Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drastyczne spowolnienie działania DC++ w chello light :[
Autor Wiadomość
Firer 
Klikacz

Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 1
Skąd: Sopot
Wysłany: 20-09-2006, 18:18   Drastyczne spowolnienie działania DC++ w chello light :[

Witam
Jak juz napisałem w temacie - od czasu podniesienia przez chello transferu do 1,5 Mbit , po prostu nie da się korzystać z DC++ . Gdy zaczynam sciągać plik poczatkowo leci np. 100 kB/s a po chwili spada zwykle do 5 kB/s a czasem nawet do 0 . Próbowałem róznych klientów - zwykłego, LDC , GokaDCek i wszędzie to samo. Nie pomaga również zmiana portów 21, 80, 119, 666 itd . Wcześniej wszystko było ok a teraz nic sie nie da zrobić. Nie tylko u mnie tak jest, koledzy stwierdzili to samo :( . Czy Wy tez macie ten problem? Jest na to jakaś rada?
 
 
Theiss 
Klikacz

Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 2
Wysłany: 20-09-2006, 18:31   

Używam też DC++ i mam podobną sytuację...
Niekiedy po kilkuminutowym działaniu programu prędkość ściągania pliku stabilizuje się w granicach 20 - 30 kB/s i tak zostaje...
Widać, że nie mają na to wpływu żadne "usterki" osiedlowe czy coś w tym stylu bo ja jestem z Gdyni a kolega powyżej z Sopotu...
 
 
fellipe
easy master

Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 33
Wysłany: 20-09-2006, 21:28   

Potwierdzam a w ostani dzien sierpni DC szlalo pod 180 kilo bez przycianania uploadu. Torent smiga reszta tez to od czego to jest uzaleznione. ?
_________________
 
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2006, 22:50   

umnie emule tez zwolinl tempo jak by sie zamulil ;) predkosci teraz jakie mam to ok 5-20kb/s a smigal na max :?:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-09-2006, 23:29   

Firer, Theiss, bo dc nie jest do sieci rozległych tylko do lanu, ludzie mają różne łącza trafisz na kogoś z uploadem jak w chello albo jeszcze gorzej jak w neo i się dziwisz ze wolno idzie.
  marekd@jabberpl.org
 
bolo87 
Klikacz

Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-09-2006, 10:31   

U mnie po przyspieszeniu lighta DC++ też działa tragicznie.
Marek napisał/a:
ludzie mają różne łącza trafisz na kogoś z uploadem jak w chello albo jeszcze gorzej jak w neo i się dziwisz ze wolno idzie.
Z tym bym się zgodził ale tylko w połowie. Na hubie są osoby z łaczem kiepskim to jak wszędzie ale są i z takimi 100/100 Mbit, 10/10 Mbit i od tych (kiepskich) i od tych (szybszych) nie da się ściągać bo prędkość spada do 0 Kb/s.
Ogólnie to z kim bym się nie połączył to i tak po kilku sekundach mam zawrotną prędkość 0 Kb/s.
Dodam tylko, że DC++ działa fatalnie od czasu jak chello zwiększyło upload. Jak było 1Mbit/128Kbit to wszystko ładnie śmigało.
 
 
Kozuch 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 208
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 21-09-2006, 10:49   

moze to i glupie co napisze ale czasem sie o tym zapomina, zazwyczaj jak chello zmieni cos w usludze zmienia sie tez IP, posprawdzajcie swoje IPy i zobaczcie czy zgadzaja sie z tymi wpisanymi w DC bo ja raz sie na to naciolem i tez wkur*** sie tak jak wy, u mnie wszystko smiga elegancko na portach 80
_________________
 
 
Theiss 
Klikacz

Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 2
Wysłany: 21-09-2006, 10:54   

Marek napisał/a:
ludzie mają różne łącza trafisz na kogoś z uploadem jak w chello albo jeszcze gorzej jak w neo i się dziwisz ze wolno idzie.

właśnie dziwię się dlatego, iż wcześniej wszystko było ok i tak jak to pisze bolo87,
bolo87 napisał/a:
Na hubie są osoby z łaczem 100/100 Mbit, 10/10 Mbit i od tych osób nie da się ściągać bo prędkość spada do 0 Kb/s

miejmy nadzieję, że jakiś spoób się na to znajdzie... :neutral:
 
 
bolo87 
Klikacz

Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-09-2006, 11:02   

Kozuch napisał/a:
moze to i glupie co napisze ale czasem sie o tym zapomina, zazwyczaj jak chello zmieni cos w usludze zmienia sie tez IP, posprawdzajcie swoje IPy i zobaczcie czy zgadzaja sie z tymi wpisanymi w DC bo ja raz sie na to naciolem i tez wkur*** sie tak jak wy, u mnie wszystko smiga elegancko na portach 80

Jak nastąpiło przyspieszenie łącza to zmienili mi IP to prawda. Szybko zauważyłem zmianę bo jak wchodzę na hub to się wyświetla aktualne IP więc w ustawieniach DC++ mam wszystko ok. A pomimo tego działa beznadziejnie.
 
 
fellipe
easy master

Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 33
Wysłany: 21-09-2006, 14:39   

No nie zgodze sie z adminem, DC zle chodzi bo chello cos przekombinowalo. Jak pierwsze dni po przyspieszeniu net ledwo dzialal to pan poradzil mi bym przycial ipload w p2p czyli szczyt chamstwa. Mam chello nie od dzis a niegdy chello nie przyznalo sie do bledu. zawsze cos nie tak zrobil uzytkownik. :twisted:
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-09-2006, 15:22   

Oj coś nie bardzo mi się chce wierzyć. Bez problemu mogę ściągać z prędkością 90KB/s w tej chwili i tak już leci od godziny. Także chyba lekko przesadzacie... Fakt, że czekałem dość długo aż trafię na osobę z dobrym uploadem. Ale idzie szybko.
A download u siebie specjalnie przycinam chyba na poziomie 120KB/s (albo 150KB/s).
fellipe napisał/a:
No nie zgodze sie z adminem

Z kim? ;)
_________________
 
 
fellipe
easy master

Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 33
Wysłany: 21-09-2006, 16:43   

Si ale jesteś z Wawy jak widać, a ja z okolic 3miasta. Sprawdziłem wszelkie możliwości i dalej cieniutko. www, torrent, ftp ok. Ciekawi mnie że tak można przekombinować[chello] że nie działa poprawnie 1 usługa :)
_________________
 
 
arcz 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 18
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23-09-2006, 13:59   

u mnie zaś torrent działa żałośnie od czasu przyspieszenia..
 
 
 
fellipe
easy master

Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 33
Wysłany: 23-09-2006, 14:25   

Testowałem DC. Od niektorych userow idzie na maxa. Niestety w wielu przypadkach transfer spada po paru sekundach ;(.
_________________
 
 
pc486 
light master

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 61
Wysłany: 24-09-2006, 20:30   

fellipe napisał/a:
pan poradzil mi bym przycial ipload w p2p czyli szczyt chamstwa. Mam chello nie od dzis a niegdy chello nie przyznalo sie do bledu.


Jaki szczyt chamstwa i jaki blad; widzisz lacze jakie masz od UPC dziala na takiej zasadzie, iz jezeli sciagasz na maxa to sie zaraz przytka i zwolni, a przy okazji nie wyslesz za szybko nic; a jezeli wysylasz na maksa to analogicznie bedzie wolniej Ci sie sciagalo i Inet bedzie wolniejszy... Jezeli chcesz miec stala predkosc w 2 strony to sobie kup np w NASK-u symetryczne 2Mbity za tysiaka netto lub jakies inne drozsze lacze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: