Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wolno otwierające się strony www
Autor Wiadomość
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-08-2006, 02:18   wolno otwierające się strony www

Nie wiem czemu, ale mniej więcej od tygodnia bardzo wolno otwierają mi się strony www (co prawda nie wszystkie, ale większość). Dzwoniłem do BOKu i technik mi powiedział, że ze strony UPC wszystko jest ok - przynajmniej on nie widzi problemu.

Poniżej zamieściłem traceroute do www.gazeta.pl

Na łączu Astera nie występują żadne gwiazdki "*", a strona gazety otwiera się szybko. Czy macie też problemy z otwieraniem stron www? Czy może u mnie tylko tak jest?

tracert gazeta.jpg
Plik ściągnięto 338 raz(y) 28,64 KB

 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-08-2006, 03:42   

Nie u mnie działa bardzo dobrze.

Jest kilka możliwości (wymieniam w kolejności od najbardziej prawdopodobnego):
1 problem z dnsami (możliwe że ustawiony jest jakiś niedziałający dns wówczas długo trwa zamiana nazwy serwera na jego adres ip) zobacz jak masz ustawione, powinny być domyślne dnsy chello: 62.179.1.60 i 62.179.1.61
ewentualnie możesz spróbować sobie zamiast nich jakieś alternatywne szybkie dnsy np: 208.67.222.222 i 208.67.220.220
2 program antywirusowy wariuje - wyłączyć
3 ustawiony w przeglądarce jakiś serwer proxy na drugim końcu świata - upewnić się ze proxy jest wyłaczone albo ustawić sobie to proxy icmowe
4 szpieg w systemie próbuje wysyłać gdzieś informacje na temat stron jakie odwiedzasz - najlepiej odpalić sobie linuksa z płyty i porównać jak pod nim działa
5 jakiś plugin w firefoxie nie działa jak powinien
6 namieszałeś coś z parametrami połączeń tcp (to zazwyczaj sprawka takzwanych akceleratorów połączeń)
7 masz modem podłączony do usb a coś bardzo mocno obciąża w tym czasie procesor
8 "popsuty" ruter (jeśli masz ruter)

Gwiazdki na obrazku oznaczają, że po drodze są komputery które nie odpowiadają na pingi a tracert jest głupie, jednak to nie ma żadnego związku.
  marekd@jabberpl.org
 
Brombra 
easy master

Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 23
Wysłany: 14-08-2006, 07:44   

a moze limit sie przekroczylo - czy to tylko www wolno chodza ?
ew. jakis klient p2p zapycha lacze DL/UL dla siebie ?
 
 
 
Gazda 
Klikacz

Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-08-2006, 11:12   

Ja mam podobny problem z otwieraniem stron.Ja również dzwoniłem do UPC i też po róznego rodzaju testach ze strony konsultanta diagnoza była taka,że z ich strony jest wszystko o.k.W ustawieniach tcp,proxsy.i DNS wszystko tak jak powinno a jednak coś jest co powoduje ten problem.Mam wrażenie,że może to być sprawka antywirusa.Ja mam Awasta i kilka dni temu został uaktualniony do nowej wesji ponadto była spora dawka łatek od Windowsa a właśnie od tej pry tj.gdzieś od środy zaczął występować ten problem.Wczoraj późnym wieczorem nawet pokusiłem się o naprawę systemu a zaznaczę,że mam legalnego XP Prof. z SP2 i też nic nie pomogło na stronie Numiona test wypada na 90% a więc pewnie przyjdzie się pokusić o wyłączenie antywirusa i zobaczyć efekt takiego wyłączenia.
_________________
 
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-08-2006, 13:32   

Marku, wykluczyłem wszystkie Twoje przypuszczenia. Może to, że ostatnio często resetuje mi się modem kablowy ma jakiś związek? Oczywiście stron nie próbuję otwierać jak nie mam połączenia :-)
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 14-08-2006, 14:44   

clarkkent napisał/a:
Może to, że ostatnio często resetuje mi się modem kablowy ma jakiś związek?

A jak dzwoniłeś do UPC to wspominałeś o tym?
Ja wywalczyłem monitorowania łącza przez 24h i się okazało, że jednak modem był walnięty.
 
 
Grzechu 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 127
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-08-2006, 14:50   

Ja też mam z Gazeta.pl podobny problem, chyba już od ładnych kilku dni, ale nie mam czasu na testy.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-08-2006, 18:23   

Nie wspominałem, ale chyba będę musiał to zrobić. Z tego co widzę nie tylko ja mam taki problem, więc może to nie modem kablowy.
 
 
Gazda 
Klikacz

Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-08-2006, 18:45   

clarkkent napisał/a:
Nie wspominałem, ale chyba będę musiał to zrobić. Z tego co widzę, nie tylko ja mam taki problem, więc może to nie modem kablowy.


Zgadzam się z taką wątpliwością bo ja wcześniej nie pisałem o tym, ale u mnie przynajmniej dwa razy w tygodniu tracę możliwość korzystania z sieci i widzę, że modem sygnalizuje diodami wadliwą jego pracę a resetowanie nie na wiele się zdaje. Bywało tak, że po czasie (pomiędzy pół a całą godziną) uda się zresetować modem.O tym też rozmawiałem z konsultatem UPC podczas rozmów telefonicznych a w odpowiedzi zawsze słyszę, po dziwnych sugestiach i pytaniach, (jakby mieli do czynienia z ludźmi, którzy tylko co zasiedli za kompem) że u usługodawcy wszystko jest, jak powinno być a więc nic tylko to wina kompa i systemu. Ja już im napisałem maila z informacją, że taki sposób traktowania ludzi to szkodzenie UPC gdyż pewnie tak jak ja wielu ludzi zrezygnuje z usług UPC gdy skończy się okres umowy, czym pewnie się zbytnio nie będą przejmować.
_________________
 
 
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-08-2006, 18:49   

clarkkent, a z jakiej części wawy jesteś dokładnie bo całkowicie zgadzam się z Twoimi obserwacjami. U mnie na grochowie też działają jakaś beznadziejnie. Niektóre otwierają się szybko a inne marudzą. Przy ściąganiu p2p wszystko jest ok. ale wuwuwu to lipa. A gazeta.pl otwiera się chyba najwolniej ze wszystkich używanym przeze mnie stron.
 
 
Gazda 
Klikacz

Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-08-2006, 20:05   

Przepraszam,że nie napisałem z kąd jestem.Jestem mieszkańcem Szczecina.Jeśli chodzi o www.gazeta.pl, to u mnie otwiera się gdzieś w granicach 5-8 sekund.
_________________
 
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-08-2006, 20:46   

Premier, jestem z Żoliborza. P2P też działa u mnie ok. Inna strona, która otwiera się wolniej niż zwykle to np. www.benchmark.pl.
 
 
Grzechu 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 127
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-08-2006, 11:48   

A może ktoś jeszcze z Krakowa, sprawdzi jak chodzi Gazeta.pl. U mnie do bani, kompa sprawdzałem natywirusem i jest czysty, modem, kabel wszystko chodzi OK więc gdzie jest problem?
Dzwonić na infolinię nie zamierzam, po co wydawać kasę na poradę w stylu sprawdż pan antywirusem komputer.
 
 
goru 
light master

Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 55
Wysłany: 15-08-2006, 15:23   

Tochyba coś z serwerami gazety się dzieje, gdyż u mnie strony gazety od paru dni też bardzo kuleja. Poznałbym zdanie użytkowników innych sieci jak u nich gazeta.pl hula.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-08-2006, 15:49   

Tylko, że u mnie wiele innych stron, które otwierały się dobrze, ostatnio o wiele gorzej się otwierają. Nie chodzi tylko o gazetę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: