Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello Classic i słaby transfer torrentów...
Autor Wiadomość
ple91 
Klikacz

Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 7
Wysłany: 16-12-2006, 15:32   chello Classic i słaby transfer torrentów...

Mam chello 3Mb. Niestety nie mogę ściągać (ani wysyłać) torrentów pełną szybkością. Zazwyczaj wyciągam max do 40KB/s. Nie przycieli mi za przekroczenie limitu. Z FTP i HTTP ciągne z pełną predkością...

Używam azureus'a.

Prosze o pomoc z konfiguracją... Czytałem większość postów na ten temat i konfigurowałem, mimo to efekt kiepski... max 60KB/s

Porty mam ustawione 55432 i mam zielone buźki
Do ilu powinienem przysiąć upload? Mam przycięty do 10 KB/s i wtedy wyciągam download do ok 67. To jest najlepsza możliwość jaką uzyskałem...
Ostatnio zmieniony przez ple91 16-12-2006, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dopesc 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 247
Skąd: Warszawa-Bródno
Wysłany: 16-12-2006, 16:13   

Wejdz tutaj.

ftp://ftp.atman.pl/atman

Mi tez slabo szlo wszystko zrobilem sobie tesscik po rozmowie z dzialem technicznym i wsio lecialo max czyli 730 kB/s

Zrestartuj tez modem.
_________________
 
 
ple91 
Klikacz

Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 7
Wysłany: 16-12-2006, 16:39   

Z FTP ciągnie mi tak jak powinno.

Z ściąganiem z torrentów mam problem... Może trochę niejasno napisałem, ale już poprawiłem... :D <sorki>
 
 
Don Vito 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 306
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16-12-2006, 16:53   

hmm , u mnie transfery są takie jakie powinny( tzn tak mi się wydaje ;) ) ściągając coś z zamkniętych trackerów ( PT , FL , TD) mam speed 350-360 kb/s , dużo zależy od trackera jak i ilości seedów, używam utorrenta i mam w ustawieniach wszystko na bez ograniczeń tj.upload i download
 
 
ple91 
Klikacz

Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 7
Wysłany: 16-12-2006, 17:46   

Ilości seedów nie ma u mnie dużego znaczenia... Jak mam ich 200 i jak mam 50 to zazwyczaj nie przekraczam 60KB/s.

Spróbuję z trackerami zamkniętymi...
 
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-12-2006, 18:59   

Mam dokładnie ten sam problem na tym łączu. Torrenty wyciągają max 100 kB ale to rzadkość średnio to 40 kB. Już się z tym pogodziłem. Jak chce podgrzać łącze to załączam dc++ i tam śmigam na maxa.
 
 
damn 
light master

Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-12-2006, 23:40   

Jeżeli ściągacie z publicznych trackerów to się nie dziwię tak samo miałem jak ściągałem np. z mininova.org (publiczny tracker) a gdy zarejestrowałem się na btgigs.org (prywatny tracker) transfery od razu skoczyły do 350-360 kb/s
 
 
blackmat 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 107
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 17-12-2006, 01:33   

ple91 dobrze sprawdz swoja konfiguracji azureusa cos masz zwacone ja korzystam z publicznych trackerow osiagam max po mniej wiecej 10 min czyli 360 kb/sek czasami buja sie miedzy 180/a 300 kb/sek wiadomo nie przy 30 sedach:) to wszystko poprzez utorrent osobiscie uwazam ze rejestrowanie sie na zamknietych trackerach z ratio nie ma sensu skoro popularne torrenty sa pod reka na wlasnie mininova org/newtorrents.info/isohunt.com polecam topic http://chellopl.one.pl/forum/viewtopic.php?t=2250 moze cos przeoczyłes
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-12-2006, 01:43   

No ja torrentach z mininowa.org - (to taka strona, katalog torrentów a nie tracker) mam zazwyczaj w okolicach 160kB/s (czyli 1280kb/s) więc raczej jestem zadowolony, ale 360kb/s (44kB/s) to też nie jest tak źle i gdyby tyle było wcale bym nie narzekał.

Ściągając torrenty trzeba pamiętać o tym że liczy się stosunek udostępniających do pobierających więc aby uzyskać dobrą prędkość na asymetrycznym chello potrzeba aby było kilkukrotnie więcej seedów niż perów, np jeśli ściąga 50osób potrzeba aby udostępniało 250osób, jeśli się ściąga popularne rzeczy z dużych stron to nie jest problem wystarczy odczekać kilka dni aż osoby na szybszych łączach ściągną najpierw i dopiero potem samemu brać się za ściąganie (trochę gorzej jest jeśli poszukiwaną rzecz znajdzie się na jakieś niszowej zamkniętej stronce gdzie ściągają to 3 osoby na krzyż).

Trzeba pamiętać o tym aby właściwie ustawić upload (75% tego co wyrabia łącze w chello jest wartością optymalną) i ilość osób do których się wysyła (tak aby wypadało conajmniej po 3kB/s tj 12kb/s pasma na każdego), dobrze jest też ustawić sobie niski port w kliencie (mniejszy od 1024) i upewnić się że żaden z ustawionych przez nas portów ani tcp ani udp ani port udp od dht nie jest blokowany na firewalu/ruterze.
  marekd@jabberpl.org
 
ple91 
Klikacz

Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 7
Wysłany: 17-12-2006, 11:25   

Już lepiej jest ok. 100KB/s

Ale jeszcze mam dwa pytania...

Dlaczego w chello powinienem ustawić port mniejszy od 1024? Na forach o torrent'ach piszą że zazwyczaj najlepsze są porty 55XXX...

Ile powinienem ustawić połączeń na jednen torrent i ile slotów wysyłania (na publicznych trackerach) ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-12-2006, 14:29   

Zdarzało się, że był ograniczany ruch z p2p, ale w sieciach tak dużych jak chello (i w dodatku stosunkowo szybkich) dokładna analiza każdego pakietu z osobna wymagała by bardzo dużych nakładów (tymbardziej że torrent może cześciowo szyfrować dane) dlatego odbywało się to w najprymitywniejszy możliwy sposób - po numerach portów.

Portach o niskich numerach są zazwyczaj zarezerwowane na usługi serwerowe, programy klienckie w normalnych warunkach korzystają wyłącznie z wyższych portów, tak więc ktoś sobie kiedyś wymyślił aby przyciąć wysokie porty a niskie zostawić w spokoju.
Zdażyło się to tylko kilka razy i chyba się obecnie nie powtarza (teoretycznie jak tylko ktoś się pokapuje, że go robią w balona może napisać reklamację albo nawet rozwiązać umowę) no ale lepiej dmuchać na zimne.
W normalnych warunkach to jaki się port wybierze nie powinno mieć żadnego znacznia, to tylko numerek.

Ile powinienem ustawić połączeń na jeden torrent, zależy ile torrentów chcesz ściągać na raz jeśli masz classic i chciał byś przykładowo ściągać po 2-3 torrenty ustaw limit po 50 na każdy (50 spokojnie starcza a chodzi o to żeby w sumie nie było za dużo połączeń, choć ma w sumie niewielkie znaczenie ważniejsze są sloty uploadu) jeśli ściągasz tylko 1 na raz możesz dać minimalnie więcej 70-80 większa liczba jest zupełnie niepotrzebna ponieważ twój program i tak po jakimś czasie odłącza się od osób niedrożnych i podłącza w te miejsca nowych jeśli jeszcze tacy są, a wystarczy dosłownie kilkunastu sprawnych aby porzadnie chodziło.
Ilość slotów wysyłania powinna być tak dobrana aby na każdy przypadało przynajmniej 3kB/s tzn jeśli w classic upload wynosi 48kB/s limit ustawiłeś na 75% możliwości łącza czyli 36kB/s a to starczy na 12slotów wysyłkowych, ale jest to ilość wszystkich slotów w sumie, jeśli chcesz ściągać albo wysłać więcej niż 1 torrent na raz, albo ściągać i wysyłać musisz te sloty tak porozdzielać aby w sumie było ich nie więcej niż 12 (może być ich trochę mniej to nie zaszkodzi).

Przykładowo ściągasz 2 torrenty to dajesz po 6na każdy.

To akurat jest dość ważne, po pierwsze do każdego połączenia dochodzą pewne narzuty i gdyby było za dużo połączeń mogło by się okazać że jest ich więcej niż samych danych, po drugie podczas wymiany każdy z klientów torrnta (czyli program u każdej osoby która ściąga, u ciebie też) tworzy sobie taki tymczasowy ranking innych klientów na podstawie tego jak szybko przesyłają dane i wysyła dane w pierwszej kolejności do najszybszych (bo wie, że one najszybciej coś odeślą) tak więc bardziej opłaca się zostać uznanym za szybkiego przesz szybkich i się z nimi wymieniać, niż za średniego przez średnich (nawet jeśli średnich jest więcej).
  marekd@jabberpl.org
 
ple91 
Klikacz

Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 7
Wysłany: 17-12-2006, 16:02   

Dzięki za rady. Mam nadzieję, że niedługo przekoczę 110kB/s :D
 
 
LosKermitos 
easy master

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 33
Wysłany: 17-12-2006, 16:30   

Ja ściągam głownie gry na xboxa i filmy ale z zagranicznych trackerów typu xbox sky itp. na polskie nawet nie patrze używam zhakowanej wersji uTorrent 1.4 nie trzeba jej instalować i transfery mam w zależności od ilości seedów i szybkości uploadu średnio od 100 do 350kb/s polecam uTorrenta średnio dziennie korzysta z niego nie więcej jak 300 osób więc nie ma takiego czegoś jak na BitComet czy Azureus (których też używałem) że po włączeniu programu pokazywało kilkaset tyś userów używających program :D
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-12-2006, 18:38   

LosKermitos, program nie ma żadnego wpływu na szybkość ściągania,
każdy program który działa poprawie i ma wszystkie podstawowe funkcje będzie ściągał z tą samą szybkością.
  marekd@jabberpl.org
 
blackmat 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 107
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 17-12-2006, 22:40   

Marek dzieki za sugestie juz szybciutko sie poprawiam miałem na mysli 360kB/s nie 360kb/s(kbps) kardynalny błąd i ile to zmienia:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: