Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FTP a chello
Autor Wiadomość
Uber 
Klikacz


Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 4
Skąd: Gdansk
Wysłany: 16-02-2005, 16:07   FTP a chello

Witam wszystkich.
Posiadam chello Clasic.

Mam pytanie, czy wie ktos jak zrobic FTP ze swojego kompa? Tzn zeby ktos mogl wchodzic i sciagac ode mnie rozne pliki poprzez np program Total Commander? Czy to wogole jest mozliwe. Jesli ktos zna strony z tym zagadnieniem to bardzo prosze o pomoc :mrgreen:

Pozdrawiam
 
 
 
Libido 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-02-2005, 16:23   Re: FTP

Musisz zainstalować i uruchomić u siebie serwer FTP. Ja polecam EFTP ( http://www.eftp.org/ ) ale możliwości jest mnóstwo. Miałem kiedyś uruchomiony przez dłuższy czas serwer FTP i nawet UPC się nie czepiało w odróżnieniu od serwera WWW, który kazali mi wyłączyć. Uciążliwe są zmiany IP ale jeśli to dla znajomych to da się wyżyć.
 
 
 
Uber 
Klikacz


Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 4
Skąd: Gdansk
Wysłany: 16-02-2005, 16:40   

Moze to glupio zabrzmi, lae nie ukrywam ze dopiero zaczynam zabawe z komputerem. I za bardzo nie wiem jak sie do tego zabrac....Moze mala pomoc? :mrgreen:
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-02-2005, 17:59   

Sprawa jest dość prosta wystarczy zainstalować program -serwer ustawic aby działał na porcie 21 (domyslny dla ftp wtedy po adresie nie musi ktos wpisywac portu)
I po 5minutach działa nam serwer ftp , oczywiście musimy ustawić jakis katalog co by nie udostępniac calego dysku bron Boze . Jak będziesz podawał komus to mozesz podac adres ip ftp://81.18.200.xxx lub ftp://chello081018200xxx.chello.pl/ lub załozyc sobie jakiegos dyndnsa wtedy nawet jak ip sie zmieni to adres nie.
Ja na początek polece darmowy www.guildftpd.com ( http://www.thesecond.net/files/GuildFTPd.exe ) umozliwia blokowanie dla konkretnego loginu pasma , przydział katalogu głównego i wirtualnych wskazujących w inne miejsce na innym dysku i wiele innych przydatnych funkcji.
W razie problemów wpadnij na irca tam siedzimy (moderatorzy).

zerknij tez http://chellopl.one.pl/forum/viewtopic.php?t=147

przenosze bo chello do p2p nie pasuje
 
 
Przemek 
light master


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 125
Wysłany: 20-02-2005, 22:05   

Postawiłem se ostatnio serwer ftp i mam w związku z tym pytanie. Czy osoby sciągające pliki z mojego serwera będą miały maksymalny transfer 16kB/s? (taki jest upload, czy to wogle zależy od tego?, czy możliwe jest żeby szybciej ściągać?
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-02-2005, 22:45   

prizon napisał/a:
Czy osoby sciągające pliki z mojego serwera będą miały maksymalny transfer 16kB/s?
tak
prizon napisał/a:
taki jest upload, czy to wogle zależy od tego?
tak
prizon napisał/a:
czy możliwe jest żeby szybciej ściągać?
nie, chyba, że wykupisz droższy abonament (classic lub plus)
  marekd@jabberpl.org
 
KPHonix 
Klikacz

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 3
Skąd: dREWUTNIA
Wysłany: 15-03-2005, 13:37   Beznadziejny download z FTP

Krótkie wprowadzenie : jestem "domowym muzykiem" i tworze muzę za pomocą kompa a współpracuję z muzykami z Polski i zagranicy a konkretnie ze Szwecji.
Wymieniamy się śladami, nad którymi pracujemy dalej i składamy.
Problem polega na prędkości wymiany przez FTPa.
Korzystając z FTP mogę swobodnie uploadować i ściągać przygotowane ślady (po ok 60-100mb) jednak aby pobrać w całości plik ze szwedzkiego FTPa jestem zmuszony czekać nawet kilka godzin!

Posiadając chello Classic nie mam problemu z downloadem z polskiego FTPa (mój firmowy, muzyka z Gdańska a nawet chello.members) osiągając prędkości ok. 180-190kbs.
Jednak download ze Szwecji jest tragiczny (nie mam doświadczenia z innymi FTPami z innych krajów ale może nawiążę współprace z muzykiem z USA). Mimo, że wg zapewnień właściciela, że jest to szybki serwer (jego firmowy) to osiągane transfery wynoszą max 10kbs!
Co dziwniejsze przy starcie downloadu prędkość jest maksymalna (ok. 190kbs) po czym w ciągu 5-10sekund spada do ok. 5kbs - jakby włączał się automatycznie jakiś filtr obcinający transfer.
Włączenie/wyłączenie trybu pasywnego nic nie daje.
Czy ktoś wie co może być tego przyczyną? I czy są szanse na poprawę prędkości.

Ps.
Nie używam w domu programów p2p więc nie mam porównania ale być może BitTorrent okaże się lepszy w tym wypadku...
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-03-2005, 20:59   

KPHonix napisał/a:
Co dziwniejsze przy starcie downloadu prędkość jest maksymalna (ok. 190kbs) po czym w ciągu 5-10sekund spada do ok. 5kbs

A z jakiego programu korzystasz bo niektóre programy zaczynają ściągać zanim jeszcze powiesz gdzie mają zapisywać dane i potem wydaje się, że przez pierwsze kilka sekund niewiadomo jak szybka się ściągało.

KPHonix napisał/a:
nie mam porównania ale być może BitTorrent okaże się lepszy w tym wypadku...

Zależy jak dokładnie wygląda sytuacja jeśli jest tak, że jedna osoba coś udostępnia a kilka innych to jednocześnie ściąga to tak, pomoże i to dużo, jeśli jest tak, że ściąga tylko jedna osoba naraz to nic nie da.
  marekd@jabberpl.org
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-03-2005, 21:16   Re: Beznadziejny download z FTP

Ostatnio zmieniony przez SiNuS 24-06-2005, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-03-2005, 01:07   

SiNuS napisał/a:
Polecam Direct Connect - tylko będziecie musieli przynajmniej z te 1GB udostępnić,
żeby wejść na jakikolwiek hub.

O czym ty tu w ogóle piszesz ? KPHonixowi chodzi o wymienianie się ze znajomymi plikami którymi raczej nie będzie chciał dzielić się ze światem jeśli już mieli by z direct connekta korzystać musieli by postwić własnego huba. Pozatym o tym czy by był jakikolwiek zysk porównaniu z ftpem decydowało by jeszcze dodatkowo to jakiego klienta by wszyscy stosowali.

Bit torrent jest został stworzony właśnie z myślą o takich zastosowaniach a nie o piraceniu (odnoszę wrażenie, że większość osób korzystających z tego forum o tym nie wie).

--
Właśnie zassałem bittorrentem [url=http://stacktrace.org/index_html/20050313-Knoppix3.8CeBitTorrent/KNOPPIX_V3.8-2005-02-28-CeBIT_Edition.iso.torrent]
knoppixa 3.8 [/url] szło ponad 180kB/s przez cały czas. Zobaczę co potrafi ta nowa zabawka podobno można zapisywać gdzie się chce i co się chce.
  marekd@jabberpl.org
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-03-2005, 08:25   

Ostatnio zmieniony przez SiNuS 24-06-2005, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KPHonix 
Klikacz

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 3
Skąd: dREWUTNIA
Wysłany: 16-03-2005, 13:17   Filtowanie portów przez chello

...ale poruszenie... dzięki ale dalej nic nie wiadomo! I nie znam przyczyny tak słabego transferu z zagranicy a dobrego z kraju.

Marek dobrze zauważył że ślady/pliki nie mają być dostępne dla ogółu bo są to ślady produkcyjne powstających kawałków (tworzę tzw. progressive house – efekty na www.forbiddenhabit.com albo na www.acidplanet.com jako Lubmer Jack – tyle jeśli chodzi o lans) :)

A wracając do problemu może chello jednak filtruje jakieś porty???
Używam darmowego UltraFXP bo TotalCommander nie ma takiej funkcjonalności a FlashFXP jakoś słabo dostępny bez karty kredytowej...

Przy każdym połączeniu z sajtem w Polsce i zagranicą otrzymuję komunikat CAN’T BIND TO PORT 113 co oczywiście nie uniemożliwia transferu. Problem nie występuje kiedy jestem w pracy i korzystam z tego samego programu (UltraFXP) i ściągam z tych samych dwóch sajtów.
Więc oczywiste dla mnie jest, że ograniczenie musi istnieć po stronie sieci chello.
Ten zagraniczny serwer działa na porcie 7984 a nie 21.
Być może ten port znajduje się w puli portów kojarzonych z sieciami P2P i jest jakoś przyblokowany?
Dzięki za dalsze sugestie...
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-03-2005, 18:49   

SiNuS napisał/a:
W zasadzie o tym samym co Ty, ale tak konkretnie to pisze o DC, którego Ty nie znasz.

Znam bardzo dobrze.
SiNuS napisał/a:
Guzik prawda. Aby mogli się znaleźć w sieci DC muszą wejść na jakikolwiek hub.
Nawet najmniejsze hubiki wymagają udostępnienia czegoś

Ale oni nie mogą korzystrać z żadnych publicznych hubów jeśli już mieli by skorzystać z tej sieci musieli by postawić własny hub i sami ustalali by zasady kto może na niego wejść a kto nie.
SiNuS napisał/a:
Klient nie ma tu nic do rzeczy, przecież będą ściągać unikatowe pliki, jeden od jednego.
Jeżeli ściąganie będzie tak samo mizerne, to znaczy, że problem nie leży w protokołach.

Właśnie, że ma aby był jakikolwiek zysk w porównaniu do ftpa trzeba ciągnąć z wielu źródeł naraz, a na to pozwalają tylko niektóre klienty DC

Cytat:
Każdy klient P2P powstał z myślą o takich zastosowaniach.

Karzda sieć p2p powstała z myślą o innych zastosowaniach, taki dc na przykład dobrze się sprawdza w sieciach lokalnych, a w sieci rozległej zasadniczo tylko na bardzo szybkich symetrycznych i co najważniejsze nielimitowanych łączach. Torrent natomiast przeznaczony jest na łącza znacznie słabsze, szczególnie gdy jakaś jedna osoba o słabym uploadzie chce szybko udostępnić jakiś duży plik wielu osobom jednocześnie (sieć całkowicie jawna w ramach jednego trackera który oczywiście może być prywatny i niedostępny dla osób niepowołanych). Overnet służy do powolnej wymiany danych zakazanych ze całym światem (stanowi kompromis pomiędzy szybkocią i anonimowością), freenet natomiast to całkowicie anonimowa sieć działa bardzo powoli ale źródło danych jest całkowicie nie do namierzenia ani zablokowania.

-------------

KPHonix napisał/a:
A wracając do problemu może chello jednak filtruje jakieś porty???

Nie, poza kilkoma portami odpowiedzialnymi za szerzenie się wirusów nic nie jest filtrowane.

Wydaje mi się, że problem leży w samej konfiguracji klienta ftp niestety nie znam tego programu, nie wiem też o jaką funkcjonalność konkretnie chodzi abym mógł polecić jakiś inny darmowy.
  marekd@jabberpl.org
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-03-2005, 19:31   

Ostatnio zmieniony przez SiNuS 24-06-2005, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-03-2005, 22:57   

SiNuS napisał/a:
Ależ mogą jak najbardziej. Przez te choćby kilka minut potrzebnych na "znalezienie się"
nikt im nie ściągnie tych super tajnych plików, mało tego - nikt ich nawet nie zdąży
znaleźć, a i tak w razie czego można rozłącząć niechciane połączenia ręcznie.

No z takim podejściem do sprawy ... (jeszcze chwilę wytrzymam i nie napisze co myślę)

SiNuS napisał/a:
Ale w tym wypadku nie ma to najmniejszego znaczenia jaki klient i co potrafi,
bo będą ściągać 1 do 1.


W przypadku 1 na 1 żadne p2p nie ma sensu najbardziej optymalny jest zwykły ftp, odpuścić sobie te jakieś FXP klienty i korzystać z normalnego lftp albo ncftp, a w przypadku gdy jednak wiele osób ściąga to samo pomyśleć o p2p (aby nie drążyć dalej bez sensu prosił bym samego zainteresowanego o odpowiedź czy wiele osób ściąga to samo)

SiNuS napisał/a:
z tego piszesz, wynika, że DC zupełnie nie nadaje się dla chello,

Bo się nie nadaje, przyssać do osoby z szybkim uploadem się da (o ile się taką znajdzie) ale w sytuacji gdy to Ty udostępniasz coś co chcieli by ściągać inni, albo chcesz coś ściągnąć z jakiegoś jednego konkretnego komputera który nie jest zbyt szybki albo jest bardzo oblegany - będzie działać beznadziejnie.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: