Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tuner TV
Autor Wiadomość
Bartek99 
Klikacz

Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 9
Skąd: Rumia k.Gdyni
Wysłany: 30-12-2006, 23:38   Tuner TV

Witam mam taki problem dotyczacy telewizji.Chodzi oto ze mam w swoim pokoju telewizor troche stary i mozna w nim zakodowac 30 kanalow i to bardzo denerwuje.Wiem ze kiedys mozna bylo w UPC kupic taki tuner ale juz wycofali sprzedaz.Wie ktos gdzie moge cos takiego kupic ? Troche szukalem w internecie tego typu aukcji ale nic nie znalazlem.
 
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 31-12-2006, 00:59   

Trudno bedzie coś takiego znależć.
Najlepiej :
1.kupić nowy OTV :)
2.oglądać przez tuner magnetowidu który ma mozliwość zapr. wiekszej ilości kanałów.
3.zamówić np. HBO lub C+ w UPC, a dostaniesz dekoder na którym jest wszystko zaprogramowane :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-12-2006, 09:54   

Cytat:
a dostaniesz dekoder na którym jest wszystko zaprogramowane :)

To oni wycofali w końcu te prehistoryczne złomy i teraz dają dekodery na których można coś zaprogramować ?

Dobrze wiedzieć, choć przydało by się aby ktoś jeszcze potwierdził tą informację bo dziwne, że odbyło się to tak po cichu.
  marekd@jabberpl.org
 
Man 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 185
Skąd: Krakow
Wysłany: 31-12-2006, 10:56   

Potwierdzam wycofali zlomy ,kiedys tam dzwonilem w sprawie tunera.Pan powiedzial zebym sobie wziol c+ lub hbo,bo dekodery maja wbudowane tunery co nie dziwne ;) A tuner jest teraz cienszko dostac do tv,musisz poszukac w sklepach elektronicznych
 
 
Bartek99 
Klikacz

Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 9
Skąd: Rumia k.Gdyni
Wysłany: 31-12-2006, 11:11   

W tym problem ze mam tylko na jednym telewizorze tuner + canal+ i z niego ida kable do innych pokojow.Wie ktos ile moze kosztowac zamowienie takiego tunera ? Jesli bym zamowil tuner to by mi podwojnie rachunek przychodzil ? Jesli tak to odpada.
 
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 31-12-2006, 12:41   

Pomyśl o ekonomiczności po co masz kupować coś co będziesz używał tylko po to aby miec wiecej kanałów i pewnie nie będzie tanie.
Można jeszcze spróbowac inaczej nie które starsze TV mają możliwość poszerzenia ilości kanałów - wystarczy inaczej skonfigurowac podłączenie pamięci EEPROM w TV - tak robiłem w Elemisach i Curtisach.
Pozostaje jeszcze sprawa hyperbandu która wymaga głębszej ingerencji w TV i w sumie moze się nie opłacać.
Podaj jaki to typ TV i model, chassi to postaram sie może na schemacie sprawdzić czy w twoim TV jest to możliwe.
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31-12-2006, 12:54   

Marek napisał/a:
To oni wycofali w końcu te prehistoryczne złomy i teraz dają dekodery na których można coś zaprogramować ?

Dekodery nadal są te same. :sad:
Nic nie można na naich ustawiać ,programy są automatycznie poustawiane na poszczególnych kanałach ,zmiana kolejności niemożliwa :cry:
Co do problemu podjętego w tym wątku to polecam zakup starego magnetowidu z pełnym pasmem tunera tv.
Taki magnetowid można kupić za grosze ,albo nawet za darmo od jakiegoś znajomka dostać. ;)
_________________
 
  budry
 
szereg87 
easy master

Dołączył: 30 Lis 2005
Posty: 41
Wysłany: 31-12-2006, 14:02   

A jaki tuner TV polecacie? Chciałbym jakiś dobry, ale niedrogi.
 
 
Bartek99 
Klikacz

Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 9
Skąd: Rumia k.Gdyni
Wysłany: 31-12-2006, 14:04   

Firma Panasonic model TC-AV29EE i moze mi ktos pomoze wybrac jakis magnetowid ktory bym mogl podlaczyc ? Najlepiej przez allegro.
 
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 31-12-2006, 15:25   

Budry napisał/a:
programy są automatycznie poustawiane na poszczególnych kanałach ,zmiana kolejności niemożliwa

Jest mozliwa zmiana kolejności kanałów poprzez ulubione ale to półsierodek :) .
 
 
szereg87 
easy master

Dołączył: 30 Lis 2005
Posty: 41
Wysłany: 31-12-2006, 15:33   

Bartek99 napisał/a:
Panasonic model TC-AV29EE


Ile około on kosztuje?
 
 
Bartek99 
Klikacz

Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 9
Skąd: Rumia k.Gdyni
Wysłany: 31-12-2006, 16:02   

Nie wiem ile on kosztuje.Jest w domu od 12 lat.Kolorow nie traci tylko jest problem z tymi kanalami.
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-12-2006, 17:08   

Cytat:
Nic nie można na naich ustawiać ,programy są automatycznie poustawiane na poszczególnych kanałach
one nie są wcale poustawiane, trzeba za każdym razem przy przełączaniu ustawiać(podając pełny numer pasma na którym jest coś nadawane zupełnie jak w telewizorze rubin), i kolejność to tu najmniejszy problem.
  marekd@jabberpl.org
 
Sebastian22 
light master

Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 133
Skąd: Katowice
Wysłany: 01-01-2007, 17:59   

albo kupic do kompa tuner TV - koszt ok. 100-150zł - polecam Winfasta TV Expert 2000 XP....czy jakos tak.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-01-2007, 18:36   

Sebastian22, chodzi o tuner do tv nie do komputera.
A jak się już kupuje coś do komputera to polecał bym przedewszystkim patrzeć, co jest w środku a nie na obrazki na pudełku, masz na myśli pewnie jakąś kartę ledtka na cx2388 - hmm może być tak jak i dziesiątki innych nic szczególnego.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: