Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Snieżenie - co przyczyną?
Autor Wiadomość
Maro 
Klikacz

Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 11
Wysłany: 07-02-2007, 09:01   Snieżenie - co przyczyną?

Witam Serdecznie i proszę o pomoc w wyjaśnieniu pewnej sprawy!

Pare miesięcy temu założono u mnie instalację podstawowych kanałów 7(redukcja w skrzynce UPC przez filtr) w UPC+internet. Dołączyłem schemat dla przejrzystości!
Samą instalację podtynkową miałem zrobioną zupełnie nową, dobrymi jakościowo kablami(zresztą teraz ze ściany ich nie wyrwę), natomiast idea, która jest na schemacie została zaproponowana i zrobiona przez montera UPC. Ponieważ w moim mieszkanku miałem tylko komputer z kartą telewizyjną i w zasadzie zależało mi tylko na necie to Monter UPC rozdzielił mi sygnał tak abym mógł oglądć i jednocześnie korzystać z internetu. I WSZYSTKO GRAŁO ŁADNIE- na ekranie kompa dobry obraz-bez śnieżenia i internet też chodził, więc byłem zadowolony! Ostatnio jednak dorobiłem się małego telewizorka 14"LG i podłączyłem go do jednego z gniazdek, jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem, że mam pasy pionowe przez ekran przelatujące w lewo, na innm programie znowu pasy pionowe rozjeżdżają się w elipsy i inne wzorki. Podłączyłem go bezpośrednio zamiast karty TV - TO SAMO :( !!! Sprawdziłem telewizor u sąsiadów działa dobrze na 6programach tylko na jednym programie"T_ _" troszkę śnieży. Co jest przyczyną? Co mam zrobić, żeby na normalnym telewizorze było wszystko ok?? Monter sprawdzał te swoje podbicia, obniżenia związne ze spliterami i tym czymś z przodu instalacji, ale mówił, że to w zasadzie dotyczy tylko netu! Pomóżcie proszę! Co robić?? JAk zapytałem montera powiedział mi że mam kable w ścianie troszkę za cienkie jak na ich wtyczki i nie może dobrze zaprasować i nie ma masy, ale czy wtedy nie działałby dobrze na kompie? Po za tym bywają dni że TVP1 jest OK i P_ _ _ __" też?? Gdzie więc jes błąd?
Dzieki za podpowiedzi, rady i odpowiedzi
Pozdrawiam Gorąco
Maro

rys.jpg
Plik ściągnięto 596 raz(y) 45,3 KB

 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 07-02-2007, 17:46   

Przyczyn może być x :)
W zasadzie sam miernik (nazwijmy to umownie) masz w domu jest nim modem podaj jaki masz sygnał w tym punkcie co teraz ?
Następnie możesz pobawić sie przenosząc modem w inne gniazda bez podłączonych TV i sprawdzić ponownie pomiary.
Najczęściej powodem tego jest właśnie brak masy na złączu F- czyli żle zarobione końcówki, uszkodzony kabel lub element bierny.
Podaj jeszcze jakie masz gniazda podtynkowe czy są to końcowe, przelotowy jaki typ.
Bo tak sobie policzyłem i przy takiej instalacji to raczej sygnału będziesz miał za mało, ale to oczywiście zależy od sygnału wchodzącego do mieszkania ale zakładam ze jest to 70 dBuV - 4dB na 1 rozgałęzniku - 6dB na tej trójce - gniazdo :( .
 
 
Maro 
Klikacz

Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 11
Wysłany: 07-02-2007, 19:25   

no i tu jest problem bo niestety jestem nie za dobry w tym temacie i jak mam sprawdzić te sygnały? drugi problem to przeniesienie kompa?
Proszę o wskazówki! Co mam kliknąć lub jak, czym mam sprawdzić te sygnały?
Na spliterze przy kompie napisane jest ECO ES-02+(3,7dB na wyjściach do karty TV i modemu(Motorola)) zwrotnica(taka biała na rysunku nr1) jest na samym początku instalacji za skrzynką(to co nazwałem "coś białego" jest szczelna i mogę tylko zobaczyć nazwę TELCOM TELMOR.
Następnie do gniazdek rozdzielone jest Spliterem Thomson KBT140 który na wyjściu ma 7,5dB do 3gniazd zwykłych podtynkowych Polo.
Pozdrawiam i czekam na wskazówki

[ Dodano: 07-02-2007, 19:50 ]
rozbroiłem jesze tą zwrotnice to jest GMF-353 napisace na niej separator Data

[ Dodano: 07-02-2007, 19:57 ]
Downstream Value
Frequency 786000000 Hz

Signal To Noise Ratio 37.1 dB

Power Level -8.8 dBmV
The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading


Upstream Value
Channel ID 1
Frequency 35000000 Hz
Power 48.0 dBmV
takie dane ściągnąłem ze stronki podanej tutaj na forum
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 07-02-2007, 21:12   

A co to jest za zwrotnica przed samym modemem oznaczona Z.
No i co to za gniazda są w ścianach ??. no i ile kabla jest od tego splitera do poszczegolnych gniazd.
Ewentualnie pomiń ten spliter trzywyjściowy podłącz tylko jedno gniazdo zyskasz 6dB.

Z tego co policzyłem to po tej trójce oznaczona 2 to masz około 58dBuV, a jeszcze dojdzie kabel i gniazdo.
Minimalny sygnał na TV powinien być 60dBuV.
Te wyliczenia są dla częstotliwości downstreamu czyli 768MHz, a jak wiadomo ta częstotliwość jest bardziej tłumiona.
 
 
Maro 
Klikacz

Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 11
Wysłany: 07-02-2007, 21:22   

Nie wiem jak mam odpowiedzieć co do gniazd- są to zwykłe gniazda marki Polo model Regina TV/SAT, więcej danych nie mam.
Kabla który idzie do gniazd są różne odcinki jednak nie przekracza żaden 15.m a włąsciwie to są odcinki5m, 10 i 15m i 15m(komp)
Co do zwrotnicy Z to po prostu się pomyliłem, nie ma jej przed samym modem, nie robiłem rysunku w domu, więc nr1 na schemacie to właśnie GMF-353.
Nie wiem jak mam sprawdzić poziom dB w gniazdach?
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 07-02-2007, 21:32   

Maro: GMF 353 na odejściu RTV puszcza sygnał od 88 do 850 MHz a na DATA przepuszcza kanał zwrotny - 5-65MHz oraz pasmo UHF powyżej 450MHz. Teraz to żeś dał niezłą zagadkę bo skoro w miejscu oznaczonym jako 1 masz ową zwrotnicę, to w stronę do modemu musi być podłączony kabel do odejścia DATA inaczej modem by się nie mógł zalogować. I w takim przypadku karta TV nie ma prawa dobrze odbierać, bo podstawowe 7 kanałów w UPC jest nadawane w paśmie mniej więcej 110 - 220 MHz, a odejście DATA w zwrotnicy GMF te częstotlowości wycina. Zatem ostatnim swoim postem ostro namieszałeś... Sprawdź dokładnie co masz za rozgałęzienia i postaraj się narysować schemat na nowo.
_________________
 
 
Maro 
Klikacz

Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 11
Wysłany: 07-02-2007, 22:01   

Jutro skoryguję schemat, bo dziś musiałbym się sporo natrzaskać, ale opiszę to jeszcze raz co jest na 100%. Po kolei idzie to tak:
W skrzynce UPC jest wkręcony filtr(nie wiem jaki nie mam dostępu na fakturze facet napisał filtr Azart) ze Skrzynki UPC leci kabel na zwrotnicę GMF-353(DATA4,5dB/1dBpowrót i coś tam 87,5MHz+862, ale jutro to sprawdzę), następnie ze zwrotnicy a raczej z DATA SEPARATOR jeden kabel bezpośrednio do gniazdka TV, a drugi na spliter(A). Ze splitera(A) leci do 3gniazd TV w róznych pokojach. Drugi kabel ze zwrotnicy jak już wsponiałem idzie do gniazda pokoju gdzie mam kompa i tam za gniazdkiem jest 2-way spliter z którego jeden kabel dołączono do modemu a drugi do karty telewizyjnej. Na kompie obraz OK! na telewizorze śnieg, momentami lepiej.
Spliter(A) - Thomson 7,5dB na wyjściach, KBT140
Spliter przed modemem i kartą TV to ECO ES-02+ 3,7dB
Zwrotnica GMF-353
Więcej grzechów nie pamiętam... :)
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 07-02-2007, 22:07   

filtr w skrzynce to Filtr środkowo zaporowy, który przepuszcza zakres 5-225MHz oraz 700MHz wzwyż.
_________________
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 07-02-2007, 22:48   

kvs mylisz sie co do zwrotnicy http://www.skleptt.pl/mai...rta&karta_id=68 że pasmo powyżej 450MHz. Zwrotnica puszcza pełne pasmo TV dlatego Marco ma kanały TV w kompie.

Ale wynika z tego że ta instalacja jest żle zrobiona chodzi o część modem - kom. nie może na tym kablu być podłączona karta TV komputera !!!!!! bez zwrotnicy, spliter nie spełnia takiej funkcji jak zwrotnica. Mozna tak zrobic jak masz ale musisz na wyjściu dwójki która rozgałęzia sygnał na karte TV i modem założyć FKZ - Filtr kanału zwrotnego na kabel który idzie do karty Tv w kompie

Ale jak by nie liczył to przy takim rozwiązaniu zabraknie ci sygnału na TV i jakość będzie zależna od TV tzn. od głowicy jej czułości itp.

Najlepiej podłącz 1 TV po zwrotnicy bezpośrednio i zobacz czy jest OK i sukcesywnie dalej aż do gniazd. Niestety bez miernika jest trudniej :( .
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 07-02-2007, 23:25   

Faktycznie. Masz rację. (stawiasz pół litra i dobrą kolację :D )
Miałem na myśli GMF 353A nie sądziłem że wersja bez A jest inna.
_________________
 
 
Maro 
Klikacz

Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 11
Wysłany: 08-02-2007, 08:40   

Skorygowany schemat

[ Dodano: 08-02-2007, 08:41 ]
Oto ES

[ Dodano: 08-02-2007, 08:44 ]
oto kbt

[ Dodano: 08-02-2007, 08:46 ]
no i gmf

[ Dodano: 08-02-2007, 08:49 ]
to jest wszystko co mogę Wam przedstawić bez miernika? Podajcie co za miernik mam użyć może uda mi się skombinować, zastanawiałem się jeszcze nad zrobieniem wspólnego potecnjału tzn przewodem wyrównawczym połączyć masy wszystkich wtyczek :) ale mógłby być to harcore... bo odczuwam różnicę potencjałów jak chwycę się kompa i kaloryfera :)
No nic czekam na dalsze rady?
Pozdrawiam i dzieki za interesowanie moim problemem

160233108.jpg
Plik ściągnięto 588 raz(y) 38,28 KB

kbt.jpg
Plik ściągnięto 611 raz(y) 31,77 KB

TES-02+HRCL.jpg
Plik ściągnięto 558 raz(y) 63,9 KB

rys.jpg
Plik ściągnięto 553 raz(y) 51,8 KB

 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 08-02-2007, 13:50   

Zamiast tego gniazda z którego masz podłączony komp i modem musisz dać to co - patrz wyżej lub musisz założyć gniazdo podtynkowe z wyjściem data czyli z wewnętrzną zwrotnicą. Nie może byc tak podłączone, chyba że nie będziesz korzystał z karty Tv w kompie to będzie ok.
odłącz modem i karte Tv od kompa i podłącz tam Tv nawet bez tej dwójki.

Może zrób zdjęcie obrazu TV jednego z kanałów w miejscu kompa (bez kart TV).
 
 
Maro 
Klikacz

Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 11
Wysłany: 09-02-2007, 07:04   

Cieszy mnie zainteresowanie, ale powtarzam, że u mnie wszystko chodzi na kompie i na ekranie kompa super, tylko odbiór TV jest słaby w gniazdach nie przez karte TV.
Pozdrawiam
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 09-02-2007, 15:48   

skoro na kompie jest ok a na TV źle to być może jest to wina odbiornika.
_________________
 
 
Maro 
Klikacz

Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 11
Wysłany: 13-02-2007, 09:39   

odświeżam jeszcze temat, rzeczywiście problem był chyba jednak w tym małym telewizorku, ponieważ przytargałem do domu dość starego Panasonica28" i puściłem na nim, zarówno fonia jak i obraz można powiedzieć, że ładny na tyle ile pozwala kablówka, ale te podstawowe 7kanałów mi odbiera.
Mimo wszystko mam nadzieję, że post się przyda również kiedyś innym forumowiczom.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: