Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec zasysania??
Autor Wiadomość
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-04-2007, 00:17   

KeFaS, prawda jest taka, że dla własnego użytku możesz sobie muzykę/filmy skopiować. Pod warunkiem, że nikomu tego nie udostępniasz i oczywiście nie pobierasz z tego korzyści majątkowych.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 19-04-2007, 15:49   

No dobra, ale na każdym filmie jaki wypożyczałem lub robił to ktoś znajomy był taki napis i przecież to wiadomo że nie można kopiować! :P Po to jest wypożyczalnia, żeby sobie pożyczyć taki film za np 8zł na kilka dni, obejrzeć i oddać. W kinie przecież też nie można nagrywać filmów kamerą, nawet dla własnego użytku. Co innego jeżeli KUPIŁEŚ film na DVD np za 40zł, to wtedy możesz sobie robić te kopie bezpieczeństwa czy coś na własny użytek, ale tylko, jeżeli masz własny oryginał. Takie prawo... ale i tak mało kto go przestrzega ;)
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-04-2007, 15:58   

KeFaS napisał/a:
W kinie przecież też nie można nagrywać filmów kamerą, nawet dla własnego użytku.


Nie mówimy tu o skrajnościach.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-04-2007, 18:41   

KeFaS, możesz pożyczyć film od kolegi i zrobić sobie legalnie kopię zupełnie za darmo.

Jak wypożyczalni płacisz za film to tymbardziej możesz sobie go skopiować.

A i wcale nie musisz kopiować oryginału, możesz sobie równie dobrze zrobić kopię kopii
  marekd@jabberpl.org
 
mafia35 
Klikacz

Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 4
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-05-2007, 15:19   

Marek napisał/a:
Cytat:
ale jeżeli coś ściągasz to jednoczesnie musisz to udostępniać
wcale nie musisz, możesz sciągąć z www albo ftp, w niektórych programach p2p możesz wyłączyć udostępnianie (ściąga się wtedy wolniej ale nadal jak ktoś jest cierpliwy to ściągnie), w innych jak dc możesz udostępniać co innego niż ściągasz (np kolekcję obrazów płyt ulubionych dystrybucjli live cd linuksa, bsd i opensolarisa), jeszcze inne (anonimowe) sieci p2p stosują na tyle mocną kryptografię, że nikt (nawet Ty sam) nie wiesz co jest w danej chwili wysyłane
Cytat:
jak znajda w domu jakas kolekcje divixów itp...
kolekcje diviksów są legalne nie mogą się przyczepić do tego że sie je posiada, jedynie nie wolno ich udostępniać


Co do udostepniania i limitu downloadu przy wylaczeniu. Nie we wszystkich programach p2p tak jest. Prosty przyklad: W emule lub uTorrent jest tak, ze udostepniania nie wylaczysz. Jesli obnizysz wysylanie do 1kb to max download jest 10kb. Jesli ustawisz udostepnianie na 0 to wtedy program daje max upload, a to juz totalna porazka ;)
Jedynym, jakim znam, swietnym programem jest BearShare 5.2.5. Mozna calkowicie wylaczyc udostepnianie, a na chello dochadza predkosci rzędu 1Mb :)
_________________
 
 
 
Marduk 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 192
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-05-2007, 17:03   

mafia35 napisał/a:
Jesli obnizysz wysylanie do 1kb to max download jest 10kb.

Niekoniecznie tak to działa, jakoś ja ściągając torrenty ustawiłem prędkość uploadu na 1kB i i tak miałem max prędkości swojego łącza. Program z jakiego ściągałem to uTorrent a stronka to torrentleech.
 
 
mafia35 
Klikacz

Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 4
Skąd: Lublin
Wysłany: 06-05-2007, 10:05   

To masz duzo szczescia. Mi niestety po ustawieniu limitu uploadu download spadl do 7kb i nie chcial sie podniesc. Jedynym programem, ktory u mnie dziala elegancko przy wylaczonym uploadzie jest BearShare i... tyle :/
_________________
 
 
 
k.m 
Klikacz

Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 3
Wysłany: 05-08-2007, 15:58   

nie czytałem całego wątku (wszystkich wypowiedzi), może ktoś już o tym
wspomniał, alternatywą dla p2p jest p2m, podobno na chwilę obecną całkiem
legalne :)
_________________
pozdr.
odwiedź adres Apteki Internetowe darmowe wpisy
Ostatnio zmieniony przez k.m 07-08-2007, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-08-2007, 17:39   

Jest tak samo legale/nielegalne jak każde inne p2p.

To znaczy:
Ktoś kto ściąga w ten sposób program łamie prawo, jeśli będzie go potem używać może trafić nawet do więzienia, podobnie osoba która ten program udostępniła.
Ktoś kto udostępnia w ten sposób muzykę/filmy osobom postronnym popełnia wykroczenie - może zapłacić karę.
Ktoś kto jedynie ściąga muzykę/filmy robi to leglnie, legalne jest też podzielenie się utworami ze znajomym lub członkiem rodziny.

Czyli żadnych różnic w stosunku do np udostępnienia plików na jakiejś stronie w usenecie albo na ftpie.

P2m ma jednak tą wadę w stosunku do tradycyjnego p2p że informacja kto dane udostępnił zachowana jest razem z danymi aż do samego ich końca istnienia i osobę tą będzie szło wytropić nawet za 2 lata gdy przy zwykłym p2p jest to niewykonalne już w kilka minut po zakończeniu udostępniania.
  marekd@jabberpl.org
 
k.m 
Klikacz

Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 3
Wysłany: 05-08-2007, 17:44   

Marek napisał/a:
Jest tak samo legale/nielegalne jak każde inne p2p.

To znaczy:
Ktoś kto ściąga w ten sposób program łamie prawo, jeśli będzie go potem używać może trafić nawet do więzienia, podobnie osoba która ten program udostępniła.
Ktoś kto udostępnia w ten sposób muzykę/filmy osobom postronnym popełnia wykroczenie - może zapłacić karę.
Ktoś kto jedynie ściąga muzykę/filmy robi to leglnie, legalne jest też podzielenie się utworami ze znajomym lub członkiem rodziny.

Czyli żadnych różnic w stosunku do np udostępnienia plików na jakiejś stronie w usenecie albo na ftpie.


może, w każdym razie pisali o legalności p2m w bodajże ostatnim numerze Entera.
a jak jest naprawdę - nie wiem.
_________________
pozdr.
odwiedź adres Apteki Internetowe darmowe wpisy
Ostatnio zmieniony przez k.m 07-08-2007, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-08-2007, 20:26   

Masz na myśli ten artykuł ?

Bardziej wygląda na chipa niż entera, ale mniejsza o to.
Opisali w nim tylko jeden szczegół z tego o czym przed chwilą pisałem: - ściąganie zwykłych danych typu muzyka, film czy książka. Jest ono trak samo legalne jak ściągnięcie tego artykułu (co przed momentem zrobił każdy kto kliknął na link), niestety udostępnienie już niekoniecznie ale o tym nie napisali ani słowa, nie ma też ani słowa co z programami. Więc pod tym względem to prawda ale bardzo wybiórcza, aż niebezpiecznie wybiórcza bo ktoś kto to przeczyta może pomyśleć, że mu wszytko wolno (zwłaszcza, że kawałek dalej piszą jak udostępniać i podają adresy publicznych forów!).

Po pobieżnym przejrzeniu tego tekstu dopatrzyłem się też sporo nieprawd i oraz głupot po piewsze konta na gmailu nie nadają się do rozpowszechniana całych filmów ponieważ w przypadku ściągnięcia pond 2GB z jednego konta na dobę jest ono blokowane, skoro film ma 700MB oznacza to możliwość pobrania go tylko przez 2 osoby jednego dnia (a średnia prędkość jest raczej niewielka wychodzi tylko 24kB/s czyli znacznie szybciej wysyłał bym dane torrentem na chello light), oczywiście można po wrzucać po kawałku na różne konta ale tam wyraźnie piszą o jendym.
Nieprawdziwa jest też sugerowana przez nich bezkarność, tajemnica korespondencji owszem, ale do namierzenia wystarczą nagłówki lub logi które nie dość że podlegają już takiej ochronie jak sama treść to jeszcze przechowywane są przez bardzo długi czas (szczególnie długi jeśli chodzi o google).
  marekd@jabberpl.org
 
k.m 
Klikacz

Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 3
Wysłany: 06-08-2007, 10:35   

Marek napisał/a:
Masz na myśli ten artykuł ?

Bardziej wygląda na chipa niż entera, ale mniejsza o to.

tak, o ten akrtykuł. rzeczywiście "Chip", czytałem to w jakimś hipermarkecie
w kolejce do kasy, dlatego temat znam tylko ogólnikowo. dzięki za info i za link.
_________________
pozdr.
odwiedź adres Apteki Internetowe darmowe wpisy
Ostatnio zmieniony przez k.m 07-08-2007, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 06-08-2007, 16:00   

Tak, całe P2M to jedna wielka lipa... wykorzystywać konta pocztowe to już przesada ehh i ludzie myślą, że to jest całkowicie bezpieczne, lol ! Jak na razie "najbezpieczniejsza" sieć P2P to BitTorrent, ale tylko gdy korzysta się z prywatnych trackerów.
Ale i tak nic nie jest w pełni bezpieczne (nawet bezpośrednie ściąganie z FTP-a) i jak ktoś chcę się dowiedzieć co robimy w internecie to i tak to zrobi...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-08-2007, 18:10   

KeFaS, piszesz jak byś nie przeczytał wcześniejszej części tego wątku, bittorrent kompletnie nie nadaje się do wymiany nielegalnymi danymi i to nie ma znaczenia u kogo stoi tracker.
Cytat:
Ale i tak nic nie jest w pełni bezpieczne
są w pełni bezpieczne anonimowe sieci p2p, tyle że wolno działają, też o tym tutaj pisałem.
Cytat:
(nawet bezpośrednie ściąganie z FTP-a)
ftp to inna sprawa nie jest anonimowy ale jest bezpieczny bo jest legalny (problemy może mieć jedynie właściciel ftpa)
Cytat:
jak ktoś chcę się dowiedzieć co robimy w internecie to i tak to zrobi...
w anonimowych sieciach jak freenet się nie dowie
  marekd@jabberpl.org
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 06-08-2007, 20:01   

a na czym polegają te anonimowe sieci?
przecież chyba Ty sam kiedyś mówiłeś, że w internecie nie istnieje coś takiego jak anonimowość :lol:
Prywatne trackery torrentowe nadają się do wymiany (nie)legalnych plików...

a jak jest z FTP? jak się używa szyfrowanego połączenia (tak jak w BT) to dobry admin też cię wyśledzi :P

przeczytałem http://pl.wikipedia.org/wiki/Freenet

i jeżeli rzeczywiście jest tak jak tam piszą (udostępnianie dysków, itp) to może jest anonimowe, ale nie jest bezpieczne...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: