Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Firewall
Autor Wiadomość
flash 
Klikacz

Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 3
Wysłany: 27-02-2005, 17:50   Firewall

Witam wszystkich Userów tego forum.
Czytałem wiele postów poświęconych działaniu chello (blokowanie P2P, transfery).
Jednak wydaje mi się że mój problem nieco odbiega tematycznie od tamtych wątków.
Mianowicie zrobiłem test portów ze strony http://www.securitymetrics.com/portscan.adp .
Wyniki bardzo mnie zaskoczyły. Otóż otwarte mam tylko 2 porty :80 i 8080 reszta albo filtrowana albo zamknięta. W rezultacie w programach P2P mam LowID, nie moę używać telefonu z GG itd...
Oprócz tego test sygnalizuje że jestem za firewall'em. Wszystko co służyło mi do ochronu komputera odinstalowałem , a mimo to wyniki testu są takie same. Uzywam WinME, więc tu też nie ma żadnego firewalla.
Chciałbym zapytać szanownych Kolegów, co mogę zrobić z tym problemem?
Pozdrawiam, Flash
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 27-02-2005, 19:28   

kolejny system straszenia userów. :) Mi mówił, że jestem w niebezpieczeństwie, bo mam otwarte np DNS. :-D
Do rzeczy: prawdopodobnie sprytny system przeskanował proxy zamiast Twojego komputera. Przyjrzyj się jeszcze raz, jakie IP skanuje.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-02-2005, 19:41   

Puck, dokładnie jest tak jak mówisz. Flash łączy się przez krakow.chello.pl (czyli serwer proxy) i to on został przeskanowany, a nie jego komputer.

Jacek
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 27-02-2005, 20:15   

Jacek, mi się podobał jakiś symantec czy inny spryciarz, który chciał przetestować mój komputer - czy jest bezpieczny. Najpierw kazał mi włączyć Internet Explorera, co samo w sobie już jest śmieszne, a potem przeskanował w3cache.icm.edu.pl... I co się okazało? Że powinienem kupić ich firewalla, czy co tam oni sprzedawali. :)
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-02-2005, 20:22   

Puck, dokładnie - też mi się właśnie kojarzy nazwa Symanteca.
A i tak do testów bezpieczeństwa są lepsze narzędzia (bezpłatne) i firm niezależnych. No i jeszcze zależy jakie testy - wewnętrzne lub zewnętrzne :)

Jacek
 
 
flash 
Klikacz

Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 3
Wysłany: 28-02-2005, 21:44   

Jacek napisał/a:
Puck, dokładnie jest tak jak mówisz. Flash łączy się przez krakow.chello.pl (czyli serwer proxy) i to on został przeskanowany, a nie jego komputer.

Jacek

Jeżeli został przeskanowany proxy, i on ma zablokowane porty, to chociaż u mnie są porty odblokowane to i tak nic na nich nie zdziałam bo łacze się przez ten serwer, który ma je zablokowane... Czy ja dobrze myślę? A jeżeli tak jest, to co ja mogę z tym zrobić?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-02-2005, 23:28   

flash, nie do końca dobrze wnioskujesz.
Proxy, to taki dodatek (najczęściej) wykorzystywany w przeglądarce internetowej. Owszem, można ustawić je czasami i w innych programach, ale robi się to świadomie.

Ponieważ z ustawień proxy korzysta tylko przeglądarka, to nie powinno mieć to żadnego znaczenia na pozostałe programy (w tym: p2p, gg itd).
Stąd jest to błędne wnioskowanie, że jesteś za firewallem. Jedynie na routerach chello są blokowane porty (dla uproszczenia) 135-139 TCP i UDP oraz port 445. Pozostałe nie są blokowane, chyba że sam to robisz (u siebie) lub nieświadomie masz zainstalowany program, który robi to za Ciebie.

Jeśli nie masz przekonania (bądź chcesz się osobiście przekonać), to w ustawieniach IE wyłącz proxy i sprawdź ponownie te programy.

Jacek
 
 
flash 
Klikacz

Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 3
Wysłany: 01-03-2005, 13:22   

Jacek napisał/a:

Jeśli nie masz przekonania (bądź chcesz się osobiście przekonać), to w ustawieniach IE wyłącz proxy i sprawdź ponownie te programy.

Jacek

Testy robiłem przy wyłączonym proxy.
Jeżeli wg Ciebie wszystko jest OK, to czy mógłbyś mi wyjaśnić skąd te problemy z GG i P2P?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-03-2005, 13:38   

flash napisał/a:
Testy robiłem przy wyłączonym proxy

A w tej chwili jest włączone, czy wyłączone?
flash napisał/a:
Jeżeli wg Ciebie wszystko jest OK, to czy mógłbyś mi wyjaśnić skąd te problemy z GG i P2P?

Ja nie twierdzę, że jest OK, a jedynie, że ustawienia proxy w IE nie mają wpływu na inne programy.
Z wyjątkiem sytuacji, kiedy te programy same sobie pobierają proxy z ustawień IE - ale na 100% nie robi tego GG (przynajmniej do wersji GG 6.1). Gdzie leży przyczyna, to nie powiem, bo właściwie nie mam żadnego punktu zaczepienia - poza informacją 'że nie działa'.

W razie czego, to wpadnij na http://chellopl.one.pl/irc/ to może sprawdzę chociaż część możliwych przyczyn.

Jacek

[ Dodano: 2005-03-01, 14:30:35 ]
Wygląda to na problem z transparentnym proxy.
Wszystkie połączenia (niezależnie od ustawień przeglądarek różnych) są kierowanie na krakow.chello.pl, czyli serwer proxy.

A dalej, to już tylko pozostaje męczyć Panów i Panie z UPC za taki stan rzeczy.

Jacek
 
 
qma2k4 
easy master


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 40
Wysłany: 03-03-2005, 08:53   

no wiec moj problem zaczol sie jak zainstalowalem norton internet seciutity 2003. nie wiem dlaczego jak jest wlaczony to nie moge wykonac testu szybkosci na glownej?!? wlaczam test pisze ze testowanie... w dolnym pasku widac ze otwiera sie jakas strona (tak jak powinno byc) a zaraz pisze zakonczono a na stronie dalej pisze ze testuje (a powinno sie wyswietlic predkosc) wiem ze to przez fw bo jak wylacze na chwile to licznik dziala bez zazytow. co mam zrobic?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-03-2005, 09:33   

qma2k4, cóż - takie już są programy - jedną rzecz robią dobrze, a resztę psują. I tak jest w Twoim przypadku.
Nie odpowiem co zrobić, bo problem jest u Ciebie w systemie. Co najwyżej możesz:
1. odinstalować całkowicie program (naprawdę zmiejsza to o połowę ilość wszystkich problemów z internetem)
2. zainstalować nową wersję
3. skonfigurować poprawnie program (jak? musisz już sam przeszukać).

Jacek
 
 
qma2k4 
easy master


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 40
Wysłany: 03-03-2005, 13:33   

zainstalowalem 2005. wszystko gra :)
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 03-03-2005, 20:03   

Cytat:
no wiec moj problem zaczol sie jak

Zaczął - już nigdy więcej nie pisz tego słowa inaczej
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: