Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy chello blokuje P2P - DRASTYCZNY spadek transferów !
Autor Wiadomość
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 09-02-2005, 14:04   

Słuchaj - naprawdę trudnp powiedzieć co ty masz naroione z kompem i jak masz wszystko poustawiane oraz czy udostępniasz dużo plików czy mało i czy są one popularne, i.t.d.
naprawdę, można by tu dużo rzeczy wymieniać ...

A skond na przykład mamy wiedzieć czy nie złapałeś jakiegoś syfa na kompa, wirsa, trojana czy coś tam jeszcze. Jeśli uważasz, że reinstalacja Windowsa można być w przypadku p2p lekarstwem to mogę tylko powiedzieć, że masz spore zaległości w dziedzinie utrzymywania czystości i naprawiania systemu. Może zaczał byś od tego.

Osobiście nie korzystam z torrentów bo nie lubie. Fora torentowe zawalone są śmieciami i trzeba się rjestrować do prawie każdego a ja maaaaarze o tym, żeby być zarejestrowanym w iluś setkach ston na internecie. Jeśli gdzieś się trzeba rejestrować to po prostu omijam taki serwis, z którego ściągne maks jeden plik na 3 miesiące.

Osobiście korzystam czasami z Emula, gdyż ten programik jest dla mnie wygoodny i przejrzysty a linkownie są w miarę uporządkowane i nie trzeba się rejestrować. Mam chello classic m nie udostępniam żadnych plików, poza kilkoma śmieciami, których nie chce mi się wkładać do innych folderów oraz tego co aktualnie ściągam ( a jest tego naprawdę mało - coś kolło 10plików na miesiąc ). Mimo to osiołek idzie mi z prędkością 30 - 80kB/s - czyli tyle ile mogę sie spodziewać nie udostępnijąc żadnych popularnych plików poza tymi które się aktualnie ciągną. Takie wyniki mnie w pełni satysfakcjonują i uzyskałem je odowiednio dbając o system i dbając o dobrą konfigurację systemu jak i samego klijenta emule, i nie będę 100 razy pisał jak to uzyskałem - może byście trochę poszukali wkońcu są to materiały zamieszczone na stronkach o chello do których każdy z was pewnikiem jak trafił na to forum to trafił i na nie ....
 
 
Orion66 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 7
Wysłany: 10-02-2005, 09:51   

ZyGmUnT napisał/a:
Słuchaj - naprawdę trudnp powiedzieć co ty masz naroione z kompem i jak masz wszystko poustawiane oraz czy udostępniasz dużo plików czy mało i czy są one popularne, i.t.d.
naprawdę, można by tu dużo rzeczy wymieniać ...

A skond na przykład mamy wiedzieć czy nie złapałeś jakiegoś syfa na kompa, wirsa, trojana czy coś tam jeszcze. Jeśli uważasz, że reinstalacja Windowsa można być w przypadku p2p lekarstwem to mogę tylko powiedzieć, że masz spore zaległości w dziedzinie utrzymywania czystości i naprawiania systemu. Może zaczał byś od tego.

Osobiście nie korzystam z torrentów bo nie lubie. Fora torentowe zawalone są śmieciami i trzeba się rjestrować do prawie każdego a ja maaaaarze o tym, żeby być zarejestrowanym w iluś setkach ston na internecie. Jeśli gdzieś się trzeba rejestrować to po prostu omijam taki serwis, z którego ściągne maks jeden plik na 3 miesiące.

Osobiście korzystam czasami z Emula, gdyż ten programik jest dla mnie wygoodny i przejrzysty a linkownie są w miarę uporządkowane i nie trzeba się rejestrować. Mam chello classic m nie udostępniam żadnych plików, poza kilkoma śmieciami, których nie chce mi się wkładać do innych folderów oraz tego co aktualnie ściągam ( a jest tego naprawdę mało - coś kolło 10plików na miesiąc ). Mimo to osiołek idzie mi z prędkością 30 - 80kB/s - czyli tyle ile mogę sie spodziewać nie udostępnijąc żadnych popularnych plików poza tymi które się aktualnie ciągną. Takie wyniki mnie w pełni satysfakcjonują i uzyskałem je odowiednio dbając o system i dbając o dobrą konfigurację systemu jak i samego klijenta emule, i nie będę 100 razy pisał jak to uzyskałem - może byście trochę poszukali wkońcu są to materiały zamieszczone na stronkach o chello do których każdy z was pewnikiem jak trafił na to forum to trafił i na nie ....



Po pierwsze "ZNAWCO" zacznijmy od tego iż w Bittorrencie (np. Azureus) prędkość sciągania NIC NIE MA WSPOLNEGO z tym co i ile udostępniam. To raz.
Dwa, przecież WYRAŹNIE napisałem że reinstalowałem XP. Więc porządek jest a syfów mnie ma.
Trzy co do rejestrowania się na stronach torrentowych - widać że gówno sie znasz na torrentach. Ja zarejestrowałem się może na 5 stronach i dzięki temu mam SZYBSZY i WIĘKSZY dostęp do zasobów P2P.
I jak nie chcesz się podzielić z innymi jak osiągasz prędkości w Emule - to po CH... tu się wypowiadasz bo gówno wniosłeś do tej rozmowy. Tylko mnie wkur... z samego rana tonem swojej wypowiedzi.

:evil:
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-02-2005, 10:20   

ZyGmUnT napisał/a:
Mam chello classic m nie udostępniam żadnych plików, poza kilkoma śmieciami, których nie chce mi się wkładać do innych folderów


Za taką postawe powinieneś dostać BANA na wszystkich serwerach :evil:
Może o tym nie wiesz lecz na szczęście udostępniasz to co aktualnie pobierasz.
 
 
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 10-02-2005, 11:28   

Orion66 napisał/a:
Po pierwsze "ZNAWCO" zacznijmy od tego iż w Bittorrencie (np. Azureus) prędkość sciągania NIC NIE MA WSPOLNEGO z tym co i ile udostępniam.


Bardzo możliwe - napisałem, że nie korzystam z torrentów.

Orion66 napisał/a:
Dwa, przecież WYRAŹNIE napisałem że reinstalowałem XP. Więc porządek jest a syfów mnie ma.


Aha i powiesz mi, że na bank nic nie mogłeś złapać - tak dobrze to nie ma. Blaster ładował się do kompa zaraz po uruchomieniu explorera, myślisz że nie ma więcej takich syfów na necie ?? - o.k.

Orion66 napisał/a:
Trzy co do rejestrowania się na stronach torrentowych - widać że gówno sie znasz na torrentach. Ja zarejestrowałem się może na 5 stronach i dzięki temu mam SZYBSZY i WIĘKSZY dostęp do zasobów P2P.


Przeczysz sam sobie. Czyli jednak trzeba się reestrować ?? No właśnie - a ja wcale nie mam
ochoty się rejestrować, bo nie. Łaski mi nie robią, że pozwolą skorzystać mi ze swojej książki.

Orion66 napisał/a:
I jak nie chcesz się podzielić z innymi jak osiągasz prędkości w Emule - to po CH... tu się wypowiadasz bo gówno wniosłeś do tej rozmowy. Tylko mnie wkur... z samego rana tonem swojej wypowiedzi.


Ależ oczywiście, że się podzieliłem tymi wiadomościami - kazałem poszukać tych wiadomości na stronach Arteq, Jacka i innych. Jak trafiłeś na to forum nie trafiając wcześniej na ich strony ?? Moim zdaniem napisali całkiem nieźle to co trzeba zrobić żeby p2p dobrze działało - wystarczy poszukać.

Klaudi napisał/a:
Za taką postawe powinieneś dostać BANA na wszystkich serwerach Evil or Very Mad
Może o tym nie wiesz lecz na szczęście udostępniasz to co aktualnie pobierasz.

ZyGmUnT napisał/a:
30 - 80kB/s - czyli tyle ile mogę sie spodziewać nie udostępnijąc żadnych popularnych plików poza tymi które się aktualnie ciągną

n/c

Jeśli czegoś samodzielnie poszukacie krzywda wam się nie stanie a może czegoś się nauczycie, a niektórzy już się sporo namachali ze swoimi artykułami. Jeśli chcesz mieć na bank czysty system to powinieneś raz na 2 tygodnie jechać system najnowszym ad-awarem ( po updejtach ) i jakimś aktualnym antywirusem ( może być nawet mks on-line ). Do tego jakiś firewall ( oczywiście odblokować porty programu p2p ) a przedewszystkim dbać o czystość rejestru. Jeśli nie umiesz tego robić ręcznie to poszukaj jakiegoś dobrego programu do czyszczenia. System po roku od instalacji chodzi gorzej od nowego czystego głównie przez to że w tym świeżym nie ma tysięcy niepotrzebnych kluczy. Oprócz tego przydało by się maksymalnie ograniczyć ilość programów działających w tle i w pasku zadań jak n.p. winamp agent, quick coś tam, acd jakiś tam i cała masa innych, które są nam do pracy "najniezbędniejsze" - można to wszystko powyłaczać przy pomocy msconfiga.

A tak na marginesie to sprawdź czy twój komputer po prostu radzi sobie z programami p2p.
Nie wiem jak to sie ma w torrencie ale u mnie emule potrafi zrzerać ponad 50% zasobów systemowych. POdczas działania uruchom menadżera zadań ( alt + ctrl + del ) i sprawdź ile
zasobów cpu i pamięci zrzera proces programu p2p. Oprócz tego coś co tak łatwo raczej nie będzie sprawdzić - czyli czy dysk wyrabia działając na kilkunastu/ kilkkudziesięciu plikach naraz ( ale raczej wszystko powyżej ata100 i 8mb cashu nie powinno mieć problemu ).

W samych programach p2p ustawienia ograniczają się do ustawienia ( w przypadku emule )
do nastawienia ilości połączeń 16+, prędkości łącza ( u mnie dl 120kB/s, Up 24kB/s przy czym zaznaczam że w classicu większego up niż około 28 w p2p raczej nie uzyskacie ze wzgl wysyłania pakietów zwrotnych potwierdzających dotarcie danych - dlatego zalecam 24- 26 żeby łącze się nie zrywało ), i przedewszystkim zmiana tandartowego portu, który "MOŻĘ" ale nie musi być filtrowany przez chello i "MOŻE" być na nim ograniczany ruch ( preferuje porty znanych gier sieciowych, które na bank chodzą dobrze ).

Na sam koniec dochodzi narzędzie do ustanowienia ilości połączeń TCP albo ręczne grzebanie w rejestrze o czym napisane jest na http://chellopl.one.pl i end of story. Trudno mi podać jeszcze jakieś ważne ustawienia bo może coś pominołem ( raczej na bank ). A i co do ilości źródeł w emulu to to też jest wartość do ustawienia ile źródeł maksymalnie ma szukać.
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-02-2005, 11:54   

ZyGmUnT napisał/a:
Jeśli czegoś samodzielnie poszukacie krzywda wam się nie stanie a może czegoś się nauczycie, a niektórzy już się sporo namachali ze swoimi artykułami


O czym mowa, bo nie rozumiem. Czego mam poszukać, fatk nie dokładnie przeczytałem i cisze się, ze przynajmniej wiesz że udostepniasz to co ściagasz, lecz nadal neguje twoją postawę.
 
 
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 10-02-2005, 12:14   

informacji o połączeniach, p2p i.t.d. Zawsze można znaleść coś co juz setki razy było napisane. A moja postawa jest taka bo ten temat regularnie jest poruszany i ciągle trzeba udzielać takich samych odpowiedzi
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-02-2005, 12:54   

Cytat:
Po pierwsze "ZNAWCO" zacznijmy od tego iż w Bittorrencie (np. Azureus) prędkość sciągania NIC NIE MA WSPOLNEGO z tym co i ile udostępniam. To raz.

Tak się składa, że jednak ma, a tak właściwie to wszystko zależy od trackera nie od klienta.
Orion66 napisał/a:
Dwa, przecież WYRAŹNIE napisałem że reinstalowałem XP. Więc porządek jest a syfów mnie ma.
Przez pierwsze 30 sekund bo tyle średnio potrzeba na nałapanie nowych syfów.
  marekd@jabberpl.org
 
JOANNA 
easy master


Dołączyła: 06 Gru 2004
Posty: 47
Wysłany: 10-02-2005, 18:33   P2P

Poczytałam sobie nowe informacje o P2P zeby sie czegos nauczyc, i wiecej tam słów
wulgarnych niż czegos pożytecznego, dlaczego tak brzydko się do siebie odnosicie?
Oczywiście jest to pytanie retoryczne. :twisted:
 
 
FlashT 
Klikacz

Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 14
Wysłany: 10-02-2005, 21:09   

ZyGmUnT napisał/a:
Przeczysz sam sobie. Czyli jednak trzeba się reestrować ?? No właśnie - a ja wcale nie mam
ochoty się rejestrować, bo nie. Łaski mi nie robią, że pozwolą skorzystać mi ze swojej książki.


... nie chce mi sie nawet dalej tego czytac, ale to przez takich ludzi jak TY trzeba sie rejestrowac ... nienawidze ... leecherow ...

Marek napisał/a:
Przez pierwsze 30 sekund bo tyle średnio potrzeba na nałapanie nowych syfów.


Oj prawde powiadasz ;-) Dlatego ja nie uzywam XP :DDD
 
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 10-02-2005, 22:30   

FlashT napisał/a:

... nie chce mi sie nawet dalej tego czytac, ale to przez takich ludzi jak TY trzeba sie rejestrowac ... nienawidze ... leecherow ...


jakoś nie rozumiem twojego toku myślenia ....

FlashT napisał/a:


Oj prawde powiadasz ;-) Dlatego ja nie uzywam XP :DDD


A z czego ?? z 2003 server, bo chyba z tego został wysłany twój post. Jeśli tak to muszę cię zmartwić bo 2003 to dokładnie to samo co xp tylko z usługami serwerowymi - zmienili tylko graficzki nieznacznie i dodali sterowniki do części profilowanych pod serwery. Identyczny efekt można by uzyskać ładując te wszystkie aplikacje i biblioteki sterowników do xpeka. 2003 jest podatny w równym stopniu co xpek na wszystkie wiry, trojany, spyje, i.t.d.. To że w domyślnych ustawieniach suwaka bezpieczeństwa by Windows zamiast ustawien normalny ( standartowo w xp ) jest bezpieczny czy coś takiego to mnie po prostu rozwaliło. Dodam, że 2003 bez servicepacka również jest podatny na blastera :]
 
 
FlashT 
Klikacz

Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 14
Wysłany: 10-02-2005, 23:34   

ZyGmUnT napisał/a:

A z czego ?? z 2003 server, bo chyba z tego został wysłany twój post. Jeśli tak to muszę cię zmartwić bo 2003 to dokładnie to samo co xp tylko z usługami serwerowymi - zmienili tylko graficzki nieznacznie i dodali sterowniki do części profilowanych pod serwery. Identyczny efekt można by uzyskać ładując te wszystkie aplikacje i biblioteki sterowników do xpeka. 2003 jest podatny w równym stopniu co xpek na wszystkie wiry, trojany, spyje, i.t.d.. To że w domyślnych ustawieniach suwaka bezpieczeństwa by Windows zamiast ustawien normalny ( standartowo w xp ) jest bezpieczny czy coś takiego to mnie po prostu rozwaliło. Dodam, że 2003 bez servicepacka również jest podatny na blastera :]


Napawde nie chce mi sie juz tego czytac... Windows 2003 powstal rok pozniej i tak, jest bazowany na windowsie XP, ale ma naprawione wiele bugow... A blastera... tak... da sie mu wsadzic, ale nie jest tak podatny jak XP - sprawdzalem.

A tak ode mnie w prezencie... IGNORE... niech zgadne... warszawskie dziecko z kompleksami?...
 
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 10-02-2005, 23:51   

FlashT napisał/a:
A tak ode mnie w prezencie... IGNORE... niech zgadne... warszawskie dziecko z kompleksami?...

Tak warszawskie dziecko teraz już pełnoletnie i bez jakichś większych kompleksów. Rozumiem, że to była odpowiedź odnośnie mojego pytania na temat rejastracji na nieznanych stronach w internecie i dlaczego tacy nierejestrowalni byle gdzie jak ja do tego prowokują :]
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-02-2005, 00:30   

Dajcie już spokuj z tymi pyskówkami, z tematu zrobiliśmy śmietnik. Odbiegamy od tematu, więc do niego wracam. Co do blokowania p2p to chyba się z tym zgodze. Mułka używam już długo i tak kiepskich wyników jak teraz to nie miałem. Kiedyś mułek musi "zdechnąć" i to jest chyba ten początek końca :(
 
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 11-02-2005, 13:49   

U jesteś strasznie znerwicowany, komputer to wyczuwa.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 11-02-2005, 17:31   

Caly ten topic
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: