Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TP znosi limity w "neostradzie tp"
Autor Wiadomość
Herman 
light master

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 67
Wysłany: 01-02-2007, 17:06   

Niestety sie myslisz, znam dobrze tą ustawe i stan musi wrocic do sprzed podpisania umowy , jesli nie jest to mozliwe to musi byc rozliczone na innej zasadzie. Z reszta zajrzyj do regulaminu chello. Podpisujac umowe kazdy sie zgadza z tym regulaminem.

A konkretnie to rozdzial drugi, paragraf 4 punkt 4.
Regulamin
"4. Je¿eli Umowa Abonencka zosta³a zawarta poza Biurem Obs³ugi Klienta,
Abonent mo¿e od Umowy Abonenckiej odst¹piæ, sk³adaj¹c Dostawcy
us³ug pisemne oœwiadczenie w terminie 10 dni od dnia zawarcia Umowy
Abonenckiej. W takim przypadku Abonent zobowi¹zany jest zwróciæ niezw
³ocznie zainstalowany Sprzêt, ponieœæ koszty Instalacji zgodnie z aktualnym
Cennikiem oraz zap³aciæ za korzystanie z Us³ug, œwiadczonych
przez Dostawcê us³ug do dnia z³o¿enia oœwiadczenia o odst¹pieniu."
 
 
gabrynio 
light master

Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 133
Wysłany: 03-02-2007, 10:09   

Marek napisał/a:
Jeśli zrezygnujesz w ciągu tych 10ciu dni nie musisz nikomu nic płacić,
To jedno z podstawowych praw konsumenta - odstąpić od umowy zawartej zdalnie lub poza siedzibą firmy w ciągu 10dni bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów,
Problem możesz mieć tylko w przypadku gdy sam poszedłeś do nich do biura podpisać umowę.


Kiedys wzialem na probe chello Plus i zrezygnowalem po 6 dniach. Ludzie od UPC upewniali mnie ze nie poniose zadnych kosztow. Jak sie okazalo po miesiacu dostalem rachunek na 89zl, dzwonilem na party line i niczego sie nie dowiedzialem bo pani stwierdzila ze nie wie dlaczego tak jest i naciagnela mnie na dodatkowe koszty telefonu 25zl przez co wkoncu sie sam rozlaczylem. Wydaje mi sie ze w przypadku rezygnacji w ciagu 10 dni i tak sie jakies koszty ponosi, mimo ze jest prawo w UE ze mozna na legalu zrezygnowac w ciagu 10 dni z produktu (na pewno zakupionego przez internet, w sklepie raczej nie a nie wiem jak jest z uslugami...
_________________
 
 
 
TomekB 
light master


Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 62
Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-02-2007, 10:57   

Ja też kiedyś wziąłem na próbę chello ale nie poniosłem żadnych kosztów gdy w ciągu 10 dni zrezygnowałem.
 
 
Grzechu 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 127
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-02-2007, 19:39   

Pamiętajcie o tym że mówicie o dwóch różnych sytuacjach.
Pierwsza to taka kiedy zawieracie umowę w BOK UPC (czyli w lokalu przedsiębiorstwa). Wówczas pierwszeństwo ma regulamin i mogą upomnieć się o zwrot kosztów, no chyba że jesteście asertywni. Mówiąc krótko to prawo odstąpienia z regulaminu nie jest ustawowym konsumenckim prawem odstąpienia o którym będzie dalej.
Co innego kiedy zawieracie umowę przez przedstawiciela UPC wówczas w grę wchodzi ustawa z 02.03.2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny ( do znalezienia w wyszukiwarce aktów prawnych Sejmu). Ustawa ta gwarantuje prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa ( np. przez przedstawiciela handlowego, autoryzowanego dilera) lub na odległość ( przez telefon, internet) bez podania przyczyn w ciągu 10 dni od jej zawarcia. Nie trzeba płacić odstępnego, trzeba tylko zwrócić to co się dostało i tyle. Mało tego ustawa o ochronie praw konsumentów ma pierwszeństwo przed regulaminem i żadnymi kosztami obciążyć was nie mogą.
 
 
Schumacher 
Klikacz

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 14
Wysłany: 04-02-2007, 18:51   

Zniesienie limitów przez TP to krok w kierunku normalności !

Z definicji, która była np. w magazynie CHIP wynika, że stałe łączę to takie które zapewnia stałe parametry przez cały okres rozliczeniowy, a więc łącze bez jakichkolwiek limitów. Internet szerokopasmowy to z kolei stałe łącze o prędkości (download) conajmniej 384 kbps (według starej definicji UE).

Tak więc, jeszcze nie wszystkie łącza w Polsce to stałe / szerokopasmowe łącza. :( Ale cóż, Polska zacofany kraj....PIS musiałby rządzić z 40-50 kadencji żeby wyciągnąć Polskę z bagna :(
_________________
 
 
Don Vito 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 306
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 04-02-2007, 20:49   

Schumacher napisał/a:
Zniesienie limitów przez TP to krok w kierunku normalności !

Z definicji, która była np. w magazynie CHIP wynika, że stałe łączę to takie które zapewnia stałe parametry przez cały okres rozliczeniowy, a więc łącze bez jakichkolwiek limitów. Internet szerokopasmowy to z kolei stałe łącze o prędkości (download) conajmniej 384 kbps (według starej definicji UE).

Tak więc, jeszcze nie wszystkie łącza w Polsce to stałe / szerokopasmowe łącza. :( Ale cóż, Polska zacofany kraj....PIS musiałby rządzić z 40-50 kadencji żeby wyciągnąć Polskę z bagna :(

Rozumiem że to ironia :lol:
 
 
Aard 
easy master


Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 27
Skąd: Otwock
Wysłany: 04-02-2007, 20:58   

@Schumacher
podejrzewam, ze gdyby PIS tyle czasu rzadzil to internet mielibysmy na wzor chin, a jedynym zajeciem dostepnym w tym kraju byloby wyplatanie wiklinowych koszy, ewentualnie budowa kosciolow... ;)

@Don Vito
oby... :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: