Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DC++ i sprawa zmieniajacego sie zew. IP
Autor Wiadomość
dr.carter 
Klikacz

Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 12
Skąd: Tychy
Wysłany: 14-12-2006, 00:14   DC++ i sprawa zmieniajacego sie zew. IP

Witam

Otoz, zauwazylem ze IP zmienilo mi sie w ciagu 5 dni 2 razy, nie wiem czy to wynik resetu modemu , odlanczalem go ostatnio kilk razy gdy podlanczalem router i przestawialem kable, w zwiazku z tym zastanawia mnie taka rzecz:

W DC++ przekierowałem porty (oba 666), zaznaczylem Direct connection a w okienku External / WAN IP wpisalem swoje ip 62.xxx , jednak jeszcze wczoraj mialem inne z puli 82.xxx , zastanawiam sie co bedzie jesli bede sobie sciagac na dc cos a IP mi sie zmieni ? Czy za kazdą zmianą ip musze tam w dc to zmieniac rowniez ?

z gory dziekuje
 
 
leszczumaster 
light master

Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 86
Wysłany: 17-12-2006, 00:02   

w dc można zostawić puste pole, sam sprawdza czy jesteś active czy passive
_________________
 
 
l0w 
Klikacz

Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 2
Wysłany: 22-12-2006, 16:50   

a dlaczego mi zadnego hubu nie chce wyszukac? lista z hubami nie chce sie zaladowac,, jaka moze byc tego przyczyna? podajcie mi nazwe jakiegokolwiek hubu sprawdze czy da rade wejsc.
 
 
dr.carter 
Klikacz

Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 12
Skąd: Tychy
Wysłany: 30-12-2006, 20:54   

Mialem problem takze z lista hubow, polecam sciagniecie najnowszej wersji dc++ , o ile jeszcze jej ie masz, mi pomoglo.
 
 
Massacrrrre 
easy master

Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31-12-2006, 12:39   

Powiem tak. Ta opcja pustego pola w adresach polączeń w dc+ nie dzialała nigdy tak jak powinna. Ja za starych czasów kiedy mialem isdn i dynamiczny IP rozwiazalem to w inny sposob. Zarejestrowalem sie na stronie www.no-ip.org , zalozylem sobie domenke, sciagnalem klienta (najlepszy to Direct Update Client ) i po zainstalowaniu i banalnej konfiguracji wpisalem swoja domenke w pola adresów w dc++. Rozwiazało to problem permanentnie i przez dobre dwa lata tak kozystalem z dc bez problemów :) . Oczywiscie zaznaczam, ze nie ma tez zadnych problemów z tranferem :)
_________________
 
 
 
Cybuch 
Klikacz

Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 6
Wysłany: 04-01-2007, 12:16   

Cytat:
Czy za kazdą zmianą ip musze tam w dc to zmieniac rowniez ?


W niektorych modach jest opcja automatycznego sciagania ip podczas uruchomienia, a jak jestes za routerem to mozesz byc passive(to zalezy czy wlaczony jest firewall).

Cytat:
a dlaczego mi zadnego hubu nie chce wyszukac? lista z hubami nie chce sie zaladowac,, jaka moze byc tego przyczyna? podajcie mi nazwe jakiegokolwiek hubu sprawdze czy da rade wejsc.


Duzo szczegolow nie ma, ale polecam zmiane listy. Podstawowa nie dziala od dluzszego czasu. Mozna poszukac innych i nie powinno byc problemu. Obecnie koszystam z np tej: http://dchublist.com/hublist.xml.bz2

Cytat:
w dc można zostawić puste pole, sam sprawdza czy jesteś active czy passive


Pierwsze slysze, wydaje mi sie ze jakby byla taka opcja tworcy zrezygnowaliby z recznego ustawiania tej opcji, ale ip samo wyszukuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: