Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy Emule - Nowy użytkownik
Autor Wiadomość
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-03-2005, 09:52   

Marek napisał/a:
Na light 14kB/s nie jest złym wynikiem (wysyłać szybciej nie dasz rady,a jest mało prawdopodobne uda Ci się ściągać szybciej niż wysyłać)


Jak to nie, oto moje wyniki:
eMule v0.44b LeD-JABOL OC Statystyka [[LeD] Klaudi]

Pobierz
Prędkość pobierania: 53.50 KB/s
Średnia prędkość pobierania dla sesji: 41.79 KB/s
Maksymalna prędkośc pobierania dla sesji: 62.90 KB/s
Maksymalna średnia prędkośc pobierania dla sesji: 41.79 KB/s
_________________
 
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-03-2005, 12:13   

Jak chcesz wiedziec te wyniki to przez optymalną konfiguracje mułka i proxy. Więc nie ublizaj mi tu od leecherów. Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, lecz jak czytam to forum widać, że Szanowny Pan Marek zawsze ma racje.
_________________
 
 
 
Przemek 
light master


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 125
Wysłany: 12-03-2005, 12:34   

Marek napisał/a:
Leecher się znalazł. To przez Ciebie innym wolniej działa !

eee no coments. Jestem ciekawy czy wszechwiedzący Pan Marek nigdy nie przekroczył przy downloadzie magicznej prędkości 32kB/s.
_________________
 
 
 
czesiu 
light master


Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 93
Skąd: Warszawa - Gocław
Wysłany: 12-03-2005, 16:30   

Cytat:
Ja zawsze ściągam z maksymalną prędkością łącza (obecnie 1,5Mbita) i zawsze wysyłam więcej i szybciej niż ściągam. (zaznaczam, że nie jest to możliwe wykorzystując jedynie łącze chello)

to niby co ty wykorzystujesz?:)
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-03-2005, 22:56   

Cytat:
I nie chciałem nikomu ubliżać, leecheremi nazywa się właśnie osoby które więcej ściągają niż wysyłają.


Czyli znakomita większość użytkowników p2p są lecherami.
IMHO
Leecher to taka osoba co pobiera a nie dzieli się z tym z innymi.

Cytat:
Leecher jest to taka osoba która sciagnie jakiś plik i zaraz po sciagnieciu wyłacza program i masz wszystkich innych w d###e przez co nie udostepnia tego sciagnietego pliku innym.
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-03-2005, 23:47   

Klaudi w jaki sposób wyobrażasz sobie to, że większość ściąga znacznie więcej niż wysyła ?
Skąd oni niby mieli by te dane brać?
  marekd@jabberpl.org
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-03-2005, 00:17   

Ok, jest dużo grup relujących, oni na pewno więcej wysyłają.
Cytat:
klient (a właściwie klienci kilku sieci p2p z których zdarza mi się korzystać) rozsiane są po świecie, na różnych komputerach które mają trochę wolnego łącza, i dysku a do domu ściągam to co już się tam ściągnęło.


Nie za bardzo rozumiem w jaki sposób to robisz. Czyżbyć należał do jakiejś grupy relującej 8)

Dziękuje za skasowanie wypowiedzi, lecz czemu mówisz, że jak ja ściągam szybciej to inni przez to pobierają wolniej. Jak możesz to wytłumacz bo nie rozumiem.
_________________
 
 
 
Danielskii 
easy master

Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-03-2005, 00:28   

To jak ja moge osiagnać taki wynik jak Ty
Cytat:
Prędkość pobierania: 53.50 KB/s
Średnia prędkość pobierania dla sesji: 41.79 KB/s
Maksymalna prędkośc pobierania dla sesji: 62.90 KB/s
Maksymalna średnia prędkośc pobierania dla sesji: 41.79 KB/s

wiec od czego to wkoncu zalezy??
Komp non stop wlaczony, a o takich wynikach jak widze to moge sobie pomarzyc:(
Kurcze to jedyne forum na ktorym chyba ktos mi moze pomoc:]
 
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-03-2005, 12:41   

Danielskii napisał/a:
wiec od czego to wkoncu zalezy??

Od wielu czynników. Głównie od Twej cierpliwości... Może spróbuj tak, że te które ściągasz ustaw na release w zakładce Pliki. Ja mam tak ustawione :) Te które już ściągnąłem albo przenosze do innego katalogu albo ustawiam priorytet wysyłania na "Bardzo niski". I jakoś leci... Ale nigdy jeszcze nie osiągnąłem takiej średniej jak nasz kolega Klaudi... Cóż ale mam lepszy rekord od niego :P 138KB/s pewnie było na kilka minut w nocy :)
_________________
 
 
Danielskii 
easy master

Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-03-2005, 16:11   USS

do czego sluzy USS Upload i USS Download i czy wlaczac te ustawienia a jesli tak to jak??
Szukalem na forach i owszem znalazlem ale za bardzo nie kumam. Tak na chlopski rozum dla gosica ktory sie nie zna a kompa uzywa do ogladania filmow i grania - To Ja:) - niech mi ktos powie co to za licho:/
 
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-03-2005, 19:10   Re: USS

Danielskii napisał/a:
do czego sluzy USS Upload i USS Download i czy wlaczac te ustawienia a jesli tak to jak??

Te opcje służą do inteligetnego ustawiania prędkości (zmienny limit) wysyłania i ściągania. Załóżmy, że masz ustawnione wysyłanie sztywno na 30KB/s i chcesz sobie przeglądać strony www a nie możesz bo się dławi łącze. Właśnie przez to że masz ustawiony za wysoki limit wysyłania. Wtedy włączasz USS Upload i ustawiasz widełki od ilu do ilu ma wysyłać w zależności od potrzeb np. od 20 do 30KB/s. I gdy sobie przeglądasz strony lub komuś wysyłasz plik np. poprzez gg to emule obniża limit (czyli zmniejsza prędkość wysyłania) do 20KB/s zwiększając rezerwę. A gdy nic się nie dzieje to zwiększa prędkość wysyłania.
A USS Download jest nieprzydatne... Można se odpuścić. Ja tych opcji nie mam włączonych bo nie mam takiej potrzeby - jest na tyle duża rezerwa że łącze się nie udławi :)

Chyba jasno napisałem? :) Może coś przeoczyłem? To proszę mnie poprawić ;)

Pozdrówka.
_________________
 
 
Danielskii 
easy master

Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-03-2005, 23:55   

nic nie przeoczyles:) zastosowalem sie do rad ale wiesz chce sprobowac cos sam pogrzebac, nazwijmy to "pouczyc" pozatym wrocilem juz do ustawien ktore mi zasugerowales bo na nich bylo najlepiej z tym ze mam zainstalowanego morpha a nie pawcia:)
Pozdrowka :mrgreen:
 
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-03-2005, 00:01   

Dzięki Marek za odpowiedzi. Nie zawsze uda sie wysłać tylke samo MB ile się pobrało, lecz staram się, dodam, że łatwiejsze to było jak miałem classic i UL 256 :wink: . Nie miałbym nic przeciwko łaczu 1Mbit na 1Mbit, wtedy z wysyłaniem nie było by problemu, lecz mam (jak na razie) 512 na 128 więc trudno jest wysłać tyle samo danych ile się pobierze, zwłaszcza jak pobierasz na raz około 10 plików a max wysyłanie to 16 KB/s.
Cieszy mnie to, że udało nam sie "w norlmalny" sposób przeprowadzic wymiane zdań.

FlashMan zapomniałeś o Ping to.... :wink:
_________________
 
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-03-2005, 00:35   

Danielskii napisał/a:
nic nie przeoczyles:) zastosowalem sie do rad ale wiesz chce sprobowac cos sam pogrzebac, nazwijmy to "pouczyc" pozatym wrocilem juz do ustawien ktore mi zasugerowales bo na nich bylo najlepiej z tym ze mam zainstalowanego morpha a nie pawcia:)
Pozdrowka :mrgreen:

Nie szkodzi, że użyłeś Morpha :) On się różni od Pawca systemem kredytów (chyba się nie mylę) i różnymi duperelami (np. wygląd taki sam jak w oficjalnej wersji - nowe ikonki itp i więcej opcji w Ustawieniach). I słusznie robisz :D Metodą prób i błędów szybciej się z nim zapoznasz i nauczysz się :)

Klaudi napisał/a:
zapomniałeś o Ping to.... :wink:
Tak, zapomniałem o nim :) Ale to szczegół, chodziło o wyjaśnienie o ogólne działanie USS/DSS :mrgreen:

Pozdrawiam :)
_________________
 
 
czesiu 
light master


Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 93
Skąd: Warszawa - Gocław
Wysłany: 14-03-2005, 10:58   

Cytat:
Nie szkodzi, że użyłeś Morpha On się różni od Pawcia systemem kredytów

tez mozna tam ustawic pawcio credit system :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: