Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PROBLEM - nie wczytują się niektóre strony WWW
Autor Wiadomość
OZZZZZ 
easy master


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2006, 20:10   PROBLEM - nie wczytują się niektóre strony WWW

PROBLEM - nie wczytują się niektóre strony WWW, inna sprawa że mam właczone P2P Azaerus i Emule. Czy to problem z proxy ? czy z P2P ?


BTW. Jak UPC sprawdza czy limit został przekroczony i co ile sprawdza ? Na licznik.upc.com.pl dawno przekroczyłem 30 GB w light a Necik śmiga z prędkością 90 KB/s :)
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2006, 21:07   

OZZZZZ napisał/a:
nie wczytują się niektóre strony WWW, inna sprawa że mam właczone P2P Azaerus i Emule.

I w tym zdaniu masz podaną przyczynę.
P2P zapycha całkowicie upload, przez co download spada do bardzo małego poziomu. Efekt jest taki, że nawet www chodzi bardzo wolno.

Proxy w tym przypadku nic nie zmieni.
_________________
 
 
OZZZZZ 
easy master


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2006, 21:46   

Ale efekt że DUŻY UL ->> ZAPYCHA DL chyba w chello nie istnieje ?? Ja nie miałem generalnie tego typu problemów. To o czym mówisz chyba jest tylko właczach ADSL (np. Neostrada) dlatego się stosuje rózne CFOS-y itp. Czy w kablowych łaczach też jest ten problem ?

BTW. Dzieki za Warn :)
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2006, 22:09   

OZZZZZ napisał/a:
Ale efekt że DUŻY UL ->> ZAPYCHA DL chyba w chello nie istnieje

Jak najbardziej istnieje. I nawet dość często się na forum taki problem przewija.
Natomiast spróbuj wykonać następujący test: przy wyłączonych p2p zacznij pobierać plik (tak z jakieś kilkaset MB najlepiej). Jak prędkość będzie prawie maksymalna, włącz oba p2p (można włączyć i jedno, ale przy dwóch efekt będzie szybszy). Download spadnie w końcu do granicy zera, bo upload zapcha całe łącze.

OZZZZZ napisał/a:
Czy w kablowych łaczach też jest ten problem ?

Tu nie chodzi nawet o podział, czy są to łącza kablowe, czy bezprzewodowe (żartuję :D ).
Chodzi jedynie o to, jakie priorytety są nadane dla ruchu przychodzącego i wychodzącego. W chello akurat upload ma wyższy priorytet nad downloadem.
_________________
 
 
OZZZZZ 
easy master


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-10-2006, 01:16   

To może jesteś w stanie polecić odpowiednik CFosSpeed (cfos jest dla ADSL), czyli programik dla "kolejkowania" zadań dla chello ??
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-10-2006, 21:38   

Z grubsza przejrzałem opis tego CFosSpeed. Zasadniczo, w chello nie jest taki program potrzebny. Jest go w stanie całkowicie zastąpić np: netlimiter, w którym możesz przydzielić konkretną ilość pasma (mniej istotne) oraz całkowite wykorzystanie pasma.
Właśnie chodzi mi o tą drugą możliwość, czyli ograniczenie uploadu do max. 75-80% jego prędkości.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: