Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NETIA
Autor Wiadomość
Aga-L
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2007, 19:22   NETIA

Witam
Nie jestem zbytnio obiegana w sprawach internetu, nie wiem np. co oznaczają pingi :oops: , mam za to pytanie i prośbę o radę. Mam obecnie neostradę 1M, ale jest bardzo kiepskie połączenie, prędkość sięga czasami 0,4 kB/s, szok, nie wiem za co ja w końcu płacę. Jak dzwonię na infolinię, to pięknie mi wszystko wyliczają i mówią, że jest w normie, ale jakiej?! Dodatkowo bardzo często blokuje mi się i zupełnie traci prędkość. Na P2P mogę pomarzyć,żeby w normalny sposób coś ściągnąć (nie mam firewalla). Ostatnio znalazłam ofertę Netii dla klientów TP i odnośnie tego mam pytanie. Czy ktoś może korzysta lub słyszał opinie o Netii? Nie chcę wpakować się w coś gorszego niż neostrada.
Proszę pomóżcie
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-01-2007, 20:21   

Cytat:
nie wiem np. co oznaczają pingi
jest czas podróży małej porcji informacji od Ciebie do serwera i spowrotem, nie ma to związku z szybkością ściągania dużych plików, wpływa głównie na komfort zdalnej pracy, na to czy da się grać przez internet i czy są opóźnienia przy rozmowach telfonicznych prowadzonych przez interenet.

Wracając do twojego problemu, czy niska prędkość nie wynika z przekroczenia limitu ?
Jeśli tak opłaca się przejść do netii - tam nie ma limitów po których przekroczeniu zmniejszają prędkość.

Istnieje jeszcze jedna przyczyna wolnego działania niektórych rzeczy w neostradzie (ale tylko niektórych!) telekomunikacja to firma bandycka która próbuje czasem wymusić haracz od niezależnych serwisów internetowych w zamian za to, że łaskawie pozwolą swoim własnym klientom z nich korzystać. Niektórzy się ugięli i zapłacili ale wieleu nie dało się zastraszyć i telekomunikacja celowo zdegradowała ruch na tych łączach swoim własnym klientom.

W netii takie praktyki nie są stosowane, jednak jeśli wolne działanie twojego internetu nie wynika z tych 2 rzeczy, zmiana neostrady na netię niczego nie przyspieszy ale i nie spowolni ryzykujesz więc jedynie to ze się nie poprawi.

Nie licz na to, że gdziekolwiek będziesz ściągać pełną prędkością z p2p na łączu asymetrycznym (czyli takim które ma wolniejsze wysyłanie niż pobieranie).

Ogólnie opinie o netii są na forum pozytywne (poszukaj bo jest ich trochę), sam prawie przeszedłem do netii gdy na wiosnę zeszłego roku upc chciało mi podnieść cenę (w końcu po sporych kombinacjach nie podniosło więc zostałem).
  marekd@jabberpl.org
 
Aga-L
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2007, 21:41   

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Możliwe,że to ta druga przyczyna tak działa na jakość mojej neostrady, bo limitu nie przekroczyłam na bank, tym bardziej,że od początku tak działała. Było u mnie 2 panów z neostrady, ale stwierdzili, że jest ok i to może być wina komputera. Nie wiem jaka, bo mój ma całkiem dobre parametry. Przykro mi tylko, że wg informacji na stronie tepsy, że "1,5 MB zdjęcie pobierasz w 12s" może być tylko moim marzeniem. Kuzynka ma 512 w innej firmie i działa szybciej niż to coś, co ja założyłam. Boję się jedynie,że w netii może być podobna sytuacja i że jak już rozwiążę umowę z tepsą, to mimo zapewnień, że mogę mieć netię, okaże się,że nie mam np. możliwości technicznych. Jeszcze trochę czasu zostało, najwyżej pociągnę zapałki :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-01-2007, 23:21   

Cytat:
Boję się jedynie,że w netii może być podobna sytuacja i że jak już rozwiążę umowę z tepsą, to mimo zapewnień, że mogę mieć netię, okaże się,że nie mam np. możliwości technicznych.

To najpierw zamów netię potem rezygnuj z telekomunikacji,

Co do tych serwerów i dostawców do których celowo ograniczyli transfer swoim klientom to raczej będzie podobnie u wszystkich osób posiadających neostradę ale będzie działało dobrze u osób posiadających inne łącza (bez znaczenia czy to netia, chello, aster czy jeszcze cos innego)
Dlatego aby się upewnić może podaj adresy kilku miejsc które źle u Ciebie działają, aby inne osoby tu na forum sprawdziły, bo może się też zwyczajnie zdarzyć ze serwer jest przeciążony wtedy żadne zmiany operatora nie pomogą.
  marekd@jabberpl.org
 
maciekece
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 79
Wysłany: 23-01-2007, 05:37   

Hmm, ciekawe w jaki sposob chciałbyś założyć netie nie odłączając sobie sygnału neostrady, o ile się nie mylę to idzie to dokładnie tym samym kablem - zapewne chodzi o bardzo popularne ostatnio oferty netii dla abonentow neostrady TP.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-01-2007, 12:03   

maciekece, w takiej sytuacji jest jeszcze inaczej odłączą Cie dopiero monterzy od netii gdy już będą wszystko instalować.
  marekd@jabberpl.org
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 24-01-2007, 01:44   

to nie do konca tak jest - tzn. podpisujesz umowe z Netia, ale sygnal od Netii dostajesz dopiero wtedy, kiedy neostrada zostaje odlaczona - oczywiscie mowimy tu o Netii na kablach TPSA. Bo mozliwym rozwiazaniem byloby zalozenie osobno Netii na jej wlasnych kablach, ale byloby to ekonomicznie nieoplacalne, bo wtedy trzeba oplacac dwa abonamenty.
 
 
Aga-L
[Usunięty]

Wysłany: 24-01-2007, 09:10   

To powiedzcie mi tak ogólnie i szczerze. czy ryzykowalibyście zmianę neostrady na netię? Ja nawet teraz jak patrzę w okienko neostrady mam prędkość 0,3 kb/s i już w tej chwili mam problemy,żeby otworzyć jakąś stronę, bo albo to trwa bardzo długo,albo wyskakuje, że nie można znaleźć serwera i tyle. Mam neostradę od października i od początku takie problemy. Teraz jest trochę lepiej bo połączenie wytrzymuje czasami nawet 3 godziny, na początku po 5 minutach przerywało. Jestem białas w tych sprawach i nie chciałabym wpaść z deszczu pod rynnę. Dzięki wielkie za wasze odpowiedzi
 
 
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 24-01-2007, 14:04   

Gorzej niz na tp nie mozna trafic... serio cokolwiek bys nie wybrałą bedzie lepeij niz z telekomuna :D :D A co do Netii - jak sie pospiesysz to bedziesz miała z głowy tp, i netia na super warunkach (zwlaszcza niskie ceny i brak limitów) - po wiecej szczegołow odsyłam do stronki Netii i promocji dla obecnych klientów tp.
_________________
 
 
questar 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 3
Wysłany: 25-01-2007, 16:46   

Aga-L - nie zastanawiaj sie ani chwili, korzystaj z okazji,ze mozesz bezkarnie wymowic internet w tpsie. po co masz dawac sie okradac francuzom? zebys jeszcze byla do tej pory zadowolona z ich uslug, to rozumialbym twoje wahanie. oferta netii jest tansza, bez limitow (podkreslam jeszcze raz:bez limitow sciagnietych danych) a jakosciowo na pewno nie gorsza.I do tego wszystkiego ten beznadziejny poziom obslugi klienta w tp. Net34 dobrze napisal:"Gorzej niz na tp nie mozna trafic."
ja sam mam na razie internet w jakiej sieci osiedlowej, dziala on srednio, ale za nic w swiecie nie zamianilbym go na neozdrade. a jak mi sie skonczy obecna umowa, bardzo powaznie rozwaze oferte netii.
 
 
Aga-L
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2007, 18:44   

Dziękuję Wam bardzo
Już nie będę się zastanawiała dłużej. Może za jakiś czas dam znać jak działa netia.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 27-01-2007, 13:18   

Zamienilem upc na tp i roznica jest ogromna na korzysc...TP W ZYCIU NIE WROCE DO UPC chocbym mial placic 20zeta za te ich niby 3mega. Mialem 128 w tp i zle nie bylo a teraz mam 512 i jest zajebiscie szybko :D a w upc szkoda gadac...
 
 
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 29-01-2007, 11:56   

Taaaa dzieci neostrady... 512 to faktycznie zajebisce szybko w porównianiu do 3072... a i jeszcze limity.... no coz nie chce tu jakos szczegolnie piac peanów na czesc chello (chociaz ostatnio przycieli mnie na dzien [po przekorczeniu limitu], ale juz od paru dni net hula z powrotem na najwyzszych obrotach :D :D:D), ale naprawde nie wiem jak mozna chwalic tp... przeciez ta firma to wszelkie zaprzeczie tego jak powinno wygladac podejscie do klienta.. ehhh wracjac do tematu - jak tylko macie mozliwosc to konczcie wspolprace z tp (podobno do 14.02 mozna bez konsekwencji) i bierzcie netie.
_________________
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 29-01-2007, 13:21   

512 to faktycznie zajebisce szybko w porównianiu do 3072- u mnie rzeczywiscie szybko kumpel ma 3mega w upc i porownywal moje i swoje lacze-to jego opinia ktora ja podzielam(zreszta chodzilo mi o porownanie 128 i 512 w tp)
ale naprawde nie wiem jak mozna chwalic tp... - nie chwale firmy tylko jej usluge bo w moim przypadku neo chodzi elegancko a mialem chello i wiem co mowie
przeciez ta firma to wszelkie zaprzeczie tego jak powinno wygladac podejscie do klienta-tu sie zgodze
 
 
nudziarz 
Klikacz

Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 1
Wysłany: 18-09-2008, 17:03   

Dla ciekawych częsci prawdy o dzialaniu Netii polecam trzyczęściowy film http://pl.youtube.com/watch?v=NmvMqRJClBk "Witajcie w internetii", historia stara ale ostatnio przekonałem się że ciągle się powtarza, kilka miesięcy temu chciałem uciec od TPSA i przejść do Netii i po 2 miesiacach czekania dalem sobie spokój, wziąłem Dialnet, też były minimalne problemy ale podlączyli juz po 2 tygodniach i tylko jednym telefonie z pogróżkami :-) (groziłem że podpisze umowę z Netią haha). Informacja że ostatnio netia przjmuje Dialog-a nie jest zbyt pocieszająca :-( .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: