Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dźwięk HBO
Autor Wiadomość
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-02-2005, 19:16   Dźwięk HBO

Witam,
mam dekoder GI i zauważyłem, że głównie na HBO dźwięk przycicha i po chwili wraca do poprzedniego natężenia.
Dodam, że jestem abonentem od niedawna, poprzednio miałem Cyfre+ i w sumie przesiadka na analogową kablówkę jest dla mnie dużym szokiem.
Czy jest to podstawa do żadania wymiany dekodera?

Pozdrawiam!

Oakhallow
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-02-2005, 19:18   

Cytat:
Czy jest to podstawa do żadania wymiany dekodera?

tak, ale weź pod uwagę to że wymienią Ci na złom identyczny z tym którego posiadasz
  marekd@jabberpl.org
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 15-02-2005, 21:22   

to moze byc spowodowane ze masz tv stero, sprawdz na innych programach ktore nadaja w systemie stereo nicam, jezeli to bedzie tylko z hbo to moze to jest wina hbo
 
 
maly_25
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 5
Wysłany: 16-02-2005, 10:23   

wymiana nic nie da - wszystkie dekodery tak mają
GM
 
 
many 
Klikacz

Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 16
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-02-2005, 01:16   

Jezeli chcesz jakości to musisz wrócić do tvsat bo w kablówce o jakiejkolwiek jakości niemożna mówić... :?
(Niesprawdzałem ale podobno w kablówce prawie wszystkie kanały są w mono a tvsat stereo)
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-02-2005, 02:33   

many napisał/a:
Jezeli chcesz jakości to musisz wrócić do tvsat bo w kablówce o jakiejkolwiek jakości niemożna mówić...
(Niesprawdzałem ale podobno w kablówce prawie wszystkie kanały są w mono a tvsat stereo)

Sprawdzałem w kablówce około 3/4 kanałów jest mono, na stereo są tylko programy nadające w nicam i to też nie wszystkie jest to spowodowane przestarzałym i niekompatybilnym z polskimi stacjami i telewizorami sprzętem stosowanym w kablówce. Kilka lat temu gdy nie nadawało się w nicam wszystko było mono w kablówce. Nawet była spora afera o to z tego co pamiętam stanęło na propozycji przerobienia telewizorów tak aby były zgodne z ich systemem (oczywiście wiązało by się to z utrata gwarancji na telewizor i sporymi kosztami) potem sprawdzałem przy pomocy karty telewizyjnej obsługującej różne dziwne rzeczy i istotnie w niektórych programach był sygnał stereo tylko, że w jakimś takim niespotykanym formacie i do tego nędznej jakości. (a np te dekodery do hbo i c+ co dają w ogóle nie posiadają wyjścia stereo, monter wprawdzie twierdził, że niby można by to jakoś zrobić przy pomocy wyjścia antenowego 2 rozdzielaczy i plątaniny kabli ale coś mu wyjść nie mogło bo albo nie było innych kanałów poza hbo albo było wszystko tylko, że zamiast obrazu wszędzie była kasza więc przez ten krótki okres przez który miałem hbo było w wersji mono.)

Jakość obrazu też zostawia wiele do życzenia ale nie będę już o tym pisał idę spać.
  marekd@jabberpl.org
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 18-02-2005, 16:15   

opierniczając starą infrastrukturę UPC to dodam, że mój blok jest jedynym na osiedlu i pewnikiem jedynym w Warszawie, którego okablowanie znajduje się na zewnątrz budynku. Począwszy od skrzynki zawieszonej na ścianie bloku po kable porozpinane po całym bloku do poszczególnych mieszkań przewierconych przez balkony do wnętrzy. Teoretycznie tak nie powinno być i podobnież takie okablowanie jest zabronione ale UPC ( dawniej PTK ) ma to w (_|_). Jedyne czegonie potrafią mi wytłumaczyć czemu mam fatalną jakość obrazu, a dodam, że jeden kabl idzie przez balkon do dużego pokoju z tv. A drugi przez ściane z mojego pokoju do kompa i drugiego tv i obydwa są podpięte niezależnie do skrzynki. W innych blokach na osiedlu nie mają takiego syfiastego obrazu - ale to pewnikiem dlatego, że okablowanie przebiega wewnątrz budynku a nie robi za piorunochron i jedną wielką antene blokową 8)
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-02-2005, 20:25   

Mój blok też jest tak okablowany, pewnie mieszkasz na Ursynowie :wink:
_________________
 
 
 
JOANNA 
easy master


Dołączyła: 06 Gru 2004
Posty: 47
Wysłany: 23-02-2005, 22:23   

U mnie dzwiek HBO jest super, a w kablowce nie wszystkie programy są mono, TVN, TVP2
i 1 nadaje w stereo, ktore sa nadawane w stero zaznaczone sa w programie telewizyjnym
np. w TO i OWO
JOANNA
 
 
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-02-2005, 22:43   

Marek napisał/a:
wymienią Ci na złom identyczny z tym którego posiadasz

Byłem dziś w biurze obsługi abonenta i panienka powiedziała, że absolutnie należy mi się nowy (w sensie nieużywany) dekoder i jutro mają przyjść wymienić, a mam napisać reklamację na instalację i oni wtedy wyciągną konsekwencje od podwykonawcy.

[ Dodano: Sro 23 Lut, 2005 ]
Cytat:
Niesprawdzałem ale podobno w kablówce prawie wszystkie kanały są w mono a tvsat stereo

W cyfrze rzeczywiście wszystko jest stereo + czasami w dolby.

Oakhallow
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-02-2005, 22:54   

Oakhallow napisał/a:

Byłem dziś w biurze obsługi abonenta i panienka powiedziała, że absolutnie należy mi się nowy (w sensie nieużywany) dekoder i jutro mają przyjść wymienić, a mam napisać reklamację na instalację i oni wtedy wyciągną konsekwencje od podwykonawcy.


Problem w tym, że oni nie posiadają nowych dekoderów, same złomy z lat 70tych (no może początek 80tych) jakoś nie chce mi się wierzyć, że leżały przez ten czas nieużywane.
Chyba, że coś się zmieniło przez ostatnie pół roku - przekonasz się jutro.
  marekd@jabberpl.org
 
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-02-2005, 16:40   

Przekonam, albo i nie przekonam. Bo godzina wizyty technika niebezpiecznie przemija.

Oakhallow

[ Dodano: Czw 24 Lut, 2005 ]
No to już po wizycie.
Wymienili mi zwrotnice, bo przy instalacji założoną taką, która nie uwzględniała kanałów kodowanych; uaktywnili dekoder, bo tamten też tego nie zrobił i pogrzebali coś w skrzynce na klatce, bo okazało się, że sygnał w instalacji jest kilkakrotnie za wysoki.
W sumie dekodera nie wymienili, ale zaczął działać dużo lepiej.

A co do dźwięku stereo z dekodera, to rzeczywiście jak się podłącza przez AV to jest tylko mono, ale wystarczy połączyć kablem koncentrycznym z TV i dostroić na wysokich częstotliwościach i już jest stereo. Tyle że wtedy wszystkie kanały kablówki ogląda się przez dekoder. Czyli prawie jak cyfra, choć do jej jakośći daleko.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-02-2005, 22:13   

Cytat:
połączyć kablem koncentrycznym z TV i dostroić na wysokich częstotliwościach i już jest stereo

To masz naprawdę dużo szczęścia jeśli twój telewizor udało się dostroić do tego ich sygnału stereo (mało z którym telewizorem się to udaje bez przerabiania go).

Pozostaje jeszcze kwestia blokowania przez dekoder wszystkich programów poza aktualnie oglądanym,
ale jeśli w masz w instalacji bardzo silny sygnał (tak conajmniej czterokrotnie silniejszy niż standardowo) to jest jeszcze dla Ciebie nadzieja, ma szanse zadziałać rozwiązanie jakie opisywał ArteQ na grupie dyskusyjnej w wątku Czy "Ale Kino" jest ZAMIAST "Travel" ?? bo z tym ich pilotem to ...
  marekd@jabberpl.org
 
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-02-2005, 23:05   

Nie udało się, bo nawet nie próbowałem jeszcze. Na razie mam telewizor mono, więc nie ma sensu kombinować. Optymalnie by było wyprowadzić sygnał audio do wieży. Tak to działało w cyfrze i było super, dźwięk rewelacyjny na każdym kanale.
Cóż pozostaje mi przemęczyć się około roku i potem zrezygnować z tv i wrócić do cyfry.

Tylko czy można mieć sam internet w UPC? Bez telewizji?

Oakhallow
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-02-2005, 00:21   

Oakhallow napisał/a:
Tylko czy można mieć sam internet w UPC? Bez telewizji?

Można mieć sam internet bez TV i sama TV bez internetu.
Przynajmniej tak było do tej pory.

Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: