Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z chello 1,5mb i Azureusem Proszę o pomoc
Autor Wiadomość
wempti 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 2
Wysłany: 02-01-2007, 17:18   Problem z chello 1,5mb i Azureusem Proszę o pomoc

Witam
Przejrzałem mnóstwo stron i różnych forum ale nic nie było na ten problem wieć opisze go tu.
Mam pewien problem, mam chello 1,5mb i ściągam pliki programem Azureus ze strony ///torentspy.com/// i mam bardzo niski transfer - jeden 15kB/s drugi 4kB/s a trzeci wogóle nie ciągnie (przy ustawieniu 4 plików do ciągnięcia). Ustawiłem jak powiedzieli na stronie polskiego azureusa i jestem załamany. Wszyscy narzekają ze mają wolne transfery np 40kB/s a co ja mam powiedziec.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.
 
 
Supafax 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 163
Skąd: Warszawa - SND
Wysłany: 02-01-2007, 17:49   

Nic dziwnego, że masz niskie transfery. Torrenty zamiszczane na tej stronie pochodzą z tracker'ów bez ratio, więc niewiele osób seed'uje. Zarejestruj się na porządnej stronie to i transfery będą dobre (Filelist.org, Torrentbytes.net, Polishtracker.org)
 
 
wempti 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 2
Wysłany: 02-01-2007, 18:03   

Dziekki za odpowiedz ale na tych stronach juz nie mozna sie zarejestrowac, tylko na fileplanet ale mp3 mnie nie interesuja, tylko gry.

Wogóle ciągnołem 1 gre mam juz 87% i czerwona mordka i nic nie ciagnie, co sie dzieje. Firewalla wylaczylem.

Pozdrawiam
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-01-2007, 18:26   

ostatnio ściągałem coś z http://www.jamendo.com/pl/ szło bardzo szybko, spróbuj tam nie trzeba się rejestrować
  marekd@jabberpl.org
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 03-01-2007, 08:18   Ważna jest również konfiguracja Azureusa!

Poszukaj na forum dyskusyjnym Azureusa gotowej konfiguracji dla UPC, może być dla innej prędkości, to nie ma znaczenia. Poa tym jak wspomnieli już koledzy, bardzo ważną role odgrywa Tracker, czyli musisz się zapisac na jakąś dobrą strone torrentową, a na takiej nie łatwo utrzymać odpowiednie ratio.

Ja wczoraj wszystko sformatowałem, lewe płyty wyrzuciłem na śmietnik, bo szykuje się duża akcja policji w Wawie. W pierwszej kolejności "trójki" ( Policjant, Informatyk policyjny, pracownik BSA ) zapukają do tych co kożystają z P2P.
Im masz lepsze ratio tym szybciej do ciebie przyjdą.
Informacje o uzytkowniku udostępnia twój ISP, zgodnie z prawem musi to robić na żądanie policji, więc wystawiają cie jak ptaszka do odstrzału.
Żadne kombinowanie z Anonimowym Proxy ci nie pomoże, to jest zabawa dla dzieci. Policja sobie bez trudu radzi, dzięku pomocy ISP, z takim fałszywym IP.

Ja teraz jeszczem czyściutki jak pupcia niemowlęcia, jeszcze moge Panom z Policji herbate zrobić jak przyjda...
Nie opłaca sie ryzykować utraty kompa i grzywny za jakiś nędzny film lub gre.

Wasza decyzja, ja nikogo bynajmniej nie namawiam....


P.S Prosze nie pytać "skąd wiem" - nie moge powiedzieć ;)
W Stalowej woli i Wrocławiu akcja już była....

pozdr
dziabaq
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-01-2007, 14:02   

Cytat:
W pierwszej kolejności "trójki" ( Policjant, Informatyk policyjny, pracownik BSA ) zapukają do tych co kożystają z P2P.
dziabaq, to jest jedna wielka ściema, nic takiego nigdy nie miało miejsca. Pozatym pracownik żadnej firmy, organizacji, czy instytucji poza policją nie może brać udziału w przeszukaniu, za to jeśli już miało by dojść do przeszukania zawsze bierze w nim udział więcej niż 1 policjant.

Cytat:
Żadne kombinowanie z Anonimowym Proxy ci nie pomoże, to jest zabawa dla dzieci.
Anonimowe proxy służy do anonimowego przeglądania stron www nie ma nic wspólnego z sieciami p2p.

Jeśli chodzi o anonimowe sieci p2p jak freenet nikt nie jest w stanie nic namierzyć.
Cytat:
Ja teraz jeszczem czyściutki jak pupcia niemowlęcia,
biorąc pod uwagę ten malutki obrazek który wyświetla się w prawym dolnym rogu twojego postu założę się że nie - nie spotakałem się jeszcze z użytkownikiem windowsa (nawet legalnego windowsa) który by czytał licencje programów które instaluje.

P.s.
Na przyszłość polecam mniej onetu więcej myśleć samemu.
  marekd@jabberpl.org
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 03-01-2007, 23:51   

Cytat:
to jest jedna wielka ściema, nic takiego nigdy nie miało miejsca. Pozatym pracownik żadnej firmy, organizacji, czy instytucji poza policją nie może brać udziału w przeszukaniu, za to jeśli już miało by dojść do przeszukania zawsze bierze w nim udział więcej niż 1 policjant.


Marku, ustawa o Policji dopuszcza przy przeszukaniu, zaproszenie osoby postronnej, taką osobą postronną może być np. świadek który wie w którym miejscu przestępca ukrywa np. broń. Wpuszcza się takiego aby wskazał palcem gdzie to coś jest ukryte.
Ponadto pracownicy pogotowia nie są z policji a codziennie bywają na miejscach zbrodni.
( mój Brat pracuje w Warszawskim pogotowiu, narazie na stażu, tak na marginiesie )

Cytat:

Jeśli chodzi o anonimowe sieci p2p jak freenet nikt nie jest w stanie nic namierzyć.

Jesteś pewien :)


Cytat:
biorąc pod uwagę ten malutki obrazek który wyświetla się w prawym dolnym rogu twojego postu założę się że nie - nie spotakałem się jeszcze z użytkownikiem windowsa (nawet legalnego windowsa) który by czytał licencje programów które instaluje.


Nie za bardzo cię rozumiem? Możesz jaśniej?
Co ma czytanie umów licencyjnych wspólnego z posiadaniem legalnego oprogramowania?

Cytat:
Na przyszłość polecam mniej onetu więcej myśleć samemu.

Ja nie ztych co robią szum na podstawie Onetu, mój dobry kumpel pracuje w ABW w pewniej komórce nadzorującej.....
Więc troszke mi opowiadał

Dobrze, już ani słowa więcej nie powiem na ten temat :)

Pozdrawiam
Dziabaq
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-01-2007, 05:17   

Cytat:

Cytat:

Jeśli chodzi o anonimowe sieci p2p jak freenet nikt nie jest w stanie nic namierzyć.

Jesteś pewien :)

tak jestem tego absolutnie pewien, po to właśnie powstały takie rzeczy - aby zapewnić całkowitą anonimowość osobom publikującym i ściągającym dane, wszystko opiera się na bardzo mocnejkryptografii i nie ma połączeń bezpośrednich, widzisz się tylko i komunikujesz ze swoimi "sąsiadami" ale nie wiesz nawet jakie dane od nich są przesyłane bo są one zaszyfrowane a odszyfrować potrafi je tylko właściwy adresat.
Cytat:
Nie za bardzo cię rozumiem? Możesz jaśniej?
Co ma czytanie umów licencyjnych wspólnego z posiadaniem legalnego oprogramowania?
Aby przestrzegać jakiejś umowy trzeba najpierw wiedzieć co ona zawiera. Często nawet wśród programów które zostały udostępnione gdzieś za darmo są podane jakieś dodatkowe warunki które należy spełnić aby można było z programu korzystać np zarejestrować sie i podać email, nie modyfikować działania programu, albo program dołączony do jakiegoś urządzenia którego nie wolno używać z innymi podobnymi urządzeniami, tylko dla uczniów i studentów, po upływie jakiegoś czasu trzeba mimo wszystko wpłacić pieniądze (to ostatnie szczególnie jest częste wśród programów dokładanych na płytach do jakiś gazet) - nie zrobisz tego masz wersję nielegalną niczym się według prawa nie różniącą od takiej którą byś świadomie nielegalnie od kogoś skopiował.

Pewnym jest też, że do normalnego działania potrzeba mieść zainstalowanych co najmniej kilkaset programów i bibliotek a do windowsa dołączanych jest tylko kilka. Skąd masz resztę ? ;)

Zajmowałem się komputerami w kilku firmach, niby panuje tam bardzo ostry rygor co do instalacji jakiegoś lewego oprogramowania ale bardzo często znajduje tam zupełnie na wierzchu jakąś lewiznę na która wszyscy spoglądają obojętnie, pytam się dlaczego pani to zainstalowała - było potrzebne do oglądania zdjęć jakie nam przysłali z ..., no dobrze to dlaczego nie jest zarejestrowane i opłacone i tu wielkie zdziwienie, że trzeba jednak płacić mimo że było do ściągnięcia ze strony, ponieważ ja to tylko ja usuwamy program i instaluje im jakiś naprawdę darmowy który poitrafi to samo ale gdyby to była jakaś kontrola to nie było by już tak wesoło.

Pewnie zapytasz czy ja czytam licencje programów które instaluje u siebie - tak czytam ale mam zdecydowanie lepiej większości nie muszę bo są ustandaryzowane, wystarczyło przeczytać raz na początku każdy typ raz.

Cytat:
Ponadto pracownicy pogotowia nie są z policji a codziennie bywają na miejscach zbrodni.
bo są z pogotowia, muszą zajmować się chorymi, rannymi i innego rodzaju ofiarami tych zbrodni. Nawet gdyby policji nie było to też by sie nimi zajmowali. Nie jestem pewien też czy jeśli ktoś wyrażnie nie życzył by sobie pomocy lekarskiej czy można by mu takiej pomocy udzielić wbrew jego woli.

Pozatym nie myl miejsca zbrodni z miejscem domniemanego popełnienia drobnego wykroczenia.
Cytat:
Ja nie ztych
a o tym że bsa zajmuje się tylko firmami nie wiedziałeś.
  marekd@jabberpl.org
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 04-01-2007, 08:21   

Może po kolei,

Pewnie masz racje z tym freenetem, nie wypowiadam się bo nie czytałem zasady jego działania, mam tylko nadzieje że działa bo takie "wynalazki" najczęściej działają kiepsko z uwagi na małą liczbę osób pośredniczących oraz brak ciekawych pozycji do ściągania.

Co się tyczy licencji, to generalnie wogóle nie instaluje programów z gazet, nie instaluje żadnego oprogramowania typu shareware. Pod tym względem staram się być purystą.
Javy z firmy Sun ( Microsoftu tez ) nie instaluje jeżeli to miałeś na myśli, bo więcej z tego szkody niż pożytku.
Mam Open Ofiice'a i akurat wiem że ten program jest za darmo jeżeli używa sie do w domu do celów amatorskich, czyli mieszcze się w licencji.
Słowem czystsy Windows, program Firewall i Antywirus ( wszystko legalne ) openoffice, kilka oryginalnych gier i to jest dla mnie wystarczające.
Komputer w domu służy mi wyłącznie do zabawy i relaksu, czasem tylko mam coś do napisaniania w edytorze.
W pracy mam dosyć komputerów i w domu wole nic powaznego na nim nie robić :)

Generalnie nie chodzi tu o to żebyś robił mi darmowy audyt co mam legalne a co nie.
Chodziło mi o to aby opowiedzieć wam że szykuje się akcja w Wawie, nie chcecie wierzyć?
Spoko, dla nich to lepiej...

pozdr
Dziabaq
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-01-2007, 10:28   

Cytat:
Mam Open Ofiice'a i akurat wiem że ten program jest za darmo jeżeli używa sie do w domu do celów amatorskich, czyli mieszcze się w licencji.
jest za darmo nawet w firmach i do celów zarobkowych - lepiej było jednak przeczytać licencję.

Sunowską javę też możesz spokojnie zainstalować gdzie tylko Ci się podoba.

Programów jest kilkaset (jeśli nie kila tysięcy, przed chwilą policzyłem sobie, mam zainstalowane na swoim komputerze 1220 programów oczywiście wszystkie legalne), zastanów czym słuchasz muzyki, (de)kompresujesz dane, oglądasz i konwertujesz obrazki, oglądasz strony w internecie wraz z tymi wszystkimi dodatkami które teraz są modne (to nie tylko java), zapisujesz dane na nośnikach optycznych. rozmawiasz z ludźmi przez internet....

Mógłbym zapisać tak jeszcze kilka stron ale nie ma poco, chciałem jedynie pokazać jak ważne jest to aby wiedzieć z czego się korzysta i co wolno robić a czego nie.

Aby zrobić coś właściwie (w tym przypadku być legalnym) trzeba najpierw wiedzieć jak to zrobić a dopiero potem się za to brać.
Całe to ściemnianie z tymi niby nalotami opiera się właśnie na niewiedzy, co wolno a czego nie.
Cytat:
Chodziło mi o to aby opowiedzieć wam że szykuje się akcja w Wawie, nie chcecie wierzyć?
no nie kwestia wiary, ja wiem że nic takiego nie miało miejsca i nie będzie miało (no chyba że jacyś politycy za łapówki zmienią prawo)

Co innego jest łapanie ludzi którzy z jakiegoś nielegalnego procederu uczynili sobie stałe źródło utrzymania a co innego kontrolowanie licencji wszystkich programów u przypadkowych osób.

Kilka postów wyżej podałem linka do fajnej strony z torrentami i linkami osiołkowymi - możesz ściągać stamtąd co chcesz - to legalne (tylko przeczytaj najpierw licencję).
Cytat:
Pewnie masz racje z tym freenetem, nie wypowiadam się bo nie czytałem zasady jego działania, mam tylko nadzieje że działa
zasada jest prosta opiera się na ciekawym aczkolwiek dość mało znanym fakcie że dowolna osoba na świecie jaką byś nie wybrał to znajomy, znajomego, znajomego, znajomego, znajomego twojego znajomego, I nawet jeśli nie znasz go osobiście mógł byś (przynajmniej teoretycznie) poprosić swoich znajomych aby przekazali mu wiadomość i nie musiała by ona przechodzić przez więcej niż 6-7 osób.
Podobnie jest w takich anonimowych sieciach (freenet to nie jedyna z nich) dostajesz tylko kilka adresów przypadkowych użytkowników sieci i tylko między sobą możecie przesyłać dane jeśli potrzebujesz czegoś czego nie ma żadna z tych osób zapytają oni kolejnych a tamci byćmoże kolejnych potem zostaną one zaszyfrowane a potem przekazywane jak przez głuchy tlefon aż dotrą do Ciebie, nikt nie wie co przekazuje i o ile szyfr nie zostanie złamany nigdy nie uda sie stwierdzić co przekazał, nikt nie wie dla kogo przeznaczone są te dane, czy dla Ciebie czy dla kogoś następnego, nikt nie wie od kogo pochodzą dane, nawet nie wie o co się go pytają bo dostaje tylko hash pliku i może jedynie sprawdzić czy go ma czy nie. Sieci takich nie da się wyłączyć (nie ma żadnych centralnych serwerów) bardzo trudne było by tez zakłócenie ich działania.
Co do tego, że działa to niezbyt szybko w porównaniu z jawnymi sieciami o bezpośrednich połączeniach (jak torrent) masz całkowita rację, ale dane nielegalne stanowią tylko niewielki ułamek wszystkich danych jakimi wymienia sie w internecie więc szykość nie ma w ich przypadku takiego znaczenia, zdecydowana większość jest legalna i może być przesyłana szybkimi jawnymi sieciami.

Jeszcze raz podkreślam najważniejsza jest świadomość tego co wolno a czego nie, bo na głupotę nie ma rady (głupotę bo jak można inaczej nazwać rozpowszechnianie lewizny z jednoczesnym chwalenie się swoim adresem)
Jeśli ktoś jest uparty i cwany to zawsze znajdzie dobry sposób aby wymieniać się jakimiś niedozwolonymi informacjami bez ryzyka wpadki.
  marekd@jabberpl.org
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 13-01-2007, 16:15   

Zaczyna się ta akcja o której mówiłem, ale nie wierzyliście:

Link do newsa: http://wiadomosci.onet.pl/1464694,18,item.html


pozdro
Dziabaq
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-01-2007, 00:36   

OMG znowu onet
  marekd@jabberpl.org
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 15-01-2007, 19:22   

Bardzo mi się podoba sarkastyczny optymizm Marka.

Pozdrawiam serdecznie!

Dziabaq

P.S Marku, bawiłes się kiedyś siecią TOR?
http://tor.eff.org/index.html.pl

Czy twoim zdaniem to dobry sposób na anonimowość w sieci?
Serwery pośredniczące nie są serwerami proxy.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-01-2007, 20:51   

Cytat:
Marku, bawiłes się kiedyś siecią TOR?
bawić się wprawdzie nie bawiłem ale wiem jak to działa, to dobry sposób na anonimowość ale nie każdy program z tego będzie mógł skorzystać.
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 15-01-2007, 23:19   

Właśnie sobie to odpaliłem.
Zasadniczo działać działa ale strony www działają przez to strasznie powoli.
Chyba póki co jest za mało serwerów a za dużo osób korzystających - takie odnoszę wrażenie...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: