Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wystarcza Ci twój limit

Gdyby nie było limitu:
ściągał(a) bym dokładnie tyle samo (obecnie ściągam niej niż limit i nie muszę się ograniczać)
22%
 22%  [ 17 ]
ściągał(a) bym więcej (nie mieszcze się w limicie lub muszę się ograniczać aby się zmieścić)
77%
 77%  [ 60 ]
Głosowań: 77
Wszystkich Głosów: 77

Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-08-2006, 19:04   Czy wystarcza Ci twój limit

Pojawiła się ostatnio opinia że 90% osób limit wystarcza, i tylko 10% ściągało by więcej niż wynosi limit gdyby go nie było.
Jest to na tyle ważne, że warto było by to zweryfikować, ponieważ jeśli okaże się prawdą znaczyło by że limit można spokojnie znieść a obciążenie łączy wzrosło by tylko o kilka %.

Dlatego proszę wszystkich posiadających łącza limitowane o jaknajliczniejsze głosowanie w tej ankiecie.

[ Dodano: 17-08-2006, 19:07 ]
Acha jeśli ktoś uważa, że ściągał by mniej gdyby nie było limitu (bo obecnie np: robi zapasy) proszę o zaznaczenie pierwszej opcji "obecnie ściągam niej niż limit i nie muszę się ograniczać".
Ostatnio zmieniony przez Michal 17-08-2006, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
  marekd@jabberpl.org
 
Grzesiek 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Mar 2005
Posty: 138
Skąd: Warszawa-Mokotów
Wysłany: 17-08-2006, 19:37   

No wiec tak. Mialem aster przez 5 lat - tam limitow nie ma. Natomiast zawsze prowadzilem statystyke w sciaganiu /wysylaniu danych za pomoca programow. Przesiadlem sie najpierw na chello classic - limit 25 GB, wystarczalo na 2 miesiace, potem limit przekroczylem. Nie chodzi tutaj, ze 'potrzebowalem' tyle sciagnac nawet. Zeby nie miec wolniejszego lacza, przesiadlem sie na chello plus. Limit 50 GB jest bardzo duzy i dla mnie wystarczy.

Kwestia tylko jest taka - kogo to obchodzi, co ja sciagam i ile, po co rozliczac wszystkich z kazdego sciagnietego kilobajta? To tak jakby internet bylby na kartki. Teraz place za chello plus 149 zl i umowa misie niedlugo konczy. Zapewne dostane 'extra' promocje, ze moge przedluzyc umowe za 199 zl za sam internet.

Majac do wyboru lacze bez limitow w cenie 167,01 (aster twój@świat) - zdecyduje sie z powrotem na aster. Tymbardziej, ze aster badz co badz - jest na prawde bardziej stabilna od chello, przekonalem sie na wlasnej skorze podczas awarii w chello - tylu nie mialem przez 5 lat w aster, ile w chello przez rok. Na prawde, nie przesadzam. Raz internet z kablowka siadl w piatek, mialem dopiero w poniedzialek a reklamacja nie zostala uznana. Zalosne.

Moze sam limit jest nie wku*wiajacy, ale przypominanie o nim tymi durnymi mailami i ta ich bajka, ze sie siec obciaza... nie wiadomo, czy sie smiac, czy plakac... Chyba, ze zaproponuja jakas fajna cene, to zostane, ale watpie :)
_________________
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 17-08-2006, 19:45   

Marek napisał/a:
i tylko 10% ściągało by więcej niż wynosi limit gdyby go nie było.

Ale żeś bzdure napisał.
Rozmawialismy o tym, że 10% przekracza limit!!! clarcknet zwrócił Ci na to uwagę, że nie masz dostatecznych danych, za dużo niewiadomych i to jest jedna z nich. Mowa była o tym, że 10% teraz przekracza a nie że by przekraczało jak by limitu nie było.
I jak zrobisz taką ankietę to nie masz pewności czy ktoś odpowie pod kątem, że mu starcza, czy że byłby zadowolony ze zniesienia limitu, może zagłosować, że mu nie starcza a mu starcza.
Marek napisał/a:
ponieważ jeśli okaże się prawdą znaczyło by że limit można spokojnie znieść a obciążenie łączy wzrosło by tylko o kilka %.

nieprawda! nie wiesz tego i nie będziesz tego wiedział dopóki by się to nie stało.

Dlaczego już na wstepie ankiety ustalasz błędne założenia? Dlaczego piszesz nie prawdę?

Głosowałem jak głosowałem, możesz się zapytać kogoś kto ma dostep do PA :P
 
 
sveterv 
Klikacz

Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-08-2006, 20:10   

Ja bym korzystał więcej z sieci to pewne, ale w sumie na tą chwilę jestem ograniczony finansowo, więc nie oczekuję za wiele, i korzystam z pakietu Easy. Niemniej jednak, faktem jest, że limity ograniczają korzystanie z Internetu w dość oczywisty sposób.

Pamiętam Neostradę 640kb/s, wtedy radio grało mi po 3-4h na dobę przy 192kb/s, co miesięcznie wykorzystywało około 8GB! A to tylko radio :) Do tego jakieś 4GB to są same strony www+poczta+usenet (teraz tak mam, wtedy więcej). I już mamy 12GB. Aktualizacje systemu, trudno oszacować, ale dla Linuksa miesięcznie to może być nawet kilkaset MB (bo aktualizacje obejmują nie tylko sam system ale i zainstalowane oprogramowanie użtykowe). Pamiętam, że kiedyś też korzystałem z serwisu multimedialnego Yahoo z teledyskami (jakość wtedy 300kb/s), przeglądałem swobodnie zasoby NASA, a tam jedno zdjęcie wysokiej jakości w formacie TIFF potrafi zająć 40MB. I kilka inny dupereli. W sumie dla mnie wystarczyłoby pewnie 20-30GB na miesiąc, ale nawet gdybym miał dwa razy tyle, to byłoby mi z tym źle. Ciągłe sprawdzanie licznika trudno nazwać Internetem szerokopasmowym, kiedyś się liczyło impulsy telefoniczne a teraz gigabajty, czyli stoimy tak jakby w miejscu, mimo, iż technologia poszła ostro do przodu.

Limity blokują tak naprawdę rozwój Internetu, dostawcy treści nie udostępniają multimediów wysokiej jakości bo nie ma kto tego oglądać, więc mamy serwowaną taką papkę, w stylu przekaz wideo przy 150kb/s, a przy tej przepustowości trudno przesłać sam dźwięk dobrej jakości.

Można by pisać i pisać a i tak nic z tego nie wyniknie. Tu rozwiązanie jest jedno, konkurencja. Dziś rozpocząłem wątek o podwyższeniu prędkości chello Easy, i to jest wynik zapewne konkurencji ze strony TP (promocja na Neostradę 512) a nie narzekań użytkowników, i tak jest ze wszystkim. Jak jest konkurencja, ceny lecą w dół, jak jej brak, jest zastój. To jedno z podstawowych praw ekonomii, przerabiane w I klasie Liceum Handlowego :)
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-08-2006, 11:33   

Cytat:
Rozmawialismy o tym, że 10% przekracza limit!!!
nie rozmawialiśmy o tym że tylko 10% ściągało by więcej danych niż wynosi limit gdyby go nie było.
Cytat:
10% teraz przekracza
nie teraz nie przekracza nikt ponieważ gdy swój limit wyczerpie zostaje przycięty i nie może ściągać dalej (lub prawi nikt gdy zapomną kogoś przyciąć co się zdarza chociaż jest bardzo żadkie)
Cytat:
I jak zrobisz taką ankietę to nie masz pewności czy ktoś odpowie pod kątem, że mu starcza, czy że byłby zadowolony ze zniesienia limitu, może zagłosować, że mu nie starcza a mu starcza.
pytanie zadałem jasno i wyraźnie czy ściągał byś więcej gdyby nie było limitu, nie ma więc wątpliwości co do tego którą opcję zaznaczyć.

Przecież właśnie próbujemy ustalić co by się działo gdyby limitu nie było.

A jeśli podejrzewasz że ktoś chciał by oszukiwać bo jest za zniesieniem limitu oczywiste jest to że zaznaczył by właśnie tą drugą opcję (że by nie ściągał więcej) ponieważ to ona mówi o tym że limit można znieść bez zauważalnego zwiększania obciążenia łączy.

Dlaczego cały czas uprawiasz jakąś propagandę i stwarzasz pozory istnienia jakiejś wąskiej grupy wywrotowców przed których istnieniem ogół miał by niby być chroniony limitem ?
(zupełnie jak za dawnych czasów władza komunistyczna obwiniała o wszystko amerykańskich szpiegów, tak teraz twoja firma usiłuje winić za limity jakąś garstkę niedobrych piratów)
Zresztą zobacz na wyniki ankiety, wygląda na to, że rację ma jednak Pan Wiesław Paluszyński - obciążenie łącz by wzrosło znacząco za sprawą większości użytkowników.

[ Dodano: 18-08-2006, 11:41 ]
Cytat:
Tymbardziej, ze aster badz co badz - jest na prawde bardziej stabilna od chello, przekonalem sie na wlasnej skorze podczas awarii w chello
no niestety u mnie wczoraj i dzisiaj po raz kolejny nie ma sieci (już myślałem, że mnie odcięli celowo wraz z połową miasta abym nie miał dostępu do forum, bo wczoraj uparcie twierdzili, że nie ma żadnej awarii a na pytanie czy nie monitorują działania swoich urządzeń dostałem odpowiedź że nie mają takiej możliwości, dzisiaj jednak twierdzą, że jest ogólna awaria czyli tradycyjne bajki które opisywałem bardziej szczegółowo w tutaj)
  marekd@jabberpl.org
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-08-2006, 12:01   

Marek napisał/a:
Zresztą zobacz na wyniki ankiety, wygląda na to, że rację ma jednak Pan Wiesław Paluszyński - obciążenie łącz by wzrosło znacząco za sprawą większości użytkowników.


Nie wiemy tego nadal, bo jest zbyt mała grupa reprezentatywna. Moim zdaniem powinno wziąć udział w tej ankiecie ok. 1000 osób.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-08-2006, 12:20   

clarkkent, niestety ankieta nie będzie nigdy reprezentatywna nawet gdyby głosowało 1000osób ponieważ nie są to osoby wybrane losowo tylko osoby z forum. (pisałem o tym już wcześniej)

Może nieprecyzyjnie się tym razem wyraziłem, napisałem "wygląda na to, że" w sensie "wydaje się że:"
  marekd@jabberpl.org
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-08-2006, 14:06   

Wiadomo, że lepiej jakby to były osoby losowo wybrane, a nie tylko z tego forum. Na pewno mamy tu osoby bardziej świadome, jeśli chodzi o chello.
 
 
rabin 
Klikacz

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 10
Wysłany: 19-08-2006, 01:08   

Mi w życiu ten limit nie wystarczy mam łącze classic w tym miesiący wyjeżdzając na długi weekend zostawiłem włączone Emule na samo wysyłanie nic nie pobierając do limitu miałem ok 1,5GB a po powrocie miałem jakieś 200Mb i następnego dnia mnie przycieli i teraz sie męcze,chcąc dobrze sam sobie zaszkodziłem.Co to ma być!!
 
 
FlashMann 
Klikacz

Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-08-2006, 02:24   

Generalnie nie starcza mi swój limit 25GB. Na tydzień przed końcem miesiąca muszę kombinować i ograniczać wielkości plików ściąganych (te dema gier coraz większe się zrobiły...). Wyjątek stanowią wakacje - wiele dni poza domem ;)
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-08-2006, 02:31   

FlashMann napisał/a:
Generalnie nie starcza mi swój limit 25GB. Na tydzień przed końcem miesiąca muszę kombinować i ograniczać wielkości plików ściąganych (te dema gier coraz większe się zrobiły...). Wyjątek stanowią wakacje - wiele dni poza domem ;)

To byłem ja ;) Zapomniałem hasła i przez moją nieprzytomność zapomniałem, że można odzyskać hasło z mojego starego konta ;) Wybaczcie za zamieszanie :roll:
_________________
 
 
utiwawa 
easy master

Dołączył: 05 Maj 2005
Posty: 34
Wysłany: 20-08-2006, 10:30   

Jak mi brakło limitu to wzielem sobie inny pakiet w chello i teraz mam spok..
co jest najbardziej smieszne ze jak mialem limit 25GB to zawsze po 2 tygodniach zooonk przycinka teraz to rzadko dobijam do 30GB :-)
 
 
elmer3003 
easy master

Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 34
Wysłany: 22-08-2006, 10:55   

Kiszka:( Śmigam od miesiąca na chello light, limit 15 GB pobrałem w ciągu 6 dni po instalacji...
Może wkońcu kankurencja zmusi "ich" do zmiany stanowiska w sprawie limitów...
 
 
AvrooK 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 286
Skąd: 3city
Wysłany: 23-08-2006, 11:16   

osobiście póki co mieszczę się w limicie chociaż łatwo go szybko wykorzystać bo nie jest tego straasznie dużo stosunkowo do szybkości łącza. jak ktoś ma dużo wolnego czasu na oglądanie filmów/granie to napewno limit narzucony przez upc nie wystarczy. chyba że byłby obliczony na zasadzie 30 dni danego miesiąca x max łącza 24/h + parę giga w zapasie ;)
 
 
arek_buzi 
Klikacz

Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 5
Wysłany: 23-08-2006, 13:42   

Te limity zaczynają mnie śmieszyć jest już 23 a ja już przekorczyłem a najgorsze jest to, że prędkość po przekorczeniu limitu jest jeszcze śmieszna jak odpowiedzi ludzi z BOKu :lol:
Miłe by było usunięcie tytch limitów na dobre ;)
u mnie w bydgoszczy jest sieć awacom czy coś w tym stylu to oni mają podobno limi 80 gb dla 256 kb i to nie od wczoraj tylko gdzieś z rok czasu 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: