Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ip a sciaganie z rapidshare i limit
Autor Wiadomość
cyrus 
Klikacz

Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 12
Wysłany: 28-08-2006, 11:40   ip a sciaganie z rapidshare i limit

Narazie mam neo i jak sciagam coś z rapidshare i mam limit ze juz za dużo za darmo sciągnąłem to zmieniam ip rozłączając się i połączając sie i sciagam dalej jako inne ip.Jak to jest w chello.Z tematów wyczytanych na forum widze ze nie da sie zmienic szybko ip.Tematy są jednak stare,wiec moze jest juz jakaś sztuczka aby szybko,bezpiecznie zmienic ip.Dośc ważne to jest dla mnie w wyborze dostawcy.Co mi da szybsze łacze jak podobno z torrenta idzie lipnie,ip sie zmienic nie da a do samych stron neta nie potrzebuje.
 
 
co3en 
Klikacz

Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-08-2006, 11:52   

Ja używam programu hide ip i nie mam problemu ze sciaganiem z rapidshare ;)


Poprawiłem ortografa :D
Ostatnio zmieniony przez co3en 28-08-2006, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cyrus 
Klikacz

Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 12
Wysłany: 28-08-2006, 12:09   

co3en napisał/a:
Ja urzywam programu hide ip i nie mam problemu ze sciaganiem z rapidshare ;)


I co za kazdym razem w tym programie zmieniesz sobie adres proxy ?? troche sie traci na tym na transferze.Jaki masz tranfer na chello light z repidshare ??
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-08-2006, 14:30   

cyrus napisał/a:
Co mi da szybsze łacze jak podobno z torrenta idzie lipnie


Mi z torrenta idzie na maksa, o ile seedy/peery mają dobry upload.
 
 
cyrus 
Klikacz

Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 12
Wysłany: 28-08-2006, 14:33   

clarkkent napisał/a:
cyrus napisał/a:
Co mi da szybsze łacze jak podobno z torrenta idzie lipnie


Mi z torrenta idzie na maksa, o ile seedy/peery mają dobry upload.


no to w takim razie bardzo dobrze,ale dalej pozostaje kwestia szybkiej zmiany IP.Jest to możliwe czy nie ??
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-08-2006, 14:43   

cyrus napisał/a:
pozostaje kwestia szybkiej zmiany IP.Jest to możliwe czy nie


Jest, zmień sobie połączenie z modemem kablowym z USB na RJ-45 lub na odwrót (zresetuj też modem). Innym ze sposobów jest zmiana adresu MAC karty sieciowej. Był kiedyś taki temat na tym forum.
 
 
lutek 
light master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 65
Wysłany: 28-08-2006, 15:34   

Cytat:
Jest, zmień sobie połączenie z modemem kablowym z USB na RJ-45 lub na odwrót (zresetuj też modem).


I działa za kazdym razem? Moge sobie zmieniac np co 5 minut:P?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-08-2006, 15:44   

Cytat:
ale dalej pozostaje kwestia szybkiej zmiany IP.Jest to możliwe czy nie ??
nie da się i bardzo dobrze, przynajmniej w grach online nie banuje się całych klas adresów jak w neostardzie, trzeba być odpowiedzialnym za to co się robi i nie oszukiwać, a jak chcesz sobie ściągać z rapidshare ściągaj przez proxy (idzie tak samo szybko jak i bez)
Cytat:
Jest, zmień sobie połączenie z modemem kablowym z USB na RJ-45 lub na odwrót (zresetuj też modem). Innym ze sposobów jest zmiana adresu MAC karty sieciowej. Był kiedyś taki temat na tym forum.
tylko uwaga zrobisz tak z 2 czy 3 razy na miesiąc to ok, ale jak zaczniesz się bawić i zmieniać co chwilę szybko odetną cię od internetu bo będziesz zajmował zbyt wile adresów (adresy dzierżawione są na 48godzin więc jeśli wymusisz jego zmianę, dostajesz nowy ale stary nadal jest dla ciebie zarezerwowany, zrobisz kilka zmian pod rząd blokując tym samym kilka adresów - zostaniesz zwyczajnie odłączony gdy tylko admin się połapie)
  marekd@jabberpl.org
 
co3en 
Klikacz

Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-08-2006, 16:56   

Co do proxy to zmiana trwa roznie czasami 10s czasami nawet 2 minuty.

Prędkość siągania też zależy na jakie proxy trafisz. Ale jak leci wolno to zmieniasz proxy i po klopocie :P

Predkosci od 5-100kb/s
 
 
patgaw 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 287
Skąd: WWA
Wysłany: 28-08-2006, 21:11   

no tutaj to jest jedna przewaga neo na chello ze se mozesz zmienic ip. jak jak sciagalem gre z rapida to tragedia ;/ sa chyba z 3 normalne serwery proxy a z reszty to se mozesz sciagac gacie a nie dane ;x
 
 
maxd 
Klikacz

Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 13
Wysłany: 29-08-2006, 12:36   

Ludzie o czym tu gadka. Masz rapida i megaupload z limitami ok, teraz wchodzisz na strone RS/MU z włączonym proxy, aż wyskoczy licznik sekund do rozpoczecia ściągania. W momencie gdy widzisz licznik wyłączasz proxy i ściągasz wzdłuż, wszerz, wspak, jak Ci się podoba na max łącza.

Teraz sprawa proxy, ja mam swoją ulubioną markę proxów, jakiś rok temu wybrałem sobie jeden link z tej listy (http://fall.cs.princeton.edu/codeen/) i do dnia dzisiejszgo ani razu sie nie zawiodłem. Większość z tych proxy stoi na największych światowych uczelniach bądź ośrodkach naukowych. Jak wyżej, wybrałem adres jednej niemieckiej uczelni i do tej pory (ok 1,5roku) bez problemów.

Sprawa Torrenta, podobno kiepsko ściąga? Poczekaj, aż przestanęsię śmiać ;) ... chello clasic i polishtracker.org lub torrentbytes.net lub filelist.org prędkość nigdy nie schodzi poniżej 300KB/s a normą jest full łącza. Trackery publiczne, tu wszystko zależy od ilośći seedów, jednak jestem skłonny powiedzieć, że na chello ściągniesz szybciej dany plik z publica ze względu na lepszy upload.

Sprawa IRC i serwerów XDCC, tutaj chello dostaje baty od neostrady, obojętnie na jakim porcie testowałem nie udało mi się przekroczyć granicy 50KB/s, na neostradzie zawsze było max.

DC tutaj wszystko zależy od osoby od której ściągasz.

Emule, osiołki, kazaa i inne gnutelle, obojętnie jaki serwer HIGHID i czekasz na łaskęludzi, identycznie jak w Neo.

Serwery shoutcast, kiedyś problem dziś zero problemów.

Omówiłem już wszystkie mity chello? Ahhh pingi w grach sieciowych, o połowę mniejsze niż na neozdradzie. Przykład polskie serwery Q3 neoszdradowicze pingi 30-35ms ja w granicach 10-20ms. Zagraniczne serwery sprawa podobna Neo 55-60ms, chello 35-40ms.

Dobrze teraz już wszystko. Nie lubie ludzi którzy słyszeli od koleżanki kolegi brata z zagranicy, że chello jest "be". Naucz się samodzielnie szukać informacji w wiarygodnych źródłach (przykład: to forum ;) ) oraz oceniać, to naprawdę ułatwia życie.

Pozdrawiam MaxD
Ps. I tak wiem, że nikt nie przeczyta posta w całości :mrgreen: .
 
 
lutek 
light master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 65
Wysłany: 29-08-2006, 12:44   

Cytat:
Sprawa Torrenta, podobno kiepsko ściąga? Poczekaj, aż przestanęsię śmiać ;) ... chello clasic i polishtracker.org lub torrentbytes.net lub filelist.org prędkość nigdy nie schodzi poniżej 300KB/s a normą jest full łącza. Trackery publiczne, tu wszystko zależy od ilośći seedów, jednak jestem skłonny powiedzieć, że na chello ściągniesz szybciej dany plik z publica ze względu na lepszy upload.


Nooo tylko jeszcze trzeba miec konta na tych serwisach:) ALe ogolnie wszytko jest tak jak mowisz:) Sama jakosc lacza jest ok tylko te limity wszytkich tak bolą ale o tym jest temat gdzie indziej;)
 
 
MyXiR 
easy master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 37
Wysłany: 29-08-2006, 14:02   

a propo hide ip to to nie działa juz to testowałem wiele razy a jesli chodzi o proxy to w chello juz zrezygnowali z tego
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 29-08-2006, 17:50   

zgadzam sie z maxd, ze na torrentach ale na prywatnych trackerach zawsze leci max laczem :P na publikach to nawet jak bys mial 10/10 mbit/s to i tak wyciagniesz tyle samo co na biednym chello czy neostradzie, bo stosunek seedow do leechow jest bardzo niski :P
a wcale nie tak trudno dostac zaproszenia na dobre strony torrentowe, wczoraj dostalem na najlepsza strone ScT (gdzie wiekszosc uploaderow z calego swiata ma lacza 100/100 mbit/s ;) ) i juz od prawie 20h sciagam sobie max laczem (mam nadzieje ze mnie w nocy nie przytna :P ), bo z okazji urodzin maja free leech week :D
co do rapidshare i megauploadu to malo z tamtad sciagam :P ale mysle ze dobre proxy zalatwia sprawe limitow... :)
pozdro
 
 
cyrus 
Klikacz

Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 12
Wysłany: 29-08-2006, 17:51   

maxd wielkie dzięki za odpowiedz.O taką mi chodziło.Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: