Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z modemem Arris
Autor Wiadomość
unLucky_Luke 
easy master


Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 37
Skąd: trojmiasto
Wysłany: 27-02-2005, 14:06   Problem z modemem Arris

Sprawa wyglada tak, od czasu do czasu polaczenie sieciowe pomiedzu moim kompem a modemem po prostu zanika. Zadnych alertow w windowsie, tak samo z siebie przestaje dzialac , kontrolka na modemie oznaczjaca aktywnosc sieciowa tez sie nie pali. Po przelaczeniu na USB wszystko dziala ok, i tak po kilku dniach gdy przelaczam spowrotem na LAN wszystko wraca do normy. Az do dzis gdy nawet po przelaczeniu na LAN kontrolka sie pali ale za to net nie dziala wogole !! Nie mam pojecia o co chodzi, nic w ustawieniach sieci nie zmienialem, bo i co tam zmieniac jak wszystko sie automatycznie ustawia. A irytujace jest to bardzo. Bardzo bylbym rad gdybyscie wpadli na jakas sensowna rade badz wytlumaczenie :)
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-02-2005, 14:13   

unLucky_Luke, Arris cm200? Jeśli tak to może to być problem z wtyczką.
Poszukaj na forum, bo odpowiedzi już na to są ;)

Jacek
Ostatnio zmieniony przez Jacek 27-02-2005, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-02-2005, 14:14   

Coś mi się wydaje że masz problem z kartą sieciową którą masz w komputerze... Tyle jest czynników takiej przyczyny... Podaj coś na temat karty sieciowej, markę, czy to jest na PCI czy to wbudowana w płytę główna? Na początek spróbój usunąć obecne Połączenie lokalne i utworzyć nowe (w winXP menu Start -> Ustawienia -> Połączenia sieciowe)?

Może ktoś inny Ci pomoże bo ja jeszcze nie miałem takiego przypadku. Pozdrawiam.

PS. O widzisz, Jacek wiedział lepiej ode mnie :D
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-02-2005, 14:18   

FlashMan, czy lepiej, to nie wiem. Najpierw wykluczmy najbardziej oczywiste sprawy. Później będziemy szukać problemu w sprzęcie.

Jacek
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-02-2005, 14:21   

Jacek napisał/a:
FlashMan, czy lepiej, to nie wiem. Najpierw wykluczmy najbardziej oczywiste sprawy. Później będziemy szukać problemu w sprzęcie.

Jacek

Masz rację, nie pomyślałem żeby w takiej kolejności rozwiązywać problem. Zapamiętam to na przyszłość :) No ale już nie zbaczajmy z tematu. Poczekajmy na jego odpowiedź.
_________________
 
 
unLucky_Luke 
easy master


Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 37
Skąd: trojmiasto
Wysłany: 27-02-2005, 18:00   

tak wiec karta sieciowa jest wbudowana w plyte glowna Gigabyte GA-K8N, nie wiem jak przetestowac ta karte, chyba ze bym sprowadzil innego kompa i spial je razem. ALbo pozyczyl karte sieciowa. Co do modemu to jest to Arris CM 300B. Co do ustawien polaczenia sieciowego to nie da sie go usunac, a z ustawieniem drugiego jest jakis problem. Czy moze tak byc ze jakis wirus mi sie zagniezdzil i blokuje polaczenie sieciowe ?? jest to jedna z teorii gdzyz z wirusami juz mialem sporo wspolnego. Oczywiscie mam firewalla z antyvirem ( Norton Internet Security z najswiezszymi latkami) ale to nigdy nie wiadomo czy sie jakies paskudztwo nie przywlecze. AA jeszcze jedno od kilku dni mam problemy z zasilaczem, komp mi sie wylacza ot tak, wiec mogl sie uszkodzic chip( sieciowy ) na plycie badz modem. hmmm to tylko hipoteza.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-02-2005, 19:49   

unLucky_Luke, w takiej sytuacji, to ja jednak zacząłbym od:
1. sprawdzenia dokładnie dlaczego w trakcie pracy zasilacz wyłącza komputer (uszkodzony zasilacz, wahania napięcia, uszkodzna płyta główna, przegrzewający sie jakiś układ scalony, przetaktowany procesor?),
2a. połączył przez tą sieciówkę komp<->komp i wówczas sprawdził przy transmisji dużej ilości MB (albo GB),
2b. włożył do komputera drugą (sprawną) sieciówkę a tą wbudowaną wyłączyłbym w biosie,
3. poza tym, http://skaner.mks.com.pl
4. http://lavasoft.com (Adaware Personal) + najnowsze bazy

Poruszyłeś tak dużo możliwych przyczyn, że każda z nich jest możliwa. Jeśli nie zaczniesz ich po kolei eliminować, to nie będziesz wiedział co jest przyczyną.
Ja niestety nic więcej nie dodam do tego.

Jacek
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 27-02-2005, 21:13   

U mnie jest to samo na USB. Połączenie się "zawiesza" na parę sekund, potem jest ok. Po przełączeniu na ethernet działa idealnie. [Arris CM450B]

LR
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: