Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OVERNET problem z download
Autor Wiadomość
marcel599 
easy master


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 31
Skąd: gdansk
Wysłany: 26-02-2005, 19:07   OVERNET problem z download

witam jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc od nie dawna uzywam OVERNET 0.53 lacze chello clasic , win XP wszystko bylo ok transfer przy jednym pliku byl DL od 50 do 120 KB/s np. film sciagal sie w 4 godziny od pewnego czasu jest lipa jak dojdzie do DL 8 KB/s to gora . UL jest caly czas od 25 do 30 KB/s . czy cos mozna z tym zrobic zeby bylo jak na poczatku ?
 
 
 
qma2k4 
easy master


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 40
Wysłany: 26-02-2005, 19:15   

a nie przekroczyles limitu ??
 
 
marcel599 
easy master


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 31
Skąd: gdansk
Wysłany: 26-02-2005, 19:24   

nie przekroczylem zostalo mi jeszcze 8 GB do konca .
 
 
 
qma2k4 
easy master


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 40
Wysłany: 26-02-2005, 20:46   

w zasadzie to mi sie zdazylo kilka razy ze tak dzialalo ale to bylo spowodowane tym ze sa jakies konserwacje czy cos tam. ale to powinno trwac jakies kilka godzin i nie dluzej niz dzien.
 
 
marcel599 
easy master


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 31
Skąd: gdansk
Wysłany: 26-02-2005, 20:57   

u mnie trwa to juz kilka dni czy chello moze blokowac p2p .
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-02-2005, 21:27   

Też to zauważyłem tak jak wcześniej szlo po kilka GB dziennie tak teraz idzie po kilka MB, zmieniłem nawet klienta na nowszego nic nie pomogło, dodam że mój overnet znajduje się poza siecią chello więc to nie jest problem lokalny, czyżby nagły wysyp pijawek a może ktoś celowo psuje sieć, upload mam ustawiony na 50KB/s i tyle idzie, jak daje na chwilę więcej to też idzie tyle ile tylko mu pozwolę nawet MB/s więc stawiam na to pierwsze, tymbardziej, że zdarzają się w dalszym ciągu pliki które szybko się ściągają (ale nie z żadnej polskiej linkowni)
  marekd@jabberpl.org
 
marcel599 
easy master


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 31
Skąd: gdansk
Wysłany: 26-02-2005, 21:50   

ja caly czas uzywalem polskich linkowni i bylo ok filmy sciagalem w 4 godziny , kolega dom dalej tez uzywa overnet tylko ze ma lacze neo i u niego jest wszystko ok
 
 
 
qma2k4 
easy master


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 40
Wysłany: 26-02-2005, 22:09   

moze chello przyblokowalo jakis port ?? ja scagam z dc++ siedze na szwedzkim hubie i trasfery mam od 80 -140 kb/s
 
 
marcel599 
easy master


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 31
Skąd: gdansk
Wysłany: 26-02-2005, 22:21   

u mnie to TCP PORT : 4662 , moze zmienic ale na jaki ?
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-02-2005, 22:38   

Nikt żadnych portów nie blokuje !!! To jest pewne !!! Nie ma znaczenia jaki port się wybierze. Przyczyna leży gdzie indziej. Jeśli przez chwilę przestaniecie powtarzać te stare głupoty może uda się ją znaleźć.
  marekd@jabberpl.org
 
marcel599 
easy master


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 31
Skąd: gdansk
Wysłany: 26-02-2005, 22:47   

ok skoro nie porty to w czym jest przyczyna bylo tak ladnie a jest tak lipnie , MAX DOWNLOAD mam ustawione na 192 , MAX UPLOAD na 32 .
 
 
 
arrus 
Klikacz


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 11
Wysłany: 26-02-2005, 23:34   

No dobrze, mi działa podobnie tyle że z eMule - transfery bardzo żadko dochodzą do 20 kilo, przeważnie zawsze prędkość utrzymuje się na poziomie kilku kb/s...Co mnie doprawdy dziwi, zwłaszcza, że BitComet chodzi z max wykorzystaniem łącza.
A tak właściwie to co lepsze: eMule czy Overnet? Czy może eDonkey (ostatnia wersja może być również bezserwerowa)
Pozdrawiam

P.S. Dodam jeszcze, iż mam chello Light :wink:
 
 
 
marcel599 
easy master


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 31
Skąd: gdansk
Wysłany: 26-02-2005, 23:41   

to co radzicie moze przesiasc sie na BitComet ?
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-02-2005, 00:38   

Torrent i overnet (emule) służą do zupełnie innych celów i nie można ich porównywać, torrent służy do szybkiego udostępnienia rzeczy które często się zmieniają, osiołek to archiwum tutaj prędkość nie jest najważniejsza ale za to liczy się ilość, pewność i niezawodność.

Różnic jest więcej bo i zastosowania są inne np torrent jest zaprojektowany do legalnych celów można bezproblemowo uzyskać listę WSZYSTKICH ściągających i udostępniających dany plik, w sieci overnet można wyłapywać conajwyżej pojedyncze sztuki i to też wymaga znacznego wysiłku, w torencie wystarczy zdjąć dany plik z trackera a już nikt nie będzie mógł go ściągnąć w overnecie raz udostępnionego pliku nie da się już zablokować.

Może wyjaśnię jeszcze różnicę między overnetem a emulem, pliki udostępnione w obu siecich są wspólne mogą być przesyłane między klientami obu, overnet (następca emułka) różni się tylko tym, że nie wymaga serwerów i jest trudniejszy do zablokowania. Dlatego tymbardziej dziwi mnie zachowanie się tej sieci w ciągu ostatnich dni.

Arrus jeśli na chello light twój emule przekracza 15kbps to znaczy, że chodzi super szybko i naprawdę nie powinieneś narzekać jeśli upload jest zbliżony do downloadu, tu chodzi o coś zupełnie innego.
  marekd@jabberpl.org
 
arrus 
Klikacz


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 11
Wysłany: 27-02-2005, 01:05   

Ja wiem czym sie różni Overnet od eMula, natomiast pytałem co jest według Was wydajniesze, mi eMule bardzo kiepsko chodzi..Co do różnych celów, to zupełnie się z Tobą nie zgodzę, i to i to służy do ściągania danych...Pisanie, że torrent zaprojektowany jest do legalnego użytku jest bezcelowe, bo właściwie o każdym programie p2p można by tak napisać :) A nie oszukujmy się, torrent jest głównie używany przez ludzi do ściągania nielegalnego stuffu..tak jak i eMule i wszystko inne.
Ja osobiście polecam torrent, jeśli chodzi o klient to zdecydowanie BitComet..Można z niego ściągnąć właściwie wszystko co nowe i świeże, natomiast eMule jest świetny do ściągania rzeczy rzadkich, starszych i cięższych do zdobycia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: