Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet 256 Mb/s w chello??
Autor Wiadomość
lutek 
light master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 65
Wysłany: 20-08-2006, 14:02   Internet 256 Mb/s w chello??

Wracam sobie dzisiaj ze sklepu a na klatce widze wywieszke od UPC ze tam promocja itd i ze mozna miec chello 1mb+Tv+telefon za 106 zł. To mnie tam jakos nie zdziwilo ale nizej wielkimi literami bylo napisane Internet 256 Mb/s w chello za 28.50 zl. Wie ktos o co w tym chodzi??
Ostatnio zmieniony przez lutek 20-08-2006, 18:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 20-08-2006, 14:51   

ja wiem o co chodzi
Jest to promocja przyszykowana na rok 2106 :P
Nie bylo moze informacji na temat limitow ?
 
 
lutek 
light master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 65
Wysłany: 20-08-2006, 15:32   

Pffff:P Moze im sie po prostu zle wydrukowalo i mialo byc 256 kb/s....
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-08-2006, 16:05   

lutek napisał/a:
napisane Internet 256 Mb/s


Teraz jest już 384 kbps. Bardzo możliwe, że trzy usługi w cenie promocyjnej kosztują 106 zł. Tylko nie wiadomo, czy taka cena utrzymuje się przez 12 miesięcy. UPC "łapie" klientów na telefon, więc dlatego taniej niż dwie usługi (tv+net).
 
 
lutek 
light master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 65
Wysłany: 20-08-2006, 18:07   

Zastanwaia mnie jeszcze ze jako kontakt jest podany prywatny numer kierunkowy i imie i nazwisko jakiegos kolesia. Moze to jakis przekret:P
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-08-2006, 18:28   

lutek napisał/a:
Zastanwaia mnie jeszcze ze jako kontakt jest podany prywatny numer kierunkowy i imie i nazwisko jakiegos kolesia. Moze to jakis przekret:P


To pewnie przedstawiciel handlowy (PH) UPC. Na tym forum też są tacy.
 
 
lutek 
light master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 65
Wysłany: 20-08-2006, 18:38   

clarkkent napisał/a:
lutek napisał/a:
Zastanwaia mnie jeszcze ze jako kontakt jest podany prywatny numer kierunkowy i imie i nazwisko jakiegos kolesia. Moze to jakis przekret:P


To pewnie przedstawiciel handlowy (PH) UPC. Na tym forum też są tacy.


To moze sie wypowie na ten temat:D Moze chello tworzy jakas sciec lokalna na tej swojej szkieletowej tak ze beda sie widziec tylko uzytkownicy chello i wtedy jakis HUB DC i jazda:D
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-08-2006, 20:44   

lutek napisał/a:
Moze chello tworzy jakas sciec lokalna na tej swojej szkieletowej


Wątpie, raczej niemożliwe.
 
 
lutek 
light master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 65
Wysłany: 20-08-2006, 21:35   

clarkkent napisał/a:
lutek napisał/a:
Moze chello tworzy jakas sciec lokalna na tej swojej szkieletowej


Wątpie, raczej niemożliwe.


Why not??
 
 
Jerry 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 41
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-08-2006, 23:30   

W cuda wierzysz ? :D
_________________
 
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-08-2006, 00:31   

lutek napisał/a:
Why not??


Zapytaj się adminów tego forum.
 
 
sveterv 
Klikacz

Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-08-2006, 12:21   

Nie no Panowie, co wy kombinujecie?

To na 100% błąd w druku, powinno być 256kb/s. To nie druga Japonia :) W handlu jest zasada, żeby się za bardzo nie wychylać, a taki skok jakościowo/cenowy to byłoby pójście na wojnę z każdym :)

Cóż przedstawicielem handlowym może zostać praktycznie każdy, nie musi się ta osoba wybitnie znać na zagadnieniach sieciowych, i stąd zapewne ten błąd. Choć rozróżnienie Mb/s od kb/s to raczej podstawowa wiedza, ale takie życie. Generalnie jest tak, im więcej przedstawicieli tym lepiej. Dla przykładu (OT), kiedy zacząłem się interesować moją polisą ubezpieczeniową i podszkoliłem się w zagadnieniach ubezpieczeniowych, to później jak przyjechał do mnie mój agent ubezpieczeniowy, lekko był zawstydzony, że pytam go o rzeczy o których sam nie wie (albo jasno pokazujące jego małe zachęcające kłamstewka) a pracuje jako agent na pewno kilkanaście lat :)

A to, że tylko 256 a nie 384 może wynikać z tego, że albo ulotki zostały zlecone do druku już chwilę temu, albo sprzedawca (a może nawet wszyscy sprzedawcy UPC) nawet nie wie, że zwiększono prędkości. Wcale bym się nie dziwił, bo nie ma o tym ani słowa na stronie UPC, więc pewnie wiadomość dopiero się rozniesie :) Wogóle te zwiększenia jakieś tak pod stołem robione :) Chyba chello poczuło prawdziwy oddech na plecach, tak się chwaliło, że najszybsze i najlepsze a tu taka TP (dojara na maxa) zabiła im klina ostatnimi promocjami na Neo 512, czyli w najniższym (najtańszym) sektorze którego chello najchętniej by się pozbyło, bo jest najmniej dochodowy. Jednym słowem dostali cios ze strony z której się nie spodziewali i teraz ratują się. Uważali, że walka będzie najdroższymi ofertami (a tu chello wygrywało, bo technologia stała po jego stronie, ADSL2+ to i tak tylko namiastka tego co oferuje choćby stary DOCSIS v1, a opracowano już v3!) My tu na forum możemy sobie dyskutować o wyższości jednej oferty od drugiej, ale pan Kowalski którego nie interesują takie dywagacje (limity, pingi, zapisy o dzieleniu), na pewno chętniej skorzysta teraz z usług TP niż chello, bo tam ma telefon, bo to bardziej sprawdzona (w jego przekonaniu) firma, itd. Wrzesień może być ciekawym miesiącem :)
 
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-08-2006, 12:30   

sveterv napisał/a:
To na 100% błąd w druku, powinno być 256kb/s


Pewnie, że błąd w druku. Chyba nikt nie sądził, że prędkość będzie rzędu 256 Mb/s.

sveterv napisał/a:
ale pan Kowalski którego nie interesują takie dywagacje (limity, pingi, zapisy o dzieleniu), na pewno chętniej skorzysta teraz z usług TP niż chello, bo tam ma telefon, bo to bardziej sprawdzona (w jego przekonaniu) firma, itd.


Niekoniecznie, bo niektórzy ludzie mają "alergię" na TP. Sam wiesz jak ją nazywają (telekomuna, telepieski, neozdrada, itp.). Poza tym telefon też możesz mieć w UPC.
 
 
wertyks 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-08-2006, 12:52   

clarkkent napisał/a:
Niekoniecznie, bo niektórzy ludzie mają "alergię" na TP. Sam wiesz jak ją nazywają (telekomuna, telepieski, neozdrada, itp.). Poza tym telefon też możesz mieć w UPC.


pieniądze droższe od "alergii" :P
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-08-2006, 13:08   

wertyks napisał/a:
pieniądze droższe od "alergii" :P


Jakoś nie chwytam Twojego toku rozumowania :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: