Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zawyzony rachunek - wyjasnijcie mi prosze
Autor Wiadomość
dgim 
light master

Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 94
Wysłany: 27-08-2006, 13:56   zawyzony rachunek - wyjasnijcie mi prosze

witam

byc moze to normalne teraz, poraz pierwszy sie z tym spotykam stad ten post

skonczyla mi sie umowa, nie chcialem nowe podpisac wiec dostalem surprise - jezeli chodzi o kwote na rachunku najnowszego

277,48zl

ja to widze tak :

- chello classic - umowa bezterminowa 149zl
- tv pelny pakiet - 55,99zl
- canal+ - 29,90
i tyle 234,89zl, niecale 43zl dla mnie niezrozumiale

na fakturze widnieje zapis :

opt czast chello classic abon - usl internetowa -101,60 - wart brutto 21/07-19/08
opt czast chello classic abon - usl internetowa 144,19 - wart brutto 21/07-19/08
chello classic abon - usl internetowa 149,00 - wart brutto 20/08-19/09

nie rozumiem tych dwoch pierwszych pozycji -101.60 i 144,19 - 144zl placilem do tej pory za pakiet chello CLASSIC+TV w promocji, a -101,60..........................nie mam pojecia

dziwi mnie to, iz przy przejsciu na umowe bezterminowa a juz kiedys mialem taka sytuacje, ze po promocji rocznej przeszedlem na bezterminowa i nie mialem z kosmosu kwot wzietych, po prostu placilem wiecej ale dokladnie tyle ile stanowil cennik za umowe bezterminowa

wychodzi na to, iz w tym rachunku mam zaplacic za czesc chello z poprzedniego miesiaca + sierpnio/wrzesniowego czego nie czaje

pomoze ktos ?
  dgim
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-08-2006, 17:16   

Jak zwykle kantują (i nie tylko nas ale jeszcze urząd skarbowy) policzyli ci jakgdyby część miesiąca extra tak jakbyś niby miał płacić teraz z góry z większym wyprzedzeniem niż dotychczas co oczywiście jest bezprawne.

Zwróć im spokojnie uwagę że pewnie się pomylili i póki nie przyślą właściwego rachunku nie możesz im zapłacić, jeśli natychmiast nie przeproszą i nie przyznają się do błędu, powiedz że zgłosisz na policję nastepujące przestępstwa, poświadczenie nieprawdy, próbę wyłudzenia, a do urzędu skarbowego podejrzenie że uczestniczą w wyłudzaniu zwrotów vatu na dużą skalę.
  marekd@jabberpl.org
 
VIPUPC 
Klikacz


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-08-2006, 23:49   

dostales napewno oplate szczatkowa i ci bez promo naliczyli zobacz nastepny rachunek bedzie mniejszy
 
 
 
males66 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 169
Skąd: Warszawa wilanów
Wysłany: 30-08-2006, 06:50   

moim zdaniem najzwyczajniej w swiecie sie pomylili. Wg umowy jak po wygasnieciu nie zrezygnujesz z upc to automatycznie zostaje przedluzona. Mi sie umowa skonczyla i nie rezygnowalem z czelo to sie automatycznie przedluzyla i za net p[lace tyle samo co placilem.
_________________
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-08-2006, 07:48   

males66, zaleznie od promocji
Umowe przedłużają ale nie na warunkach promocyjnych a tych na czas nieokreślony.
 
 
males66 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 169
Skąd: Warszawa wilanów
Wysłany: 30-08-2006, 08:08   

no ja niewiem. Wg umowy tak jest. Mnie przedluzyli i place tyle samo co placilem
_________________
 
 
dgim 
light master

Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 94
Wysłany: 30-08-2006, 10:10   

no nic, trzeba bedzie do BOK'u uderzyc, ostatnio chcialem wysjanic to przerazilem sie jak zobaczylem ile ludzi jest
a telefonicznie nie wiem czy sensowna odpowiedz uzyskam
nie wiem co oni teraz za szopki robia, jak napisalem wyzej, troche ponad rok temu po przejsciu na umowe bezterminowa, juz od pierwszego rachunku placilem dokladnie tyle ile mialem placic wg cennika za umowe bezterminowa, nie bylo akcji zawyzania jak teraz
  dgim
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-08-2006, 10:25   

Michal napisał/a:
Umowe przedłużają ale nie na warunkach promocyjnych a tych na czas nieokreślony.


Niekoniecznie, bo jeśli masz w standardowej promocji jakiś pakiet, np. chello classic za 119 zł (12. miesięczna umowa), to przedłużają umowę automatycznie. Pewnie w przypadku super promocji, w których np. chello classic kosztuje mniej niż 119 zł nie przedłużają umowy. Wiadomo, że te ekstra promocje są dla nowych klientów. Analogicznie jest pewnie z innymi pakietami.
 
 
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 30-08-2006, 14:15   

a ja mam taki problem. zamowilem chello pluz z telewizja za 199zl miesiecznie a oni przyslali mi rachunek za 316zl a nastepnie za 256zl

o co tu chodzi? do diabla? jak postepowac w takich przypadkach?!
 
 
dgim 
light master

Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 94
Wysłany: 30-08-2006, 14:54   

no i zadzwonilem dzisiaj na - party line -
szanowna pani poinformowala mnie, iz owe 42zl z groszkiem to wyrownannie za zle sporzadzona fakture za miesiac poprzedni
jako, iz mi sie konczyla umowa terminowa w promocji, przy przejsciu na bezterminowa w kolejnym miesiacu policzyli mi na promocyjnych warunkach, w tym celu przyszlo wyrownannie w kolejnym rachunku i do 149zl czyli do kwoty chello CLASSIC na czas bezterminowy doliczyli sobie 42zl z groszkiem
jak pisalem wyzej, identycznej sytuacji ok 2 lat temu nie mialem zadnych wyrownan, skonczyla mi sie umowa, i kolejny rachunek byl na kwote wg cennika opcji bezterminowej
musze sie przejsc do BOK'u zeby mi wyjasnili o co chodzi z zawarta w fakturze - oplata czastkowa, bo ona dotyczy miesiaca poprzedniego, natomiast kwota abonamentowa miesiaca kolejnego i tu mi sie pieprzy w glowie wszystko
  dgim
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-08-2006, 15:06   

Cytat:
szanowna pani poinformowala mnie, iz owe 42zl z groszkiem to wyrownannie za zle sporzadzona fakture za miesiac poprzedni
to powinni o tym najpierw poinformować na piśmie i wystawić korektę do poprzedniej faktury, robiąc takie przekręty po cichu popełniają przestępstwo skarbowe.
(jak wiadomo faktury vatoskie są podstawą do różnych odliczeń i zwrotów wystawiając zawyżoną/zaniżoną mogą się przyczynić np do tego że ktoś w danym okresie odliczy sobie więcej/mniej niż by mu przysługiwało, nawet jeśli ogólnie suma wszystkich rachunków się niby będzie zgadzać to z odliczeniami już tak nie ma bo tam są limity na kolejne okresy, w firmach miesięczne u osób prywatnych roczne)
  marekd@jabberpl.org
 
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 30-08-2006, 15:10   

a mi nikt nie pomoze?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-08-2006, 15:14   

Wulfgar, zrób to samo co digim zgłoś że próbują cię oszukać i nie płać póki nie dostaniesz korekty ewentualnie zapłać tylko taką kwotę co do jakiej nie masz wątpliwości że im się należy.
  marekd@jabberpl.org
 
Grzechu 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 127
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-08-2006, 15:28   

A może mi ktoś sprawdzi czy dobrze rozumiem par. 31 pkt 1 Regulaminu:
W braku odmiennego oświadczenia, umowa zawarta na czas określony zostaje przedłużona na taki sam czas określony z ceną usługi na czas określony według cennika bez promocji.
 
 
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 30-08-2006, 15:40   

...
Ostatnio zmieniony przez Wulfgar 31-08-2006, 08:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: