Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy Emule - Nowy użytkownik
Autor Wiadomość
Danielskii 
easy master

Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-03-2005, 20:26   Pomocy Emule - Nowy użytkownik

Witam serdecznie pisze w skrócie o co chodzi!
Jestem nowym użytkownikiem i szukałem pomocy po różnych forach ale albo nie umiem szukać albo nie wiem już co.
Mam chello Light zainstalowałem Emula bo inne mi nie wiem czymu programy nie pasowały. Na komputerze sie nie znam jak widać i mam prośbe jezeli niechcecie pisac to chociaz dajcie mi link bardzo prosze gdzie jest opisane jak mam skonfigurować emula abym osiagal dobre wyniki. Mam juz go dlugo wlaczony ale dalej jak sciaga tak sciaga po 14KB/S maksymalnie dla calej sesji. co jest nie tak??? :(

Z gory dziekuje za pomoc
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-03-2005, 21:34   

Na light 14kB/s nie jest złym wynikiem (wysyłać szybciej nie dasz rady,a jest mało prawdopodobne uda Ci się ściągać szybciej niż wysyłać)
Jak chcesz linka to mogę podać namiary na nled forum które jest w całości poświęcone emule może sztuczki tam opisywane coś dadzą.
  marekd@jabberpl.org
 
czesiu 
light master


Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 93
Skąd: Warszawa - Gocław
Wysłany: 06-03-2005, 22:42   

srednia 14 dla calej sesji to nie jest zly wynik;)
chcesz zobaczyc wiecej? wlacz na raz 30 filmow :P
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-03-2005, 23:14   

czesiu napisał/a:
chcesz zobaczyc wiecej? wlacz na raz 30 filmow

To może przynieść odwrotny wynik. A to dlatego, że ilość połączeń przez program p2p będzie na tyle duża, że zapcha dużą część łącza. Czyli faktyczne prędkość pobierania plików będzie niższa.

Jacek
 
 
Danielskii 
easy master

Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-03-2005, 19:04   Oki zostawilem kompa na noc i.....

zostawilem kompa na noc i ogolnie tak jak zostawilem wlaczonych do sciagniecia 11 plikow to kazdego po trochu sciagnelo ale ogolnie tojest to slabe bo u kumpla ktory ma chello light tego po podwyzszeniu tak jak ja osiaga lepsze wyniki a mamy takie same ustawienia.

Moje ustawienia:
downolad mam 96 a upload 16
czyli tak jak mialem w standarcie w ustawieniach.. ten wizard w tych opcjach wybral mi opcje 768kBits/sec na 128kBits/sec

Zapytam sie moze inaczej jakie powinienem osiagac wyniki na plik predkosci sciagania i na cala sesje?? Nie mam zadnych modow zainstalowanych i nie wiem jaki najlepiej dobrac do chello light.

Mam prosbe moze ktos mi powie jakie sa najlepsze ustawienia i mod - zeby te sciagnie mialo jakikolwiek sens..Mulek mi sie podoba i chcialbym przy nim zostac
Dzieki
 
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-03-2005, 21:52   

A ja proponuję Ci zapoznać się z tym tematem tutejszego forum -> Konfiguracja emule w chello plus a w szczególności mój pierwszy post w tym temacie (poznasz go bez problemu dzieki memu avantarowi :mrgreen: ).

Proponuję Ci przetestować mod emule Pawcio w wersji 5.15f. Tylko zmień parę ustawień w porównaniu z moimi (od razu podałem Ci całkiem optymalne ustawienia):

-zakładka Parametry łącza:

Pobieranie (możliwości/limity): 90 / 92 kB/s

Wysyłanie: (możliwości/limity): 14 / 16 kB/s (włączony "Limit wysyłania")

Ilość źródeł na plik: 400 (ewentualnie 300)

Limity połączeń: 600

-zakładka Rozszerzone ustawienia:

Liczba nowych połączeń na 5 sek: 45 (jak będzie się zapychać łącze tj bardzo długo bedziesz miał Zbyt wiele połączeń to zmień na 25)

Liczba półotwartych połączeń (Max Half Open Connections): 30
<- koniec proponowanych zmian z moimi ustawieniami :) ->

Wadą chello light jest mały upload :( Przez to wolniej łapie źródełka oraz dłużej czeka się na zdobywanie kredytów u innych ludzików... Pozdrawiam.
_________________
 
 
Danielskii 
easy master

Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-03-2005, 23:06   oki zastosuje sie do rad

tylko mala prosba sciagnelem moda i co dalej??
ja jestem poczatkujacy i nie wiem za bardzo co zrobic..mam plik z tym modem w postaci rar. jak go rozpakuje to tam jest plik emule.exe czy cos i jak go odpale to jakby od nowa wszystko...a jak mam przeniesc plik ktore sciagam??
Hilfe:)
 
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-03-2005, 23:14   Re: oki zastosuje sie do rad

Danielskii napisał/a:
tylko mala prosba sciagnelem moda i co dalej??
ja jestem poczatkujacy i nie wiem za bardzo co zrobic..mam plik z tym modem w postaci rar. jak go rozpakuje to tam jest plik emule.exe czy cos i jak go odpale to jakby od nowa wszystko...a jak mam przeniesc plik ktore sciagam??
Hilfe:)


Prawie dobrze robisz, teraz zrób kopię zapasową całego katalogu emule (z wyjątkiem Incoming, chyba że masz ten katalog na innym dysku w celu wiekszego bezpieczeństwa gdy padnie dysk systemowy (np na dysku D zamiast na C). i teraz wgraj emule.exe z rozpakowanego katalogu do tego w którym zainstalowałeś oryginalnego emułka zastępując tamtym istniejącym. O ten mod przejmie istniejące ustawienia włącznie znajdzie ten plik którego ściagasz. Tylko wprowadzasz od nowa najważniejsze ustawienia które wymieniłem i testuj go :) Może będzie ok? Jak coś to pisz śmiało :)
_________________
 
 
Danielskii 
easy master

Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-03-2005, 00:04   Wielkie dzieki

Juz stosuje sie do rad:)
Jak dla mnie jestes mega WIELKI!!!!:)
Juz dziekuje a jak testy wypadly dam znac jutro bo ide spac i zostawiam moja maszynke na noc:)
Pozdrawiam

[ Dodano: 08 Mar 2005 02:52 ]
mam tylko pytanko zostawilem na noc i osiagnalem nastepujace wyniki
average whole downloadrate : 15,92kB/s
srednia predkosc pobierania dla sesji : 14,37KB/s
maksymalna predkosc pobierania dla sesji : 42,34KB/s
maksymalna srednia predkosc dla sesji : 14,40 KB/s

czy dla chello light ten 1024/128 to sa to odpowiednie wyniki??
czy ten emule pawcio 5,15f sie jeszcze rozpedzi??
i co oznaczaja na samym dole przy sciaganiu wyniki w nawiasach??

:mrgreen:
 
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-03-2005, 21:50   :)

No proszę :) Jak na pierwszy dzień niezłe wyniki :!: :D Podobnie jest u mnie po pierwszym dniu. Pawcio powinien się jeszcze rozpędzić :)

A co do tych nawiasów to mówi od ilu osób ściągasz (fajny szczegół którego nie ma w oryginalnym emułku) :) Jeśli pisze w nawiasie 2 to od dwóch gości naraz ściągasz z danego pliku :)

:mrgreen:
_________________
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-03-2005, 11:40   

Cytat:
A co do tych nawiasów to mówi od ilu osób ściągasz (fajny szczegół którego nie ma w oryginalnym emułku) Smile Jeśli pisze w nawiasie 2 to od dwóch gości naraz ściągasz z danego pliku Smile


W "orginalnym" mułku info od ilu osób pobierasz jest w nawiasie po ilości źródeł na dany plik

Co do parametrów łącza, można wpisać własne, czyli w twoim przypadku, jeśli masz light 512 na 128 chyba, że masz już przyspieszone wtedy 1024 na 128
_________________
 
 
 
Danielskii 
easy master

Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-03-2005, 18:38   Morph XT 6.1

heyka zaczalem troche kombinowac i znalazlem moda co zwie sieMorph XT v 6.1
i powiem szczerze szok:] kurza stopa normalnie oddlot zapina jak opetany i jestem z niego mega zadowolony:) naprawde fantasitic lantastic bombastic zostawiam go na katy ;) znaczy sie testy i powiem co i jak ale pierwsze odczucia niezle zasysa ze az milo:)

Pozdrawiam
 
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-03-2005, 21:28   

Testowałem moda MorphX6.1 lecz nie zaskoczył mnie niczym, zachowywał się jak oryginalny emułek. Dziś przetestowałem Pawcia na niestandardowym porcie TCP... SZOK! Zaczął się zachowywać jak na rasowego osła :D

Pozdrawiam :)
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-03-2005, 22:22   

FlashMan napisał/a:
Zaczął się zachowywać jak na rasowego osła

Wystraszył się, że zrobisz z niego salami ;)

Jacek
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-03-2005, 22:33   

Jacek napisał/a:
FlashMan napisał/a:
Zaczął się zachowywać jak na rasowego osła

Wystraszył się, że zrobisz z niego salami ;)

Jacek
Bhuhahahahaha, dobreee :mrgreen: Calkiem to możliwe :D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: