Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uTorrent B. wolno ciągnie
Autor Wiadomość
krokodyl 
Klikacz


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 5
Wysłany: 11-01-2007, 15:27   uTorrent B. wolno ciągnie

Zainstalowłem uTorrenta 1.6 w aster 512.Ciągnie max 3 kb/s i cały czas świeci się żółty trójkącik.Podobno może być dużo lepiej .Może ktoś pomoże jak go skonfigurować. Jak wybrać dobry porcik?Poproszę o pomoc każdy musi kiedys zacząć
 
 
 
MyBrainHurts! 
Klikacz

Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 4
Wysłany: 11-01-2007, 22:03   

Yo też miałem taki problem ale wystarczyło zadzwonic do Aster i zmienic numer IP na publiczny. Wtedy wszystko smigało :mrgreen:
 
 
krokodyl 
Klikacz


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 5
Wysłany: 12-01-2007, 16:37   

I bez problemu tylko zadzwonić od razu dali? Z jaką prędkośćią teraz idzie?
 
 
 
MyBrainHurts! 
Klikacz

Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 4
Wysłany: 13-01-2007, 01:45   

Sprawdź przekierowanie portu w uTorrencie (Opcje>>Kreator ustawień>>>Sprawdź przekierowanie portu). Jesli będzie czerwony napis, to żeby mogło działać potrzebujesz zadzwonić do Aster i poprosić o zmianę numeru IP na publiczny, wtedy gwarantuję że będzie działać normalnie. Jeszcze czasem jest problem z samym torrentem, raz chciałem Piratów z Karaibów 2 ściągnąć ale pomimo 2 tysięcy seedów i paru tysięcu peerów ściągało się coś koło 0.1-0.4 kb/s. Ale jak już mówiłem- sprawdź najpierw przekierowanie portu. Czerwony oznacza że musisz zadzwonić, a jak zielony to ci nie jestem w stanie więcej pomóc 8)
 
 
krokodyl 
Klikacz


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 5
Wysłany: 13-01-2007, 11:52   

Dzięki zadzwonię.Znaczek jest cały czas czerwony ale pokazuje ilość węzłow.Nie wiesz dlaczego u kumpla /ten sam internet i program/ nie pokazuje nawet węzlow?
 
 
 
MyBrainHurts! 
Klikacz

Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 4
Wysłany: 15-01-2007, 01:47   

Nie mam pojęcia ;)
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-01-2007, 14:26   

krokodyl, pakiet w Asterze TwójNetPlus (opcja 512 kbps) ma adres IP prywatny (wewnętrzny), czyli jesteś za NAT-em. Przekierowanie portu nic nie da, bo wszystkie porty z wyjątkiem kilku (na potrzeby sieci, tych nie da się wykorzystać do uTorrenta, bo są już zajęte) są zablokowane przez providera. W tej opcji netu zawsze będziesz miał zółty trójkącik w wykrzyknikiem, bo porty są zablokowane. Musisz zmienić opcję netu w Asterze na wyższą, to będziesz miał IP zewnętrzne i porty odblokowane, chyba że sam je zablokujesz jakimś firewallem. Natomiast w Krakowie mając opcję TwójNetPlus można mieć do wyboru IP wewnętrzne i zewnętrzne, w Warszawie tylko wewnętrzne. Ściagać można normalnie przy tej opcji, ale tylko od użytkowników, którzy mają połączenie aktywne - tak jak w DC++.
 
 
krokodyl 
Klikacz


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 5
Wysłany: 21-01-2007, 03:27   

Dzięki już się dowiadywałem w aster . Jak zwiększe do 1mega to się odezwe jak ciągnie
 
 
 
Enderhawk 
Klikacz

Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 1
Wysłany: 22-01-2007, 23:59   

Witam
Mam internet Twój Dom, publiczne IP (przynajmniej tak pisze w wildze).. i problem z Bitcometem

jakiś tydzień temu miałem prywatne IP.. na skype przerywało, torrent ciągnął z 1-5kB/s a kiedy był włączony żaden program internetowy nie działał.. zmieniłem na publiczne IP - transfer troche wzrósł (ale dalej kolega ciągnął z tego samego źródła do 15 x szybciej), skype zaczął normalnie działać.. aż do teraz
dzisiaj włączyłem i ten sam plik który ciągnął 30 kB/s - teraz 2kB/s a keidy torrent jest włączony to IE ciągnie jkakbym jechał na modemie.. kolega który ma prywatne IP z tego samego torrenta ciągnie średnio 30-40 kB/s
IP dalej mam publiczny
i teraz.. co sie zje**ło?

Mam router, firewalla wyłączyłem - nic, dalej to samo ..

Pozdrawiam
 
 
krokodyl 
Klikacz


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 5
Wysłany: 23-01-2007, 10:26   

Tez korzystałem z bitcometa i też opózniał wszystko a skype też zwalniał. Wywaliłem go wg rady kolegi i zainstalowałem utorrenta. Skype chodzi ok a jak jest dużo tych peerow i seedow /nie ogarniam który jest który/ to potrafi przekroczyć 50 tylko że mało stabilnie. Podejrzewam że jak zmienisz śćiągarkę to będzie ok ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: