Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello light + usługa WiFi:(
Autor Wiadomość
dwozny 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 63
Wysłany: 03-09-2006, 11:59   chello light + usługa WiFi:(

Witam.
Niedawno zamówiłem usługe chello wifi, posiadam go około 10 dni, napoczątku było OK, ale od około 4 dni zaczeły się dziać dziwne rzeczy, co jakiś czas laptop kartą bezprzewodową NETGEAR traci połączenie na ok 30 sek. i tak jest co około 20 min. Sygnał jest dość dobry.
Najgorsze jest to, że gdy coś ściągam np. plik 150 mb, a w połowiestracę połączenie z routerem to musze ściągać wszystko od nowa. Niechodzi mi o ściąganie, ale o utrate sygnału co ok. 20 min.
Macie może jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam.
 
 
mgs 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 331
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-09-2006, 12:16   

spróbuj nie przenosić komputera, tylko żeby stał w tym samym miejscu lub przybliż go do routera
 
 
 
dwozny 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 63
Wysłany: 03-09-2006, 12:24   

laptop cały czas stoi na stoliku w drugim pokoju, na początku, było ok, a laptop od samego początku stoi w tym samym miejscu.

[ Dodano: 03-09-2006, 12:25 ]
a może to być wina myszki bezprzewodowej? nadajnik od myszki stoi obok routera:(
 
 
mgs 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 331
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-09-2006, 12:37   

nie saądze aby myszka była powodem, a próbowałeś gdy Ci opadnie połączenie odświeżyć połączenia sieciowe (poprzez przycisk odśwież w oknie połączeń bezprzewodowaych - jeśli uzywasz klienta windowsowego)
 
 
 
Gru 
easy master


Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 27
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-09-2006, 22:54   

Przyczyn może być kilka.

1 w acerach przegrzewa sie na przykład karta wifi i objawia się to właśnie tak jak to przedstawiłeś

2 czy masz na chacie mikrofalówkę? Cyklotron działa w podobnym zakresie!
 
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 04-09-2006, 07:10   

Po pierwsze zciągaj pliki przy pomocy jakiegoś managera Downloadu np. "FlashGet" lub "Get Right" wtedy gdy cię rozłączy to program automatycznie wznowi ściąganie od momentu w którym przestał a nie od początku!!
Kolejna sprawa to sama technologia wi-fi jest podatna na zakłucenia, wystarczy że ktoś obok włączy stary typ odkurzacza ktory "sieje" po wszystkich częstotliościach radiowych i już masz zakłócenia. Moja Babcia ma taki odkurzcz, jak właczy to radia i telewizji nie da się oglądać bo szumi, w komórce ( moim telefonie, nie mówie o chatce za domem :P ) sygnał spada do połowy.
Jeżeli zalezy ci na stabilnym łączu daj sobie siana z wi-fi i pociągnij kabelek sieciowy w mieszkaniu, ja podczas ostatniego remontu okablowałem całe mieszkanie w skrętce, nawet w kuchni jest gniazdko, może za 10 lat lodówki będą potrzebować łącza? Kto wie? Telewizje już mają na pokładzie...
 
 
emilio 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-09-2006, 16:23   

aja mam pytanie troche z innej beczki ale szkoda bylo zakladac nowy temat.. :) Czy jak zamawam instalacje trzeba jakos poinformowac zeby mi dali modem z wejsciem rj45 zamiat usb czy obecne modemy maja 2 wejscia ??:)
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-09-2006, 17:43   

Cytat:
czy obecne modemy maja 2 wejscia ??:)
wszystkie modemy maja 2 wejścia
  marekd@jabberpl.org
 
emilio 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-09-2006, 19:01   

Dziękuje za szybką odpowiedź :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: