Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello - sprawa limitów - Trochę inny problem
Autor Wiadomość
///BMWAndDriver 
easy master

Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 42
Skąd: Wawa / Bemowo
Wysłany: 27-07-2006, 18:18   chello - sprawa limitów - Trochę inny problem

O problemie limitów w chello było mnóstwo watków. Limity to kula u nogi, takich ofert jak chello czy Neostrada. Niestety nie wszędzie dostępne są Aster, Dialog i inne nie-limitowane łącza.
Ostatnio, jakieś 2 miesiące temu był pomysł napisania petycji do UPC żeby znieśli lub podwyższyli limity. Pomysł dobry, ale chyba nie realny, o czym pisałem wcześniej.

Nie wiem jak się skończyła sprawa tamtej petycji, ale mam taki pomysł, żeby
grzecznie poprosić chello, o:

- zniesienie limitu (obniżenia) transferu na protokół http (czyli strony WWW).
Po przekroczeniu limtu strony ottwierają się gorzej niż na modemie 56k :( :(
To jest tragedia...

- zniesienie limitu (obniżenia) transferu na protokół POP3 / SMTP (czyli na pocztę e-mail).
E-maile ściagają się potwornie wolno - wszyscy o tym wiedzą !

Strony WWW i e-mail to bardzo małe obciążenie sieci, więc nawet po przekroczeniu limitu nie obciążą sieci UPC, a pozwolą w miarę komfortowo pracować na komputerze ! Skoro UPC walczy z użytkownikami P2P, to niech chociaż "uwolni" WWW i e-mail...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-07-2006, 18:34   

Cytat:
- zniesienie limitu (obniżenia) transferu na protokół http (czyli strony WWW).

Nierealne, gdyby wprowadzili coś takiego cały ruch poszedł by przez tunele po http (może nie cały ale na pewno większość użytkowników znających się na rzeczy by to wykorzystała)
Cytat:
Po przekroczeniu limtu strony ottwierają się gorzej niż na modemie 56k
To jest tragedia...
to zmień przeglądarkę na szybszą - taką która potrafi renderować strony już w trakcie ich wczytywania, widzę że korzystasz z explorera - to jest jedna z nielicznych przeglądarek które tego robić nie potrafią, wszelkie mozille (przeglądarki na silniku gecko) i opera radzą sobie z tym całkiem nieźle a przeglądarki na silniku khtml jeszcze lepiej, a do naprawdę szybkiego przeglądania nieskomplikowanych stron - links
  marekd@jabberpl.org
 
///BMWAndDriver 
easy master

Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 42
Skąd: Wawa / Bemowo
Wysłany: 27-07-2006, 19:53   

A co z e-mailem ? To niech chociaż e-mail "uwolnią"...

Zresztą jest jeszcze jedna sprawa. Prędkość po przekroczeniu limitu powinna być obniżana liniowo (proporcjonalnie ) do prędkości downloadu i uploadu dla danej opcji (pakietu). Jak w najtańszym (easy ?) obniżają z 256 kbps na 32 kbps, to w opcji 1 MBit powinni obniżyć DL do 128 kbps a w opcji Classic z 2 Mbit na 256 kbps. W końcu włąściciele szybszych pakietów płacą więcej !

BTW. Przycięcie uploadu to był kolejny cios poniżej pasa ze strony UPC.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-07-2006, 20:30   

Jak obniżą np. do 256 kbps to i tak da się jeszcze sporo danych ściągnąć, więc ludzie dalej by ssali na maxa. Łatwo możesz sobie obliczyć, że przy tym transferze w ok. 6 h ściągniesz ok. 700 MB.
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 27-07-2006, 22:53   

przez "e-maila" tez sie mozna tunelowac :)
_________________
 
 
rabin 
Klikacz

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 10
Wysłany: 28-07-2006, 00:13   

///BMWAndDriver napisał/a:
A co z e-mailem ? To niech chociaż e-mail "uwolnią"...

Zresztą jest jeszcze jedna sprawa. Prędkość po przekroczeniu limitu powinna być obniżana liniowo (proporcjonalnie ) do prędkości downloadu i uploadu dla danej opcji (pakietu). Jak w najtańszym (easy ?) obniżają z 256 kbps na 32 kbps, to w opcji 1 MBit powinni obniżyć DL do 128 kbps a w opcji Classic z 2 Mbit na 256 kbps. W końcu włąściciele szybszych pakietów płacą więcej !

BTW. Przycięcie uploadu to był kolejny cios poniżej pasa ze strony UPC.


Bardzo dobry pomysł ,sam na to wpadłem jakiś czas temu ale UPC jest tak uparte że nie pujdzie nam na ręke i nic nie zrobi z tą sprawą,a to wielki minus dla nich!
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-07-2006, 03:34   

rabin, ale ta propozycja nie ma sensu.

Jeśli ktoś potrzebuje łącza tylko do stron czy poczty to nie przekroczy limitu. A jeśli wyłączyć jakąś usługę (jakąkolwiek) ze zliczania lub przycinania to można ją będzie wykorzystać do ciągnięcia non stop pełną przepustowością czego tylko się da.

Była kiedyś inna propozycja - aby wyłączać licznik na noc gdy łącza stoją praktycznie nieużywane, każdy mógł by się miedzy godziną 24 a 8 rano wyszaleć, przy okazji odciążyło by to łącza w dzień gdy limit jest naliczany bo większe rzeczy ściągało by się w nocy gdy tylko jest taka możliwość.
Więc jeśli już organizować jakąś akcję to z sensem.
  marekd@jabberpl.org
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 28-07-2006, 04:15   

Marek napisał/a:
Była kiedyś inna propozycja - aby wyłączać licznik na noc gdy łącza stoją praktycznie nieużywane, każdy mógł by się miedzy godziną 24 a 8 rano wyszaleć, przy okazji odciążyło by to łącza w dzień gdy limit jest naliczany bo większe rzeczy ściągało by się w nocy gdy tylko jest taka możliwość.

Myślę, że i na to marna szansa, będą się bać, że duża część ruchu pójdzie na noc i wtedy łącza będą zapchane, mimo, że w tych godzinach "normalnego" użytkownika nie ma.

BTW po co Wam takie duże limity skoro wszyscy kupują legalnie soft, płyty CD i filmy, więc nie bardzo rozumiem co tu ściągać, do czego takie duże ilości danych :D
 
 
///BMWAndDriver 
easy master

Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 42
Skąd: Wawa / Bemowo
Wysłany: 28-07-2006, 04:47   

Marek napisał/a:
rabin, ale ta propozycja nie ma sensu.
Była kiedyś inna propozycja - aby wyłączać licznik na noc gdy łącza stoją praktycznie nieużywane, każdy mógł by się miedzy godziną 24 a 8 rano wyszaleć, przy okazji odciążyło by to łącza w dzień gdy limit jest naliczany bo większe rzeczy ściągało by się w nocy gdy tylko jest taka możliwość.
Więc jeśli już organizować jakąś akcję to z sensem.


Oooooo! Ten pomysł mi się podoba ! Bardzo dobry pomysł ! Good idea !


Tylko "ssacze" ciągną w nocy ! 95% "normalnych" użytkowników śpi w nocy i ich komputer też śpi, dlatego pomysł jest BBBAAARDDZZZOOO sensowny !

I zgadzam się również ze stwierdzeniem, żeby wysłać petycję "sensowną", tj. możliwą do zrealizowania przez UPC i korzystną dla UPC i dla nas użytkowników.

Wyłączenie ograniczenia transferu w nocy, między 24.00 a 8.00 jest genialnym pomysłem, myśle, że UPC byłoby gotowe na to pójść. Dla nich byłby to plus, bo poprawiłaby się jakosć usługi, mieliby więcej zadowolonych (a nie narzekających na tym forum) klientów i pozyskiwaliby w ten sposób następnych !

Taki pomysł jest bardzo dobry ! Trzeba tylko dogadać szczególy i wysłać petycję...
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 28-07-2006, 04:53   

///BMWAndDriver napisał/a:
Dla nich byłby to plus, bo poprawiłaby się jakosć usługi, mieliby więcej zadowolonych (a nie narzekających na tym forum) klientów i pozyskiwaliby w ten sposób następnych !

Po ich ostatnich działaniach, tj. ok. 2-3 miesiące, mogę stwierdzić, że nie dbają o to, nie zależy im na jakości usług czy postrzeganiu przez klientów.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-07-2006, 18:34   

Cytat:
Wam takie duże limity skoro wszyscy kupują legalnie soft,

No ale ten legalny soft trzeba sobie jakoś ściągnąć, nie zawsze jest tak jak z ubuntu że ktoś zasponsoruje nośnik i przesyłkę pocztową, zazwyczaj zostaje ftp, http, rsync i bittorrent , pozatym nie każdy lubi czekać miesiąc na przesyłkę. (mi na to schodzi po kilka GB na miesiąc)
Pozatym użyłeś słów legalnie, soft i kupują w jednym zdaniu to o jedno słowo za dużo u nas występuje tylko "legalny sort" który jak wiadomo jest darmowy albo "kupują soft" co jak wiadomo jest nielegalne ale powszechne.

Poza tymi kilkoma GB na oprogramowanie (u osób które posiadają soft legalny) łącze zużywane jest jeszcze na normalną działalność internetową to jest wymienianie się danymi ze znajomymi, przypuśćmy że ktoś ze znajomych kupi sobie płytę z muzyką albo film (tak jak sam o tym z resztą pisałeś) normalnym jest to, że da jej posłuchać/go obejrzeć znajomym w końcu zapłacił nie po to aby leżało w szufladzie tylko po to aby wszyscy (znajomi) mogli słuchać i oglądać. Tak więc chcesz mieć legalne oprogramowanie, słuchać legalnej muzyki i oglądać legalne filmy to musisz bardzo uważać na limit
A jeśli dodatkowo jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem który przyzwyczajony jest do robienia wielu rzeczy jednocześnie, na wielu różnych komputerach rozrzuconych po świecie ....
Albo jeśli lubisz sobie pograć, albo pogadać przez internet albo...

Cytat:
Po ich ostatnich działaniach, tj. ok. 2-3 miesiące, mogę stwierdzić, że nie dbają o to, nie zależy im na jakości usług czy postrzeganiu przez klientów.
i to jest największy problem im tylko zależy na chwilowych zyskach, nie obchodzi ich to jak działa łącze, co myślą o nich klienci i czy przejdą za miesiąc do konkurencji.
  marekd@jabberpl.org
 
bereza 
light master

Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 65
Wysłany: 28-07-2006, 19:42   

Wy tu tylko o piractwie, a są demka gier co mają w granicach 1 GB, patche dogier po kilkaset MB, popularne jest kupowanie gier przez internet ja np. kupiłem Lock On w ten sposób. Samo korzystanie z Youtube, GoogleVideo i innych tego typu stronek spokojnie wyczerpie limit 15GB/m. UPC robi z nas baranów a nie walczy z piractwem.
Uważam że zniesieni limitu w nocy byłoby jakimś kompromisem. Ew. dwukrotne zwiększenie limitu wg mnie rozwiązałoby problem. Podobno utrzymanie klienta jest tańsze niż pozyskanie nowego. Zapewne tak, ale ja tego w Polsce nie zauważyłem :/
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-07-2006, 21:02   

Cytat:
Wy tu tylko o piractwie
przecież ja pisałem o legalnych programach !
To one właśnie zjadają najwięcej GB w przeciwieństwie do piratów zakupionych na giełdzie/stadionie/rynku (niepotrzebne skreślić)
Cytat:
a są demka gier co mają w granicach 1 GB
kogo w dzisiejszych czasach obchodzą jakieś demka jest dość gier w pełni funkcjonalnych do ściągnięcia. To już nie ta epoka gdy powstawały 3 gry na rok i nie było za bardzo wyboru teraz jeśli chcesz grać masz do wyboru tysiące świetnych gier, w pełni funkcjonalnych co więcej możesz je jeszcze sam przerabiać i ulepszać po co więc tracić czas na jakieś nie w pełni funkcjonalne demka czy piraty?
Cytat:
UPC robi z nas baranów a nie walczy z piractwem.
upc z niczym nie walczy i nigdy nie walczyło, oni chcą tylko abyś zapłacił za jaknajdroższe łącze nie obchodzi ich co z nim robisz, to na forum pojawiło się kilka osób które nie wiedzą skąd się biorą programy (a może udają, że nie wiedzą ?)

Więc piszę programy w tym gry ściąga się z internetu - to podstawowy sposób ich pozyskiwania, do tego właśnie został stworzony internet aby gdy ktoś napisze program mógł go łatwo rozpowszechnić i aby ktoś kto chce z programu korzystać mógł go łatwo i szybko zdobyć ponosząc przy tym minimalne koszty.

Dodatkową funkcją internety jest umożliwić podtrzymywanie stosunków towarzyskich na odległość - w zależność od tego czym się kto interesuje potrafi na to iść mniej (np gotowanie, konstrukcja maszyn) lub więcej GB (np filmy)

Jak widzisz ani jedno ani drugie nie ma nic wspólnego z piractwem, ale zdaję sobie sprawę z tego że zdarzają się internauci którym reklamy zrobiły wodę z mózgu i nawet nie wiedzą o czym teraz piszę, jeśli znajdzie się ktoś taki proszę się śmiało przyznać będę tłumaczył do skutku, dodatkowo mogę polecić wiele ciekawych adresów oraz poradników.
  marekd@jabberpl.org
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 28-07-2006, 21:05   

ja na ten przyklad jak mnie najdzie to siedze kilka godzin i masowo odladam google video youtube itp :D

o filmikach z warcrafta nie wspomne ;)
_________________
 
 
Wulfgar 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 192
Wysłany: 28-07-2006, 21:22   

ja bym sie cieszyl gdyby predkosci netu obnizili o 50% a limit zlikwidowali. niestety 12Mbit ladnie wyglada na reklamach :-(

za to ten pomysl z nienaliczaniem MB w nocy to imo dobry pomysl !!!

PS kiedy w tym miesiacu beda przywracac normalne predkosci? dzis w nocy czy w poniedzialek?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: