Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
torrenty - kiepskie transfery - przyczyny?
Autor Wiadomość
YT-1300 
Klikacz


Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 4
Wysłany: 09-11-2006, 17:16   torrenty - kiepskie transfery - przyczyny?

Witam.

chello założyli mi pare dni temu i od razu pierwsze co postanowiłem sprawdzić to jak chodzi mi ta cudowna technologia P2P, konkretniej torrenty. I od razu zawód. Wcześniej, na łączu u innego providera - 512/256 kbs - na torrentach z duża ilością seedów/peerów wyciągałem max z łącza. Teraz na chello light na tych samych torrentach wyciągam maksymalnie 40 kBs. Ja rozumiem, że skoro łącze jest 1,5 MB to matematycznie wychodzi 192 kBs, ale liczyłem chociaż na 100 kBs. To i tak byłoby blisko 2 razy tyle co tam wyciągałem. Ale nic z tego.
Używałem Azureusa, ostatnio sprawdzałem też uTorrenta (który jest ponoć lepszy). Ustawiałem konfiguracje zalecane na chello light (czyli xxx/256). Bez efektu. Sprawdzałem wszystkie mozliwe konfiguracji wliczając na chybił trafił zaznaczanie opcji. Nie mam firewalla, routera itp. Jak używałem Azureusa to wszytkie torrenty były hmm...w dobrej (o ironio) kondycji (zielona buźka).
Przeglądałem forum, ale nigdzie nie znalazłem żadnej informacji, która pomogłaby mi rozwiązać tę zagwostkę, czyli podnieść transfer.

Pytanie, z którym się więc do Was zwracam drodzy Forumowicze to: Co może być tego przyczyną i jak mogę zwiekszyć prędkość ściągania?

Z pozdrowieniami,
Zdesperowany.

ps. sorry za forme listu do Bravo :]
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 09-11-2006, 20:57   

jezeli sciagasz z publicznych trackerow to nie spodziewaj sie super transferow, a to ze na starym laczu miales lepsze to czysty przypadek (zakladajac, ze ciagle sciagasz z publikow (bez ratio) :P no i nie konfiguruj utorrenta na chybil trafil bo to najgorsza rzecz jaka mozna zrobic. jezeli nie wiesz co oznaczaja poszczegolne opcje z uT to poszukaj porad w konfiguracji na jakims forum o uTorrent, polecam http://www.searchengines.pl/phpbb203/
jezeli chcesz osiagac maksymalne transfery downloadu to zarejestruj sie (musisz dostac od kogos zaproszenia) na prywatnych trackerach torrentowych polskich lub zagranicznych, gdzie jest ratio i trzeba wysylac tyle ile sie sciagnelo a nawet wiecej, zeby sie utrzymac na stronce.
na forum co podalem jest duzo o tym (tak jak i tu), wystarczy poczytac. ;)
ja tez mam chello light i wlasnie z takich prywatnych trackerow sciagam z max predkoscia :D i potem wysylam, wiec lacze nie ma tu nic do rzeczy.
pozdrawiam
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-11-2006, 22:46   

Cytat:
Używałem Azureusa, ostatnio sprawdzałem też uTorrenta (który jest ponoć lepszy).
to azureus jest lepszy, zresztą to nie ma żadnego wpływu na prędkość
Cytat:
Ustawiałem konfiguracje zalecane na chello light (czyli xxx/256).
na chello light powinno się ustawić xxx/192 (tzn upload w chello trzeba ograniczyć do 75% maksymalnego aby móc ściągać z wyższą prędkością)
Cytat:
jezeli sciagasz z publicznych trackerow to nie spodziewaj sie super transferow,
ja ściągam tylko z oficjalnych publicznych trackerów bez żadnych udziwmnień i kombinacji i zawsze mam transfery w graniczach 160-180kB/s
  marekd@jabberpl.org
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 10-11-2006, 00:27   

no to sprobuj sobie sciagnac jakies nowosci np NFS Carbon :P a z reszta prywatne trackery i tak sa lepsze, bo dzieki temu ze jest ratio i scisle zasady z nim zwiazane, to miedzy uzytkownikami jest prawdziwa wymiana plikow (dlatego sa max predkosci :D ), a nie jak na publikach, ze 95% leecherow sie odlacza odrazu po sciagnieciu i nic juz nie wysyla na danego torrenta :/
owszem sciagam czasem z publicznych trackerow, ale tylko to czego nie moge znalezc na prywatnych.
a azureus wcale nie jest lepszy od utorrenta, bo bardzo obciaza system, a utorrent akurat najmniej ze wszystkich klientow :) ostatnio przesiadlem sie z bitcometa na utorrenta i widze pozytywna roznice :)
a na predkosci i tak nie ma wplywu sam klient.

@YT-1300 - jest jeszcze jedno dobre forum o sieci BitTorrent - http://www.torrentmania.info tam mozesz znalezc tez zaproszenia na prywatne trackery.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-11-2006, 02:52   

Cytat:
no to sprobuj sobie sciagnac jakies nowosci
najczęściej ściągam właśnie nowości - od tego właśnie jest torrent
Cytat:
a z reszta prywatne trackery i tak sa lepsze,
tu się zgadzam, znaczy tak jak pisałem w innym wątku najlepszy jest swój własny prywatny tracker postawiony u siebie w domu (ale to dotyczy raczej osoby która udostępnia)
Cytat:
dzieki temu ze jest ratio
zaraz o które ratio znowu chodzi (wiele rzeczy jest tak nazywanych) ?
Protokół torrent jest tak zaprojektowany że optymalne prędkości ściągania dla poszczególnych klientów same się dobierają na podstawie tego z jaką szybkością dane są przez klienta wysyłane w stosunku do średniej i w zależności od ilości osób które udostępniają. (w zdaniu tym występują już 3 różne rzeczy na które można powiedzieć "ratio") Ale tak naprawdę nikt kto z tej sieci korzysta nie musi sobie zawracać tym głowy.
Cytat:
ze 95% leecherow sie odlacza odrazu po sciagnieciu
przecież to w niczym nie przeszkadza, wystarczy że wysyłają dane w trakcie ściągania - ważne jest to aby dużo ludzi korzystało jednocześnie i dane były jaknajszybciej przekazywane następnym klientom to czy zalegają komuś na dysku nie ma już żadnego znaczenia. W torencie liczy się tylko szybkość nie ilość i nie długość.
Cytat:
owszem sciagam czasem z publicznych trackerow
tracker nie ma wpływu na szybkość ściągania (no chyba że się pospsuje i przestanie działać całkiem)
Cytat:
a azureus wcale nie jest lepszy od utorrenta,
jest lepszy bo ma większe możliwości
Cytat:
bo bardzo obciaza system
wcale nie tak bardzo, trochę bardziej niż graficzne programy pisane w c
Cytat:
a utorrent akurat najmniej
wcale nie najmniej jest bardzo wiele klientów torenta które zajmują jeszcze dużo mniej, najmniejobciążającym system klientem torrenta jaki znam jest ctorrent zużywa 20razy mniej pamięci i procesora niż utorrent (spokojnie chodzi na 386 - odpal sobie na takim komputerze swój program a zobaczysz różnicę, jednak jeśli masz już jakieś pentium 3 albo jeszcze lepiej athlona i te 256MB pamięci nie zobaczysz żadnych różnic w obciążeniu między klientami pisanymi w javie a c lub pythonie, graficznymi i tekstowymi)
Cytat:
ostatnio przesiadlem sie z bitcometa
bo bitcomet to dno totalne

Zauważyłem że niektórzy próbują zrobić z torenta coś czym nie jest (czymś przypominającym osła w którym liczy się ilość a nie szybkość) lub wykorzystywać go do rzeczy do których się kompletnie nie nadaje (udostępniać jakieś rzeczy wąskiej grupie osób, do tego zazwyczaj jakąś lewiznę - raczej kiepski sposób na zachowanie anonimowości nawet jeśli rejestracja jest tylko z zaproszeniami bez najmniejszego problemu można wszystkich namierzyć wraz z dokładnymi informacjami co i jak szybko ściągają, udostępniają a nawet który kawałek danych kto ma od kogo)
Wychodzi to bardzo kiepsko, kiedyś zarejestrowałem się na kilku tego typu zamkniętych stronkach, praktycznie nic nie szło normalnie ściągnąć - wypadają po 3 - 4 osoby na plik a transfer zarówno od jak i do od każdej z nich nie przekracza 1kB/s (do tego większość z nich podejrzewam że ściąga po kilka rzeczy jednocześnie), osoba która coś udostępniła znika zazwyczaj na następny dzień (ledwo plik się rozejdzie a już znika albo jest niekompletny) - to są rzeczy które najbardziej denerwują zwłaszcza jak sie ma postawionego klienta na serwerze o łączu kilkadzisiąt Mbitów, ale i w domu na wmiarę szybkim ch. light.
Dodatkowo zauważyłem, że bardzo dużo jakiś głupot w stosunku do rzeczy ciekawych (no ale to już moje prywatne zdanie), wiele torrentów przygotowanych niewłaściwie np film z dołączonym jeszcze kawałkiem tego samego filmu, albo pliki o zerowym współczynniku kompresji popakowane dla zabawy rarem.
  marekd@jabberpl.org
 
buzek 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 256
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-11-2006, 08:56   

Marek napisał/a:
Zauważyłem że niektórzy próbują zrobić z torenta coś czym nie jest (czymś przypominającym osła w którym liczy się ilość a nie szybkość) lub wykorzystywać go do rzeczy do których się kompletnie nie nadaje (udostępniać jakieś rzeczy wąskiej grupie osób, do tego zazwyczaj jakąś lewiznę - raczej kiepski sposób na zachowanie anonimowości nawet jeśli rejestracja jest tylko z zaproszeniami bez najmniejszego problemu można wszystkich namierzyć wraz z dokładnymi informacjami co i jak szybko ściągają, udostępniają a nawet który kawałek danych kto ma od kogo)
Wychodzi to bardzo kiepsko, kiedyś zarejestrowałem się na kilku tego typu zamkniętych stronkach, praktycznie nic nie szło normalnie ściągnąć - wypadają po 3 - 4 osoby na plik a transfer zarówno od jak i do od każdej z nich nie przekracza 1kB/s (do tego większość z nich podejrzewam że ściąga po kilka rzeczy jednocześnie), osoba która coś udostępniła znika zazwyczaj na następny dzień (ledwo plik się rozejdzie a już znika albo jest niekompletny) - to są rzeczy które najbardziej denerwują zwłaszcza jak sie ma postawionego klienta na serwerze o łączu kilkadzisiąt Mbitów, ale i w domu na wmiarę szybkim ch. light.

to na jakis slabych stronach byles :)
Marek napisał/a:
Dodatkowo zauważyłem, że bardzo dużo jakiś głupot w stosunku do rzeczy ciekawych (no ale to już moje prywatne zdanie), wiele torrentów przygotowanych niewłaściwie np film z dołączonym jeszcze kawałkiem tego samego filmu, albo pliki o zerowym współczynniku kompresji popakowane dla zabawy rarem.

buhehhe :) ten kawalek filmu jest po to zeby sobie go sciagnac przed sciaganiem calego pliku i zobaczyc jakosc... a rary sa po to ze jak cos bedzie nie tak to bedzie nie tak z jednym plikiem 14,3 mega ... i nie trzbea sciagac od nowa calego pliku z ftpa...
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-11-2006, 12:30   

buzek napisał/a:
to na jakis slabych stronach byles :)
no wlasnie sam napisalem ze to slabe strony
(konkretnie byly to torrentsbytes polishtracker i filescostam), wszystkie podobne licza ile sie danych sciagnelo a ile wyslalo (a nie to z jaka szybkoscia), pozatym prawie sama lewizna nie ma proawie niczego normalnego zeby sobie sciagnac, kiedys nawet na jednym z nich zostawilaem wlaczonego torrenta na noc i wyslalo sie przez nia ponad 60GB, tak jak przypuszczalem nic a nic szybciej potem nie chodzilo. No i dotego pokasowali mi konta za to ze nie sciagalem niczego przez dluzszy czas.
buzek napisał/a:

buhehhe :) ten kawalek filmu jest po to zeby sobie go sciagnac przed sciaganiem calego pliku i zobaczyc jakosc..
przeciez mozna sciagnac sobie samemu kawalek juz wlasciwego pliku i jesli bedzie odpowiednia jakosc sciagnac reszte, a tak jak napisales trzeba by sciagac ten kawalek 2 razy
buzek napisał/a:
a rary sa po to ze jak cos bedzie nie tak to bedzie nie tak z jednym plikiem
torrent sam kontroluje dane i sciaga jeszcze raz uszkodzone fragmenty pliku
A jesli nawet wydarzyla by sie jakas awaria i nie dalo sie sciagnac czegos do konca lepiej miec film w ktorym brakuje kilku klatek w jakis losowych miejscach niz film ktorego nie da sie rozpakowac.
  marekd@jabberpl.org
 
buzek 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 256
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-11-2006, 14:45   

Marek napisał/a:
przeciez mozna sciagnac sobie samemu kawalek juz wlasciwego pliku i jesli bedzie odpowiednia jakosc sciagnac reszte, a tak jak napisales trzeba by sciagac ten kawalek 2 razy

no mozna ale jak to zrobic jak jest spakowane?
Cytat:
torrent sam kontroluje dane i sciaga jeszcze raz uszkodzone fragmenty pliku
A jesli nawet wydarzyla by sie jakas awaria i nie dalo sie sciagnac czegos do konca lepiej miec film w ktorym brakuje kilku klatek w jakis losowych miejscach niz film ktorego nie da sie rozpakowac.

torrent tak ale uploaderzy nie sciagaja z torrentow... nie beda tracic czasu na rozpakowywanie... z reszta pewnie niektorzy nie sciagaja tego na swoj dysk tylko wala na shella
 
 
 
YT-1300 
Klikacz


Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 4
Wysłany: 10-11-2006, 16:28   

hmm. nie wydaje mi sie zeby problemem bylo to ze sciagam z publicznych trackerow. a do ciebie Marku mam pytanie. napisales ze osiagasz 150-180 kB/s bez zadnych udziwnien ani kombinacji. jak ty to robisz? masz jakis sekretny sposob?
a swoja droga. gdzies w faq na stronie glownej (chellopl.one.pl) znalazlem info, ze niby chello przyznaje nizszy priorytet programom p2p. prawda to?
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 10-11-2006, 18:08   

@Marek - ty widocznie nie wiesz co to jest scena warezowa :P poczytaj sobie o niej i o jej zasadach w internecie... bo na najlepszych stronach torrentowych sa wlasnie wstawiane scenowe "releasy" no i sa max predkosci (moze ty cos miales zle ustawione albo cos nie tak zrobiles ze miales slaba predkosc) i to wcale nie jest lewizna :P
wiadomo sa strony lepsze i gorsze, ale na te lepsze trudno sie dostac.
60GB wyslalo sie przez noc? wow! to jakie ty miales lacze? 100Mbit/s? :lol: nie mow ze na tym chello 60GB wyslales :D a pokasowali ci konta bo maja ograniczona liczbe uzytkownikow i ten kto sie nie loguje dluzej niz ok miesiac (tu zalezy od stronki) zostaje usuniety. jest to napisane w FAQ i Regulaminie, ktore trzeba przeczytac zanim sie zacznie korzystac ze strony :)
a z tym ratio to mialem na mysli ratio na danym prywatnym trackerze, czyli jezeli sciagnales np. 5GB w sumie, z roznych torrentow ale z tego trackera (od ludzi podlaczonych do tego trackera) to jak wyslesz 5GB to masz ratio 1.0 (ale to pewnie juz wiesz :P ) i tyle sie powinno wysylac, a nawet wiecej. dlatego prywatne trackery, na ktorych jest duzo osob z szybkimi laczami i szybkim dostepem do stuffu (0-sec, 0-day, itp) sa lepsze od wielkich publicznych trackerow.
mi z publikow, tych najbardziej popularnych, maxem sciagaja sie tylko albumy muzyczne :P bo sa male (ok 100MB) i duzo osob ktore je sciaga seeduje potem dlugo i stad te dobre predkosci.
pozdrawiam
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-11-2006, 20:43   

Cytat:
jak to zrobic jak jest spakowane?
dlatego właśnie pisałem aby nie pakować bez sensu
Cytat:
nie sciagaja tego na swoj dysk tylko wala na shella
też tak robiłem rozpakowanie czegoś na komputerze zdalnym jest tak samo szybkie jak na domowym. 30sekund im szkoda ?
Cytat:
60GB wyslalo sie przez noc? wow! to jakie ty miales lacze? 100Mbit/s?
nie "tylko" 20Mbitów
Cytat:
bo maja ograniczona liczbe uzytkownikow
i to jest ich główna wada, zawsze się będzie lepiej ściągało ze strony z której korzysta milion osób niż z takiej z odgórnym limitem 10tyś
Cytat:
to masz ratio 1.0 (ale to pewnie juz wiesz )
tylko że jak mam tak coś około 14-15 to wcale nic lepiej nie chodzi niż gdy mam 1 czy 0.9
Cytat:
i to wcale nie jest lewizna
taa naaapewno, myślisz że ktoś w to uwierzy ?

Cytat:
jak ty to robisz?
zazwyczaj ściągam rzeczy popularne (po kilka tysięcy osób ściąga ten sam plik co ja), oczywiście ograniczam ilość połączeń aby łączyć się tylko z kilkudziesięcioma najlepszymi, prędkość wysyłania ustawiam na 24kB/s i wysyłanie do niewielkiej liczby osób na raz (zazwyczaj 5) wówczas wymiana idzie tylko z najlepszymi
Cytat:
ze niby chello przyznaje nizszy priorytet programom p2p. prawda to?
było tylko kilka odosobnionych przypadków, pomogło w nich ustawienie sobie 3 cyfrowego portu.
  marekd@jabberpl.org
 
blackmat 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 107
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 11-11-2006, 06:20   

Zgadzam sie 100% z Markiem po to torrent był stworzony by był publiczny:) nie rozumiem w jakim celu tworzy sie tak zwane super strony torrentowe z ratio,rejestracja....i innymi wodotryskami jesli ktoś chce sie czuć zrzeszony i dosłowniej wykorzystywać idee p2p to są znacznie lepsze sposoby by wymieniać pliki począwszy od prostego FTP poprzez zamknięte huby DC++ i wiele innych a co do ratio na"super stronach" to wskaznik 1,5/2.0 to idiotyzm i czysta strata energi elektrycznej.Marek do ilu mniej wiecej ograniczasz ilosc połączeń i z jakich stronek korzystasz?milion to rzadkość no czasami osiągają taką ilość sedów popularne seriale YT-1300 co do transferów klient torrenta nie ma większego znaczenia może faktycznie coś miałes przekombinowałeś jesli masz winde xp z sp2 to sprawdz czy masz wyłączoną opcje ograniczenia połaczeń wielu ludzi o tym zapomina
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-11-2006, 20:52   

Cytat:
.Marek do ilu mniej wiecej ograniczasz ilosc połączeń
zazwyczaj do 50
Cytat:
milion to rzadkość no czasami osiągają taką ilość sedów
pisałem o ilości użytkowników strony, jeśli strona ma około miliona odwiedzających a na stronie jest kilka tysięcy torrentów to policz ile średnio wypada na 1 torrent. A teraz jeśli mamy podobną ilość torentów na stronie z której korzysta tylko 10tyś osób, to wypadają 3-4 osoby na 1 torrent.
  marekd@jabberpl.org
 
mały255 
light master


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 51
Wysłany: 12-11-2006, 00:14   

skoro masz transferek 20 Mbitów to zasysasz jak szalony. Ja mam 2 Mbity i w tej chwili mam 9,7 kB/s na uTorrencie. Maksa kiedyś miałem 200 a zasysam z różnych trackerów. Ale moge zrobić tylko :shock: :shock: nad twoim transferkiwm. Jah bless :)
_________________
 
 
 
YT-1300 
Klikacz


Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 4
Wysłany: 18-11-2006, 13:50   

<maly bump>
troche wczesniej dzisiejszego ranka sciagajac dosc popularny plik mialem transfer 160kB/s. a to daltego ze polaczylem sie peerem ktory wysylal mi predkoscia 130 kB/s. skoro juz wiem ze nie mam ograniczonego p2p pozwolicie, ze zadam inne pytanie. a mianowicie: Co zrobic zeby laczyc sie tylko z takimi super peerami? bo na chwile obecna kiedy kiedy jestem polaczony z 50 peerami od (mniej, wiecej) 15 sciagam, 5 wysylam a reszta nic. 0 dl/0 up. czy jest jakis klient, ktory kickuje ludzi ktorzy nic nie wysylaja/sciagaja a stara sie polaczyc takich ktorzy daja/biora dane?

pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: