Aster współpracuje z Autocom i daje internet w Krakowie, nie wiem skąd te różnice w regulaminie.
Mam jednak mail z BOK aster (żeby nie opierać się tylko na rozmowie telefonicznej) i jasno i wyraźnie napisali, że można korzystać z routera i że jeśli sobie życże mogą mi podesłać krótką instrukcję jak go skonfigurować.
Poza tym samo postawienie routera nie oznacza, że będziesz dzielił łącze. Np. korzystasz z laptopa i chcesz mieć sieć w każdym miejscu w mieszkaniu.
 
 
zibis 
Klikacz

Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 3
Wysłany: 04-03-2007, 01:51   

[quote="VRx"]
zibis napisał/a:
wyjątek z regulaminu:
"...Ponadto zabronione jest bez pisemnej zgody Operatora lub niezgodnie ze
specyfikacją Usługi - udostępnianie usług za pośrednictwem: hubów, switchy, routerów i innych urządzeń sieciowych, serwerów proxy, cache i innych serwerów dostępowych, modemów telefonicznych oraz wszelkich innych środków teleinformatycznych.


Cytat:
Generalnie cały punkt, bo wyciąłeś kawałek, mówi o udostępnianiu usługi osobom trzecim i poza lokal. A w tej kwestii jest tak jak napisał Marek.



no nie bardzo sie zgodze, bo podpunkt 4.2. mówi: "Zakazane jest podłączanie lub próba podłączania do sieci Operatora Sprzętu lub innego urządzenia teleinformatycznego innego niż określone w Umowie lub Zleceniu bez pisemnej zgody Operatora."
tam nie ma nic o udostepnianiu..

Cytat:
Po 2. Ja opierałem się na regulaminie Aster a Ty dałeś kawałek regulaminu Autocom. Szczerze powiem, że nie wiem na jakich zasadach Aster współpracuje z Autocom i daje internet w Krakowie, nie wiem skąd te różnice w regulaminie.


kiedyś w Krakowie była firma RTK Autocom, a w W-wie Aster. teraz wygląda na to że ona dalej jest w Krakowie, bo tak stoi na mojej umowie, jednak reklamuje się jako Aster

Cytat:
Mam jednak mail z BOK aster (żeby nie opierać się tylko na rozmowie telefonicznej) i jasno i wyraźnie napisali, że można korzystać z routera i że jeśli sobie życże mogą mi podesłać krótką instrukcję jak go skonfigurować.


tak, a ja jestem po dwóch rozmowach telefonicznych i jednej osobistej w BOK i dalej nic nie wiem, choć raczej jest przewaga na NIE ;)
przez tel jedna pani powiedziała, że absolutnie nie wolno samemu nic podłączać, bo to niezgodne z umową, innym razem pan nie był taki stanowczy i mówił że w zasadzie można, ale po co, skoro oni oferują swoje urządzenie - będzie taniej, lepiej-bo mają je przetestowane, skonfigurowane, zapewniają serwis, itd..
w BOK od razu dostałem ofertę nie do odrzucenia 19.90+19.90 i ewentualnie jeszcze 19.90+16.90 gdybym chciał drugi komp podłączać - inne rozwiązanie wogóle nie wchodzi w grę

Cytat:
Poza tym samo postawienie routera nie oznacza, że będziesz dzielił łącze. Np. korzystasz z laptopa i chcesz mieć sieć w każdym miejscu w mieszkaniu.

tak ale w takim przypadku mam właśnie do dyspozycji dzierżawę routera..

podsumowując, ja się wcale nie upieram, że moja interpretacja jest słuszna, wolałbym żeby tak nie było, bo mam zamiar uruchomić własny router :)
ale dmuchając na zimne wolałem się upewnić, czy ktoś nie miał z tego powodu jakichś problemów..
_________________
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 04-03-2007, 10:13   

zibis napisał/a:
no nie bardzo sie zgodze, bo podpunkt 4.2. mówi: "Zakazane jest podłączanie lub próba podłączania do sieci Operatora Sprzętu lub innego urządzenia teleinformatycznego innego niż określone w Umowie lub Zleceniu bez pisemnej zgody Operatora."
tam nie ma nic o udostepnianiu..

Bez urazy, ale czy Ty umiesz czytać? Widzisz co zacytowałem i do czego się odniosłem?
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 04-03-2007, 20:45   

wygląda na to że regulamin ASTER jest różny w zależności od lokalizacji :(
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: