Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello - sprawa limitów - Trochę inny problem
Autor Wiadomość
///BMWAndDriver 
easy master

Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 42
Skąd: Wawa / Bemowo
Wysłany: 28-07-2006, 22:54   

Wiadomo jak jest, niema czego ukrywać - Polska to bardzo biedny kraj (i to mimo że mam już wreszcie porządny rząd) i prawie każdy (90 ?) używa softu nielegalnego... Jeśli są to uczniowie i studenci którzy korzystają z niego edukacyjnie - to nie widze w tym nic złego, gorzej jeśli firmy, które robią na tyma kapuche...


ALE SKOŃCZYMY TEMAT PIRACTWA !!! ZAJMIJMY SIĘ WAŻNIEJSZYM dla użytkowników chello problemem !



Ja używam legalnie ( tylko ;) ) sobie ściągam filmy z wyścigów samochodowych - 20-30 GB (zależy kiedy przytną miesiecznie), do tego Video.gooogle.com i normalne użytkowanie ( radio, www, e-mail, itp. ). Sam e-mail to u mnie ok. 1 - 1.5 GB. Dostaje masę zdjęć i filmików z aparatów cyfrowych na e-mail... Czasem coś ciągne z FTP - kilkaset MB do 2 GB miesiecznie.

25 GB wystarcza mi na 15, max. 20 dni. A bywało że w pierwszym tygodniu wykorzystałem limit.

Tak więc ZNIESIENIE LIMITU TRANSFERU w NOCY - To doskonały pomysł i trzeba, najlepiej we wrześniu po urlopach zebrać się do kupy i uderzyć do UPC (jakaś petycja, admin tego forum ma przecież możliwość wysłania do każdego użytkownika e-maila z informacją o współnym przedsiewzięciu)...

Myśle że ten pomysł poprze większość użytkowników chello !
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 29-07-2006, 00:03   

Tylko, że jest różnica między utrzymywaniem kontaktu ze znajomymi, zakupem softu, przeglądaniem internetu a wykonywaniem jego "regularnej kopii bezpieczeństwa".
Przejżyjcie to forum i zobaczcie w ilu wątkach jest o limitach, a w każdym takim wątku co najmniej kilka razy jest mowa o p2p i nie mówcie mi, że to ten zakupiony soft ściągacie z p2p, że tam właśnie są te 1GB demka gier, czy może kontakt ze znajomymi. Sorry Marek ale nie powiesz mi chyba, że miesiąć w miesiać ze znajomymi przez p2p musisz wymieniać 25GB muzyki, którą Twoi znajomi zakupili.
Też korzystam z internetu - dzień w dzień, ale nie ściągam wszystkiego co popadnie i naprawdę rzadko kiedy przekraczam 20-25 GB. Ale cenię sobie komfort szybkiego ściągania, wiem, że jak potrzebuje jakąś wtyczke, sterownik czy cokolwiek to mam to w max. kilka minut.
Ja nie mówię, że limity są strasznie fajne, ale Wy trochę przesadzacie. Jeśli potrzebujecie łącza do 24 godzinnego p2p to proszę bardzo - jakiś symetryk 2Mbity bez limitu za 1000 pln i możecie ściągać wszystko co się da przez 24h/dobę.

Taki przykład:
w limicie 25GB (classic) można ściągnąć powiedzmy ok. 10-12 filmów w jakości DVD (zakupionych przez internet). Koszt tych filmów to średnio 50 pln za sztukę czyli ok. 500-600 pln.
Rozumiem, że wydajesz tyle przez internet co miesiąc + ewentualnie zamiast jakiegoś filmu gra, która kosztuje 100-150 pln (koszty rosną), a żal dołożyć 80 pln do plusa.
Żenada

[ Dodano: 29-07-2006, 00:06 ]
///BMWAndDriver napisał/a:
uderzyć do UPC

jesteś naiwny jeśli myślisz, że to coś da
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-07-2006, 00:45   

Cytat:
Wiadomo jak jest, niema czego ukrywać - Polska to bardzo biedny kraj (i to mimo że mam już wreszcie porządny rząd) i prawie każdy (90 ?) używa softu nielegalnego...
takie stwierdzenie to zdecydowane nadużycie, Ja na przykład używam wyłącznie legalnego oprogramowania i nie wydałem na niego ani grosza (poza opłatami za internet) większość moich znajomych również.
Trzeba walczyć z mitem z dawnych czasów, że oprogramowanie kosztuje. I nie można nikogo usprawiedliwiać tym, że jest biedny popatrz sobie jak jest w krajach ameryki południowej (Brazylia i okolice) tam ludzie są znacznie biedniejsi niż u nas a jednak używają legalnego oprogramowania.
Problemem u nas nie jest bieda tylko niska świadomość, jak ktoś się wychował na piratach, w szkole nawet nazw legalnych programów nie pozna a co dopiero mówić o ich obsłudze - bo nauczyciel też się nie zna, to nie ma co się później dziwić.

A limity uderzają głównie w legalnych użytkowników którzy muszą sobie całe oprogramowanie ściągnąć z sieci, akurat trafił się w tym miesiącu nowy komputer w rodzinie z ciekawości sprawdziłem ile tego się ściąga aby było wszystko co potrzeba do codziennych zajęć - wyszło około 4GB - no może nie co miesiąc instaluje się wszystko od zera na nowym komputerze ale uaktualnienia też robią swoje, czasem ściąga się też rzeczy po to aby tylko wypróbować a potem wybiera jeden program z wielu, jak jeszcze do tego dojdą gry to zobacz jak mało limitu zostaje na inne rzeczy.

Cytat:
admin tego forum ma przecież możliwość wysłania do każdego użytkownika e-maila z informacją o współnym przedsiewzięciu)
ale na pewno spamował w ten sposób nie będzie jeśli chcesz organizować akcje to załóż nowy wątek napisz petycje opisz co i jak a ja go podepnę wszyscy co zaglądają na forum to zobaczą na pewno.

Cytat:
ewentualnie zamiast jakiegoś filmu gra, która kosztuje 100-150 pln (koszty rosną),

Ściągam TYLKO darmowe i to najczęściej pozatym że darmowe są one w pełni wolne. filmów nie kupuję ale znajomym czasem się zdarza (na szczęście rzadko) czasem kupuje jakąś płytę z muzyką ale tylko jeśli naprawdę mi sie podoba bo dobrej darmowej muzyki również jest dość aby sobie posłuchać codziennie coś nowego.

Nie wiem może zacząć opisywać gry (w dziale gry) włącznie ze stronami z których można je ściągnąć ?
Skoro aż tyle osób nie potrafi sobie znaleźć dobrej legalnej rozrywki nie płacąc za nią to może taka akcja informacyjna odniosła by jakiś skutek.
  marekd@jabberpl.org
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 29-07-2006, 00:56   

Marek napisał/a:
Nie wiem może zacząć opisywać gry (w dziale gry) włącznie ze stronami z których można je ściągnąć ?
Skoro aż tyle osób nie potrafi sobie znaleźć dobrej legalnej rozrywki nie płacąc za nią to może taka akcja informacyjna odniosła by jakiś skutek.

Hehehe to chyba nie do mnie.... ja nie narzekam na to że kupuje, mam mało czasu na zabawę przy komputerze ale jeśli już odczuwam taką potrzebę to "idę do sklepu" kupuję za grosze bo mam taką możliwość... cena przekracza średnio 4-5 krotność ceny płyty dvd (i to nie jest jakiś stadion, czy bazar). Można np. kupić grę używaną, przy dobrej okazji za b. małe pieniądze, oszczędzając limit, stając się posiadaczem legalnej płyty.
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 29-07-2006, 06:05   

e tam szybciej gierke zassac niz szukac po sklepach.. mam tylko nadzieje ze producenci nie zawioda i bede mogl w pelni wykozystac przy tym lacze.. nie tak jak steam *wyciera cieknaca slinke*
_________________
 
 
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 29-07-2006, 09:28   

VRx pobaw sie troszke na video.google... zobaczysz jak MB leca. albo wejdz na strone
comedy central. kazdy program mozesz tam obejzec za darmo... a MB nadal leca jak szalone.

ja sie przynaje. netu uzywam czesto do sciagania seriali telewizyjnych (gier, filmow, softu nie sciagam. tzn nie nielegalnego. akuram mam tylko programy "open"), ale nic nikimu do tego jak ja uzywam i do czego lacza. moze lubie ogladac filmy z kopulujacymi tygrysami syberyjskimi.
a chello przeciez do zycia potrzebuje pirtatow i P2Prowcow. do przegladania internetu wystarczy 128kb/s te wieksze predkosci sa dla "sciagaczy".

wiec przestanie *@#$%@ o tym jak to w legalny sposob nalezy wykorzystywac limit...
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 29-07-2006, 12:58   

Hand napisał/a:
e tam szybciej gierke zassac niz szukac po sklepach..

szukać? :o
a google? sorry ale teraz to przesadziłeś, nie mamy lat 90-tych kiedy to sklepów z oprogramowaniem było jak na lekarstwo, poza tym masz dużo e-sklepów oferujacych soft wysyłkowo (no i do zakupu wykorzystujesz chello), wielu producentów/dystrybutorów ma własne sklepy, żeby dotrzeć do każdego zakątka

Wulfgar napisał/a:
VRx pobaw sie troszke na video.google...

uwierz, że korzystam, ale nie siedze tam 24h i nie musze obejrzeć każdego filmiku

Wulfgar napisał/a:
a chello przeciez do zycia potrzebuje pirtatow i P2Prowcow. do przegladania internetu wystarczy 128kb/s te wieksze predkosci sa dla "sciagaczy".

Tak sądzisz? Ja mam plusa i mój średni dorobek wynosi 10GB/miesiąc.
Wiele osób z tego forum zapytałoby po co płace za pozostałe 40GB, otóż ja nie płace za te 40GB ja płace za 4 Mbity(6mbitów) + możliwośc wpięcia kilku komputerów. Lubie komfort, ściągając wiedzieć że nie będę czekał kilku godzin. (Można jeździć nowym seicento, a można za trochę więcej używanym mercedesem i jedzie się o 5 klas wyżej).

Wulfgar napisał/a:
wiec przestanie *@#$%@ o tym jak to w legalny sposob nalezy wykorzystywac limit...

Tego Ci nie mówiłem, jak chcesz to sobie ściągaj piraty, h...ak mi do tego, ale skoro okradasz* producentów wykorzystując łącze to mógłbyś chociaż nie marudzić, że przez chello możesz ukraść* tylko 20 filmów w miesiącu a nie 200.

*Sorki nie zwracam się personalnie do Ciebie.
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 29-07-2006, 16:57   

VRx napisał/a:
a google?

co google?
_________________
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 29-07-2006, 17:59   

VRx napisał/a:
szukać? :o
a google?

dalej nie rozumiesz? to przeczytaj całą wypowiedź
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 30-07-2006, 00:38   

Marek napisał/a:
rabin, ale ta propozycja nie ma sensu.

Jeśli ktoś potrzebuje łącza tylko do stron czy poczty to nie przekroczy limitu.



Nie prawda ! Jesli zajmujesz sie ogolnym pojeciem "multimedia" bardzo latwo jest przekroczyc ow limit. W moim przypadku wystarczy ze zajmuje sie fotografia (glownie) ale rowniez obrazem i dzwiekiem (rozne projekty wysylane/sciagane).
Do tego jestem aktywnym uzytkownikiem www.skyscrapercity.com (oraz tylko czytelnikiem skyscraperpage.com ) , forum poswiecone ogolnie rozumianej urbanistyce (doslownie wszystko - architetkura, infrastrukta wszelkiego rodzaju nie tylko wiezowce jak sugeruje nazwa). Sa tam popularne watki w ktore czesto objetosciowo zajmuja wiecej niz kilkaset MB - tyle fot w jednym topicu (a owe forum uchodzi za jedno z najwiekszych pod kazdym wzgledem). Do tego mnostwo linkow do programow inzynieri i techniki budowlanej i niesamowiata ilosc filmow (wszelkiej masci, nawet ze zjazdow forumowiczow)

Wystarczy siedziec kilka h dziennie na tym forum by w tygodniu zrobic kilka giga .... na przegladaniu samego forum ,kazda osoba cos tam dla siebie znajdzie , szczerze polecam Jest tez polski dzial - Forum Polskich Wiezowcow (i kilka stowarzyszen jak chocby SISKOM).
Wracajac do limitu ja w tym miesiacu sie zagalapowalem i zbyt wiele obietkow sportowych przesledzilem (ktorych przez ostatnie pol roku nie ogladalem z racji udzielania sie w innym miejscu ) i mi sie sciagnelo kilka Giga fot na twardy :mrgreen:

Do tego praca i w tym miesiacu poraz pierwszy bez odpalenia torrenta przekroczylem limit .
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-07-2006, 01:01   

Cytat:
Nie prawda ! Jesli zajmujesz sie ogolnym pojeciem "multimedia" bardzo latwo jest przekroczyc ow limit.
multimedia (cokolwiek to słowo oznacza) to nie www ani poczta
Cytat:
Do tego mnostwo linkow do programow inzynieri i techniki budowlanej.
programy to też zdecydowanie nie są strony ani poczta.
Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak łatwo przekroczyć limit nie korzystając z p2p jednak poczta i strony www nawet tak rozbudowane jak forum o którym napisaleś to niewiele - stanowi to tylko mały zakątek internetu. Większość stanowią właśnie nasze zainteresowania najróżniejsze rzeczy - to one są przyczyną, że możemy niezmieścić się w limicie.
Skoro oboje twierdzimy to samo, to dlaczego napisaleś na początku nieprawda ?
No nic być może zasugerowałeś się tym co pisali inni.
  marekd@jabberpl.org
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 30-07-2006, 01:45   

VRx napisał/a:
VRx napisał/a:
szukać? :o
a google?

dalej nie rozumiesz? to przeczytaj całą wypowiedź


chyba ty nie rozumiesz :)
po co mam szukac na googlach i czego?
odpalam direct2drive lub jakis program innego producenta.. nie wiem jak sie nazywa kurde.. preya mozna przez to kupic w kazdym razie, lub steam i jedziem
_________________
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 30-07-2006, 09:06   

Hand napisał/a:
odpalam direct2drive lub jakis program innego producenta.. nie wiem jak sie nazywa kurde.. preya mozna przez to kupic w kazdym razie, lub steam i jedziem

Nie każdy soft kupisz w ten sposób, no chyba, że korzystasz tylko z takiego softu, który możesz.
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 30-07-2006, 11:08   

Marek napisał/a:
multimedia (cokolwiek to słowo oznacza) to nie www ani poczta


Tak to wlasnie www i przede wszystkim poczta. Dysponuje kontem w pracy obsulugujacym zalaczniki 0,5 GB ktore sa bardzo czesto wykorzystywane. WWW poniewaz bardzo czesto zdjecia nieskompresowane 8MPIX i wiecej usersi/pracownicy umieszaja takich kilka/kilkaset na stronie bardzo czesto wykorzystujac do ich umieszczenia na www platne servery (darmowe hostingi jak imageshack ma przeciez ograniczenie ) - poprostu na danej stronce sa miniaturki ale zeby ocenic crapa trzeba kliknac na dana fotke by zobaczyc full size (otwiera sie w osobnym okienku z linkiem www a wiec....)
Jesli do dodamy do tego pliki RAW ktorych odgroma dostaje na email (i sam rowniez wysylam) to limit mozna wykorzystac.



Cytat:

Skoro oboje twierdzimy to samo, to dlaczego napisaleś na początku nieprawda



Napisalem nieprawda gdyz w tym miesiacy przekroczylem limit poniewaz tylko korzystalem z www oraz email. Sam wyslalem w tym miesiacu ponad 10 GB (RAWy) swoich fot (emailem) a odebralem znacznie wiecej przez www oraz email.
_________________
 
 
 
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 30-07-2006, 11:16   

VRx napisał/a:

Tego Ci nie mówiłem, jak chcesz to sobie ściągaj piraty, h...ak mi do tego, ale skoro okradasz* producentów wykorzystując łącze to mógłbyś chociaż nie marudzić, że przez chello możesz ukraść* tylko 20 filmów w miesiącu a nie 200.


problem w tym ze limit mozna wyczerpywac normalna aktywnoscia. to ze tobie sie to nie udaje to nie znaczy ze musisz pouczac innych jak nalezy uzywac internetu. to ze nie siedzisz czesto na video.google to dlaczgo ma to oznaczac ze ja tez mam tak robic?
wygodnie wrzucic wszystkich do jednego worka zlodzieji

ja na samym comedy central nabijam 20G miesiesznie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: