Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poczta chello...
Autor Wiadomość
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11-02-2005, 23:33   

ZyGmUnT napisał/a:
Widać skrzynka pocztowa nie była pisana w standarcie html tylko w standarcie html for Microsoft Windows Internet Explorer :] - kooocham takie akcje, pewnikiem zrobili to wsio we frontpagu :D .


Hehe :D Ja też mam takie wrażenie... Ale się oni wstydzą i nawet w kodzie źródłowym nie ma wzmianki o edytorze html :P
_________________
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 12-02-2005, 09:27   

FlashMan, nie uważam, żeby wyłączanie ciasteczek było rozsądnym posunięciem. Jak dla mnie ciasteczka wyłącza się na własną odpowiedzialność - niektórych rzeczy nie da sie lub nie warto implementować bez cookies. Więc... po cholere wyłączać?
(Nie, w żadnym wypadku nie bronię programistów chello-maila)
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12-02-2005, 10:05   

Puck napisał/a:
FlashMan, nie uważam, żeby wyłączanie ciasteczek było rozsądnym posunięciem. Jak dla mnie ciasteczka wyłącza się na własną odpowiedzialność - niektórych rzeczy nie da sie lub nie warto implementować bez cookies. Więc... po cholere wyłączać?
(Nie, w żadnym wypadku nie bronię programistów chello-maila)


Oczywiście że masz rację, bez cookies wiele by nic nie działało. Mam zaufanie do paru stron i robię dla nich wyjątek. W Firefox odpowiednio ustawiłem, żeby przepuszczał cookies na paru stronach m.in. ta strona chelloPL oraz poczty www (m.in. webmail chello).

Ale wchodzę też na różne podejrzane strony i nie życzę sobie by zostawiać jakikolwiek ślad z wyjątkiem adresu IP. Co to znaczy podejrzanie strony? Tzn strony pełne różnego syfu, gdzie wchodzę bezpiecznie poprzez Firefox ale niebezpiecznie przez IE (miałbym mnóstwo spyware..).
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-02-2005, 10:46   

FlashMan napisał/a:
Jacku, to co pokazałeś mi na zrzutach ekranu to też tak miałem ale pod jednym warunkiem. Wiesz jakim? Gdy mialem wogóle wyłączone cookies w Firefox.

Hmm - przeglądarka mi wyświetla, że "zezwalaj na ustawianie ciasteczek przez tą witrynę". Natomiast później może wejde zainstaluje mozille pod windowsem i sprawdze gdzie może być problem. Nie jest wykluczone, że gdzieś jakieś ciasteczko siedzi i w ten sposób dzieją się cyrki. Także wywale wszystkie cookies dla tej domeny i spróbuje jeszcze raz.

Jacek
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-02-2005, 14:02   

Wydaje mi się, że optymalnym ustawieniem dotyczącym ciasteczek jest akceptowanie wszystkich, ale traktowanie ich jako tymczasowe tzn aby po wyłączeniu przeglądarki wszystkie były kasowane. Nie ma problemów z stronami ciasteczek po cichu wymagającymi a i za wiele się ich nie nałapie zwłaszcza gdy często włącza i wyłącza się przeglądarkę.
  marekd@jabberpl.org
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 13-02-2005, 20:05   

Phi, ja akceptuje wszystkie i trzymam tak długo, jak zostają ustawione. Nie rozumiem co to za "wielkie zło" się w nich kryje.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-02-2005, 20:13   

Cytat:
Nie rozumiem co to za "wielkie zło" się w nich kryje.

Zaśmiecają dysk. Do tego z nieusuniętych ciasteczek czasem jedna strona potrafi wyczytać co robiło się na jakiejś innej a to nie wszystkim się podoba. Poza tym nie akceptując lub usuwając ciasteczka można dowolnie wiele razy głosować w niektórych ankietach.
  marekd@jabberpl.org
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 13-02-2005, 22:50   

Oh God, czy te Wasze śmieszne Linuksiki mają limit ilości plików na dysku? No bo chyba nie chodzi o to, że te, powiedzmy 500KB danych jest tak uciążliwe.
A jak wchodzisz na strony, które ustawiają jakieś dziwne ciastka, to się licz z tym, że inne będą je czytać. Ja tam swobodnie zapisuje informacje o logowaniu w cookies i jakoś hordy hakerów za mną nie łażą żeby te informacje wydobyć.
A co do ankiet - opera umie kasować pojedyńcze ciacha (ma nawet do tego ładny interface z wyszukiwarką).
No offence meant.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-02-2005, 00:58   

Jeśli chodzi o wagę problemu niechcianych ciasteczek to można ją porównać do małej muszki latającej sobie po cichu w drugim pokoju jedni nie wiedzą nawet o jej istnieniu inni wiedzą ale mają to gdzieś jeszcze inni uważają, że skoro mają wybór to lepiej aby jej nie było.
Puck napisał/a:
Oh God, czy te Wasze śmieszne Linuksiki mają limit ilości plików na dysku?

Pewnie, że mają wszystkie systemy plików posiadają jakieś ograniczenia wynika to zazwyczaj z pojemności dysku a czasem również z braku wyobraźni osób wymyślających dany system plików. Systemy plików używane pod linuksem należą pod tym względem do najlepszych na świecie porównując taki np reiserfs do windowsowego ntfsu (o starym i straszliwie ograniczonym facie* nawet nie wspominając) nie sposób zauważyć olbrzymiej różnicy na korzyść reisera zarówno pod względem szybkości dostępu (dane w katalogach przechowywane w bdrzewach, wydajniejsze algorytmy chaszujące,zasadniczo brak fragmentacji danych zapisywanych na dysku a wyjątkowych sytuacjach gdy już się musi coś pofragmentować, następuje samoistna defragmentaja podczas normalnych operacji zapisu), ilości zajmowanego miejsca (suballokacja małych plików) jak i ogólnie możliwości posiadania dużej ilości plików w jednym miejscu, do tego dochodzi jeszcze możliwość stosowania wielu rozwiązań typowo uniksowych nie dostępnych pod windows (jak np sztywne dowiązania, kolejki nazwane).
Puck napisał/a:
No bo chyba nie chodzi o to, że te, powiedzmy 500KB danych jest tak uciążliwe.

Uważam, że lepiej mieć 500kB wolnego więcej niż nie mieć
Cytat:
A jak wchodzisz na strony, które ustawiają jakieś dziwne ciastka, to się licz z tym, że inne będą je czytać.

A jak mi się to nie podoba to co ?
Puck napisał/a:
Ja tam swobodnie zapisuje informacje o logowaniu w cookies i jakoś hordy hakerów za mną nie łażą żeby te informacje wydobyć.

to nie hakerzy (wydaje mi sie, że pisząc hakerzy masz na myśli włamywaczy a nie prawdziwych hakerów) robią użytek z tych informacji (bo co tak właściwie mieli by z tego mieć) tylko np. spamerzy lub jacyś inni mniejsi oszuści. Ale należy brać też pod uwagę teoretyczne możliwości różnego innego rodzaju szpiegostwa przemysłowego jakie się z tym wiąże.
Puck napisał/a:
A co do ankiet - opera umie kasować pojedyńcze ciacha

tak jak z resztą każda inna przeglądarka

*I znowu przypomniała mi się historia z systemem autodestrukcji wbudowanym w winme polegającym na umieszczeniu w jednym ukrytym katalogu ponad 10000 plików na partycji fat.
  marekd@jabberpl.org
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-02-2005, 09:32   

Marek napisał/a:
to nie hakerzy (wydaje mi sie, że pisząc hakerzy masz na myśli włamywaczy a nie prawdziwych hakerów) robią użytek z tych informacji (bo co tak właściwie mieli by z tego mieć) tylko np. spamerzy lub jacyś inni mniejsi oszuści. Ale należy brać też pod uwagę teoretyczne możliwości różnego innego rodzaju szpiegostwa przemysłowego jakie się z tym wiąże.

Hakerzy sa nie szkodliwi, ale szkodliwi sa crakerzy. Hakerzy sie wlamuja i informuja o tym admina co jest zle itp i nie czerpia z tych korzysci poza jednym - satysfakcje z pokonanych przeszkod (takich jest niewielu na swiecie!!) ale crakerzy (jest ich mnostwo, korzystaja z roznych narzedzi ulatwiaczy do wlamania) zostawiaja slad i kradna to co popadnie nie informujac o tym admina. To zasadnicza roznica.

Milego dnia :)
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-02-2005, 16:18   

FlashMan napisał/a:
Hakerzy sa nie szkodliwi, ale szkodliwi sa crakerzy. Hakerzy sie wlamuja i informuja o tym admina co jest zle itp i nie czerpia z tych korzysci poza jednym - satysfakcje z pokonanych przeszkod (takich jest niewielu na swiecie!!) ale crakerzy (jest ich mnostwo, korzystaja z roznych narzedzi ulatwiaczy do wlamania) zostawiaja slad i kradna to co popadnie nie informujac o tym admina. To zasadnicza roznica.

Ciekawa teoria jednak nie do końca prawdziwa:
Kod:
Haker lub hacker (ang. hacker) to osoba o bardzo dużych praktycznych umiejętnościach w sprawach związanych z komputerami ? dla której obcowanie z komputerami jest nie tylko środkiem, ale celem samym w sobie.
Wśród hackerów określenie to ma charakter wręcz tytułu honorowego i nie jest nadawane lekką ręką. Nazwanie kogoś hackerem jest wyrazem dużego szacunku, jaki się posiada wobec umiejętności danej osoby. Stosuje się także odpowiednio skwantyfikowane określenia, np. Perl hacker oznaczające osobę bardzo dobrze znającą język Perl.

Po więcej na ten temat można zajrzeć do wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Haker
  marekd@jabberpl.org
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 14-02-2005, 23:11   

No dobrze, Marku, rozumiem Twój punkt widzenia, ale to zakrawa na paranoję. ;)
Nawet jeśli to prawda - absolutnie zwisa mi, kto czyta moje ciasteczka. Jeśli jakaś strona zapisuje je w ten sposób, że można je odczytać na innej witrynie, to nie moja sprawa. Jeśli ciastka mają zajmować mi 10KB, 1MB czy 50MB, to ja będę z tym żył, bo chyba dysk nie jest po to, żeby stał pusty (nie miewam problemów z zapełnionym dyskiem).
No i będę jeszcze żył z moim nieoptymalnym NTFSem, którego niedoróbki dokuczają mi na każdym kroku, *sigh*. :P Poświęce się, bo wolę system, w którym mi po prostu coś działa - może wolniej, ale działa.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 15-02-2005, 10:52   

I to jest dobre podsumowanie topiku. :wink:

LadyRoot
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: