Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Działanie upc...
Autor Wiadomość
someone88 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Kwi 2005
Posty: 303
Skąd: Silesia
Wysłany: 04-10-2006, 21:55   Działanie upc...

Skończyła mi się umowa na tv i net 16 września 23września przyszedl instalator założył chello i zapytał się czy odcieli mi tv odpowiedziałem że nie. Jakież było moje zdziwienie kiedy przychodzę do domu po 2 tygodniach od nowej umowy włączam tv a tu obraz wyglada tak:
dzwonię więc na partline i przysyłają do mnie następnego dnia technika w między czasie schodzę do piwnicy i widze następujące rzeczy...


















I po wizycie technika upc który wymontował filtr zaporowy i usiłował zamknąć skrzynkę







Skrzynka tak wygląda jako że firma która jest podwykonawcą UPC nie posiada kluczyka do skrzynek starego typu i używa do otwierania łomu:)
Ostatnio zmieniony przez someone88 04-10-2006, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian22 
light master

Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 133
Skąd: Katowice
Wysłany: 04-10-2006, 22:39   

hehe ostro - to u nas ostatnio wymienili wszystkie skrzynki i mamy teraz taka co naklada sie blache od dolu i zamyka taka jaby klodka....
 
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-10-2006, 23:32   

a jaka funkce spelnia ten "filtr zaporowy" jak ktos wie to prosze o napisanie ;)
 
 
someone88 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Kwi 2005
Posty: 303
Skąd: Silesia
Wysłany: 05-10-2006, 00:07   

filtr zaporowy spełnia funkcję filtorowania częstotliwości na których nadawane jest wiekszość stacji tv, podczas gdy był założony działały tylko tvp 1,2 i 3 ,tv4,tvn,polsat, tvn style i upc info
 
 
yoohoo 
Klikacz

Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 1
Wysłany: 23-11-2006, 08:50   

czy mozna jakos zniwelowac dzialanie tego filtra? pan z upc powiedzial mi ze mozna ogladac tv na kompie jesli kupie karte, ale z twojego opisu wynika ze ta karta nic nie da bo sygnal jest wygluszony?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-11-2006, 12:34   

Zaden filtr nie filtruje wszystkiego tak jak zaden ekran nie ekranuje w 100%

Uniwersalny sposob jak miec legalnie darmowa dowolna kablowke.
Kladziemy 10m wlasnego kabla rownolegle do kabla sieci ktora chcemy podgladac dalej montujemy sobie wzmacniacz i do telewizora.

W twoim przypadku jest jeszcze prosciej masz juz wszystko podlaczone tylko sygnal nieco przytlumiony filtrem.

W czym moze pomoc karta
1 dobre karty sa bardziej czule od telewizora.
2 przy sygnale niby kodowanym np hbo w upc (a tak naprawde tylko odstepy miedzy poszczegolnymi skladowymi obrazu niestandardowe aby telewizor nie lapal) mozna to sobie podostrajac recznie a jak sa nie po kolei zamienic programowo
3 mozna programowo niwelowac zaklucenia.
  marekd@jabberpl.org
 
Sebastian22 
light master

Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 133
Skąd: Katowice
Wysłany: 24-11-2006, 01:41   

z tym HBO to niewiem czy zadziala.....ja juz probowalem wszystkiego i jedynie co osiagnalem to lekko przesuwający sie obraz ktory i tak byl zniekrztalcony. Pomysl z tym przebicciem przez sciane - sprawdzony :D dziala ale nie wszystkie kanaly odbieraja dobrze - niektore idealnie a niektore prawie wcale.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: