Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
2007 - zmiany programowe
Autor Wiadomość
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 16-01-2007, 14:17   2007 - zmiany programowe

Postanowiłem założyć ten wątek, abyśmy na bieżąco siebie informowali o programowych zmianach w UPC... bo jak wiadomo kilka mniej lub bardziej potrzebnych nowości (ITV, TVN Gra, ZigZap, MiniMini, Hyper, Sport Klub, Kuchnia TV, Superstacja) wejdzie do sieci.

U mnie - UPC Katowice - od wczoraj:
ITV - za VIVA DE
TVN GRA - za BBC World
plansza z zapowiedzią MiniMini - na BBC Prime

Z innych kanałów cieszę się, że w sieci pojawi się Superstacja, bo podobno ciekawy to kanał, taki TVN24 robiony inaczej, ale z wieloma osobistościami np. z Antyradia. Ciesze się także na wieść o MiniMini - mam 2 letniego chrześniaka, który uwielbia "Braci Koala" oraz "Reksio", a na tym kanale to śmiga... więc puszcze mu TV i bede mial święty spokój. :mrgreen:

Mam nadzieje, że jeśli UPC zdecyduje się jakieś kanały wymienić to będą to badziewia typu Polonia 1 czy Polsat 2 i TMT.

PS. Na infolii pani powiedziała mi, że ziany programowe nastąpią. Jak mi podała na razie do sieci wejdą Sport Klub i Superstacja, a później (nie wiem co oznacza później) Kuchania tv i ZigZap. Nie zdradziła "za jakie kanały".
 
 
przemek85 
Klikacz

Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 17
Wysłany: 16-01-2007, 15:19   

A wiec tak, ja poinformuje jak to jest w Łukowie (woj Lubelskie)

Dziś wyłaczono: BBC Prime oraz VIVE niemiecka
Pojawiło się: TVN GRA (w miejsce VIVY), na BBC Prime nie ma nic.

Z tego co udało mi sie porównać mój pakiet kanałów z pakietem np z Warszawy, u mnie nie ma nastepujacych pozycji:

Polsat Sport Extra, Planete, TVP Kultura, AXN, Eurosport2 (nie wymieniałem wszystkich tylko te główne, oczywiście brak pakietu premium z C+3x oraz HBO2 i pakietu Film)

Daj Boże żeby w tym roku się coś poprawiło.
 
 
Emte 
light master

Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 143
Wysłany: 16-01-2007, 16:44   

UPC WARSZAWA
TVE zastapilo VIVE NIEMIECKA
TVN GRA zastapilo TVE
ITV zastapilo BBC WORLD
brak (MiniMini ?) zastapilo BBC PRIME

gdy matka zobaczyla napis na ekranie ze wycofali BBC Prime, to powiedziala, ze zmieni kablowke ;]

jak na razie jestem bardzo niezadowolony ze zmian!! dwie zapchajdziury (TVN Gra i ITV) zastapily dwa bardzo dobre angielskie kanaly, ktore z checia ogladalem. teraz na pewno nie bede ogladal Mango-Polonio1 podobnych kanalow.

nie ucieszyla mnie wiesc o zniknieciu kolejnego muzycznego kanalu. zostaly tylko 4... przydalby sie jakis kanal z paczki MTV brytyjskiej.
 
 
buzek 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 256
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-01-2007, 22:28   

angielksie zamieniaja na jakies gowna, a niemieckich tez juz prawie nie ma... zenada ;/ mam od jakiegos czasu Astera tv.. tylko ze sie to nie oplaca net w jednej firmie a tv w drugiej :/
 
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 17-01-2007, 08:00   

Na wirtualnych Mediach podają:

Jednocześnie - w ramach ujednolicenia oferty programowej - poszerzano zostaje dostępność Planete i AXN.

[ Dodano: 17-01-2007, 12:13 ]
Oficjalny komunikat UPC:

http://media2.pl/media/19...o-zmianach.html

Niestety nie wspominaja o ZigZap ;/

[ Dodano: 17-01-2007, 20:28 ]
Poprawka... ZigZap bedzie w Wawie i Krakowie
 
 
lukasz_krak 
Klikacz

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 16
Wysłany: 20-01-2007, 14:37   

Skonczyly sie czasy gdzie operator czestował nas programami SAT1,PRO7,VOX itp,programy obcojezyczne maja sens jezli promuja kulture danego kraju jak DW,TV5,TVE czyli odpowiedniki naszej TVP POLONIA.Wiekszość widzów woli jednak polskie kanały tematyczne bo za to się płaci a jak mam za 50zl ogladać RTL czy Sat1 to wole sobie za free na Astrze czy na HB ogladać.Tak więc panowie nie tragizujcie że nie ma stacji niszowych w postaci Sat1 i tym podobnych.Oczywiście każdy kanał kosztuje od kilku do kilkunastu euro centow od gniazdka i zrobienie super oferty za 50 zl w analogowym kablu jest niemozliwe,do kąd nie mamy w UPC telewizji DVB-T to takie narzekania będą miały miejsce.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-01-2007, 15:09   

Cytat:
i zrobienie super oferty za 50 zl w analogowym kablu jest niemozliwe,do kąd nie mamy w UPC telewizji DVB-T to takie narzekania będą miały miejsce.
pewnie że niemożliwe - jak bym nie liczył zawsze wychodzi poniżej 10zł, na co wydać resztę ?
  marekd@jabberpl.org
 
Grzechu 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 127
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-01-2007, 16:44   

Zajefajny argument, po prostu wiem co abonenci UPC powinni oglądać a abonenci wolą zobaczyć TVN Gra niż np. BBC Prime. Dziwne na kablu oglądałem np. M6 a z kanałów pakietu TVN oglądam tylko TVN 24, ale ktoś po prostu wie za mnie i lepiej.
Ludzie w Polsce oglądają obcojęzyczne kanały tv także dla nauki języka. I mi przynajmniej lepiej to wychodzi jak oglądam stacje newsowe albo komercyjne niż stacje kulturalne.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-01-2007, 17:48   

Czytając dyskusję, aż korci mnie aby zacytować fragment własnej rozmowy z UPC na temat oferty programowej... ale spowoduje to jeszcze większe zdenerwowanie. Wówczas miła Pani delikatnie pociągnięta za słowa, powiedziała prawdę o ofercie telewizyjnej UPC.

Co do:
- cen, to na pewno UPC ich nie zmieni (w dół) i to raczej nikt nie ma wątpliwości co do tego,
- doboru programów? Szkoda, że nie ma możliwości w jakiejś ankiecie podać własnej oceny programów oraz podania propozycji ewentualnych zmian (lub wypowiedzenia się o zmianach jakie proponuje UPC wykonać),
- TVN gra... ale co da wprowadzenie tego programu, skoro gry nie znikną z innych kanałów? :( Kolejny program, którego na 98% nikt nie będzie oglądał (2% to osoby jeszcze niezdecydowane)
itd.

Generalnie jak większość zauważyła, telewizja schodzi na coraz gorszy poziom, nie ma na co oka zawiesić, ciągle powtórki i reklamy w celu zapchania czasu antenowego.
A jeśli nawet leciałoby coś fajnego/nowego, to każą za to dodatkowo płacić (bo albo program kodowany, albo trzeba go dokupić).
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-01-2007, 18:03   

Jacek napisał/a:
Co do:
- cen, to na pewno UPC ich nie zmieni (w dół) i to raczej nikt nie ma wątpliwości co do tego,

Żeby było śmieszniej, abonamet ma zostać jeszcze podwyższony !!!
No tak, w końcu wprowadzili "atrakcyjne" nowości.

lukasz_krak napisał/a:
Oczywiście każdy kanał kosztuje od kilku do kilkunastu euro centow od gniazdka i zrobienie super oferty za 50 zl w analogowym kablu jest niemozliwe,do kąd nie mamy w UPC telewizji DVB-T to takie narzekania będą miały miejsce.

Co ty piszesz? Za szajs: TVN Gra, iTV i Mango 24 oni nic nie płącą, jeszcze sami dostają kasę od nadawców.
Twierdzisz, że za 50zł nie da się zrobić super oferty? To ci powiem, że są kablówki, w których w ofercie analogowej nadawane jest blisko 80 programów (są wszystkie te co w UPC - razem z Ale Kino i Kino Polska + nawet HBO i HBO2 w pakiecie pełnym bez dodatkowych opłat !!!). Cena abonamentu w granicach 25-35zł.
Aha, w kablu nie ma czegoś takiego jak DVB-T. Jeżeli już to DVB-C. Jak sama nazwa wskazuje: T-Terrestrial, C-Cable.
Ostatnio zmieniony przez Robin 20-01-2007, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
przemek85 
Klikacz

Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 17
Wysłany: 20-01-2007, 18:15   

A może da się zrobić coś takiego jak teraz z neostradą, że zmieniaja regulamin i mozna wypowiedzieć umowe, jak podwyższa cene to juz wogole bedzie porażka.

UPC tłumaczy się ze nie ma wolnych czestotliwości, a dodaja najwiecej kanałów a tych najwiekszych miastach gdzie i tak jest ich od groma, no i oczywiście miejsce sie znajdzie...

Aby mi właczyli AXN i Kuchnia.tv i reszte mogą sobie wsadzić w :twisted:
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-01-2007, 18:53   

Oczywiście, że można i powinno się zrezygnować !!! Polecam przeczytać TEN artykuł.

Skrót artykułu:
Cytat:
Kablówka nie może nagle wycofywać kanałów
04.12.2006

Widzowie, którzy mają telewizję kablową lub platformę cyfrową, powinni dostawać informacje, że zmienia się dostępny im pakiet programowy.

Mają wtedy bowiem prawo do rezygnacji z umowy - podała w dodatku prawnym "Rzeczpospolita".

Telewizje kablowe powinny dokładnie i z wyprzedzeniem informować klientów o wyłączeniu jakiegoś programu. Potwierdza to ostatni wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (sygn.XVIIAmc163/05).

Czy ktoś otrzymał od UPC list z informacją o planowanym wyłączeniu programów: BBC Prime, BBC World i VIVA, oczywiście przed wyłączeniem tych programów? :P
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-01-2007, 22:30   

Nikt nie został uprzedzony o powyższych faktach. Robin, dzięki za źródło do artykułu.
_________________
 
 
lukasz_krak 
Klikacz

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 16
Wysłany: 20-01-2007, 23:28   

Robin napisał/a:
Jacek napisał/a:
Co do:
- cen, to na pewno UPC ich nie zmieni (w dół) i to raczej nikt nie ma wątpliwości co do tego,

Żeby było śmieszniej, abonamet ma zostać jeszcze podwyższony !!!
No tak, w końcu wprowadzili "atrakcyjne" nowości.

lukasz_krak napisał/a:
Oczywiście każdy kanał kosztuje od kilku do kilkunastu euro centow od gniazdka i zrobienie super oferty za 50 zl w analogowym kablu jest niemozliwe,do kąd nie mamy w UPC telewizji DVB-T to takie narzekania będą miały miejsce.

Co ty piszesz? Za szajs: TVN Gra, iTV i Mango 24 oni nic nie płącą, jeszcze sami dostają kasę od nadawców.
Twierdzisz, że za 50zł nie da się zrobić super oferty? To ci powiem, że są kablówki, w których w ofercie analogowej nadawane jest blisko 80 programów (są wszystkie te co w UPC - razem z Ale Kino i Kino Polska + nawet HBO i HBO2 w pakiecie pełnym bez dodatkowych opłat !!!). Cena abonamentu w granicach 25-35zł.
Aha, w kablu nie ma czegoś takiego jak DVB-T. Jeżeli już to DVB-C. Jak sama nazwa wskazuje: T-Terrestrial, C-Cable.



Fakt przejezyczenie chodzi o DVB-C,co do twojej wypowiedzi że w pakiecie pełnym sa nadawane programy HBO bez dodatkowych opłat jest oczywiście bzdurą totalną,chyba że operator robi to nie legalnie/umowy licencyjne itp../ programy niszowe typu "mang,tvn gra" są dodawane w pakiecie przy zakupie paczki programów z TVN czyli/tvn24,tvn7,style itp./
CO do ilości 80 kanałów w analogu to jest owszem to teoretycznie możliwe ale nie w krakowie,to PAR wydaje zgode na częstotliwośc i to nawet w kablu,nie iwme czy wiesz ale w krakowie w tej chwili nie ma żadnego wolnego kanału,gdyż pracuje na wiekszości wojsko lub inna tele-infrastruktura /jestem krotkofalowcem od lat/.W mniejszych miejscowościach jest wieksze pole do popisu w kwesti przyznawania czestotliwości.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-01-2007, 01:02   

lukasz_krak napisał/a:
co do twojej wypowiedzi że w pakiecie pełnym sa nadawane programy HBO bez dodatkowych opłat jest oczywiście bzdurą totalną,chyba że operator robi to nie legalnie/umowy licencyjne itp.

Nie będę polemizował kto wypisuje bzdury.
To w jaki sposób (kodowany czy niekodowany) dystrybuowany jest w kablówce dany program zależy tylko i wyłącznie od podpisanej umowy z nadawcą.

Tutaj masz przykład kablówek, w których właśnie programy HBO nadawane są w pakiecie pełnym bez dodatkowych opłat (są to jak najbardziej legalne kablówki):

http://www.tczew.net.pl/i...blowa&id=cennik
http://www.kablomedia.pulawy.pl/tvpulawy.html
http://www.tiwis.pl/

Kablówek takich jest z pewnością więcej. Koszt dołączenia tych programów (HBO i HBO2) do pakietu pełnego to ok. 4-5zł. Tylko po co, jak można jeszcze czerpać zyski kodując je?

Inny przykład to programy Ale Kino i Kino Polska. W większości kablówek programy te są dostępne bez żadnych dodatkowych opłat. UPC wolało je zakodować, traktując jak kanały premium (dodatkowa kasa).

lukasz_krak napisał/a:
CO do ilości 80 kanałów w analogu to jest owszem to teoretycznie możliwe

Teoretycznie to w ofercie analogowej możliwe jest nadawanie nawet 94 kanałów. Wystarczy tylko dobrze policzyć. Polecam tę stronę:
http://www.kablomedia.pulawy.pl/plantv.html

lukasz_krak napisał/a:
W mniejszych miejscowościach jest wieksze pole do popisu w kwesti przyznawania czestotliwości.

Czyżby Warszawa należała do tych mniejszych miejscowości? Tam UPC nie ma problemu z wojskiem lub inną tele-infrastrukturą? Tutaj nigdy nie brakuje wolnych kanałów, nawet swego czasu znalazły się kanały na "Pakiet angielski" (co ciekawe tylko w Warszawie).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: