Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poczta chello...
Autor Wiadomość
Libido 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-02-2005, 09:51   Poczta chello...

W domu mam chello clasic ale bardzo często korzystam z netu poza domem. Używam notebooka. Po 2 latach zapomnienia chciałem skorzystać ze skrzynki chello i tutaj :twisted: ZONK :twisted: . Pocztę odbierać moge ałtlukiem wszędzie ale wysyłać tylko bedąc w sieci chello.

Zadzwoniłem do "pomocy technicznej", usłyszałem że i owszem z programu mi się żadnego nie uda wysłać ale ze strony jak najbardziej..

Co było zrobić znalazłem rzeczoną stronę i... nie ma również siły żeby spoza chello się na niej zalogować... (zawsze "logowanie nieudane").

Zakrzyczcie mnie. Powiedzcie, że nie mam racji tylko coś źle robię...

I pare informacji:
Używam: MS Outlook Express,
błąd to: "550 relaying mail to [adres email] is not allowed", testowałem na kilku adresach email na różnych serwerach, zawsze tak samo.
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-02-2005, 10:05   Re: Poczta chello...

Libido napisał/a:
Co było zrobić znalazłem rzeczoną stronę i... nie ma również siły żeby spoza chello się na niej zalogować... (zawsze "logowanie nieudane").

Zakrzyczcie mnie. Powiedzcie, że nie mam racji tylko coś źle robię...

No jasne, że coś źle robisz ;)
Właśnie sprawdziłem i zalogowałem się poprawnie spoza sieci chello.
Otwierasz stronę http://webmail.chello.pl, wpisujesz jako login:
i.nazwisko@chello.pl
oraz swoje hasło i loguje się prawidłowo.

PS: ważne! musisz mieć włączoną obsługę cookies w przeglądarce.

Jacek
 
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 08-02-2005, 10:12   

od siebie dorzuce, że konfigurująć outlooka możasz spróbować włączyć szyfrowane połączenia. Normalnie jak jsteś w sieci chell nie jest to wymagane a nawet nieporządane ale licho ich tam wi ...

A tak na koniec dodam, że portale o2 i interia oferują darmowe 1gb skrzynki z maksymalnym rozmiarem wiadomości wielkości 20MB. Tak więc biją one na głowę skrzynkę chello. Mają tylko jedą wadę - musisz sobie włączyć spam z jednej wybranej dziedziny ale na moją krzynkę o2 aż tak dużo tego nie leci :]
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 08-02-2005, 10:44   

No to ja wrócę do tematu gmaila - zaproszenia są i jeśli ktoś chętny, to niech poda adres mailowy. :)
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
SQRVI 
easy master


Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 23
Wysłany: 08-02-2005, 18:55   

A macie pomysł na mój problem?miałem skrzynke chello i ktos mi zmienił hasło i nie mam do niej dostepu,takze ze strony administratorskiej nie moge zarejestrowac modemu...niby zadna strata bo mam ponad 300 nazwisk z hasłami :twisted: ale mnie to troche denerwuje i chyba jutro admini dostaną na łeb przez tel.(chyba ze mi jeszcze nie wybaczyli tych 150 GB z dwóch ostatnich miesiecy)mozliwe zeby chello mi zmieniło hasło dostępu?
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-02-2005, 19:59   

SQRVI, dzwonisz pod 9480, identyfikujesz się, że Ty to Ty a nie ktoś inny i zmienią Ci hasło zdalnie.

Jacek
 
 
Krajan 
light master


Dołączył: 23 Sty 2005
Posty: 55
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-02-2005, 21:12   

Ja rowniez moge zapodac zaproszeniem na poczte gmail, zero spamu w przeciwienstwie do o2 i interii, zostalo 48 ;) jak cos to mail or pm
 
 
 
Libido 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-02-2005, 09:29   Re: poczta

Dzięki.. Faktycznie mój błąd. Nie wpisywałem @chello.pl w nazwie konta i dlatego nie mogłem zalogować się na stronie..

Abstrakcyjna ta skrzynka WWW. Wysyłanie działa ale potem tego co wysłałem nie widzę w "wiadomościch wysłanych" na stronie.. Dam se chyba siana z tym kontem i pozostane przy onecie,służbowym i dwu półkomercyjnych :)
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-02-2005, 10:44   

Libido, jeśli udało Ci się cokolwiek wysłać przez tego ich webmaila, to masz baaardzo dużo szczęścia.
Ja najczęściej po każdym kliknięciu mam, że sesja wygasła, a po tym to już nie działa żaden przycisk w webmailu, wylogować się nie da, a po zalogowaniu jest tak samo źle jak było.
Czyli wniosek, że z tego się nie da korzystać... A szkoda, że aż tak to skopali, bo jakoś w 2002 roku było wszystko w porządku i działało to dobrze.

Jacek
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 10-02-2005, 11:53   

Pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą - webmail działa świetnie, tylko, oczywiście nie na tych wszystkich półproduktach mozillopodobnych zwanych przez niektórych przeglądarkami. Po prostu niektóre rzeczy wciąż są w mozillach niezgodne ze standardem w3c. :(
BTW kiedy jestem poza domem (czyli LadyRoot_ppp ;) ) korzystam z webmaila i nigdy mnie nie zawiódł - cuda czy MSIE? ;)

pozdro

LadyRoot


P.S. Nie chce zaczynać dyskusji "co lepsze", tylko zwracam uwagę, że standard to standard, choć czy strona chello trzyma się jakichkolwiek standardów, to inna sprawa).
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-02-2005, 13:02   

LadyRoot napisał/a:
webmail działa świetnie, tylko, oczywiście nie na tych wszystkich półproduktach mozillopodobnych zwanych przez niektórych przeglądarkami. Po prostu niektóre rzeczy wciąż są w mozillach niezgodne ze standardem w3c.
BTW kiedy jestem poza domem (czyli LadyRoot_ppp ) korzystam z webmaila i nigdy mnie nie zawiódł - cuda czy MSIE?

Przesadzasz działa nawet linksem właśnie przed chwilą sprawdzałem.
  marekd@jabberpl.org
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-02-2005, 13:08   

LadyRoot, chciałbym zwrócić uwagę, że to IE nie trzyma się jakichkolwiek standardów.
Mozilla (Firefox i Gecko-podobne) się ich trzymają. Jednak to, że niektórzy nie umią napisać dobrze stron www, to już inna bajka.
I tak na przykład: na samej stronie http://web-mail.chello.pl...lo/webmail.html jest (mimo, że kod ma zaledwie 600bajtów) jest 17 błędów.
Na podstronie /pl_PL_chello/webmail/webmail/wm_top_main_data/a_data/AppLogicmobmain_002.html jest... 200 błędów. Także LadyRoot nie pisz mi, że to wina Mozilli albo innej przeglądarki.

PS: dobry moment, aby delikatnie wytłumaczyć webmasterom z chello/UPC aby zabrali się do roboty wreszcie. :roll:

Jacek

[ Dodano: 2005-02-10, 13:10:51 ]
Marku, bo links, lynx itp większość tagów opuszczają (bo i tak nie są w stanie ich obsłużyć). Stąd rzeczywiście często na tekstowych przeglądarkach strony wyglądają lepiej.

[ Dodano: 2005-02-10, 13:21:51 ]
Aby zaprezentować jakie to jest sprawne i piękne, to też zrobiłem 2 zrzuty (i dodam, czego nie widać na rysunku, że żaden z przycisków: Nowa wiadomość, Szukaj, Pobierz nowe wiadomości, Wyloguj nie działa - można je sobie klikać do woli).
http://chellopl.one.pl/temp/poczta1.jpg
http://chellopl.one.pl/temp/poczta2.jpg

Jacek
Ostatnio zmieniony przez Jacek 10-02-2005, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 11-02-2005, 18:50   

Guzik prawda. Chodzi dobrze w IE, Operze, Safari (Mac OS) a nawet Konquerorze. Tylko na mozilli się sypie.
Jednym słowem webmajsterzy dali d.. skoro nie przetestowali tego na czym się tylko da.


LadyRoot
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11-02-2005, 22:35   

Cytat:
[ Dodano: 2005-02-10, 13:21:51 ]
Aby zaprezentować jakie to jest sprawne i piękne, to też zrobiłem 2 zrzuty (i dodam, czego nie widać na rysunku, że żaden z przycisków: Nowa wiadomość, Szukaj, Pobierz nowe wiadomości, Wyloguj nie działa - można je sobie klikać do woli).
http://chellopl.one.pl/temp/poczta1.jpg
http://chellopl.one.pl/temp/poczta2.jpg


Jacku, to co pokazałeś mi na zrzutach ekranu to też tak miałem ale pod jednym warunkiem. Wiesz jakim? Gdy mialem wogóle wyłączone cookies w Firefox. Dokładnie tak samo wyglądała i nic nie działało, gdy włączyłem akceptowanie cookies to już działało tak jak w IE. Coś tu musi być... Czyli jak wspominałeś, w kodzie jest mnóstwo błędów...

Krótko pisząc to chamskie potraktowanie (czyli olewka) tych użytkowników którzy nie lubia cookies...

PS. Zapomniałem dodać że można wejść do poczty z wyłączonym cookies ale wtedy się wszystko sypie - dokładnie tak samo jak na pokazanych zrzutach ekranu.
_________________
 
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 11-02-2005, 23:18   

Widać skrzynka pocztowa nie była pisana w standarcie html tylko w standarcie html for Microsoft Windows Internet Explorer :] - kooocham takie akcje, pewnikiem zrobili to wsio we frontpagu :D .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: