Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy Emule - Nowy użytkownik
Autor Wiadomość
Danielskii 
easy master

Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-03-2005, 07:12   Wow

Albo chello mi juz podskoczylo albo mulek sie rzeczywiscie zaczyna rozpedzac bo dizsiaj rano patrze a tu nastepujace wyniki:
Prędkość pobierania 57.82KB/s
Śrenia Prędkość 16KB/s
Maks predkosc 76.71KB/s
Maks średnia predkosc 16KB/s
mam pytanie a jak zmienie w wizardzie predkosc tak jak w chello ma byc czyli 1024 na 128 a w limitach ustawie powiedzmy download 115 a upload 14 to moze mi to wplynac na predkosc sciagnia??
Pozdrowienia
 
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-03-2005, 21:36   Re: Wow

Danielskii napisał/a:
Albo chello mi juz podskoczylo albo mulek sie rzeczywiscie zaczyna rozpedzac bo dizsiaj rano patrze a tu nastepujace wyniki:
Prędkość pobierania 57.82KB/s
Śrenia Prędkość 16KB/s
Maks predkosc 76.71KB/s
Maks średnia predkosc 16KB/s
No widać że zaczyna się rozpędzać :) Najważniejsze info to średnia prędkość dla sesji. Im wyższa średnia tym lepiej :)
Cytat:

mam pytanie a jak zmienie w wizardzie predkosc tak jak w chello ma byc czyli 1024 na 128 a w limitach ustawie powiedzmy download 115 a upload 14 to moze mi to wplynac na predkosc sciagnia??
Nie wpłynie na to. Jedyna zmiana to że dłużej będziesz czekał na ściągnięcie plików, bo kolejka będzie wolniej się przewijała (i wolniej będziesz zbierał kredyty u innych). Ustawiaj te prędkości w ustawieniach (zakładka "Parametry łącza" w okienku "Możliwości łącza"), nie jest potrzebny do tego wizard :)

Pozdrówka :)
_________________
 
 
Danielskii 
easy master

Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-03-2005, 07:07   

Dzieki Flash:)
 
 
 
krzyszko 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 9
Wysłany: 26-03-2005, 03:39   

A ja si zastanawiam czy ktoś z was może używał proemula ??:)
Może wyprubójcie :) Ja chętnie mogę przesłać na maila bo posiadam :)
Co prawda wersję dla NEO a mam sieć Lokalną :P I w moim pakiecie 64 Kb ciągnie mi po 8-9 KB na sek. :) Super :) Trzeba się jeszcz pobawić na początku troche w opcjach bo sporo tu tego :P ale potem ma nadzwyczajne prędkości w poównaniu z PLUS, Sivka, zwykły muł :)
 
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 03-04-2005, 21:13   

Siema !!
Mam chello classic ( 1,5mb / 256kb ) i korzystam ze zwykłego emule 0.45b. Mam pytanie czy u was też spada tak upload przy wysokich prędkościach ściągania ?? Otóż wysyłanie mam nastawiony miękki limit ( na suwaku - czyli ten co się naprawdę liczy ) na 24kB/s ( bo i tak w chello wysyłanie mam maks 26-28kB/s ) a twardy na 32kB/s. Otóz zauważyłem, że gdy ściągam przez osiołka z prędkością około 80kB/s wysyłanie spada do 18kB/s a gdy sciąganie przekroczy setkę ( a tak mi działa emule w 30min po podłączeniu do serwa ) to wysyłanie spada poniżej 10kB/s. Trochę mnie to martwi bo jak bym chciał sobie postawić serwerek do csa na 7osób ( a już niedługo na o.k. 10 jak chello przyspieszy ) to okaże się, że to nie wypali bo tak naprawdę chello nie ma wysyłania na stałym poziomie - to że tej prędkości 32kB/s ( n.p. na ftpy, przez komunikatory ... ) jeszcze nigdy nie widziałem to jeszcze mogę się pogodzić
ale żeby wysyłanie spadało w miarę zwiększania downloadu to dla mnie zdeczka przegięcie.



p.s.: Modem podpięty oczywiście przez sieciówke a w windce zwiększony maksymalny limit połączeń.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-04-2005, 21:52   

Zapuściłem kiedyś overneta i obserwowałem co się dzieje przy pomocy ipraf przez prawie cały czas szło 1536/256 kbps z tym, że dane przesyłane były z prędkościami około 180kB/s ściąganie i 25kB/s te brakujące kilka kilobajtów o narzuty protokołu (gdy ściągałem wolniej dane wysyłane były z prędkością 28kB/s a iptraf w dalszym ciągu pokazywał, że dane wychodzą z mojego komputera z prędkością 256kbps). Mam jeszcze zrzut z ekranu który wtedy zrobiłem http://phoenix.univ.gda.pl/marek/speed.png Teraz pewnie szło by jeszcze szybciej bo zaczeli trochę przyspieszać (2 Mbitów jeszcze nie ma ale tak gdzieś 1,6-1,7 jest).
  marekd@jabberpl.org
 
Danielskii 
easy master

Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-04-2005, 18:09   To znowu Ja z Pytaniami:)

Witam witam...dlugo mnie nie bylo bo caly czas praca poza tym jak mulek sie rozpedzil to szybciutko przekroczylem limit i mi obcieli predkosc:)wiec nie surfowalem bo po co sie wkurzac...ale teraz jak net znowu dziala to mam pytanie mulek zwolnil net ogolnie zasuwa czy moze to byc zwiazane z tymi zmianami predkosci??zaznaczam ze net zalozylem w lutym
Pozdrawiam
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-04-2005, 18:51   

Cytat:
mulek zwolnil net ogolnie zasuwa czy moze to byc zwiazane z tymi zmianami predkosci??zaznaczam ze net zalozylem w lutym

Przypadek, raz jest szybciej a raz woleniej zleży od kogo i co się ściąga, a z mułkiem to jest loteria.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: