Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec zasysania??
Autor Wiadomość
mały255 
light master


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 51
Wysłany: 25-10-2006, 23:15   

no tak. ale słyszałem, ze osiołek ma wytoczoną sprawę i że go zamkną! torrenty są najtrudniejsze (podobno) do namierzenia, ale technika się posuwa naprzód i wkrótce będziemy mogli tylko zasysać z płyt CD : kopiuj wklej
_________________
 
 
 
rutra 
easy master

Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: 3miasto
Wysłany: 25-10-2006, 23:20   

Godne zastanowienia jest to co napisałeś leszczumaster! :roll:
 
 
unLucky_Luke 
easy master


Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 37
Skąd: trojmiasto
Wysłany: 25-10-2006, 23:20   

Jak dla mnie to mam dylemacik. Olac to i sciagac dalej jak leci, czy ..... ledwo mi przez palce przechodzi, przestac sciagac. Swoja droga to nie mam pojecia jak oni namierzaja. Na chlopski rozum to tylko poprzez polskie trackery, serwery itp. No ale ze ekspertem nie jestem to nie wiem.. Czas pokaze. Poki co sie za bardzo tym jednak nie bede przejmowal. Chocizarz jak patrze na kolekcje plyt to az ciarki mi przechodza na mysl, ile pieniedzy w nich siedzi... :/
 
 
leszczumaster 
light master

Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 86
Wysłany: 25-10-2006, 23:23   

co do torrentów to z tego co czytałem już są plany wprowadzenia szyfrowania przesyłanych danych do bittorrenta, niedługo pewnie takie coś będzie w każdym kliencie.

a co osła to serwery stoją w różnych krajach, więc musiałby osioł przegrać w każdym z tych krajów sprawy sądowe. a to raczej nieprędko nastąpi.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-10-2006, 23:24   

Marduk666pl, jesteś w błędzie większość ludzi ściąga legalnie (część nawet nie wie, że robi to legalnie)

Osobom które boja się ściągać (mają jakąś manie prześladowczą, albo rzeczywiście przebywają w jakimś miejscu w którym to co robią jest nielegalne) polecam poczytać http://jabba.pl/lagarto/id/9783 i wybrać coś dla siebie
[edit] strona przeniesiona pod adres http://www.laughanworld.n...p-iii-genracji/

Do tego jeszcze coś do zabezpieczenia dysku np www.truecrypt.org (albo bardziej tradycyjny sposób opisany na http://linio.terramail.pl/loopaes.html ) i możecie spać spokojnie.

[ Dodano: 25-10-2006, 23:25 ]
mały255, osiołka nie zamkną - nie da się to sieć rozproszona będzie działać nawet całkiem bez serwerów.
Ostatnio zmieniony przez Marek 31-12-2006, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
  marekd@jabberpl.org
 
Marduk 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 192
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-10-2006, 23:31   

Oj ja bym się kłócił, uwierz mi większość ściąga NIELEGALNIE, wystarczy spojrzeć co jest udostępniane na samych torrentach, rzadko kiedy jest na nich coś legalnego, niewspomne tu już o czymś takim jak kaaza, czy osiołek. Osobiście nie znam takiej osoby, która chociaż raz nie ściągnęła by czegoś co jest nielegalne. Ale oczywiście dowodów na to nie mam ani ja ani Ty.
 
 
rutra 
easy master

Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: 3miasto
Wysłany: 25-10-2006, 23:32   

Niby ta...racja ale przyznasz ze zassanie filmu który dobrze jeszcze nie ostygł jest legalne!
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-10-2006, 23:32   

rutra napisał/a:
Polecam stronke...wpiszcie swoje IP a zobaczycie jak latwo namierzyc goscia.....

W Wiedniu dłuuuugo mnie będą szukać ;)
_________________
 
 
leszczumaster 
light master

Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 86
Wysłany: 25-10-2006, 23:33   

ed2k potrzebuje serwerów chyba do wyszukiwania źródeł, a kadmilla potrzebuje innego usera podłączonego do kadmilli i przez niego się łączy, więc jakieś serwery będą musiały istnieć.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-10-2006, 23:45   

No właśnie patrzę i widzę że są albo tylko legalne rzeczy (np www.jamendo.com/en/ www.publicdomaintorrents.com ) albo są strony częściowo nielegalne ale częściowo legalne na które zwyczajnie ludzie wrzucają wszystko jak leci np mininowa czy thepiratebay, no ale Ty pewnie patrzysz na innych stronach niż ja.
  marekd@jabberpl.org
 
mały255 
light master


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 51
Wysłany: 26-10-2006, 09:26   

co to ma zrewsztą do rzeczy czy to jest legalne czy nie????? będą mieli DDDUUUŻŻŻŻŻŻŻŻŻEEEEEEEE problemy, żeby nas wszystkich wyłapać. A ja nie chce iśc do więzienia - chyba, że mają tam stałe łącze i jakies wybajeżone kompy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: będzie dobrze:D
_________________
 
 
 
marro 
easy master

Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-10-2006, 13:49   

Hej

No ale jak to w końcu jest? O ile mi wiadomo to wg polskiego prawa dozwolone jest pobieranie (czyli też materiałów chronionych prawem autorskim (?) ) a niedozwolone jest udostępnianie materiałów chronionych prawem autorskim.

I czy ktoś bardziej monpetentny mógłby bardziej szczegółowo objaśnić sposoby namierzania użytkownika. Na stronce idg http://www.idg.pl/tv/inde...=&typ=V&dalej=0 dostępny jest wywiad z M Staszewskim pełnomocnikiem ZPAV. Mówił on że przy pomocy odpowiedniego zaplecza komputerowego i programowego robią scrrenshoty kolejnych etapów pobiernia i udośtępniania, potem namierzają IP tych co udostępniają. No cóz więcej szczegółów nie zdradził.
Czyli co, wpisują jakąś nazwę artysty, wyskakuje kto to ma i potem namierzają.. ?
 
 
leszczumaster 
light master

Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 86
Wysłany: 26-10-2006, 15:27   

tak po prawdzie, to taka technika jest troche bezsensowna, bo jeśli kolesiowi nie skonfiskują dysku to moze powiedzieć że to były fake'i. a co do udostępniania plików to chyba wolno je udostępniać najbliższej rodzinie, oczywiście jeśli to są pliki legalne :P .
_________________
 
 
marro 
easy master

Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-10-2006, 18:29   

Ah no tak, zapomniałem dopisać. Udostępniać można najbliższym, ale też tylko materiały legalne. No ale jak to jest z tym pobieraniem z p2p np muzyki, filmów ??

btw. a czy pobieranie teledysków też jest niedozwolone?

pozdro
 
 
Trojan 
light master


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 144
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26-10-2006, 20:04   

No dobra, ale są jeszcze WAREZY :) i na forach warezowych są linki do plików umieszczanych na serwerach WWW np. rapidshare.com kiedy .de :) ale sie powiekszyli :)
wiec tak nie mają jak sprawdzić bo wtedy za pliki odpowiada cała załoga serwera :) wiec nie namierzą mnie w taki sposób, a ściąga się szybciej niż jakieś TORRENTY czy też P2P, jest jeszcze P2M :) albo DURIE :) więc nie ma się co bać tylko latać po warezach :) i wyjdzie się na tym lepiej :P po 1. SZYBCIEJ, 2. PRAKTYCZNIE BEZ OBAW, 3. GDYBY TAK BYŁO STRASZNIE TO JUŻ DAWNO BY ZPAV PO ZAMYKAŁO WAREZY I TYM PODOBNE. A póki co to oni tylko straszą a to że oni 60 os. Aresztowali to nic, zresztą pierw UPC musiało by udostępnić dane klientów, a z tego co mi wiadomo to narazie tego nie zrobią, słyszałem że w Holandii UPC a mianowicie chello przegrało proces i musiało udostępnić dane ale o Polsce nic nie słyszałem więc WSZYSTKO GRA :)

[ Dodano: 26-10-2006, 20:05 ]
marro napisał/a:
Ah no tak, zapomniałem dopisać. Udostępniać można najbliższym, ale też tylko materiały legalne. No ale jak to jest z tym pobieraniem z p2p np muzyki, filmów ??

btw. a czy pobieranie teledysków też jest niedozwolone?

pozdro

no raczej zabronione :)

[ Dodano: 26-10-2006, 22:23 ]
Dodam jeszcze bardzo ciekawy artykuł :) poczytajcie sobie
Kod:
http://www.pcworld.pl/news/101611_1.html
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: