Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ja oszalej z tym upc
Autor Wiadomość
dragongc
Klikacz

Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 12
Wysłany: 07-03-2005, 22:18   Ja oszalej z tym upc

Witam. Moze tema nie wniesie nic nowego bo bylo to juz walkowane 1000 razy, ale chce sie tym podzielic z wami.
No wiec tak ma chello Classic od 2 lat. Od jakiegos czasu chodzila mi po głowie mysl - czemy by nie wykorzystywac limitu do konca i uzyc jakiegos programu np.p2p przecirz i tak za to place a, ze troche skompy jestm i nie lubie jak cos sie marnuje ;-) .

Zachecony tym ze mam w innej lokacji neo 640 i wycigam na standardowym emule (bez modow) 70-85 Kb/s czyli maks oraz tym ze juz znam troche ta siec, chcilem uzyc tego samego na chello.

Zaznaczam z w kazdym przypadku milem HighID

1 podejscie: standard mod i standardowe porty - to samo co na neo i... kaszana. Lepsze lacze (jeszcze wtedy 1.5 mbit) a tu transfery przy sciaganiu 2-4 Kb/s

2 podejscie: dobra mowie zmienimy na jakiegos moda - chdzilem po forach, czytlem poradniki, uzulem chyba z 8 ronych modow na portach od standardowych w gore ale nic 5-15 Kb/s srednia. Mylse sobe kurna nie za to place.

3 Podejscie zatrzymalem sie na modzie Ionix przy pomocy funkcji web cache udalo mi sie wykrecic srednia 15-20 Kb/s. I tak chyba z 2 tygodnie.

I dzisiaj na jednym z forum przeczytalem o tym zeby urzyc portu 80 zamaist standardowych czy innych ktore uzuwalem(kurde ze na to wczesniej nie wpadlem). I co sie okazalo jak reka odjol, nic nie przestawiene tylko port zemieniony na 80 i trensfery (z podejscia) srednio 70-80 Kb/s. Uradowany ze dla mnie to juz wystarczy (na marginesie nawet polowe mojego lacza nie uzuskalem ;-) ) zostawilem na caly dzien.

I tu niby powinna sie konczyc historia... ale po jakis 7-8 godzinach nastapil powrot, czyli znowu 15-20 Kb/s (zanaczam ze nie zdazyl sie zadne pilk sciagnac do konca, czyli odrzucamy hipoteze z zadkimi lub innymi plikami). Moze ktos powiedzec - pora dnia - hmmm ale moim zdaniem chyba najgorsza od 8:00 do wieczora. Poza tym to nie bylo tak, ze spadalo powoli az do 20 tylko w pewnym momecie ciach w dol i po zabawie.

Wiec chwila namyslu i ... moze uzyc portu 21. I znowu pomoglo czyli 70-80 Kb/s na... godzine potem spadek do 15-20 Kb/s.

Mysle sobie wroce do portu 80 moze sie porawilo ... a tu lipa srednia predkosc 1.5 Kb/s az do teraz czyli jakies 2 godziny

I niech mi ktos powiez ze upc (administratorzy ?? ) nie bawia sie z nami w kotka i myszke.

Poza tym odrazu nasuwa sie kwestai legalnosci p2p - czyli wy wszyscy z p2p jestesice be i trzeba was ciac ile wejdzie.

Ale np. co ma zrobic taki fan mangi ktory moze sciagnac legalnie to z sieci p2p ale poprostu nie moze bo trzeb "ciac sku....ow a oni i tak nam zaplaca" bo zlapalismy ich na umowe na 12 miesiecy :-(

Pozdro dla wszystkich ja tam juz nie mam do nich sily ... dzisiaj :-) ale jutro postaram sie cos wykabinowac.
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-03-2005, 23:08   

Cóż, spróbuję z tymi portami... I dam Ci znać co z tego wyszło. Mi z emule wyciągam ze średnią predkością 15-30 (z krótkimi przeskokami do 40-50) kB/s a raz na jakiś czas 100 kB/s na kilka minut (wtedy przesłanie jednej paczki w emule 9,4 MB to właśnie kilka minut).
Już się przyzwyczaiłem do tej predkości, przynajmniej mieszczę się w limicie do konca miesiąca...

Pozdrówka i powodzenia w walce UPC ;)
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-03-2005, 01:22   

W pewnych miejscach sam jestem administratorem i wiem, że nic sam sobie nie blokuje a osiołek działa naprawdę różnie, czasem zasuwa jak głupi a czasem stoi przez pół dnia i nic nie ciągnie. Jedno jest pewne do tej sieci trzeba cierpliwości co się ma ściągnąć się ściągnie a czy potrwa to 3 godziny czy 3 tygodnie to inna sprawa. Dragongc sprawdź czy podobnego efektu nie ma również gdy nie zmieniasz portów tylko wyłączysz i włączysz swojego klienta (bo bywają takie które gubią się po jakimś czasie i trzeba je zresetować). Po drugie sprawdź czy nie udostępniasz (ściągasz) jakiegoś pliku który znajduje się na czarnej liście, jeśli tak jest to po pewnym czasie będziesz blokowany przez innych.
No i nie zapominaj o najważniejszym średni upload zawsze będzie w przybliżeniu równy średniemu downloadowi, więc jak raz szło bardzo szybko...

ps. Miło mi jest poznać kogoś kto tak jak ja wykorzystuje p2p do legalnych celów.
  marekd@jabberpl.org
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-03-2005, 08:51   

Marek napisał/a:
Po drugie sprawdź czy nie udostępniasz (ściągasz) jakiegoś pliku który znajduje się na czarnej liście, jeśli tak jest to po pewnym czasie będziesz blokowany przez innych.
Mógłbyś coś więcej na ten temat napisać tzn gdzie mógłbym się dowiedzieć o takich zakazanych plikach? Dzięki z góry :)
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-03-2005, 17:11   

Chodzi o pliki fałszywki, na wielu linkowniach tworzone są listy nie tylko plików do ściągania ale i plików o których wiadomo, że są fałszywe. Po pierwsze sprawdź czy zawartość plików które udostępniasz (lub masz już na tyle dużo ściągnięte, że da się sprawdzić) zgodna jest z ich nazwą, po drugie korzystaj z sum kontrolnych (zwanych też linkami) zamiast z wyszukiwarki masz wówczas dodatkowo pewność, że dostaniesz to co chcesz.
  marekd@jabberpl.org
 
dragongc
Klikacz

Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 12
Wysłany: 08-03-2005, 19:21   

Marek napisał/a:
W pewnych miejscach sam jestem administratorem i wiem, że nic sam sobie nie blokuje a osiołek działa naprawdę różnie, czasem zasuwa jak głupi a czasem stoi przez pół dnia i nic nie ciągnie. Jedno jest pewne do tej sieci trzeba cierpliwości co się ma ściągnąć się ściągnie a czy potrwa to 3 godziny czy 3 tygodnie to inna sprawa. Dragongc sprawdź czy podobnego efektu nie ma również gdy nie zmieniasz portów tylko wyłączysz i włączysz swojego klienta (bo bywają takie które gubią się po jakimś czasie i trzeba je zresetować). Po drugie sprawdź czy nie udostępniasz (ściągasz) jakiegoś pliku który znajduje się na czarnej liście, jeśli tak jest to po pewnym czasie będziesz blokowany przez innych.
No i nie zapominaj o najważniejszym średni upload zawsze będzie w przybliżeniu równy średniemu downloadowi, więc jak raz szło bardzo szybko...

ps. Miło mi jest poznać kogoś kto tak jak ja wykorzystuje p2p do legalnych celów.


Nie mam falszywek zawsze korzystam z linkow. Z brakiem transmisji nie zaobserwowalem tego problemu (wiem o co ci chodzi, zdaz mi sie to czasami tam gdzie mam neo ze przestaje sciagac).

A co do legalnosci - wyjsanie (zeby mi kots nie zarzucil ze tu mowie tak a gdzie indziej inaczej) - nie jestm aniolkiem, ale starm sie jak moge :-) tylko chodzi mi o to taka kwestie ze moge scigac 20 odcinkow po 250 mb i niestety scigam to miesiac :-( .
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-03-2005, 21:54   

dragongc napisał/a:
tylko chodzi mi o to taka kwestie ze moge scigac 20 odcinkow po 250 mb i niestety scigam to miesiac :-( .

No właśnie, ja też mam trudności w ściąganiu takich odcinków (przede wszystkim mają bardzo mało źródeł i nie wszysty udostępniają je w trybie release). Mój rekord to 26 odcinków pewnej serii w ciągu 3 miesięcy... Uhh, ale warto było :D

Marek napisał/a:
Chodzi o pliki fałszywki, na wielu linkowniach tworzone są listy nie tylko plików do ściągania ale i plików o których wiadomo, że są fałszywe. Po pierwsze sprawdź czy zawartość plików które udostępniasz (lub masz już na tyle dużo ściągnięte, że da się sprawdzić) zgodna jest z ich nazwą, po drugie korzystaj z sum kontrolnych (zwanych też linkami) zamiast z wyszukiwarki masz wówczas dodatkowo pewność, że dostaniesz to co chcesz.

A o to chodzi. Faktycznie zdarzają się fałszywki tzw. pliki FAKE. Najłatwiej jest na nie trafić poprzez lipna wyszukiwarkę lub poprzez wyszukiwarkę wbudowaną w klienta, poda Ci wyniki wyszukiwań ale nie masz za bardzo pewności czy to nie plik fake... Na szczęście są sumy kontrolne więc jest git :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: