Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UOKiK negatywnie o limitach transferu danych w UPC
Autor Wiadomość
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 10-08-2006, 14:46   

Michal napisał/a:
Wulfgar, jeżeli ktoś jeździ 24/h na dobe to
maja prawo rozwiązać umowe ze względu na :


rozmawiamy teraz o autobusach czy o sieci?
jezeli chca sprawdzac co sciagam to niech to robia. predzej to zrozumiem niz limity.
inna sprawa ze odstraszanie od siebie piratow jest dla nich nieoplacalne...

nikt z autobusu nie moze mnie wyrzucic ze wzgledu na to ze jezdze caly czas. nie moge sobie domku tam zrobic ale jesli chce moge jezdzic.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-08-2006, 16:17   

Wulfgar, rozmawiamy tu o sieci ale sam dałeś ten przykład, widzę uważasz że powinni piratom nielimitowane możliwości dać i jeszcze im i twórcą się to opłaca ...
Z autobusu mogą wyrzucić pt "zjazd do zajezdni" i domu nie zrobisz ;)
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 12-08-2006, 15:09   

heh bardzo dobre porownanie do biletu miesiecznego na autobus/tramwaj :D
chello light po przekroczeniu 15GB obciaza siec tak, ze inni nie moga z niej korzystac, ale w chello ultra mozna sobie sciagnac 200GB i wiecej i nie bedzie zadnego obciazenia! no ludzie! ci z UPC to idioci - przeciez wiadomo ze o kase im chodzi a nas, uzytkownikow, maja w dupie! i niech nie mydla oczu takimi bzdurami!
heh jak mi zakladali chello to mowilem spoko, limitu nie przekrocze! przez pierwsze miesiace tak bylo ale teraz juz mam 10GB sciagnietych danych a i tak sie bardzo hamowalem! nie wiem czy dojade do konca miesiaca na "normalnej" predkosci neta! :(
pozdro!
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 12-08-2006, 15:37   

Idąc tokiem rozumowania pewnego moderatora,można stwierdzić że chello Ultra jest dla piratów,bo nie posiada limitów.
  ralf
 
PerkoV 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 70
Wysłany: 12-08-2006, 16:00   

Dla mnie to jest bezsensu...kogo interesuje co sciagam?limity sa smiesznie niskie...kiedy w chello classic caly limit mozna wyczerpac w ciagu 18 GODZIN!!to jest smieszne...po co mi lacze ktore moze ciagnac 380 kb/s kiedy musze sie ogladac na ten limit?po co sa takie lacza 1 mbps 3 mbps i 6?te limity sa straszne i sa zmora uzytkownikow chello!ktos mowi ze 10 % uzytkownikow tylko przekracza limit.W takim razie jezeli to jest taki maly procent to dlaczego nie zlikwiduja limitow albo nie podniosa.??...
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2006, 16:14   

ralf, nie wszyscy ale spora część społeczeństwa wymienia się danymi z bardzo dużą liczbą znajomych nie przeglądając nawet tego co pożyczy, sam potrzebuje dobrego łącza przy pracy w domu i ultra na 3 komputery jest mi zbędne , limitu w plus nigdy mi nie zdarzyło się przekroczyć.

PerkoV, a kogo interesuje co posiadasz czy na to zarobiłeś czy pożyczyłeś od sąsiada pod jego nieobecność...

Zgadzam się że limit powinien być większy ale skoro ponad 90% to wystarczy to po co firma ma inwesować w rozwój ponad miarę na jednym osiedlu lepiej zrobić drugie.
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 12-08-2006, 16:45   

Michal napisał/a:
Zgadzam się że limit powinien być większy ale skoro ponad 90% to wystarczy to po co firma ma inwesować w rozwój ponad miarę na jednym osiedlu lepiej zrobić drugie.



i to jest jedyna sensowna odpowiedz - nie jakies moralizowanie o piractwie, itd - chodzi WYLACZNIE o czysty biznes - taniej wyjdzie zalozyc limity, bo mozna sie pochwalic szybkoscia lacza, jednoczesnie w to szybkie lacze nie inwestujac ...
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2006, 17:08   

netkrak, nie wiem na czym zarabiasz ja m.in. na tworzeniu zestawu aplikacji oraz pracy artystycznej.
Prosty przykład ostatnią aplikację dla jednej firmy robię prawie rok jest na tyle skąplikowana, a musi być napisana od zera do automatycznego zarządzania kilkoma maszynami przez sieć internet i przewidywać rózne ich błędy i niedoskonałości i jeżeli by po tym roku mojej (i nie tylko) pracy aplikacja w jakiś sposób wyszła z firmy następnego dnia byłby proces w sądzie bo wyprodukowanie jej kosztowało firmę tyle że lepiej publicznie o tym nie mówić.
A sporo osób mówi otwarcie nie stac mnie to ściągam , po co wydać na bilet 10zł na bilet do kina jak moge zapuścic na noc i mieć za darmo. A przecież nad tym ileś tam czasu pracowali ludzie w zależności od układu czasami przez ten okres nie zarabiając a żyjąc z oszczędności/ na kredyt.
Trzeba o tym mówić bo wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy jak bardzo szkodzą innym i sobie. Mniej sprzedanych legalnie kopii to ich wyższa cena.
Kolejną kwestią jest to że klient chce mieć jak najtaniej to na czym ma firma oszczędzać jak nie na jakości ?
Wcale się nie dziwie nawet największym firma jak Microsoft że chcą do systemu wprowadzić ileśtam systemów kontroli aby nie dopuścić do pożyczania.
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 12-08-2006, 17:29   

ciekawe ile razy bedziemy tutaj jeszcze razy rozmawiac na temat limitow, limity sa jak sie komus nie podoba to jest wielu innych operatorow, wiec zakonczmy to juz w koncu my jako jednostki nie mamy zadnego wplywu na firme UPC, co jakis czas sobieprzypominaja o nas i mydla nam oczy. Niestety z firma nie wygramy, poprostu na rynku jest zamalo konkurencji ....
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 12-08-2006, 20:25   

Michal, ja nie kwestionuje koniecznosci ochrony praw autorskich (sam zreszta czesc dochodow mam wlasnie na podstawie praw autorskich) - kwestionuje jedynie tlumaczenie zakladania limitow na zaplacona usluge prawami autorskimi, bo tak naprawde chodzi jedynie o czysty biznes UPC i TEPSY - chca one po prostu ograniczyc konieczne naklady finansowe na modernizacje lacza, i tyle. A kreuja sie na wielkich obroncow wlasnosci intelektualnej. Gdyby rzeczywiscie chcieli bronic tworcow, to robiliby to w zupelnie inny sposob.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2006, 21:09   

netkrak, z tym się zgodze ale
a) nie ma takiej potrzeby ekonomicznej jezeli to tylko 10% klientów bo jest za niska opłacalność , ja np wole szybsze łącze z limitem niż bez ale szybkie tylko w nocy , co jest działaniem podobnym.
b) nie jestem powiązany absolutnie z UPC i mój punkt widzenia wynika z mojej sytuacji oraz doświadczenia że spośród tych umownych 10% duża część własnie przez p2p ten limit narusza. Powiem nawet że znałem osoby co ciągną tyle że zaczyna brakować płyt / dysku i tu sie pojawiają problemy z limitem a tego co pobierają nie oglądaja , to tak na zapas bo jest do pobrania. A limit pośrednio ich ogranicza.
 
 
///BMWAndDriver 
easy master

Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 42
Skąd: Wawa / Bemowo
Wysłany: 12-08-2006, 22:00   

Limity to tylko sprawa kasy. UPC chce aby klienci kupowali droższe opcje. Prosta sprawa. Dobrze że jest chello Ultra. Bo Neostrada wszystkie opcje ma limitowane. Istnienie opcji ULTRA jest najlepszym dowodem, że "to przeciążenie sieci" to jedna wielka bzdura, pic i fotomontaż !

Limity przypominają mi czasy komuny, gdzie wszystko było na kartki, a więc limitowane.
( Jak SLD albo PO dostanie się do władzy, to nie tylko Internet będzie limitowany :( )

UPC z limitów nie zrezygnuje, przynajmniej nie w najbliższym czasie, może za pare lat, jak pojawi się prawdziwa konkurencja.

Dopiero jak zmienią ustawy dotyczące telekomunikacji, będą mogły zajść zmiany. Narazie niema szans. Jest zasłaba konkurencja ! A właściwie ogólnopolski zasięg ma tylko Neostrada TP. i TP SA rządzi na rynku. chello i aster to małe firmy w porównaniu do TP SA.

Jak pojawi się kilka dużych firm, to zacznie sie coś zmieniać. Licze na telefonie 3G i nowsze, trwają prace badawcze nad szybkim Internetem (rzędu kilkudziesięciu MBIT) przez komórki. Wtedy ERA czy inny Plus mogłyby wprowadzić prawdziwe stałe łącza (szybkie, i nie limitowane i niedrogie).
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-08-2006, 01:25   

Cytat:
( Jak SLD albo PO dostanie się do władzy, to nie tylko Internet będzie limitowany )

Dlaczego tak uważasz SLD to rzeczywiście partia komunistyczna ale już u władzy była (nawet kilka razy) i jakoś tylko internet był za ich czasów limitowany, a PO to partia liberalna, już ze swojej natury przeciwna wszelkim ograniczenim, popierająca wolny rynek i konkurencję. Dlaczego wymieniasz dwie zupełnie skrajne partie obok siebie ?

Michal, to o tych 90% którym wystarcza i nadmiernym obciążaniu wzajemnie się wyklucza.

Może wytłumaczę trochę dokładniej o co chodzi.

Jeśli przyjmniemy za prawdziwe to że 90% użytkowników limit wystarcza w zupełności, będzie to jednoznacze z tym, że limity są niepotrzebne ponieważ ich zniesienie spowoduje wzrost obciążenia sieci zaledwie o kilka %

Ponieważ nie każdy, wie co to jest statystyka, (rozkład normalny i te sprawy) a nawet wiele osób nie wie jak działają te całe proceny dlatego najpierw nieco teorii.

Gdybyśmy zmierzyli wzrost wszystkich osób w twoim mieście okazało by się że bardzo niskich jest bardzo mało, nieco wyższych więcej średnich najwięcej wysokich mniej i bardzo wysokich znowu bardzo mało, gdyby zaznaczyć to na wykresie powstała by taka górka (jak na obrazku niżej - nazywa się to krzywą gaussa)
Podobnie by było gdybyśmy chcieli zmierzyć ile kto tygodniowo ogląda telewizji (spośród osób które maja telewizor) tych co oglądają bardzo dużo i bardzo mało będzie minimalna ilość (wykres wyjdzie podobny)
W identyczny sposób rozkłada się to ile kto ściąga miesięcznie danych na nielimitowanym łączu

(może niezbyt ładnie rysuję od ręki myszką - zielona linia powinna być gładka i symetryczna, ale myślę że mimo wszystko widać o co chodzi)
Powierzchnia pod zielona linią to całkowita ilość osób, jeśli założymy że 90% z nich mieści się w limicie (znajduje na lewo od czerwonego znaczka) to przyjżyjmy się części na prawo od czerwonego znaczka czyli tym którzy ściągają najwięcej - widać że zdecydowana większość z nich ściąga jedynie nieznaczenie więcej niż limit, ilość osób co przekroczą limit 2 krotnie będzie rzędu 1% (może minimalnie więcej albo mniej w zależności od tego jak stroma jest górka ), tych co przekroczą limit 4 krotnie będzie jeszcze kilka razy mniej itd
Podsumujmy teraz to co wyszło -jak ktoś chce może sobie policzyć całkę :) - wyraźnie widać że jeśli limit przekracza tylko 10% użytkowników jego zniesienie spowoduje wzrost obciążenia łącza zaledwie o kilka-kilkanaście %

Późno jest więc jeśli ktoś tego nie widzi niech się odezwie mogę mu narysować ładniej rano, albo możemy wspólnie policzyć co wychodzi
---------------------

Aby wyjśnić sprawę do końca:
Pojawiały się też tutaj na forum głosy, że gdyby znieść limit zużycie łącz wzrosło by wielokrotnie, zakładając że to jest prawdą i przeprowadzając obliczenia w druga stronę wyjdzie nam że w limicie nie mieści się co najmniej kilkadziesiąt % obecnych użytkowników.

Nie będę wnikał w to która wersja jest prawdziwa (ta o tym że łącze nie wytrzyma czy ta o tym, że mało kto przekracza) wiem jedno, z matemtycznego punktu widzenia obie na raz prawdziwe być nie mogą
  marekd@jabberpl.org
 
PerkoV 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 70
Wysłany: 13-08-2006, 10:21   

To jest troche dziwna sprawa bo w Asterze przy kazdym laczu nie ma limitu sciaganych danych.W jaki sposob oni potrafia jakos obslugiwac nas nie ograniczajac a chello nie.MOze cos w tym jest ze oni daja rade a chello nie ,chcialbym zeby podniesli limity w chello bo sadze ze podnoszac na przyklad o jakies 25-50 % limit nie beda musieli nic specjalnie modernizowac.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-08-2006, 10:26   

PerkoV, Aster też ma limit , ich oferte można przeczytać tak że łącze jest dwa razy wolniejsze w dzień aby wyrobiło jego obciążenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: