Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czteropak ASTER czy warto
Autor Wiadomość
Oldman 
Klikacz

Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-01-2007, 11:33   Czteropak ASTER czy warto

Jestem nowy na forum i mam pytania .
Obecnie mam w UPC :chello clasic 119 PLN , pakiet pełny TV 52 PLN, a w TPSA za 50PLN 60 min.
Dostałem ostatnio ofertę czteropak z ASTER za 119 PLN : telewizja kablowa + cyfrowa + telefon stacjonarny 30 min gratis + intreret 2 Mb/4Mb
Finansowo to opłacalne , ale jak z jakością i bezawaryjnością .
czy jest mozliwe rozdzielenie sygnału TV kablowej na kilka odbiorników ( przy opcji tv kablowa + cyfrowa )
 
 
Beereq 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 60
Wysłany: 27-01-2007, 12:26   

Jakość świetna, nie tylko IMO, ale wg. 99% userów astera. Awarie? jak jest jedna 5-10 minutowa na 2 miesiące to już duuużo (przynajmniej u mnie). Rozdzielić można sygnał TV analogowej. cyfrowej nie rozdzielisz, no chyba że kupisz dekoder. Więcej info na aster-forum.info
 
 
Oldman 
Klikacz

Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-01-2007, 13:05   

1. Jak jest w przypadku opcji tV kablowa + TV cyfrowa .
jakie będzie podłączenie do odbiornika czy tylko z tunera i czy bedzie dodatkowy trójnik do rozdzielenia sygnału TV na inne odbiorniki .
2. czy przesyłają sygnał radiowy
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 28-01-2007, 11:41   Zaczekaj aż ASTER zacznie ci grozić :)

Miałem Astera, non-stop otrzymywałem maile że rozsyłam spam, że przeciążam łącze, że uruchamiam usługi którch oni sobie nie życzą, itp.

Otóż prawda jest taka że ja mam pojęcie co robie na kompie i jakie mam uruchomione procesy. Na moje pytanie jaki spam wysyłam, żeby mi podesłali wycinek tego logu ( na którym się opierają ) zawierającego date i mój adres IP nie odpowiedzieli wogóle!!!!
Kożystanie z programów typu P2P jest przez nich uznawane jako "przeciążenie łącza"
Uruchomienie serwera pocztowego i www traktują jako uruchomienie niepożądanych usług.
Ich wymarzony klient to taki co przegląda strony i używa maila z Aster, i nic pozatym.

Słowem amatorka, zrezygnowałem i mam teraz chello, jestem zadowolony i nikt mi nie przysyła żadnych maili z pogróżkami, pomimo że uruchomiłem to samo co na łączu Astera.
Mój kumpel ma DSL'a i też nie ma żadnych problemów.

pozdrawiam
Dziabaq
 
 
Oldman 
Klikacz

Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-01-2007, 12:27   

Najprawdopodobniej zostaną w UPC i chello.
na forum aster dowiedziałem się ze ASTER wycofuje się kanałów radiowych a u mnie tuner na antenie kiepsko odbiera.
Limitów w chello 50 GB nigdy nie przekroczyłem , nie jestem ssaczem (wykorzystuje 15 do 20%)
Myślę wypowiedzieć umowe na chello clasic + pakiet pełny TV , i podpisać nową umowę na trójpak
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 29-01-2007, 00:17   

dziabaq napisał/a:
Miałem Astera, non-stop otrzymywałem maile że rozsyłam spam, że przeciążam łącze, że uruchamiam usługi którch oni sobie nie życzą, itp.

Otóż prawda jest taka że ja mam pojęcie co robie na kompie i jakie mam uruchomione procesy. Na moje pytanie jaki spam wysyłam, żeby mi podesłali wycinek tego logu ( na którym się opierają ) zawierającego date i mój adres IP nie odpowiedzieli wogóle!!!!
Kożystanie z programów typu P2P jest przez nich uznawane jako "przeciążenie łącza"
Uruchomienie serwera pocztowego i www traktują jako uruchomienie niepożądanych usług.
Ich wymarzony klient to taki co przegląda strony i używa maila z Aster, i nic pozatym.
a to był ASTER w Warszawie czy w Krakowie ?
_________________
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 29-01-2007, 22:28   

Cytat:
a to był ASTER w Warszawie czy w Krakowie ?

Aster w Warszawie
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 29-01-2007, 23:48   

to bajki opowiadasz.
Sam mam podłączone Aster w Warszawie i mam serwer postawiony, i nie tylko ja jeden bo wiele osób tak ma. Nie ma żadnego zakazu jeśli chodzi o stawianie serwerów. Aster nie czepia się również do korzystania z P2P i wysycania łączy. Jeśli dostawałeś od Aster takie ostrzeżenie to najprawdopodobniej jakaś wytwórnia filmowa musiała cię wykukać jak udostępniasz przy pomocy jakiegoś programu P2P jakiś film ew oprogramowanie. Wyrwórnie filmowe jak i producenci oprogramowania skanują niekiedy sieci p2p w poszukiwaniu takich przypadków i wysyłają do operatora, do którego należy dana pula adresowa zgłoszenie. Aster żeby nikt nie zarzucił że nic nie robi wysyła upomnienia.
Co do wirusów
dziabaq napisał/a:
Miałem Astera, non-stop otrzymywałem maile że rozsyłam spam, że przeciążam łącze, że uruchamiam usługi którch oni sobie nie życzą

Bo zapewne je rozsyłałeś. I z pewnością skoro je otrzymywałeś to mieli na to logi. A że nie potrafiłeś tych logów uzyskać to widocznie kiepsko się o to starałeś. Należało złożyć w biurze obsługi klienta pismo że żądasz aby Ci udostępniono logi i zapewniam Cię że takowe logi byś zobaczył.
Najprawdopodobniej posiadałeś na komputerze zainstalowanego virka typu open proxy bądź smtp open relay i za pośrednictwem Twojego komputera w świat szła pewna ilość spamu bez Twojej wiedzy. Tak to już jakoś jest że każdy jest święcie przekonany że ma czysty komputer i operator wymyśla sobie cuda na patyku. Zgodzę się że jest to zniechęcające dla klienta, bo w rezultacie zacznie wieszać psy na dostawcy internetu i może zrezygnować z usług. Z doświadczenia własnego napiszę Ci że koło 90% jak nie więcej osób posiadających komputery działające jako open proxy nie jest tego świadoma, dodatkowo upiera się że wcale tak nie jest pomimo że są namacalne dowody w postaci logów. Może faktycznie Aster zbyt restrykcyjnie do tego podchodzi, bo nie słyszy się żeby przykładowo UPC bądź TPSA wysyłała jakieś ostrzeżenia do użytkowników bądź karnie blokowała dostęp do internetu, ale są mimo wszystko pozytywne strony tego procederu. Przykładowo - TPSA jest w czołówce jeśli idzie o wysyłanie spamu z ich klas adresowych, co skutkuje blokadami na ich klasy adresowe w wielu rbl-ach - dodatkowo problemem jest że mają zmienne IP w neostradzie, a tam jest największe siedlisko mimowolnych spamerów, więc nikt się nie cacka tylko ciach blokuje całe klasy IP- cierpią na tym często niewinni użytkownicy. Zdaję sobię sprawę z tego że po przeczytaniu mojego postu odpiszesz że pierdzielę głupoty a Ty żadnych wirusów nie miałeś. Ale jeśli nie uzyskałeś logów to w tej sprawie dyskusja jest zbędna. Logi w Asterze nie jest problem uzyskać jak już wcześniej napisałem. Czy przypadkiem nie próbowałeś tych logów załatwiać mailowo pisząc pogróżki ? :>
_________________
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 30-01-2007, 20:59   

Jak zwykle prawda leży pośrodku, nie napisze ci że gadasz bzdury bo to nie prawda, masz wiele racji i potrafisz je racjonalnie uzasadnić. To prawda że w Tepsie banowane są całe pule adresów na rbldns. Niestety w chello też zaczynają banowac :(
Mój adres IP jest już na dwóch serwerach rbldns i nic z tym nie zrobie. Nie ma sensu walczyć o skasowanie adresu bo w każdej chwili może mi się zmienić adres IP więc robota na próżno.

Jest jednak druga strona medalu, Aster jest moim zdaniem zbyt restrykcyjne, nie każdy użytkownik internetu jest uświadomiony. Są ludzie którzy umieją tylko włączyć i wyłączyć komputer + odpalić IE do przeglądania stron. To nie kit, ja pracuje z takimi klientami i ich pytania mnie czasami zabijają.
Taki klient też płaci i wymaga a jego pieniądze mają taką samą wartość co pieniądze zawodowego informatyka-programisty.
To nie są pojedyńcze przypadki, ja miałem problemy, mój kumpel mieszkający koło galerii Mokotów miał problem z Asterem i cała gromada innych ludzi.
Chcesz poczytać - proszę: http://www.freewebs.com/uwaga_na_aster/

Ciekawa lekturka z przykładami zamieszczonymi w różnich pismach!!!

Staram się być obiektywny ale o chello nie czytałem czegoś podobnego, jeżeli się myle to podeślijcie linka.
Pewnie za jakiś czas wróce do Astera ale tylko dlatego że oferuje RevDNS co jest mi potrzebne, chello tego nie ma.
Póki co jestem obrażonym klientem po przejściach.

Kolega "KVS" pokazuje typową logike mas społecznych, jeżeli pewna grupa okrzyknie kogoś złodziejem, to znaczy że nim jest i powieszą biedaka na gałęzi bez sądu.
Słowem, Ja nie wiem co ty masz w komputerze i Ty nie wiesz co ja mam więc bądz tak uprzejmy i nie rzucaj oszczerstw na forum publicznym na temat rzekomego syfu w moim komputerze.
To nie przystoi kulturalnemu człowiekowi, za jakiego cię uważam.

pozdr...
Dziabaq
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 30-01-2007, 23:49   

Tą stronę to już dawno widziałem, biedni są Ci ludzie co zostali zablokowani, do nich najprawdopodobniej nie trafia że korzystanie z internetu to jak chodzenie po polu minowym. Prawdopodobnie sa to tzw. "Klikawki Pospolite"

Pan redaktor co napisał artykuł w tygodniku Solidarność zna się chyba tak na internecie jak zając na WiFi

Najlepszy jest fragment:

"Telewizja kablowa Aster City bez uprzedzenia odcina klientom internet i nakłada wysokie opłaty karne za rzekome rozsyłanie z komputerów SPAM-u, czyli niechcianych wiadomości do innych użytkowników. - Nie ma doskonałych programów antywirusowych, które na zawsze zabezpieczają wszystkie komputery. Aster nawet celowo mógłby wpuścić wirusa do systemu i narażać ludzi na ekstra koszty - odpowiada informatyk."

To jakiś abstrakcyjny sposób myślenia. Pan redaktor zapewne skonsultował się w tej sprawie z jakimś administratorem sieci osiedlowej typu "Uryna.Net" który zapewne stosuje takie praktyki na swoim podwórku a potem za pieniążki przeinstalowuje systemy :) [wiem że tu lekko przesadzam]
Ludzie którzy nie maja zbytnio pojęcia o internecie gotowi są uwierzyć w to co zostało w tym artykule napisane.
Jeśli ktoś sądzi że Aster wysyła ostrzeżenia i blokuje internet bez powodu - jest w błędzie. Jaki byłby cel, aby zarabiając w ten sposób (chodzi mi o kary) psuć sobie reputację ?
Jeśli ktoś klika po podejrzanych stronach www, dodatkowo przy użyciu IE, i nie posiada zainstalowanych aktualizacji do Windowsa to złapanie worma robiącego z komputera spam-server to naprawdę nie jest nic trudnego. Nie mówię już o przypadku gdy ktoś posiada publiczne IP, bo wówczas robak może dostać się do komputera bez konieczności uruchamiania przeglądarki, gdy przykładowo inny użytkownik niekoniecznie nawet z sieci ASTER posiada wirusa który skanuje całe klasy IP w poszukiwaniu dziur w systemach ofiar powodując zainfekowanie.

Co do programów antywirusowych, to w dużym stopniu jest tak że ludzie posiadają oprogramowanie antywirusowe z nieaktualnymi bazami wirusów, a inna para kaloszy że nie ma programu antywirusowego który by w 100% wykrywał wszystkie możliwe wirusy. Dobrym wsparciem dla antywirusa jest zdrowy rozsądek użytkownika, a ten ostatni w większości przypadków jest w pełni przekonany że jak działa w systemie antywirus to hulaj dusza mogę sobie klikać gdzie mi się podoba - wkońcu mam program antywirusowy który mnie zabezpieczy...

Ostatnio procedura została złagodzona
http://abuse.aster.pl/postepowanie_aster.shtml

Najpierw wysyłane jest ostrzeżenie, potem załączny jest na poziomie modemu firewall puszczający tylko www, gadu gadu, itp... blokuje port 25 (z wyjątkiem smtp.aster.pl)
Klient ma możliwość samodzielnie odblokować sobie modem z poziomu wilgi, jednak jeśli zostanie 2 krotnie zablokowany firewallem w przeciągu bodajże pół roku to za trzecim (a w zasadzie za 4 razem, bo za 1 razem tylko jest ostrzeżenie) jest zakładana całkowita blokada na 7 dni. Niestety okazuje się że w większości przypadków abonneci klikają sobie odblokowanie firewalla w wildze a komputer nadal rozsyła wirusy, bo nic nie robią w celu oczyszczenia komputera z robactwa. I weź tu bądź mądry i tłumacz potem takiemu zablokowanemu o powodzie zablokowania jak on jest mądrzejszy i wie lepiej że niema wirusa w komputerze :)
_________________
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 31-01-2007, 08:29   

Oczywiście że są klienci nie odpowiedzialni, są także klienci odpowiedzialni i dbający o "higiene" swojego PC.
Jak już wspomniałes nie ma w 100% zabezpieczeania. Podam ci taki przykład.
Trojan MyDoom, wykożystywał nie znaną wtedy luke w windowsach, żaden program antywirusowy ani spyware go nie łapał, pomimo że ktoś miał ( tak jak ja ) wszystkie najnowsze łatki. Poprostu nie można mieć łatki na coś czego jeszcze nie odkryto.

Teraz wyobraź sobie sytuacje że taki trojan zakłada ci w kompie backdora albo onstaluje własny STMP kożystając z wcześniej otwartego portu.! np 110. lub 80.
Wykożystując luke w windowsie zawyża sobie uprawnienia co powoduje przejęcie kontroli nad istniejącymi programami typu Firewall i powoduje ich "zawieszenie"
Dotyczy to szczególnie Internet Security, wiele wirusów potrafi ten program poprostu wyłączyć. ( jako że jest najbardziej popularny )

Słowem bez twojej winy masz już komputer zombie, wysyłający spam a jego właściciel jest święcie przekonany że ma wszystkie łatki i firewalla na miejscu który mu przyjaźnie wyświetla dymki że baza się zaktualizowała.
Teraz wystarczy że zapomnisz odebrać pooczte z Astera ( np wyjechałeś z domu ) i masz już naliczone 70zł ZA FRAJER!

Te dywagacje nie są "z sufitu" obejżyj sobie łatki do windowsa, co druga łata mozliwości zawyżenia uprawnień przez nie znany program.

P.S Czy zdjęcie blokady w Wildze ( tej co dostałem linka od ciebie ) jest płatne???
Znając Astera pewnie tak, bo każda zmiana czegokolwiek w Wildze zawsze była płatna.
Kolejny sposób na zbijanie kasy.

pozdrawiam
Dziabaq
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-01-2007, 11:15   

dziabaq napisał/a:
Słowem bez twojej winy masz już komputer zombie,

Nie bez swojej winy, po pierwsze świadomie wybrałeś windowsa mimo, że łatki pod ten system są wypuszczane z bardzo dużym opóźnieniem, po drugie wiedząc, że musisz stale ręcznie kontrolować co się dzieje w tym wiecznie dziurawym systemie (uruchomione procesy podejrzana zawartość dysku i przedewszystkim nawiązywane połaczenia - regularne sprawdzanie co mówi netstat jest znacznie ważniejsze niż juakieś tam antywirusy) olewasz sobie to i wyjeżdżasz zostawiając komputer na pastwę losu. Podczas gdy nawet dobrze zabezpieczonych serwerów nie zostawia się nigdy samych sobie.
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 31-01-2007, 15:59   

dziabaq napisał/a:
P.S Czy zdjęcie blokady w Wildze ( tej co dostałem linka od ciebie ) jest płatne???
Znając Astera pewnie tak, bo każda zmiana czegokolwiek w Wildze zawsze była płatna.
Kolejny sposób na zbijanie kasy.

Nic podobnego
Zdjęcie blokady, a właściwie nie blokady a firewalla jest bezpłatne.
Napisane jest przecież że kara finansowa jest za 4 razem, czyli jak już delikwent zostanie zablokowany.
Nie wszystkie opcje w wildze są płatne, zmiany kont pocztowych robisz bezpłatnie na przykład.
Płatne sa usługi dodatkowe które można zamawiać poprzez wilgę.
_________________
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 31-01-2007, 18:30   

Cytat:
Zdjęcie blokady, a właściwie nie blokady a firewalla jest bezpłatne.


Z tego co przeczytałem, dzieki podesłanemu linkowi, wycinają tym firewallem konkretne porty. Czyli dany port przestaje funkcjonować, jak nie funkcjonuje znaczy że nie działa!
Efekt i tak jest taki sam.
Gdybym ja posiadając serwer miał zablokowany port 25 znaczyło by to że pozbawiono mnie możliwości kożystania z internetu w sposób jaki oczekiwałem że będzie działał.

Marku, na Linuksa też już są wirusy, w 2002r pewna duża korporacja w której miałem praktyki, w dziale IT, miała spory problem. Pomimo że serwery były na Unix'ach to przez 6h firma była praktycznie sparaliżowana.
Nie można wymagać od blondynki żeby koczowała 24h przy swoim kompie i co 5 min. lukała na netstat jakie porty są otwarte. Przysłowiowa blondynka nie ma o tym pojęcia, a tez chce kożystać z netu. Nie można rówież wymagać od użytkownika aby przeszedł na linuksa. Każdy gra tym co ma :)

To jest temat morze, mogli byśmy tak wałkowac przez rok.
Aster ma swoje plusy i minusy, zresztą jak każdy ISP
Klient ma ten przywilej że jak mu się coś nie podoba to może się wypisać.

Powstaje w Warszawie coraz więcej ciekawych ISP, które lada moment będą bardzo groźną konkurencją dla sieci kablowych i neostrady.

www.bait.pl
www.netpartner.com.pl/internet_dostep.html

Oferują łącza symetryczne bez żadnych limitów, ze stałym adresem IP z klasy publicznej lub prywatnej ( do wyboru )
Do tego revDNS i wiele innych usług dodatkowych

Miodzio....

pozdr.
Dziabaq
Ostatnio zmieniony przez dziabaq 31-01-2007, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 31-01-2007, 18:33   

tylko że zasięg jest bardzo mikry, i trzeba mieć b. dużo szczęścia aby być w ich zasięgu.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: