Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z NAT Azureus
Autor Wiadomość
Martin Valdez
easy master

Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 27
Wysłany: 13-12-2006, 01:42   Problem z NAT Azureus

Proszę o pomoc. Zdarzyła mi się dziwna rzecz. Po paru dniach przerwy postanowiłem użyć do ściągnięcia Azureusa. Niczego nie przestawiałem w ustawieniach ani Azureusa ani routera. I nagle nie mogę niczego ściągnąć gdyż widzę na dole w kliencie czerwona lampkę i napis za firewallem. Windowsowy wyłączony.Na czas ściągania Norton także. Co jest grane? Używałem portu 5999. Probowałem innych dodając je w ustawieniach routera i nic. Nie wiem o co chodzi pomóżcie. Tak jak pisałem nic nie było ruszane. Router to Asmax BR 604 a usługa chello to light. Autentycznie zgłupiałem.
Ostatnio zmieniony przez Martin Valdez 13-12-2006, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
VoivoD 
light master


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 97
Skąd: gdansk
Wysłany: 13-12-2006, 05:29   

tez mam ten router, beznadziejny, czasami wogole nie mozna sie do mnie polaczyc :/
_________________
 
 
Martin Valdez
easy master

Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 27
Wysłany: 13-12-2006, 07:56   

No OK a coś poza tym to może ktoś doradzić? Wszystko działało OK. Robiłem nawet restart routera przez www oraz przywracałem ustawienia domyślne. Przy teście portu w Azureusie pisze, że jest OK. Proszę o jakieś naprawdę rzeczowe wskazówki i porady. Nie wiem czy zmiana Klienta coś pomoże ale mogę ewentualnie spróbować.
Dobra powiem więcej. Podłączyłem się nawet poza routerem bezpośrednio do modemu i problem był identyczny.
 
 
Jerry Hall 
light master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 137
Wysłany: 13-12-2006, 09:48   

Martin Valdez

Może coś "pomajstrowaleś, nawet niechcący z UPnP?

Włącz w routerze oraz Azureusie usługę UPnP i spróbuj , wcześniej jednak ustaw sobie w Azureusie port np.50134

Napisałeś:

Cytat:
...napis za firewallem. Windowsowy wyłączony.Na czas ściągania Norton także

To znaczy że używasz i FW windowsowego i Nortona????
W jakim celu??

Sprawdź więc ( bo to że wyłączone, to hmmm...nie wszystko) czy masz przepuszczone przez nie:javaw.exe - to zwykle jest w Program Files - Java - Twoja wersja Javy.
 
 
Martin Valdez
easy master

Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 27
Wysłany: 13-12-2006, 10:59   

Używam tylko Nortona. Windowsowy Firewall jest wyłączony na stałe. Niestety niczego nie zmieniałem.
W Azureusie mam włączone UPnP natomiast w routerze nie mogę chyba tego znaleźć a raczej tego nie zauważyłem. Czy poza włączneniem UPnP może wymagać to dodatkowych ustawień?
Jak miałem właczone w Nortonie interen worm protection to mimo puszczania azureusa zawsze mi wyrzucał alert z zapytaniem przepuszczenia azureusa. Ale wyłączałem na czas ściągania tą opcję i zawsze działało.
Autentycznie nie mam pomysłu. Jak wrócę do domu będę mógł jeszcze popróbować. Ale tak jak pisałem Jerry Hall miałem to samo jak podłączyłem się bezpośrednio pod modem bez używania routera i to jest dodatkowa zagadka.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-12-2006, 11:14   

Pamiętaj, że należy przekierować nie tylko port tcp ale i udp (o tym samym numerze co tcp), jeśli się korzysta z kiepskich trackerów pomocne może być dht które wymaga jeszcze jednego dodatkowego portu udp (do wybrania sobie w konfiguracji programu)

Porty przekierowuje się w virtual server ale jeśli chcesz korzystać z p2p tylko na jednym komputerze dobrym (wygodnym) rozwiązaniem jest zamiast przekierowywania pojedynczych portów dodanie go dmz (demilitaryzed zone) wówczas nie trzeba się bawić w żadne numerki ani upnp (które jak wiadomo kiepsko działa).

Na przyszłość staraj się mądrzej nadawać tematy pisząc coś na forum "Wielki Problem" nie mówi zupełnie nic o tym o czym napiszesz dalej i raczej mało komu będzie się chciało czytac dalej aby dowiedzieć się o co chodzi. Dlatego zmień go na "problem z ruterem" albo "ruter i torrent"

[ Dodano: 13-12-2006, 11:18 ]
Cytat:
Używam tylko Nortona.
a i wyłącz to całkiem bo to właśnie przyczyna większości problemów z p2p z jakimi się spotykam, pozbycie się tego programu na pewno w niczym nie zaszkodzi a może i tym razem jest on własnie winny.
  marekd@jabberpl.org
 
Martin Valdez
easy master

Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 27
Wysłany: 13-12-2006, 19:06   

Dziękuję za porady ale nadal nic :( Odinstalowałem Nortona i nic to nie dało :( Nawet robię test NAT w Azureusie i pisze, że dany port jest OK. Nic z tego nie rozumiem. Było dobrze a nie jest. Przecież to jakaś paranoja. Pomyślcie jeszcze nad tym problemem może jednak komuś coś jeszcze świta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: