Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WiFi w chello
Autor Wiadomość
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 09-08-2006, 20:58   

kapollo napisał/a:
informatyk

Informatyk :D no niezłe :D

Teraz już wiem czemu nie podpisałem promocyjnej umowy na kolejny rok z chello plus :D zmienie sobie na classica
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 11-08-2006, 20:34   

siema
wow duzo zmian ostatnio wprowadzilo UPC :D
wiec mam pytanie:
jezeli juz mam chello light i modem przewodowy to teraz moge sobie dolaczyc kolejne 2 komputery przez router przewodowy legalnie? czy to tylko chodzi o siec bezprzewodowa?
prosze o odpowiedz!
pozdro
:-)
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 11-08-2006, 21:10   

Tak możesz to zrobić zgodnie z regulaminem (i parametrami technicznymi)
 
 
hubs4 
easy master

Dołączył: 02 Sie 2005
Posty: 35
Wysłany: 11-08-2006, 21:41   

zamowilem :) w poniedzialek ma przyjechac kurier.srednio mi sie tylko ta karta wifi pod usb podoba ;/
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 12-08-2006, 14:48   

no! to mi sie podoba! :D
tylko jeszcze te limity... ale podobno UoKiK cos tam niby robi zeby w neo i chello nie bylo limitow ... :D
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-08-2006, 15:21   

Jedyne co robi w tej chwili to oficjalnie je potępia, niestety nie ma możliwości zabronienia wprowadzania limitów.
Za to stara się rozwiązać kwestię pokrętnych umów i załączników, więc najprawdopodobniej niedługo jeśli limity pozostaną upc będzie musiało podpisywać umowę na konkretną ilość danych. (Czyli będzie musiało być w samej umownie nie w żadnym załączniku napisane że dotyczy ona przesłania N GB miesięcznie, a powoływanie się na jakieś regulminy promocji i inne tego typu rzeczy będzie zakazane) Nie będzie więc pieprzenia o nadmiernym wykorzystywaniu tylko albo umowa na konkretną ilość danych albo umowa na nielimitowany dostęp do internetu.

Wbrew pozorom to może bardzo dużo dać, skoro umowa będzie na przesłanie pewnej ilości danych to będą mieli problem jak to reklamować bo nie będzie już można powiedzieć "chello light 1Mbit" tylko będzie musiało być "chello light 15GB/mieś" a to bardzo brzydko wygląda. Więc jest szansa, że limity nawet jeśli nie znikną to firmy będą konkurować między sobą wielkością limitu a nie szybkością transferu.
  marekd@jabberpl.org
 
infest 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 60
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-08-2006, 15:38   

witam

ktos ma jakies informacje na temat tego routera wifi firmy netgear ?

chodzi mi dokladnie jaki model daje chello w tej promocji
 
 
Hextor 
easy master

Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 40
Wysłany: 12-08-2006, 21:00   

A da sie tak zrobić że podłącze to sobie i na jednym kompie bede miał zew IP a na innych wewnętrzne ?? Czy wewnętrzne na wszystkich :?

Jaki zasięg ma ten modem? Bo 1 komp (ten na którym jest teraz net) mam na 2 piętrze domu, 2 komp w piwnicy i jeszcze bym chciał w ogródku na laptopie sie pobawić... może jak by modem dać na 1 piętrze to by wszystkie łapały ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-08-2006, 01:37   

Hextor, nie mam pojęcia jak działa ten ich ruter ale mogę powiedzieć jak zachowuje się taki prosty ruter dlink który niedawno nabyłem + karta ipw2200 wbudowana w laptopa
Mieszkam w dużym domu o bardzo grubych ścianach i stropach, ruter znajduje się na 2gim piętrze, internet działa wszędzie, nawet w piwnicy i daleko od domu. (każde piętro niżej oznacza sygnał tylko o około 10% słabszy)

Cytat:
A da sie tak zrobić że podłącze to sobie i na jednym kompie bede miał zew IP a na innych wewnętrzne ?
zależy od rutera np ten co ja mam da się tak ustawić aby jeden komputer działał tak jak by miał zewnętrzne ip (nazywa się to demilitaryzed zone) , jednak nie jest to nawet potrzebne i w sumie niezbyt wygodne (bo co trzeba się bawić z tym jednem komputerem aby pozostałe mogły działać) gdy się przekieruje na jakiś jeden komputer cały duży zakres portów np 1-10000tcp i udp to mimo że ma on wewnętrzne ip wszystko działa tak jak by nasz komputer posiadał i wewnętrzne i zewnętrzne.
  marekd@jabberpl.org
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 13-08-2006, 09:27   

Marek napisał/a:
Za to stara się rozwiązać kwestię pokrętnych umów i załączników, więc najprawdopodobniej niedługo jeśli limity pozostaną upc będzie musiało podpisywać umowę na konkretną ilość danych. (Czyli będzie musiało być w samej umownie nie w żadnym załączniku napisane że dotyczy ona przesłania N GB miesięcznie, a powoływanie się na jakieś regulminy promocji i inne tego typu rzeczy będzie zakazane)

Jakoś nie widze tego.... W takiej sytuacji wszyscy operatorzy, nie tylko Ci świadczący internet, musieli by zmieniać umowy. Dlatego, że Regulamin np. jest jeden i jest standardem dla wczystkich, regulamin promocji zalezy od promocji, a umowa jest prostym formularzem odwołującym się do pozostałych. I teraz jeśli wszystko byłoby w umowie, to umowa miałaby z 15 kartek (regulamin swiadczenia uslug + regulamin promocji + umowa w jednym), jesli zmieni sie promocja to musieliby zmieniac druki, jak by zmieniali regulamin to musieliby zmieniać druki a ponadto musieli by starym abonentom zmieniać de facto umowę.
I jeszcze jedna kwestia, gdyby tak się to skończyło, to miałbyś Marku teraz umowę na starego light'a z możliwością podłaczenia jednego komputera, a osoby podpisujące umowę po 10 czerwca miałyby pakiet light z możliwością podłączenia do 3 komputerów.
Całe nazewnictwo pakietów wtedy można wyrzucić do kosza bo tych pakietów by się narobiło kilka co najmniej z ta samą nazwą: light 3 komputery, classic 1 komputer, plus 5 komputerów....
Marek napisał/a:
Wbrew pozorom to może bardzo dużo dać, skoro umowa będzie na przesłanie pewnej ilości danych to będą mieli problem jak to reklamować bo nie będzie już można powiedzieć "chello light 1Mbit" tylko będzie musiało być "chello light 15GB/mieś"

A dlaczego według Ciebie nie będzie można powiedzieć "chello light 1Mbit" ?? skoro predkośc się nie zmieni, to będzie można powiedzieć tak samo jak teraz.
Przecież teraz też jest limit i o tym nie mówią. Źle kojarzysz fakty... jeśli mili by narzucić koniecznośc stosowania jednego papierka a nie kilku to po to aby abonent nie musiał znać i szukać 5 dokumentów tylko jeden wiążący...
Marek napisał/a:
Wbrew pozorom to może bardzo dużo dać

A wręcz zabrać... będziesz miał w umowie jasno napisane 15GB/mieś i szybkość 1 MBit, a jak zwiększą limity /lub transfer to d*pa panie kolego d*pa.... będziesz musiał iść podpisac nową umowę, a oni wtedy zaproponują Ci ale z przedłużeniem okresu promocyjnego... (to przykład), albo się nie zgodzą i zaoszczędzą na Tobie kilka GB.
 
 
dwozny 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 63
Wysłany: 13-08-2006, 10:00   

Michal napisał/a:
Oferta jest już dostępna na stronach UPC , jest też oferta promocyjna
Cytat:
Zamów UPC WiFi - 2006

Zamów UPC WiFi - Domową Sieć Bezprzewodową już teraz, a za abonament zapłacisz jedynie 9,90zł za każdy
z kolejnych 12 miesięcy.

Jeżeli sam zainstalujesz usługę zapłacisz tylko 12,90zł za jej aktywację, a UPC prześle Ci zestaw instalacyjny do domu.

Jeżeli potrzebujesz wsparnia instalatora koszt jego wizyty będzie wynosił w promocji 59,90zł.

Promocja trwa do 31.12.2006.

Mam pytanie, czy jakbym zamówił tą usługe, to będzie trzebało dokupić router, karte wifi? czy dostane od chello w prezencie?
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-08-2006, 10:10   

dwozny, ta usługa to własnie wypożyczenie przez UPC Ci routera wifi za extra 10zł miesięcznie.
 
 
dwozny 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 63
Wysłany: 13-08-2006, 10:12   

Michal napisał/a:
dwozny, ta usługa to własnie wypożyczenie przez UPC Ci routera wifi za extra 10zł miesięcznie.

a jak wygląda instalacja takiego, czegoś, dostane odnich instrukcje jak to wszystko zrobić?
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-08-2006, 10:19   

Poczytaj pdfy z tej strony http://upc.pl/index.php?PageID=112738
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-08-2006, 13:20   

Cytat:
Jakoś nie widze tego.... W takiej sytuacji wszyscy operatorzy, nie tylko Ci świadczący internet, musieli by zmieniać umowy.
no właśnie o to chodzi aby zmienili
Cytat:
I teraz jeśli wszystko byłoby w umowie, to umowa miałaby z 15 kartek
dlatego może się zastanowią nieco przed jej napisaniem i wyrzuca połowę bzdur.
Cytat:
jak by zmieniali regulamin to musieliby zmieniać druki a ponadto musieli by starym abonentom zmieniać de facto umowę.
i tak muszą to zrobić
Cytat:
A dlaczego według Ciebie nie będzie można powiedzieć "chello light 1Mbit" ?? skoro predkośc się nie zmieni, to będzie można powiedzieć tak samo jak teraz.
ale nie będzie to już umowa na dostęp do internetu, tylko umowa na przesłanie konkretnej ilości danych więc co najwyżej można by co nazwać prześlij 15GB z szybkością 1Mbita
Cytat:
jeśli mili by narzucić koniecznośc stosowania jednego papierka a nie kilku to po to aby abonent nie musiał znać i szukać 5 dokumentów tylko jeden wiążący...

No i właśnie o to chodzi aby nie było 5 papierków, i nie dotyczy to tylko tych co maja limity, nawet nie tylko dostawców internetu, coś takiego miało by dotyczyć dostawców wszystkich usług.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: