Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
co ściągam?
Autor Wiadomość
mlody1020 
Klikacz

Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 12
Wysłany: 04-11-2006, 13:52   co ściągam?

Mam następujące pytanie, które już od jakiegoś czasu mnie zastanawiało. Mianowicie - dlaczego ściągam tyle więcej danych na mój komputer używając BitCometa? Jakiś czasu ściągnąłem film który ma 700MB, ale 800MB danych. Teraz jestem w trakcie ściągania innego pliku 2.5GB. W podsumowaniu wyświetla się, że ściągnąłem na dysk 450 MB i zaledwie 9.3%. Dlaczego tak się dzieje? Rozumiem, że dochodzą do tego pytania o plik i takie różne, ale to zżera aż tyle mojego cennego transferu? :P
 
 
Marduk 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 192
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-11-2006, 14:51   

Protokól bittorent działa na takiej zasadzie że dzieli pliki na segmenty i je pobiera, jest dużo użytkowników i dużo segmentów, jeżeli program ściagnie dany segment następuje porównanie sumy kontrolnej CRC takiego segmentu z oryginalnym i jeżeli suma ta jest taka sama klient ściaga następny segment, lecz jeżeli jest inna klient ponownie ściaga ten sam segment stąd biorą się nadwyżki ściągniętych danych.

Do bardziej obeznanych:
Jeżeli powiedziałem coś niezgodnego z prawą proszę mnie poprawić.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 05-11-2006, 15:09   

dodam jeszcze, ze BitComet w sciagniete i wyslane dane wlicza jakby "wymiane informacji" miedzy toba, a innymi uzytkownikami. zauwazylem to, jak sciagam lub wysylam cos i jest ze mna polaczonych duzo peerow. Wtedy "nadwyzka" downloadu i uploadu jest wieksza, niz gdy polaczonych jest mniej peerow. Czesto jak cos TYLKO wysylam do duzej ilosci osob to download tez jest naliczany i czasem mi wychodzilo ze przy SAMYM seedowaniu 1GB sciagnalem 150MB :P :evil: no i oczywiscie ten niby download obniza mi upload o 150MB, ale na stronke wlicza sie tylko upload. To jest wlasnie urok BitComet'a :P dlatego przesiadam sie na uTorrenta...
pozdro :D

a te roznice w % to jest tez czesto blad BitComet'a :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: