Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana na karte sieciowa
Autor Wiadomość
michand 
Klikacz

Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 2
Wysłany: 18-02-2005, 12:55   Zmiana na karte sieciowa

Witam,

musze przyznac ze o kwestiach sieciowych nie mam zbyt duzego pojecia..

Aktualnie mam Arrisa CM200 podlaczonego do koncentryka i USBem do komputera. W systemie widziany jako eth0.

Rozumiem, ze musze sobie kupic karte sieciowa (PCI) z wyjsciem ethernet i podlaczyc ja za pomoca kabla do modemu, tak? Wtedy wywalam polaczenie USB i juz? Troche wydaje sie to "na okraglo" - jakby nie mozna bylo podlaczyc koncentryka do karty sieciowej :lol:

Kabel z RJtami ma byc skrosowany czy nie?

Wybaczcie niewiedze sieciowa..

Michal
  michand@jabber.org
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-02-2005, 13:06   

Cytat:
Kabel z RJtami ma byc skrosowany czy nie?

nie - zwyczajny taki jakim się podłącza do swicza

michand napisał/a:
Rozumiem, ze musze sobie kupic karte sieciowa (PCI) z wyjsciem ethernet i podlaczyc ja za pomoca kabla do modemu, tak? Wtedy wywalam polaczenie USB i juz? Troche wydaje sie to "na okraglo" - jakby nie mozna bylo podlaczyc koncentryka do karty sieciowej


Jeśli działa tak jak jest to nic nie musisz (no chyba, że nie działa:)

Kary sieciowej nie podłączysz bezpośrednio do anteny bo:
1 ma za mały zasięg od modemu do stacji czołowej jest czasem nawet pare kilometrów
2 ethernet ma za małą przepustowość (na koncentryku to idzie max 10Mbit dla wszystkich w sumie i to do tego half duplex i jeszcze kolizje itd) czyli ile osób z chello plus 4Mbity można by podłączyć naraz ?
3 to jest kabel antenowy, nie można zakłucać sygnału telewizyjnego.
  marekd@jabberpl.org
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 18-02-2005, 16:20   

właśnie mnie przyszedł taki gupi pomysł - A co BY było jakby skombinować sobie sieciówke na BNC i spróbować podłączyć koncentryka bezpośrednio do kompa z pominięciem moedemu ?? Można by do tego zmienić mac sieciówki na mac modemu i spróbować znaleść jakiś soft imitujący modem :D
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-02-2005, 01:46   

ZyGmUnT napisał/a:
właśnie mnie przyszedł taki gupi pomysł - A co BY było jakby skombinować sobie sieciówke na BNC i spróbować podłączyć koncentryka bezpośrednio do kompa z pominięciem moedemu ?? Można by do tego zmienić mac sieciówki na mac modemu i spróbować znaleść jakiś soft imitujący modem

Może najpierw zobacz ile szybciej będzie działał twój komputer gdy podłączysz go do linii wysokiego napięcia ?
Karta sieciowa i modem działają na zupełnie innej zasadzie, karta sieciowa bnc to źródło prądowe + detektor napięcia a modem to nadajnik/odbiornik mikrofalowy.
  marekd@jabberpl.org
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 19-02-2005, 02:16   

właśnie dlatego napisałem, że to głupi pomysł, ale prawdę mówiąc kiedy sieciówki z tą technologią były na topie byłem troche za młody, za biedny i za mało zainteresowany aby zgłębiać tą technologię, a później z wiadomych przyczyn już do tego się nie paliłem aby obkuwać archaiczne sieci komputerowe 8)
 
 
fox 
Klikacz

Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 2
Skąd: Warszawa, Polska
Wysłany: 26-02-2005, 22:38   

ee ;p jakie archaiczne ja mam BNC w chwili obecnej ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: