Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinia o chello Light
Autor Wiadomość
malkovich 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 56
Wysłany: 14-02-2005, 14:19   Opinia o chello Light

Witam

Posiadam w/w pakiet od początku lutego - adres z puli 84.10.*.* (nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości). Prędkości na poziomie 60-64 kB/sek. Czasem zdarza się ciut wyżej, czasem niżej. Torrenty lecą całym pasmem (film DVD ponad 4 GB poleciał z prędkością max dla łącza). Trochę denerwuje czasowe ograniczenie przchodzenia poczty z o2 i interii (niby to spamerzy). Myszkę dali fajną, wygląd cool ale chodziła 3 dni - krwawicy można dostać z zacinaniem się kursora na ekranie! Jestem Happy.

P.S. Czy ktoś wie, czy zmiana długości kabla do rozdzielacza MODEM-TV-RADIO może wpłynąć na jakość odbioru TV lub danych do modemu? Bo zmieniam troszkę aranżację pokoju i przybędzi OK 4 m kabla (nie wstawiam żadnych pasywnych "rozdzielaczy")...

PZD
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-02-2005, 16:09   

Jak nie będzie żadnych dodatkowych złączek ani rozdzielaczy to 4 metry na nic nie wpłyną.
  marekd@jabberpl.org
 
wdylag 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-02-2005, 19:48   Re: Opinia o chello Light

malkovich napisał/a:

Trochę denerwuje czasowe ograniczenie przchodzenia poczty z o2 i interii (niby to spamerzy).
PZD


Nie bardzo rozumiem o co chodzi :?: :!: :shock:
_________________
 
 
 
malkovich 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 56
Wysłany: 16-02-2005, 09:08   

Chodzi o:

Wiadomość z serwera pocztowego o2.pl

Z przykrością informujemy, że nie powiodło się dostarczenie wiadomości pod adres t.skoczylas1@chello.pl

odpowiedź serwera docelowego:
host smtp.chello.pl[213.46.255.2] said: 551 Mail from your IP address is currently blocked based on [b]RBL listing (in reply to RCPT TO command)[b]


System pocztowy o2.pl
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-02-2005, 21:21   

malkovich napisał/a:
Mail from your IP address is currently blocked based on RBL listing

Czyli "Mail z Twojego adresu IP jest obecnie blokowany oparty o listę RBL" (moje autorskie tłumaczenie jakby co :P )

RBL - Realtime Block List (albo Realtime Blackhole List, Relay Block List), to lista adresów IP, które były źródłami spamu.

Oznacza to ze Twoj IP trafil do "czarnej" listy spamerów - Twój adresat nie przyjmie Twoich maili z Twego kompa...

Tutaj wpisz swój adres IP by się upewnić czy jesteś faktycznie na tej liście RBL -> http://www.nospam-pl.net/rbl.php i jeśli się okaże że jesteś to nie wiem co dalej robić. Spróbować wysłać maila z innego kompa (kafejka, praca, szkoła).

Powodzenia.
_________________
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 17-02-2005, 10:06   

FlashMan, źle mówisz. Nie jego IP, tylko IP relay`a w o2.pl.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-02-2005, 12:29   

Ja też miałem taki komunikat jak chciałem wysłać maila z o2. Z chello mail poszedł bez problemu, więc jak napisał Puck jest to związane z o2.
_________________
 
 
 
malkovich 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 56
Wysłany: 18-02-2005, 09:48   

U mnie już problem został pomyślnie rozwiązany. Należy napisać mail'a na adres chello.Serwis@upc.com.pl podać chyba MAC modemu, nr klienta i wkleić treść zwrotki od serwera chello po nieprzyjmowaniu poczty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: