Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wystarcza Ci twój limit

Gdyby nie było limitu:
ściągał(a) bym dokładnie tyle samo (obecnie ściągam niej niż limit i nie muszę się ograniczać)
22%
 22%  [ 17 ]
ściągał(a) bym więcej (nie mieszcze się w limicie lub muszę się ograniczać aby się zmieścić)
77%
 77%  [ 60 ]
Głosowań: 77
Wszystkich Głosów: 77

Autor Wiadomość
wertyks 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-08-2006, 15:15   

Mnie całe chello śmieszy, 15GB ma na 1256kb/s, NEO tyle samo na 512kb/s. A już wielkie "buhaha" to z 3Mb chello - 25GB, w NEO taki limit jest na 1Mb! i kto ma rację :?: :P

chello "szpanuje" tymi Mb, jakby to było w tym przypadku najważniejsze, a policzcie sobie ile kosztuje Was 1Gb w chello , a ile w TPSA!
 
 
MadMaks 
Klikacz

Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 1
Wysłany: 23-08-2006, 15:31   

Witam, mam pytanie. Zastanawiam sie nad wyborem chello, ale chce sie dowiedziec więcej o limitach, ile wynosi limit w chello light, i co ile jest odnawiany? i czy chello ma swój hub lub serwer na dc++.
 
 
PerkoV 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 70
Wysłany: 23-08-2006, 16:26   

Co do limitu to tlumaczenie UPC jest troche dziwne ,bo jak mozna mowic o obciazeniu sieci w przypadku chello light classic i plus , kiedy w chello ultra nie ma ograniczen?
Przeciez z predkoscia 12 mbps mozna naciagac rzeczy do bolu .Kazdy moze zalozyc ultra , i scaigac bez opamietania.Jezeli na ultra mozna ciagnac bez opamietania to dlaczego na light nie mozna?co innym laczem idzie?przez inny sprzet czy jak?tu chodzi jedynie o KASE,Nie o przeciazenia sieci.
 
 
Jerry 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 41
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-08-2006, 17:10   

PerkoV napisał/a:
(...).Kazdy moze zalozyc ultra , i scaigac bez opamietania.(...)


O to im właśnie chodzi, żeby ludzie ultra zakładali :]
_________________
 
 
 
///BMWAndDriver 
easy master

Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 42
Skąd: Wawa / Bemowo
Wysłany: 28-08-2006, 20:45   Re: Czy wystarcza Ci twój limit

Marek napisał/a:
Pojawiła się ostatnio opinia że 90% osób limit wystarcza, i tylko 10% ściągało by więcej niż wynosi limit gdyby go nie było.
Jest to na tyle ważne, że warto było by to zweryfikować, ponieważ jeśli okaże się prawdą znaczyło by że limit można spokojnie znieść a obciążenie łączy wzrosło by tylko o kilka %.

Dlatego proszę wszystkich posiadających łącza limitowane o jaknajliczniejsze głosowanie w tej ankiecie.

[ Dodano: 17-08-2006, 19:07 ]
Acha jeśli ktoś uważa, że ściągał by mniej gdyby nie było limitu (bo obecnie np: robi zapasy) proszę o zaznaczenie pierwszej opcji "obecnie ściągam niej niż limit i nie muszę się ograniczać".


Chyba tą ankiete ( podaną przez UPC ) wypełniali ludzie nie potrafiący czytać, albo skłaniał bym się przy opcji, że są to po prostu fałszywe dane.

Bo jeśli tylko 10% przekracza limit , to po jakiego w ogóle są limity. To kłopot dla UPC ( gorsza jakość usług i gorsza opinia o chello wśród użytkowników ), i kłopot dla tych 10% którym zdarza się ;) przekroczyć limit....

Mnie limit (te nedzne 25 GB) wystarcza na 8-10 dni. Max. na 14 dni. Przez drugą połówkę miesiąca chodzę wkur$#@#@%$, gryze paznokcie i obalam jabłole. Ostatnio jak przekroczyłem limit w pierwszym tygodniu tak się wku... że wpie$%#@$@ sąsiadowi bo się nawinął na klatce schodowej.

[ Dodano: 28-08-2006, 20:51 ]
wertyks napisał/a:
Mnie całe chello śmieszy, 15GB ma na 1256kb/s, NEO tyle samo na 512kb/s. A już wielkie "buhaha" to z 3Mb chello - 25GB, w NEO taki limit jest na 1Mb! i kto ma rację :?: :P

chello "szpanuje" tymi Mb, jakby to było w tym przypadku najważniejsze, a policzcie sobie ile kosztuje Was 1Gb w chello , a ile w TPSA!


chello mydli ludziom ( którzy nie wiedzą o co chodzi ) parametrami transferu, a jakoś zappmina wspomnieć na stronie i w ulotkach informacyjnych o LIMITACH :)

Czy łacze limitowane jest STAŁYM ŁACZEM INTERNETOWYM ??? Chyba ine, bo przecież parametry transferu NIE SĄ STAŁE !!!

Nie wiem ile kosztuje w TP SA, ale mnie kosztuje 1 GB - aż 4 złote - to bardzo dużo !!!
I to w "promocji" !, chyba lepiej iść z płytą DVD do kolegi i sobie zgrać co potrzeba :)
Poza promocją to jest jakieś 140 zł / 25 GB czyli mniej więcej 6 złotych za 1 GB ! To cholernie dużo !
 
 
PerkoV 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 70
Wysłany: 28-08-2006, 23:04   

Zgadzam sie z przedmowca:D...stale lacze o przycinanych parametrach po przekroczeniu limitu(ktory nie wiadomo skad sie wzial w stalym laczu) to niestale lacze.nie ma znaczenia czy starcza mi limit czy nie starcza wazne jest to ze ograniczaja mnie limitami.:/
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 28-08-2006, 23:08   

lacze limitowane jest stalym, no bo caly czas masz STALY dostep do internetu :P tylko po przekroczeniu limitu zmieniaja sie parametry, ale caly czas masz dostep :P
a co do tematu to juz mi przestal wystarczac limit... dzisiaj planuje sciagnac jeszcze ze 2 filmy i zobaczymy czy mnie przytna :P
 
 
lutek 
light master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 65
Wysłany: 29-08-2006, 12:01   

KeFaS napisał/a:
lacze limitowane jest stalym, no bo caly czas masz STALY dostep do internetu :P tylko po przekroczeniu limitu zmieniaja sie parametry, ale caly czas masz dostep :P
a co do tematu to juz mi przestal wystarczac limit... dzisiaj planuje sciagnac jeszcze ze 2 filmy i zobaczymy czy mnie przytna :P


Nom dokUadnie:) Mi zostalo 23 mb i ciagne ile wlezie:D Mam nadzieje ze sciagne z 5 gb zeby tylko tym pindolom z UPC uprzykrzyc zycie (oczywiscie jezeli te przekroczone limity naprawde maja wplyw na siec:P)
 
 
Lukrowany 
easy master

Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 24
Wysłany: 29-08-2006, 12:09   

KeFaS napisał/a:
lacze limitowane jest stalym, no bo caly czas masz STALY dostep do internetu :P tylko po przekroczeniu limitu zmieniaja sie parametry, ale caly czas masz dostep :P

taki dostep, ze wczoraj do banku nie moglem zalogowac sie (po tym co nawyrabiali z ul nawet nie dziwie sie). w umowie masz zapis, ze moga odciac Cie calkowicie. nie robia tego jednak, poniewaz bylaby burza. pozornie zatem daja Ci nadal dostep, zeby nikt nie mogl przyczepic sie.


PerkoV napisał/a:
Co do limitu to tlumaczenie UPC jest troche dziwne ,bo jak mozna mowic o obciazeniu sieci w przypadku chello light classic i plus , kiedy w chello ultra nie ma ograniczen?
Przeciez z predkoscia 12 mbps mozna naciagac rzeczy do bolu .Kazdy moze zalozyc ultra , i scaigac bez opamietania.Jezeli na ultra mozna ciagnac bez opamietania to dlaczego na light nie mozna?co innym laczem idzie?przez inny sprzet czy jak?tu chodzi jedynie o KASE,Nie o przeciazenia sieci.

bo to jeden wielki kant ze strony upc. u nich wykupujesz pakiet danych do sciagniecia. nie chwala sie tym, poniewaz to nie wygladaloby atrakcyjnie na tle konkurencji. Ty wiesz o limitach, ale jakis Ziutek juz nie. podrzuci mu sie cichaczem nic niewarty karteluszek z limitami do kupki papierow (umowy i tak dokladnie nie przeczyta) i bedzie myslal, ze ma hiper "stale" lacze.


ps. jaki z tego moral? pisanie zadnych petycji nic Wam nie da. chcecie pisac to do rejonowego rzecznika konsumenta. nigdy nie bedziecie mieli takiej pozycji przed upc jak instytucja. smutne, ale prawdziwe
 
 
Szirok 
easy master

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 32
Wysłany: 29-08-2006, 12:48   

oczywiscie ze chello jest BARDZO drogim laczem, ciesze sie, ze ktos to zaczyna w koncu dostrzegac na forum. Do tej pory widzialem tylko ze liczyly sie przeplywnosci mbps i nikt nie patrzyl na limit ruchu. Prawda jest taka, ze efektywnie chello majac limit ruchu na poziomie 25 gb (chello classic) stanowi okolo 1/25 pelnego profesionalnego 1mbps wysyconego ciagle przez miesiac, czyli okolo 119plnx25=3046pln ;]]]], to najdrozsze lacze jakie widzialem! Lacze operatorskie z NASK`u bez styku bezposredniego z TPSA ( ruch idzie do tpsa przez operatorow tranzytujacych np. Telia Sonera) kosztuje dla porownania 178 pln netto za 1mbps bez limitu ruchu(rozliczane na zasadzie 1mbps 95% percentyl na 4mbps, czyli przez 38h w miesiacu moge pchac 4mbps) ponadto w tym laczu dostajemy gwarancje jakosci SLA ( service level agreement) oraz 16 publicznych numerow IP!!!
Pomimo to mam chello czemu?
Bo istnial w mojej okolicy do niedawna problem tzw, ostatniej mili ( nie bylo jak dostarczyc tegoz lacza do mnie do domu) lecz ostatnio z pomoca przyszla technologia WiMAX i teraz w/w lacze bede mial za 178pln (przy 2 mbps 280 pln, przy 10 mbps 1200) + 200 wynajem wimaxa
lacze mozna dzielic co uczynie i w 3 osoby to juz nie bedzie duzy koszt....
 
 
xdefxx 
easy master

Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 41
Wysłany: 29-08-2006, 13:34   nie jest tak zle

Wlasnie mnie przycieli ale te 2 dni wytrzymam ale chyba przeciadam sie na chello classic bo ten chello light mnie denerwuje chetnie zmienilbym dostawce ale w mojej okolicy niestety nic ciekawego niema

chello licznik.jpg
oto licznik
Plik ściągnięto 5825 raz(y) 38,24 KB

_________________
 
 
MyXiR 
easy master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 37
Wysłany: 29-08-2006, 13:57   

według kalkulatora chellonauty mój limit moge wykorzystać w 18.96 Godzin :D .Wiec powinni zwiekszyc limity żeby przytrzymać klientów lub dawać jakieś promocje typu czym dłużej jesteś u nich tym masz lepsze promocje :D , wkurzyła mnie też sprawa z przycienciem UL :evil: i mam 5 na 5 kb/s po limicie (wkoncu symetryka mam :D )
ps.żadamy wiekszego limitu i nie przycinania UL :D
 
 
Lukrowany 
easy master

Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 24
Wysłany: 29-08-2006, 15:03   

MyXiR napisał/a:
według kalkulatora chellonauty mój limit moge wykorzystać w 18.96 Godzin :D .Wiec powinni zwiekszyc limity żeby przytrzymać klientów lub dawać jakieś promocje typu czym dłużej jesteś u nich tym masz lepsze promocje :D , wkurzyła mnie też sprawa z przycienciem UL :evil: i mam 5 na 5 kb/s po limicie (wkoncu symetryka mam :D )
ps.żadamy wiekszego limitu i nie przycinania UL :D

nie o limity juz chodzi, ale o jasne reguly gry. niech uaktualnia regulamin i umowe oraz opisy uslug na swoje stronie, zeby bylo uczciwie i jasno dla klienta. ludzie maja prawo wiedziec, ze nie podpisuja umowy na swiadczenie dostepu do internetu w wymiarze jednego miesiaca rozliczeniowego, a jedynie na sciagniecie okreslonego pakietu danych. po tym ich usluga jest ograniczana w takim wymiarze, ze nawet w najgorszym scenariuszu przegladanie stron www prawie jest niemozliwe albo utrudnione w takim stopniu, ze na jedno wychodzi. i niech bedzie jasno wyszczegolnione do jakich predkosci jest to ograniczenie. pozniej sa takie kwiatki, ze okazuje sie pewnego pieknego dnia, ze ul jest tez przyciety (przeciez do limitu danych jest wliczany tylko dl to dlaczego klienci sa rowniez karani koszmarnie niskim ul?).
 
 
wertyks 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-08-2006, 15:17   

///BMWAndDriver napisał/a:

Nie wiem ile kosztuje w TP SA, ale mnie kosztuje 1 GB - aż 4 złote - to bardzo dużo !!!
I to w "promocji" !, chyba lepiej iść z płytą DVD do kolegi i sobie zgrać co potrzeba :)
Poza promocją to jest jakieś 140 zł / 25 GB czyli mniej więcej 6 złotych za 1 GB ! To cholernie dużo !


czyli w rozliczeniu dwuletnim, 1GB kosztuje Cię 4,80zł
w NEO w rozliczeniu dwuletnim (512, 15GB) kosztuje 3,30zł

To co, Tpsa droga? Chyba tak, ale względem chello to w innym znaczeniu :lol:
 
 
pc486 
light master

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 61
Wysłany: 29-08-2006, 18:13   

wertyks napisał/a:


czyli w rozliczeniu dwuletnim, 1GB kosztuje Cię 4,80zł
w NEO w rozliczeniu dwuletnim (512, 15GB) kosztuje 3,30zł

To co, Tpsa droga? Chyba tak, ale względem chello to w innym znaczeniu :lol:


a niby dlaczego zakladasz, ze po roku nie wezmie tanszego internetu, badz ceny sie nie zmiania lub tez nie bedzie innej promocji. Jezeli chcesz porownywac oferty to porownaj w neo roczna z UPC na rok; porownaj sobie ceny tpsa z przed pol roku, z przed roku - i moze Cie olsni, ze one sie zmieniaja heh
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: