Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello Classic i słaby transfer torrentów...
Autor Wiadomość
LosKermitos 
easy master

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 33
Wysłany: 18-12-2006, 16:32   

Marek napisał/a:
LosKermitos, program nie ma żadnego wpływu na szybkość ściągania,
każdy program który działa poprawie i ma wszystkie podstawowe funkcje będzie ściągał z tą samą szybkością.


Drogi Marku skoro tak twierdzisz to wytłumacz mi dlaczego jak używałem BitCometa czy Azureusa nigdy nie maiałem transferu wyższego jak 100kb/s a ściągałem z tych samych trackerów co teraz, sprawdzałem wielokrotnie odpalałem Azureusa dobrze skonfigurowanego bylo 55seedow i zero peerow tylko ja i transfer byl skokowy od 20 do max 100kb/s a jak użyłem uTorrenta 1.4 transfer miałem full czyli około 350kb/s więc jednak zależy to od programu takie jest moje zdanie

Pozdro
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-12-2006, 18:13   

Może ten program żadziej odświeża ekran więc zmiany wydają sie mniej dynamiczne albo podaje wartości maksymalne za dany okres a ten drugi średnie.

Cytat:
nigdy nie maiałem transferu wyższego jak 100kb/s

Ja gdy korzyustałem z azureusa miałem transfer prawie zawsze 12-14 razy wyższy niż 100kb/s (i to na light)
obecnie korzystam z ktorrenta bo jego interface mi sie bardziej podoba, aleprędkość oczywiście bez zmian.

Wcześniej korzystałem z bittornado, nie było tam również, żadnej różnicy a jeszcze wcześniej z bittorrent - tego pierwszego wzorcowego programu jaki powstał w 2002 roku na długo zanim jeszcze ludzie zaczęli przesyłać nim filmy, wtedy też z ciekawości sprawdziłem jak działa ten protokół i nie widzę tam niczego co mogło by być zależne w działaniu od implementacji - wszystko jest jasno określone. Twierdzenie że jeden program ściąga szybciej niż inny to tak samo jak twierdzić, że jeden klient ftp ściąga szybciej niż inny program do ftp.

No ale wrażenie szybkości i prywatne odczucia też ważna sprawa, więc niech każdy korzysta z tego co lubi :)
  marekd@jabberpl.org
 
LosKermitos 
easy master

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 33
Wysłany: 18-12-2006, 18:19   

na chello light na torrentach max transfer jaki miałeś bo z tego co mi wiadomo nie da rady miec wyższego transferu jak max 180 - 200kb/s chyba że na dc na lanie i w zależności od karty sieciowej mozna dobic do tych 20-30mb/s
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-12-2006, 21:05   

Cytat:
na chello light na torrentach max transfer jaki miałeś bo z tego co mi wiadomo nie da rady miec wyższego transferu jak max 180 - 200kb/s

tak jak napisalem w poprzednim poście zazwyczaj mam 1200kb/s - 1400kb/s nie jest to jeszcze maksimum możliwości tego łącza i pewnie na krótkie chwile pojawia się i więcej (może nawet pełne 1,5Mb/s) ale mam lepsze rzeczy do roboty niż patrzenie nonstop w monitor i czekanie czy przypadkiem nie podskoczy cyferka wyżej.
Cytat:
na lanie i w zależności od karty sieciowej mozna dobic do tych 20-30mb/s
na lanie w domu to mam zawsze pełne 80Mb/s (czyli tyle ile tylko karta setka i switch wyrabiają) ale to nie ma związku z żadnym p2p
  marekd@jabberpl.org
 
LosKermitos 
easy master

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 33
Wysłany: 19-12-2006, 15:21   

jakim cudem masz 1200kb/s skoro chello ma ograniczenia na programy p2p takie bajki to dzieciom opowiadaj :lol:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-12-2006, 16:41   

Cytat:
skoro chello ma ograniczenia na programy p2p
jakie ograniczenia ?
Przecież niczego nie ograniczają.

Zresztą nie mają prawa niczego ograniczać.
Jakiekolwiek ograniczanie oznaczało by natychmiastowy koniec umowy. (oraz być może dalsze konsekwencje)

Owszem były kiedyś próby cięcia niektórych osobników po portach, ale wówczas ryzykowali tylko tymi kilkoma osobami.

Obecnie umowa (przynajmniej moją) wyglądała w ten sposób, że obniżają cenę do poziomu jak u konkurencji a ja podpisuję umowę na rok, ale sami zaproponowali, że calość należności dzielona jest na 9części które płacę dopiero po 3 miesiącach, jak wytną jakikolwiek numer to koniec umowy i za te 3 miesiąca nic nie dostają myślę że to uczciwy sposób gwarantowania dobrego działania swoich usług.
Nie ja jeden mam taką umowę, myślisz że ryzykowali by na taką skalę, to już jest nie tylko utrata klientów ale i konkretnych pieniędzy.
  marekd@jabberpl.org
 
LosKermitos 
easy master

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 33
Wysłany: 19-12-2006, 20:54   

chłopie mam kilkunastu znajomych ktorzy mają chello i to nie tylko w moim mieście i ani oni ani ja nigdy nie mieliśmy takich transferów jak ty opowiadasz zreszta na stronce http://chellopl.one.pl/ w kalkulatorze chellonauty wyraźnie pisze jakie są transfery więc nie wymyślaj że masz 1200kb/s bo co najwyżej możesz mieć 1200kbps a to już wielka różnica :lol:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-12-2006, 22:32   

Przecież wyraźnie napisane w kalkulatorze, że maksymalny transfer na light to 1536kb/s więc co w tym dziwnego, że z torrentów idzie 1200-1400kb/s ?
  marekd@jabberpl.org
 
LosKermitos 
easy master

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 33
Wysłany: 20-12-2006, 13:58   

BUHAHAH nie wiem kto ci dał tu moderatora ale musiał być ostro pijany BZDURY GADASZ tam nie pisze 1536kb/s tylko 1536 kbps (kilobity na sekundę) kilobity a kilobajty to nie to samo :lol: a te 1536kbps = max 192kb/s

czyli średnio w minute z pełnym transferem ściagasz około 11.5 MB

bo gdybyś miał transfer 1536kb/s to w minute ściągałbyś około 92 MB

o lol albo się kompletnie nie znasz na tym co mówisz albo nie umiesz czytać na tamtej stronce co podałem !!!!!
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-12-2006, 15:37   

Tak kilobity na sekunde male "b" widze wyraznie i my tez tu caly czas piszemy o kilobitach (widziales abym gdziekolwiek uzywal duzego B w tym temacie ?)
LosKermitos napisał/a:
1536kbps = max 192kb/s
a tu juz napisales bzdure
chciales zapewne napisac 1536kb/s=192kB/s ale sam sie pomyliles a tak krzyczysz o tym aby nie mylic bitow z bajtami
LosKermitos napisał/a:
bo gdybyś miał transfer 1536kb/s to w minute ściągałbyś około 92 MB
nie

policzmy dokladnie
1536kb*60=92160kb - tyle kilobitow sciagniesz przez minute (jak chcesz w megabitach to 92Mb)
8b=1B
92160kb=11520kB - i masz wynik w kilobajtach.

[ Dodano: 20-12-2006, 15:42 ]
Rozumiem ze mogles sie pomylic (kazdemu moze sie zaciac na chwile shift), ale zwracania sie w ten sposob do innych nie bede tolerowal. Pozatym komu wytykasz blad przeciez nikt inny poza toba sie nie pomylil ?
  marekd@jabberpl.org
 
LosKermitos 
easy master

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 33
Wysłany: 20-12-2006, 16:19   

Marek napisał/a:
Tak kilobity na sekunde male "b" widze wyraznie i my tez tu caly czas piszemy o kilobitach (widziales abym gdziekolwiek uzywal duzego B w tym temacie ?)
LosKermitos napisał/a:
1536kbps = max 192kb/s
a tu juz napisales bzdure
chciales zapewne napisac 1536kb/s=192kB/s ale sam sie pomyliles a tak krzyczysz o tym aby nie mylic bitow z bajtami
LosKermitos napisał/a:
bo gdybyś miał transfer 1536kb/s to w minute ściągałbyś około 92 MB
nie

policzmy dokladnie
1536kb*60=92160kb - tyle kilobitow sciagniesz przez minute (jak chcesz w megabitach to 92Mb)
8b=1B
92160kb=11520kB - i masz wynik w kilobajtach.

[ Dodano: 20-12-2006, 15:42 ]
Rozumiem ze mogles sie pomylic (kazdemu moze sie zaciac na chwile shift), ale zwracania sie w ten sposob do innych nie bede tolerowal. Pozatym komu wytykasz blad przeciez nikt inny poza toba sie nie pomylil ?


albo nie umiesz liczyć albo źle odczytałeś informacje zawarte na stronie albo upc leci w **ja

ehhhhhh.JPG
Plik ściągnięto 336 raz(y) 139,04 KB

 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-12-2006, 16:56   

Strona, na ktorej jest kalkulator jest rownie niezalezna jak i to forum - zreszta samismy ja robili.

Pozatym przelicza wszystko wlasciwie.
  marekd@jabberpl.org
 
LosKermitos 
easy master

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 33
Wysłany: 20-12-2006, 18:57   

czyli skoro przelicza właściwie to ileściągasz w godzine tyle ile jest na tej stronce podane czy więcej
 
 
net34 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 149
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-12-2006, 20:52   

Marek - proponuje zebys to na bash'u umiescil... bedzie normalnie hit sezonu, zwłaszcza moment 1532kps=192kb/s... nawet sie nie spodziewałem ze slash (lbo backslash nigdy ich nie rozrózniam) miał takie magiczne własciwosci :D :D :D :D

A co do samych progsów - wszystkie ciagna podobnie... tyle tylko ze w Azureusie (sam na utorrencie jeszcze jade) były swego czasu jakies problemy z portami i to powodowalo sałby transfer - ale to nie byla wina progsa tylko złej konfiguracji, a to juz zupelnie inna bajka...

Btw nie zebym sie kogos czepiał, ale widze ze musze teraz czesciej na forum wchodzic bo efekty aktywnosci Loskermitosa sa nader rozweselajace... :DDD
_________________
 
 
LosKermitos 
easy master

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 33
Wysłany: 20-12-2006, 21:01   

kb czy KB jeden **UJ a o to mi chodziło że kilobajty tłuku hiszpański :lol:

1536 kbps (kilobity na sekundę) = 192 KB/s (kilobajty na sekundę) a czy to kb jest małe czy duże to jeden ....

wogóle to forum proponuje umieścić na jakiejś rumuńskiej stronce wtedy napewno między swoimi zrozumiecie o co chodzi :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: