Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy chello blokuje P2P - DRASTYCZNY spadek transferów !
Autor Wiadomość
Orion66 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 7
Wysłany: 04-02-2005, 19:21   

NO I GUCIO!

REINSTALACJA XP NIE NIE DAŁA!!! :evil:

Nie wiem ale jak dla mnie jest oczywistym ze chello prowadzi sprytna polityke ograniczania P2P. Jak widac niektorzy maja szczescie - im operator dal wolna reke. Innym zakrecil kurek - w tym mi.

PANOWIE POMOCY ZES KU... JEGO MAC!!!! :cry:
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-02-2005, 21:21   

Orion66, a ktoś Ci kazał przeinstalowywać system? Nie zauważyłem, stąd nie wydzieraj się na nas, że to nic nie dało. Poza tym to było do przewidzenia.
Przeczytałeś ze zrozumieniem i zastosowałeś się do informacji zawartych pod linkiem: http://chellopl.one.pl/faq.php#6 ?

PS: staraj się dokładniej dobierać słowa opisujące problem ;)

Jacek
 
 
Orion66 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 7
Wysłany: 05-02-2005, 09:43   

Zastosowałem sie - nic nie działa!

PS. Wcale nie krzycze na WAS i nikt mi nie kazał reinstalować. Zrobiłem to z kilku względów miedzyinnymi by ostatecznie sprawdzic kwestie P2P.
 
 
zwierzak_krak 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 155
Skąd: Krakow
Wysłany: 05-02-2005, 11:55   

Jezli sciagasz z torrenta to podaj z jakich stron kozystasz.Jak chcesz mozemy zrobic tak wysle ci plik do sciagniecia z dobrej strony ktory ja wczesniej sprawdze jezli umnie bedzie szedł dobrze to i u cieiebie powino tez smigac.
_________________
 
 
FlashT 
Klikacz

Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 14
Wysłany: 08-02-2005, 23:18   

Prawda jest taka, ze chello na bank cos blokuje. Ostatnio to bardzo ladnie przetestowalem. Moze troche nie z tej bajki, bo EMule, ale zawsze... Bylem u kuzyna (chello Classic 83.*.*.* - Warszawa Bielany). Odpalilem emule'a, zaczalem sciagac WinRar'a pelnego. Znalazl 60 zrodel... czeka... czeka... sciaga i sciagnac nie moze... po pol godzinie sie wkurzylem, wszedlem na swojego remote controla (ja jestem w Polpaku, 2Mbps dzielone), odpalilem emula i zaczalem sciagac ten sam plik. U mnie prawie 400 zrodel juz w pierwszych sekundach, po minucie plik sciagniety. Plik TEN SAM (plik sciagany po hashu!), konfiguracja TA SAMA... nie dosc ze na chello nie znalazl wszystkich zrodel, to w sumie nie sciagnal bo szybciej bylo odpalic emula u mnie i sciagnac ode mnie z serwera www.

Powiem wam, ze powaznie sie zastanawialem nad tym, czy nie zmienic na chello+ mojego lacza... ale po tym co zobaczylem... to ja juz chyba wole AsterCity... (nie chce nikogo tutaj obrazac, ani nic przesadzac - to tylko moje osobiste prywatne i tylko moje zdanie).

Edit:
PS. Jesli ktos mysli, ze moje lacze takie wspaniale, bo to 2Mbps symetryczne, to tylko dodam, ze ciagle uzeram sie z adminem, bo pingi sa takie ze grac sie nie da! (I miedzy innymi dlatego trafilem na to forum :-) )
 
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 09-02-2005, 00:34   

brecht. To, że u ciebie szybciej zaskoczyło ściąganie to nic nie znaczy - może udostepniałeś lepsze pliki i szybciej wbiłeś się w kolejce do pliku, a twój kuzyn nic nie udostępniał i albo udostępniał mało popularne pliki na których posiadaczom winrara nie zależało - P2P TO NAPRAWDĘ DELIKATNA SPRAWA I NAJWIĘCEJ ZALEŻY W NICH OD FARTA !!!
 
 
FlashT 
Klikacz

Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 14
Wysłany: 09-02-2005, 00:46   

ZyGmUnT napisał/a:
brecht. To, że u ciebie szybciej zaskoczyło ściąganie to nic nie znaczy - może udostepniałeś lepsze pliki i szybciej wbiłeś się w kolejce do pliku, a twój kuzyn nic nie udostępniał i albo udostępniał mało popularne pliki na których posiadaczom winrara nie zależało - P2P TO NAPRAWDĘ DELIKATNA SPRAWA I NAJWIĘCEJ ZALEŻY W NICH OD FARTA !!!


1. Ja nic nie udostepnialem.
2. Jak wytlumaczysz to, ze u niego bylo tylko kolo 60 zrodel (przez cale 40 minut!!!) jak u mnie bylo po 30 sekundach 1200 ???
3. Jestes w bledzie. Szybciej zaskoczylo... mi juz przy wyszukiwaniu zrodel 4 osoby zalapal! To jest za duza roznica, zeby powiedziec, ze mialem farta, bo akurat wlaczylem emula 5 sekund pozniej.

... sam ktos w tym watku proponowal tego typu test - no i prosze ... podaje na tacy. Ja naprawde nie naleze do tych co chwala swoje a cudze obrzucaja blotem, tym bardziej, ze POWAZNIE zastanawialem sie nad chello+
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-02-2005, 02:47   

Zygmunt ma rację, osiołek to sieć bardzo skomplikowana, na szybkość ściągania ma wpływ tak wiele rzeczy, że naprawdę bardzo ciężko jest jest stworzyć chociażby z gróbsza porównywalne warunki. Już samo to, że masz łącze symetryczne a w chelo upload jest znacznie słabszy powoduje, że nie można porównywać tych wyników gdyby się bliżej przyjrzeć pewnie znalazło by się jeszcze więcej różnic. Zaznaczam, chodzi mi tylko o to, że z przeprowadzonego przez Ciebie doświadczenia nie wynika nic odnośnie blokowania czego kolwiek, w to że ściąganie z osiołka na chello+ idzie znacznie wolniej niż na łączu 2/2Mbity nie wątpię.

Z uwagi na stopień skomplikowania sieci edonkey/overnet jak do tej pory testy na szerszą skalę przeprowadzaliśmy były na torrencie w którym znacznie łatwiej kontrolować warunki, wyniki to ściąganie z pełną szybkością łącza u prawie wszystkich którzy testowali (łącznie kilkadziesiąt osób - 2 testy w odstępie półtora miesiąca jeden przed drugi po przyspieszeniu chello classic i plus)
  marekd@jabberpl.org
 
FlashT 
Klikacz

Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 14
Wysłany: 09-02-2005, 09:16   

(ciach...)

A ja nadal pytam co z zrodlami. Bo naprawde rozumiem to ze sciaga sie wolno albo szybko i ze jest to rzecz losowa. Ale to, ze zrodel nie znajduje to juz zupelnie co innego. A test specialnie robilem na EMule, poniewaz jest bardziej znany i czesciej blokowany przez providerow.

Pozwolilem sobie potestowac troszke dluzej i musze przyznac, ze to nie jest pojedynczy przypadek. Przy duzej ilosci zrodel (~1500-2000) na chello znajduje ze 100-300... z koleji przy malej (~5) w ogole nie znajduje! To nie jest normalne.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-02-2005, 10:49   

FlashT, http://chellopl.one.pl/faq.php#6

PS: może to "kuzyn" by się na ten temat wypowiadał, a nie Ty? Wówczas można byloby na bieżąco kilka rzeczy sprawdzać (opisanych m.in. wyżej)...

Jacek
 
 
FlashT 
Klikacz

Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 14
Wysłany: 09-02-2005, 11:04   

Jacek napisał/a:
FlashT, http://chellopl.one.pl/faq.php#6

PS: może to "kuzyn" by się na ten temat wypowiadał, a nie Ty? Wówczas można byloby na bieżąco kilka rzeczy sprawdzać (opisanych m.in. wyżej)...

Jacek


No i co mi faq'a pokazujesz? :P :D

Biorac pod uwage, ze dal mi wolna reke i pelna kontrole nad jego komputerem, to chyba nie ma znaczenia kto sie wypowiada, ale jesli chcecie, zeby sie wypowiedzial to bardzo prosze:

Cytat:
Ja: (10:53)
Pawel! Powiedz mi... jak Ci dziala emule? Zastanawiam sie nad zmiana na chello.
PawelW: (10:56)
nie wiem. Juz zrezygnowalem z emula...
Ja: (10:56)
Dlaczego???
PawelW: (10:57)
Bo czekalem 10 dni az mi sie klatwa sciagnie i juz mam dosc...
Ja: (10:57)
No co ty?! Sciagasz klatwe? Daj mi hasha...
PawelW: (10:59)
Heh? A skad to sie bierze? Nazy plikow to The.Grudge.2004.DVDRip.XviD.AC3.iNT.CD1-RE.(osloskop.net).avi i The.Grudge.2004.DVDRip.XviD.AC3.iNT.CD2-RE.(osloskop.net).avi
Ja: (11:00)
Lol... to samo przedwczoraj sciagnalem... Jak chcesz to ci nagram
PawelW: (11:03)
Nie no poczekam jeszcze...


^^^
Nasza rozmowa z GG (konnekta dokladnie). Dzisiaj!
I serio u mnie plik sie sciagal jedna noc. U niego... sami widzicie...
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 09-02-2005, 11:25   

Bo widzisz, ze źródłami w osiołku nie jest tak prosto.
Klienty wymieniają się adresami innych klientów, nie ma listy źródeł, tak jak w torrencie. Dlatego dostęp do źródeł jest tu dość przypadkowy i nie ma szans na jakiekolwiek porównanie.
Owszem, nie wykluczam, że w chello ta sieć jest "blokowana", ale to, że gdzie indziej ściąga się szybcie i jest więcej źródeł, wcale nie implikuje takiego działania.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
FlashT 
Klikacz

Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 14
Wysłany: 09-02-2005, 11:40   

Puck napisał/a:
Bo widzisz, ze źródłami w osiołku nie jest tak prosto.
Klienty wymieniają się adresami innych klientów, nie ma listy źródeł, tak jak w torrencie. Dlatego dostęp do źródeł jest tu dość przypadkowy i nie ma szans na jakiekolwiek porównanie.
Owszem, nie wykluczam, że w chello ta sieć jest "blokowana", ale to, że gdzie indziej ściąga się szybcie i jest więcej źródeł, wcale nie implikuje takiego działania.


Ja to rozumiem, ale dlaczego ZAWSZE tak jest ze chello ma mniej zrodel ? :) Jak ktos nie wierzy to moge z nim zrobic test tez...
 
 
Orion66 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 7
Wysłany: 09-02-2005, 13:29   

PANOWIE!

W sobotę (ubiegłą) po postawieniu na nowo XP - na początku nic sie nie działo na plus z P2P. Dzień później kiedy załączyłem raz jeszcze około 10 torrentów............ coś się ruszyło.
A mianowicie transfery (wszystkie razem wzięte) dochodziły do 150KB/s !!! :shock:
Niektóre pojedyńcze torrenty miały i po 60KB/s. Oczywiście nie ma róży bez kolców.
Co zauważyłem.

Otóż w/w transfery STRASZNIE SIĘ WAHAŁY od 5KB/s do 70KB/s i więcej. U mojego znajomego co ma 256kpb/s jeden z torrentów miał stałą wartość transferu około 25KB/s. Powtarzam stałą! U mnie Raz to leciało 100KB/s by po 5 min zwolinić do 20KB/s a potem do 2Kb/s. Suma sumaróm ściągało się to u mnie słabo.
Ale fakt jest faktem, iż po :
1) Reinstalacji XP
2) Mojej ostrej dyskusji z chello w tym mailami

coś się ruszyło. Wreszcie mogę już coś sciągać. Raz leci jak burza, raz jak krew z nosa ale ogólnie już coś sie dzieje.

ALE JEDNO MNIE ZASTANAWIA! CZEMU:

- u mojego w/w kumpla TEN SAM TORRENT leci ze STAŁĄ predkoscia okolo 20-25KB/s a u mnie są OGROMNE WAHANIA od 5KB/s do 100KB/s ????????????????

PROSZĘ O WYTŁUMACZENIE :?: :?: :?: :!: :!: :!: :!: :!:
 
 
FlashT 
Klikacz

Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 14
Wysłany: 09-02-2005, 13:54   

... masz stara Opere ;P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: