Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello 512kbs / 64kbs
Autor Wiadomość
cziloss 
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 2
Wysłany: 23-12-2006, 10:48   chello 512kbs / 64kbs

Witam mam problem z ustawieniem torrenta. W ogole sie na tym nie znam. Jakie dac porty jaki max sciagania etc. Wczesniejszy net to bylo tylko wylaczenie DHT i lecialo. Teraz chula ale max 0,2kb/s ... Nie wazne czy z private czy z publick trackera. Czy ma ktos jakies najlepsze ustawienie dla tej opcji chello ? Tak zeby szedl max transfer. Z gory thx
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-12-2006, 16:36   

Tyle razy już pisałem to samo:
Wysyłanie na 75% tego co się da, czyli w easy 48kb/s (6kB/s)
Ilość osób do których wysyłamy na raz 4 (mniej w wielu programach się sie nie da), właściwie powinno być tylu żeby każdego wypadało przynajmniej 3kB/s
Ilość wszystkich połączeń 50 i ściągać tylko 1 torrent na raz.
Port zasadniczo nie ma znaczenia (można wybrać losowo), ale jeśli ktoś ma jakieś podejrzenia co do blokowania czegokolwiek może sobie ustawić jakieś port o numerze mniejszym niż 1024.

Jakoś tam powinno chodzić ale na easy raczej cudów nie należy się spodziewać.
  marekd@jabberpl.org
 
cziloss 
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 2
Wysłany: 23-12-2006, 23:17   

jak to cudow nie powinno sie spodziewac ? czyli wiecej niz 20kb/s nie bedzie ??
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-12-2006, 04:01   

cziloss napisał/a:
jak to cudow nie powinno sie spodziewac ? czyli wiecej niz 20kb/s nie będzie ??
50kb/s to będzie spokojnie (bo taki ustawisz uplad wiec download średnio powinien wynieść też co najmniej tyle), oczywiście od samego początku i nie cały czas tylko średnio, chwilami pewnie będzie i ponad 300kb/s(może nawet i ponad 400) a czasem blisko zera.

Średnia prędkość downloadu w torrenie = twój upload * ((ilość seedów/ilość peerów)+1)

Więc aby ściągać z pełną szybkością twojego łącza potrzeba by teoretycznie 9 razy więcej seedów niż peerów, co w praktyce zdarza się bardzo rzadko.
  marekd@jabberpl.org
 
swiezy 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 31
Skąd: Złotopolice
Wysłany: 24-12-2006, 14:07   

Ja radził bym zainstalowac cFosSpeed. Dzieki temu programikowi windows lepiej zarządza pakietami ARP. Przy 95% UL można osiągnąć stale max DL
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-12-2006, 15:01   

swiezy, na chello ten program się nie sprawdzi, w chello komputer podłączony jest kartą sieciową o szybkości 10-100Mb/s ograniczenie uploadu tak aby nie przekraczał tej wartości nie uchroni przed zapchaniem się łączą dalej za modemem, gdzie jest tylko 64kb/s.

Ten program ma jakiś sens gdy wąskie gardło znajduje się bezpośrednio przy komputerze, pozatym kosztuje tyle, że starczyło by na wykupienie sobie na rok szybszego internetu.
  marekd@jabberpl.org
 
swiezy 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 31
Skąd: Złotopolice
Wysłany: 04-01-2007, 14:54   

Rozumiem Cie Marek, ale mi cFosSpeed wyraznie pomogl
 
 
Cybuch 
Klikacz

Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 6
Wysłany: 05-01-2007, 15:50   

Ludzie jak piszecie takie tematy to zarzucajcie jakimis info o systemie i programie chociasz, w sp2 jest ograniczenie bezposrednich polanczen, mozna zle tez ustawic winde ze ma sie wew ip zamiast zew. Mozliwosci jest wiele. Wogole to nie bojcie sie testowac programow, nie sluchajcie ktory jest najlepszy bo wiele osob gada bzdury.

A co do cFosSpeed to ja w bajki przestalem wierzyc ;)
 
 
Herman 
light master

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 67
Wysłany: 30-01-2007, 18:06   

To ja sie tu podepne.

JAki klient torrentowy jest w tej chwili najlepszy i jesli to ma jakis znaczenie do chello easy?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-01-2007, 19:48   

Cytat:
jesli to ma jakis znaczenie
nie ma znaczenia,

Nie ma najlepszego kilkenta sieci torrent - za chwilę pewnie każdy zacznie chwalić swój program ze względu na jakieś dodatki lub ich brak pamiętaj tylko o tym ze szybciej przez to nie będzie.
  marekd@jabberpl.org
 
Herman 
light master

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 67
Wysłany: 30-01-2007, 20:18   

Myslalem, ze sa jakies wersje lepsze ze wzgledu na specyfike technoligii kablowej chello, ale jak nie to jeden problem z glowy.

W takim razie liczy sie dla mnie zeby byl jak najmniej zasobozerny.

Poza tym szczerze mowiac nie korzystalem nigdy z torrentow na powaznie. Na mojej radiowce w zasadzie torrent nie dzialal. Od lat korzystam z emule, na adslu tez emule dawal rade i zwykle ciagnal na maks lacza pliki z 200 zrodlami i wiecej, a na chello easy niestety emule dziala kiepsko, plik ze zrodlami powyzej 300 ciagnie srednio maks 15KB/s. Ratio jest z gory ustalone na 1:4, wiec mam ustawione 5KB/20KB, bo jak podniose upload powyzej 5 KB to potrafi i ciagnac 40KB/s ale wtedy nic innego nie dziala :)

Przesiadlbym sie z checia na cos lepszego, ale troche studzi moj zapal brka wyszukiwania prostego w torrencie (trzeba sie rejestrowac na roznych stronkach i pol biedy jak sie dostanie konto, ale potem znalezc cos czego szukam...). Chyba, ze to sie zmienilo od ostatniego czasu kiedy uzywalem torrenta.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-01-2007, 21:24   

Cytat:
W takim razie liczy sie dla mnie zeby byl jak najmniej zasobozerny.

bittorrent (ten od którego wzięła sie nazwa sieci), bittornado w wersji tekstowej zajmuje mało zasobów a już super mało ctorrent ale za to ma on nieco mniejsze możliwości niż reszta

Z mniej zasobożernych graficznych ktorrent jest naprawdę fajny choć instalacja go pod windows to średni pomysł (ale też się da) no i zostaje jeszcze µtorrent przez jednych bardzo chwalony przez innych nie (nie ma kodu więc nie wiadomo co siedzi w środku tego mitorenta)
  marekd@jabberpl.org
 
Herman 
light master

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 67
Wysłany: 30-01-2007, 21:33   

No to poprobuje tego miTorrenta :) i bittorrenta.

A jest jakis klient otrrentowy z wyszukiwarką? :>


A moze jeszcze jakies inne propozycje p2p? (DC++ odpada na starcie, emule muli, torrenta i grupy binarne przetestuje, a anonimowe p2p ledwo zipie).
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-01-2007, 21:57   

Cytat:
A jest jakis klient otrrentowy z wyszukiwarką? :>

Z tych o których pisałem ktorrent i µtorrent, Ale to działa tylko na zasadzie przeszukiwania wcześniej zdefiniowanych - torrent nie tworzy globalej sieci którą można by przeszukiwać jak emule
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: